Jump to content

Moto Zajednica

Čizme: TCX Pro2 i TCX Comp2

Recommended Posts

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Procitao sam sve nase stare i nove teme, i mnoge strane review-e o raznim modelima cizama.

Prelomim da narucim TCX Infiniti, medjuti iskrslo nesto pa imam jos vremena za smaranje mozga. Trenutno imam Probiker, one najgrdje, koje jos uvek sluze svrsi.

 

Osnovno pitanje sada je: Sta uzeti za Kepo*ebine, ili-ti Hard Serbian Offroad?

Tamo ima svega i svacega lepog, ali i opasnog. Vremenski uslovi svi moguci, a stanje puta - pola normalna dzada, a pola mesano: zemljani putevi, blato, makadam, dzombe, travica i tako to.

 

 

Naizgled su vrlo slicne, ali su jedne skuplje za tridesetak posto. Ja sam jedino uocio veci razmak izmedju druge i trece kopce na Pro 2. Oba modela imaju u predelu skocnog zgloba mehanizam za bolju pokretljivost. Ne pomaze to nesto mnogo, ali je svakako bolje nego da su skroz fiksne. Kopce su im metalne i imaju dosta dobre komentare na stranim sajtovima.

 

 

 

TCX Comp2

 

TCXComp2.jpg

 

 

 

TCX Pro2

 

TCXPro2.jpg

 

 

 

Dakle, jel ih ima neko i kakvi su utisci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ima moj brat TCX (tj Oxtar, ali to je isti k...) comp, placene 160e. Vrlo su slicne, maltene iste kao TCX comp2. Ja imam Diadora Crossbow uzete u Polo-u za 100e na popustu. Dacu ti neka poredjenja, mislim da ce ti pomoci u izboru.

 

Prvo i osnovno TCX je kvalitetnija cizma od Diadore. Drugo, mnogo je veci nivo zastite, skocni zglob je odlicno zasticen, zadnja strana stopala takodje, prednja, u stvari kompletno stopalo de odlicno zasticeno sto se i vidi sa slika koje si postavio. Mane - mnogo je tvrdja cizma i teza za hodanje. U Diadori mogu skoro normalno da hodam, dok je hodanje sa TCX-om kao robocop :) Onaj mehanizam za pokretljivost zgloba slabo radi posao. Takodje TCX su dosta neudobnije cizme. Kad sam prvi put obuo Diadoru, odmah su mi legle kako treba i jako su udobne, prosto neverovatno za kros cizmu, medjutim sa TCX-om je druga prica. Iako mi je broj odgovarajuci, stezu me na nekoliko mesta. Nije to problem za krace voznje, ali je pitanje kako bi se pokazalo kod duzih celodnevnih voznji.

 

Neki moj zakljucak je da su dobre samo za kros i hard enduro motore zbog svoje tvrdoce i neudobnosti. Za dual-sport motor ja bih ipak izabrao neke mekse cizme, ali koje ipak nude dobar nivo zastite. Recimo Diadora Crossbow su dobar kompromis udobnosti i zastite ili mozda cak neke touring cizme sa dobrom zastitom. Ovako tvrde cizme kao TCX ti svakako ne bi preporucio za motor i stil voznje kakav vozis.

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Uzmi TCX Infinity. To ti je upravo neka sredina, o kojoj i Aca prica. Ja ih imam i prezadovoljan sam. Gore tex su te uopste ne propustaju vodu pa makar stajao u potoku. Imaju cvrste protektore za zglob i cevanicu celom duzinom. Prijatne su za nosenje i mozes u njima i bez problema da prosetas. One su deklarisane kao Enduro touring i upotreba im je stvarno takva, gde god da krenes stavis i ne mislis.

 

Ove gore sto si naveo su ipak suvise hard cizme da bi ti bile jedine. Super bi bilo imati ove gore ali pored Infinityja a nikako umesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ajd i ja da se javim...

Imam TCX Infinity kao enduro touring, a imam i Alpinestar Tech 3 kao MX cizmu, pa mogu da ti dam neku paralelu.

TCX Infinity ispunjava sve sto mislim da ti ocekujes od cizme, a narocito vodonepropusnost (Kepo ih nosi vec par godina i veoma je zadovoljan, a i odlicno se kotiraju na raznim forumima).

MX cizme ti pruzaju visestruku zastitu, ali ti ne vozis hard enduro, pa mislim da nisu neophodne. Na jednoj strani nude vise, ali na drugoj manje (udobnost i svakodnevna upotreba).

Jos jedna stvar koja moze odluciti prilikom kupovine-MX cizme bije glas da sve od reda pustaju vodu (moje pri pomisli na vodu osetis mokro, mada se neki kunu da njihove ne pustaju), dok TCX Infinity garantovano ne pustaju vodu ni nakon visesatnog pljuska (U rumuniji sam citav dan vozio po jednom od najvecih potopa koje sam doziveo i jedino su noge ostale suve).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja imam TCX pro2 (donja slika)

 

Čizme su vrhunske za moj pojam, vozio ih po kiši ne puštaju ako te to brine.

Leti su ok toplo kao i u svakoj drugoj čizmi.

 

U početku sam imao problem s osećajem za menjač i kočnicu (ipak je to cross čizma), polugu menjača sam morao da podignem jer nije bilo šanse da menjam brzine, sad je sve ok.

 

Jedina star mi jako smeta što "škripi" zglob dok hodam okolo i svi me gledaju ko budalu :).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Hahaha... citam sta pise Aca, pa gledam slike, pa sta pise Thelord, pa gledam slike, pa onda Doktor, pa gledam slike. Onda Johann napise da mu ne pustaju vodu :staa2: , a Lale ultimativno kaze Infiniti. Jasno je meni da je moja voznja bliza Infinitiju i da ne treba da glumim kros vozaca, nego ima tu jedan problemcic: Ja sam uvek za opusten ritam na tim voznjama, pa kad stignem. Medjutim, na poslednjoj Kepijadi (na kojoj sam bio) sam poceo da uzivam u voznji. E to me malo strecnulo i zato mi se MX varijanta vrti po mislima. ::)

 

Drugari hvala Vam svima od srca, mnogo ste mi pomogli! :takoje:

A mozda tek sad ne znam sta cu. :D

 

 

Jedina star mi jako smeta što "škripi" zglob dok hodam okolo i svi me gledaju ko budalu :).

 

Johanne, jel te zuljaju negde i koji si broj uzeo u odnosu na broj patika koji nosis?

Jel se onaj ulozak dobija sa njima, ili se posebno kupuje?

Sto se tice tog skripanja, probaj da namazes mehanizam sapunom ili nekim gelom, mozda pomogne. ;)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

He, he, svidja mi se ovo Lale :moto3:

 

Elem, Lale, jel si kupio one Infinity čizme preko oglasa (ovde na forumu)? Jel ih prodaje neko kod nas ili u okolnim zemljama? Baš mi se dopadaju naoko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

He, he, svidja mi se ovo Lale :moto3:

 

Elem, Lale, jel si kupio one Infinity čizme preko oglasa (ovde na forumu)? Jel ih prodaje neko kod nas ili u okolnim zemljama? Baš mi se dopadaju naoko.

 

Nisam kupio, i za sad nemam nameru (pare)! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Имао сам неколико пари хард-ендуро чизама, али су ми ове Acerbis Impact X-Tight које сам узео прошле године убедљиво најзахвалније за моје потребе.

 

botas-acerbis-impact-x-tight-blancas_hd_1872517.jpg

 

Решење стезања са два затезача је много једноставније, захвалније и квалитетније него на стандардним крос чизмама са ониа 4 затезача. Чизма одлично "испрати" превијање зглоба и лакше се корача у њима.

Платио сам их 180 евра на попусту у једној радњи у Паризу, а мислим да су биле око 400. Могуће да још негде могу да се нађу.

 

АутобусЧовече, мислим да је за твоје потребе ипак најпаметнија куповина TCX Infinity! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

A mozda tek sad ne znam sta cu. :D

Nema problema....forumi sluze za to! :neznam:

 

:lol:

 

:takoje:

 

 

Jesi li razmišljao o "trial" čizmama?

 

Ja biK najradje ove, bat cena iz `d problem. Zadovoljile bi sa zastitom, ne pustaju vodu itd.

 

 

Sidi - Discovery Rain

 

Sidi_06Discovery.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Malčice je off ali preporučujem drugarima koji su se zarazili Kepo*ebinama da obavezno nabave dobre čizme koje su navedene u gornjim postovima a ne da idu u touring čizmama ili patikama (video sam na slikama, nećete me prevariti).

 

Ne daj Bože, ali vrlo lako može da vam se desi ono što se meni pre 3 nedelje desilo, da vrhom čizme zapnete za podlogu i polomite 4 koske u stopalu...ovakve čizme vas čuvaju od toga u 90% slučajeva 0namigivanje.gif

Pitajte i Johana da li je odmah posle njegove lomljave nabavio prave čizme...na žalost, obično se toga setimo kad je prekasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja biK najradje ove, bat cena iz `d problem. Zadovoljile bi sa zastitom, ne pustaju vodu itd.

 

Za ove moras da vozis GS-a, pa otpada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Имао сам неколико пари хард-ендуро чизама, али су ми ове Acerbis Impact X-Tight које сам узео прошле године убедљиво најзахвалније за моје потребе.

 

 

АутобусЧовече, мислим да је за твоје потребе ипак најпаметнија куповина TCX Infinity! ;)

 

Uh,uh,uh, dooooobrE !!

 

Kazete Infiniti, a?! :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ja biK najradje ove, bat cena iz `d problem. Zadovoljile bi sa zastitom, ne pustaju vodu itd.

 

Za ove moras da vozis GS-a, pa otpada...

 

 

A nE !! Nikad !! :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Malčice je off ali preporučujem drugarima koji su se zarazili Kepo*ebinama da obavezno nabave dobre čizme koje su navedene u gornjim postovima a ne da idu u touring čizmama ili patikama (video sam na slikama, nećete me prevariti).

 

Ne daj Bože, ali vrlo lako može da vam se desi ono što se meni pre 3 nedelje desilo, da vrhom čizme zapnete za podlogu i polomite 4 koske u stopalu...ovakve čizme vas čuvaju od toga u 90% slučajeva 0namigivanje.gif

Pitajte i Johana da li je odmah posle njegove lomljave nabavio prave čizme...na žalost, obično se toga setimo kad je prekasno.

 

Nije off predobri moj Arakise. O tome najvise razmisljam. Bolo me uvo dal` mi skripe, i boli me uvo sto ja nemam kros motor i sto necu da letim dvaJes metara. Malo je dovoljno za zahebate povrede.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Nisam probao ove čizme, ali jesam pancerice za skijanje, ovo jako liči na njih, pa bih povukao paralelu.

 

Problem je da i ova čizma ako ima dobar nivo zaštite, mora da bude pasent, da čvrsto leži uz nogu i da je od plastike koja je jako tvrda i teška. Pošto sam po čitave nedelje provodio u pancericama, znam koliko je bolno da dobro leže i da budu bezbedne. To sa udobnošću ne ide. Čim stanem, odmah ih otkopčavam, kako stanem na skije, zakopčavam. Nije prijatno, ali je malo udobnije.

 

Dakle, Infinity mi deluju kao solidan spoj bezbednosti i udobnosti. Prave enduro čizme, praktično dobre i za takmičenja, ipak treba ostaviti takmičarima. A i ove Spavetove mi deluju kao odlično rešenje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Uzmeš ove i Bog da te vidi.

 

TCX terrain 2

tcx_terrain-2_main.jpg

 

Zaštita postoji, ali dosta jednostavnija od ojačanja u hard enduro čizmama što ti dozvaljava i da planinariš (zamisli). Ako je dobra onima što koskare preko balvana - biće dobra i tebi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma nisu te cizme samo za takmicare, odlicne su i za rekreativnu voznju motora po sumi gde ima panjeva, gde se cesto padne itd. Ali nisu cizme sa kojima se sedne na motor i putuje. Ipak, ko moze da prihvati da putuje sa tvrdom i neudobnom cizmom, imace vrhunsku zastitu stopala, samo je obavezno poneti patike u rancu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja