Jump to content

Moto Zajednica

Plastificiranje metala....

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Trebam pomoc.... znam fda je bilo na forumu ali nemogu da nadjem...

 

Dakle plastificiranje u Beogradu.....gde????

 

HVALA unapred ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Vidi u Zemunu kod autobuske stanice GSB-a, prvoj u Cara Dušana na brdu, posle prvog semafora iz smera centra grada, kod Medicinske škole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidi u Zemunu kod autobuske stanice GSB-a, prvoj u Cara Dušana na brdu, posle prvog semafora iz smera centra grada, kod Medicinske škole.

to ti je dijamatović, tu nema leba.

 

ovo u sremčici isprobao pre nedelju dana (ugnjavio iksela) plastificirao poluge brisača. ispalo dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

29 novembar iza ktitora.. gde je bio klub dolar..pa dole u podrumima..

smesno jeftino, ja radio kresice letos..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Zemun, ulica izmedju Metroa i obuce Beograd, preko puta Retenzije, prva vrata (musava, siva od plastifikacije) sa desne strane. Radi (od kad otvori) pa do oko 4-5.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zemun, ulica izmedju Metroa i obuce Beograd, preko puta Retenzije, prva vrata (musava, siva od plastifikacije) sa desne strane. Radi (od kad otvori) pa do oko 4-5.

 

Miloša Bandića 15 0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Imam ja drugara koji radi u lestanima ali se mozes naci sa njim i u gradu da mu das sta treba da se uradi. Meni je radio felne i delove rama.

 

Sale 060/010-06-06

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

29 novembar iza ktitora.. gde je bio klub dolar..pa dole u podrumima..

smesno jeftino, ja radio kresice letos..

 

 

Plastificiraju sta treba za smesne pare.... Cak mogu da savijaju i vare metale (neke osnovne usluge).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

A u vojvode Stepe, preko puta studentskog doma?

 

Ima ih i dalje. Ja sam radio kod njih plastifikaciju držača za Ivanov vizir za moj Kymco Vitality. Brzi, kvalitetni, profesionalni, ubi bože jeftini. Za svaku preporuku

 

SZR ZA PLASTIFIKACIJU KECMAN I SINOVI

Adresa: Vojvode Stepe 335-a (u dvorištu), Batajnički put 23 (EI-IHIS), Zemun

Telefon: 011/397-0018, 190-955, 064/111-4220

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Plastificiranje ara, Zemun novi grad, blizu okretnice 15.

Prijatan gospodin, cene korektne. Plastificirao sam rukohvat za horenta i naplaceno je 300 dinara.

Boja je metalik sa perlicama. Rekao je da bi plastifikacija felne kostalo 15 eura komad. Uslov je da mu donesete ispeskiran deo.

Zoran.0641257221

http://www.spacemedia.rs/ara/naslovna.html

post-9674-0-44602900-1317214365_thumb.jpg

post-9674-0-97298100-1317214373_thumb.jpg

post-9674-0-74358800-1317214382_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Evo kontakti i povoljni majstori za peskiranje i plastifikaciju u Beogradu:

PESKIRANJE - SZTR Lolić (ili Lalić tako nešto) Jovanke Radaković 54, Mirijevo 064/0081229 , 011/3435578

PLASTIFIKACIJA - BiomPlast , Višnjićeva 16 (OP Stari grad, Dorćol) 064/1254814 , 011/2624-686

 

Rađen je bicikl, tj. aluminijumski rama tako da to imate u vidu što se cene tiče, peskiranje je izašlo 1000din, a plastificiranje 1500din s tim što je dva sloja praha u boji nanosio i dva puta sve stavljao u peć da se zapeče...

 

Rezultati rada se mogu videti na ovom linku:

http://www.welovedesign.rs/restauracija-bicikla-farbanje-ili-plastifikacija/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Smed Palanka
  • Motocikl: Gilera Runner

To dva puta nanosenje i pecenje kod plastifikacije samo pravi haos,ili iz prve da se uradi kako treba ili na peskarenje pa nanovo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Izvinjavam se što dižem staru temu ali bolje nego da otvaram novu.

 

Imam kineski čoper. Kupljen je nov. Pošto je kvalitet materijala slabiji, želim da ga sačuvam od korozije. Da li može da se uradi plastifikacija rama, felni, kormana i svih metalnih delova osim agregata? Da li bi to funkcionisalo zbog visokih temperatura motora?

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Možeš sve da isplastificiraš na kinezu i da ga mumificiraš on će ti istruliti ispod toga. 

Pomiri se sa tim da voziš kineza i uživaj, ne troši pare i živce na ulaganja koja ne vode nigde, bolje štekaj te pare pa kupi pravi motor.

 

  • Hvala 1
  • Haha 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
35 minutes ago, Darko Floyd said:

Možeš sve da isplastificiraš na kinezu i da ga mumificiraš on će ti istruliti ispod toga. 

Pomiri se sa tim da voziš kineza i uživaj, ne troši pare i živce na ulaganja koja ne vode nigde, bolje štekaj te pare pa kupi pravi motor.

 

Nema potrebe za ovakvim razgovorom. Kinez je solidan motor, nije kao Japanac ali je dobar.

 

Metal je metal bez obzira koje nacionalnosti bio. Ako se plastificira zbog čega bi trulio ispod? Meni se ovaj motor dopada, velik je, ima dobre performanse za moje potrebe i pošto sam ga kupio novog želim da ga sačuvam. To podrazumeva ulaganja.

 

Za polovnog Japanca starog 20-30 godina ne želim da dajem pare, a za novog nemam pare. 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 7 sati, qwerty12345 je napisao:

Nema potrebe za ovakvim razgovorom. Kinez je solidan motor, nije kao Japanac ali je dobar.

 

Metal je metal bez obzira koje nacionalnosti bio. Ako se plastificira zbog čega bi trulio ispod? Meni se ovaj motor dopada, velik je, ima dobre performanse za moje potrebe i pošto sam ga kupio novog želim da ga sačuvam. To podrazumeva ulaganja.

 

Za polovnog Japanca starog 20-30 godina ne želim da dajem pare, a za novog nemam pare. 

 

 

 

Nisi ti mene razumeo, ne vredjam ja ni tebe ni tvoj motor, samo sam imao kineza i znam o cemu govorim, pokusavao sam da napravim nesto upotrebljivo i na kraju ga prodao lepog i nekvalitetnog.

U svakom slucaju postujem tvoj izbor i placam pice gde god da se vidimo na drumu.

 

Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

U pravu je Floyd. Imao sam i ja kineza. Metal jeste metal ali postoje metali a postoje i metali.

Kinezi definitivno koriste nekvalitetnije, jeftinije legure a to se ispoljava najpre na ovaj nacin koji ti opisujes

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 9 sati, qwerty12345 je napisao:

Za polovnog Japanca starog 20-30 godina ne želim da dajem pare, a za novog nemam pare. 

 

 

Bez uvrede, ali polovan japanac star tideset godina je bolji, (čitaj mnogooo bolji od bilo kog kineza).

Uostalom, zato je i izdržao tolike godine, i ide dalje, a ako se normalno ophodimo prema njima, još toliko će :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

Ne još jedan tema "čiji je veći". Neka svako kupi i vozi šta mu se sviđa.
Dajte komentare za plastificirnje i zaštitu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS
Pre 11 sati, qwerty12345 je napisao:

Izvinjavam se što dižem staru temu ali bolje nego da otvaram novu.

 

Imam kineski čoper. Kupljen je nov. Pošto je kvalitet materijala slabiji, želim da ga sačuvam od korozije. Da li može da se uradi plastifikacija rama, felni, kormana i svih metalnih delova osim agregata? Da li bi to funkcionisalo zbog visokih temperatura motora?

 

Hvala unapred.

Hajde, ja ću probati da ti odgovorim na drugi način. ˝ Plastifikacija ˝ ili bojenje bojom u prahu se izvodi tako što se na bojeni predmet nanosi boja u prahu a zatim se ta boja ˝ zapeče ˝ u velikoj rerni na negde između 180 i 200 °C. Dakle, tvoji obojeni predmeti će bez problema izdržati zagrevanje od tople mašine. 

E sada, ekonomska opravdanost poduhvata koji ti želiš da izvedeš je nešto sasvim drugo. Moj predlog je da dobro razmisliš i staviš na papir koliko ti se ceo poduhvat isplati. 

Ovo podrazumeva rasklapanje celog motora, bukvalno do poslednjeg šrafa, zatim uklanjanje postojeće boje do golog metala i tek onda ponovno bojenje. Ogroman posao, koji ako budeš radio sam, će trajati dosta dugo a ako budeš angažovao nekoga da to odradi umesto tebe će koštati dosta.

Ja sam ove zime farbao agregat na mom motoru. Pošto sve radim sam ( i mehaniku - rasklapanje i sklapanje agregata a i samo farbanje ) nije me preterano koštalo ( oko 50 - 60 € ) jer sam platio samo boju. A ceo poduhvat je trajao oko 2 - 3 meseca ( svaki dan po 1 - 2 sata ) jer se mora i živeti mimo ovog hobija. A u pitanju je bilo samo farbanje agregata.

Ti bi da zagrizeš u mnogo veći poduhvat.

Dobro razmisli i dobro se proračunaj koliko ti se cela priča isplati.

Ipak odluka je samo tvoja.

Pozdrav i sa srećom

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Koliko gledam cene na internetu plastifikacija je mnogo jeftinija od farbanja, 6€ po metru kvadratnom. Koliko ukupno kvadrata ima ram, korman, blatobrani,rezervoar, auspuh i sisi bar? Neka je 10 kvadrata, to je 60€. Sa peskarenjem neka je 100€. Mada ne planiram ceo motor odjednom, prvo auspuh, zatim i ostali delovi jedan po jedan, što zavisi od finansija. Agregat ne planiram da farbam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja