Jump to content

Moto Zajednica

F650ST: Tesko pali

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Priboj
  • Motocikl: Benelli trk 502x

Ovaj motor je kupljen pre mesec dana i odma sam primjetio da tesko pali kad je hladan znaci krene da vergla i onda kao da bendiks iskopca nastavi alnaser da vrti ali motor ne okrece i tako nekolko puta dok ne sastavi e juce mu zamjenim ulje i filtere i jutros probam i 20 puta ali nece taman da prebaci on iskopca posto sam i sam auto mehanicar skinem alnaser kad na njemu sve u redu onda skinem deklo i oni zupcanici izgledaju odlicno svi zubi na svom mestu dalje nisam iso ali cini mi se da bi problem mogo biti na onom velikom zupcaniku koji sluzi kao bendiks e sad ako se neko sretao sa tim problrmom moze li se sta budziti ili se mora zamjeniti i sta hvali i izvinjenje na duzini ali da docaram situaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

To je "mana" rotax motora taj bendix ili tzv frajlauf koji pocne takve stvari da radi kada se vergla sa slabim akumulatorom... Dok ne dodje neko ko je menjao cuo sam da pase od Aprilia Pegaso (iste su masine) i da je deo za talijana znatno povoljniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Frajlauf, imao isti problem doduse drugi bajk (jednocilindras takodje). Inace krivac za stradanje frajlaufa je dugo verglanje ili los akomulator. Ja sam moj ubio sa losim akomulatorom pre dve nedelje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Priboj
  • Motocikl: Benelli trk 502x

dopunio akumulator i sad je ok pali ko lud bez verglanja mada je akumulator stavljen nov verovatno sam ga zimus ispraznio posto sam cesto palio motor a nisam ga vozao tako da je sad ok ako bude problema javljam hvala na savjetima pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bayreuth
  • Motocikl: BMW F650

Ljudi, elektrika me nesto uzasno zeza na motoru. Ovako, riknuo mu je prvo regler, zamenio sam ga, stari regler je unistio akumulator pa sam stavio novi vartin. Posle svega toga malo sam duze morao da verglam da bih ga upalio, al to sam pripisivao temperaturi jer se nalazim u Danskoj, a i cim bi ga malo zagrejao, posle ne bi bilo problema sa paljenjem, ali sada ne mogu da ga upalim uopste. Vergla bez problema, ali ponekad pukne jako, i cuje se neko krckanje. E sad, ne mogu bas tacno da lociram zvuk, ali mislim da dodje negde tacno ispod dupeta. Svecice sam isto promenio i ismirglao ih... Ne znam vise sta da radim :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

To "krckanje" i ponekad jak pucanj mislim da ima veze sa paljenjem smeše. Rekao si da ti je crkao regler ali nisi napisao da li je prepunjavao ili nije punio accu, to je bitno.

 

Ako je prepunjavao to znači da ti je nekih 20V prošlo kroz instalaciju tako da žrtve tg previsokog napona mogu biti bobina i / ili CDI (elektronsko paljenje).

 

"krckanje" mi liči na bacanje varnice po ramu zbog loših visokonaponskih kablova ili loše bobine. Zameni kabl od bobine do svećice pa vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja