Jump to content

Moto Zajednica

Na koliko se menja lanac bregaste?

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: Yamaha thundercat 98

Poz ljudi, s' obzirom da u mom manualu nema ovaj podatak moje pitanje svima je da li postoji neki tipican interval na kom bi se trebao menjati lanac bregaste? Moja masina je yamaha thundercat '98.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mislim da je na 50000 ne verujem da ce i jedan lanac da izdrzi 100K

 

U svakom slucaju on se cuje i ne moze da te iznenadi.....ja sam mog menjao negde izmedju 40 i 50K i dosta se cuo.....

 

Narvno stil voznje je odlucujuci, ako vozis zadnjak onda mnogo manje, menjao sam i na 25K ali to je voznja puna izivljavanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nema tu koliko kilometara... menja se kada mu dodje vreme. A to zavisi od rezima i nacina voznje, kao i od toga kakav je lanac. Tvoj je verovatno jos fabricki, ali ima i aftermarketa koji mogu da traju krace od originala.

 

Stvar je prosta... svakako mora da se radi stelovanje ventila ponekad. Ti ili majstor koji ce ti to raditi moze da proveri to prilikom stelovanja ventila kod vecine motora, pa verovatno i kod tvog. Nadji service manual pa vidi kako se to proverava. Obicno se to gleda na vrhu spanera t.j. koliko je pokazivac milimetara izasao iz idealnog polozaja.

 

U svakom slucaju iako cujes neko klepetanje, kloparanje neka pogleda neko strucno lice ukoliko nisi vican ovakvim stvarima, a ukoliko verujes u sebe, onda nadji service manual pa citaj sta pise.

 

Simptom -> dijagnoze -> razmatranje -> resavanje... sve u svemu ili majstor ili knjiga i samo polako i pazljivo sa citanjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Mislim da je na 50000 ne verujem da ce i jedan lanac da izdrzi 100K

 

Eto, vidi se da čovek vozi Suzuki. :)

 

Šalim se, naravno, sve što si rekao stoji, mada su tandrketi neuništive mašine i zaista me ne bi čudilo da je ne otvara pre 100k km.

 

U svakom slucaju on se cuje i ne moze da te iznenadi.....ja sam mog menjao negde izmedju 40 i 50K i dosta se cuo.....

 

Narvno stil voznje je odlucujuci, ako vozis zadnjak onda mnogo manje, menjao sam i na 25K ali to je voznja puna izivljavanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja