Jump to content

Moto Zajednica

Spaner lanca motora za Hondu CBR 1000 F

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd,Voždovac
  • Motocikl: HONDA VARADERO 1000

Ljudi jel ima neko u ovoj zemlji ko moze da prepravi spaner na CBR 1000 F?Cuo sam da su Ameri

provalili kako se pravi taj spaner da mozes sam da ga stelujes.Drnda me vec duze vreme,a moj ortak ga je menjao

na svom motoru zajedno sa lancem(stavio sve novo i original) i posle 300 km je opet poceo da mu se cuje.

To im je boljka,ali ova prepravka spanera definitivno resava problem! POMAGAJTE!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Ljudi jel ima neko u ovoj zemlji ko moze da prepravi spaner na CBR 1000 F?Cuo sam da su Ameri

provalili kako se pravi taj spaner da mozes sam da ga stelujes.Drnda me vec duze vreme,a moj ortak ga je menjao

na svom motoru zajedno sa lancem(stavio sve novo i original) i posle 300 km je opet poceo da mu se cuje.

To im je boljka,ali ova prepravka spanera definitivno resava problem! POMAGAJTE!!!

 

Ovo i mene interesuje.Ako bude prepravka,napisi kako je ispalo,mozda moze i za moju hondu cbx 550 da se uradi.Ovaj fabricki spaner nije nizasta1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sam postupak nije tezak, razmisljao sam o tome posto sam video da ljudi sa cbr foruma uspesno rade prepravku...Ali!

Mora se skinuti blok motora, manualni spaner se ugradjuje izmedju 2 i 3 cilindra, ispod karburatora. ( Da pojasnim, spaner gura klizac koji je na slici obelezen brojem 4).

Buse se tri rupe (na bloku), srednja kroz koju ide spaner i dve koje sluze za "nosenje" istog i u njih se mora narezati navoj (one su kriticne zbog malo "mesa"). Blok lepo isprati od opiljaka.

U obzir uzmi cenu rastavljanja, sastavljanja, dihtunga pa i samog spanera (15-ak e kod strugara)...

Nestrucno stelovanje istog moze napraviti vecu havariju od fabrickog "zveckavog" spanera, 1000f je stara dama...prakticno neunistiva u pravim rukama, za pocetak mozes probati sa guscim uljem i stelovanjem "balans" tega ( nalazi se sa donje desne strane motora, straf 10 sluzi da ga zakljuca. Fabricko stelovanje na prvoj crti).

Ne balansirani karburagori takodje znaju da izazovu buku u motoru i nemiran rad...

 

Pozdrav Nenad.

post-4737-0-57314700-1296718261_thumb.jpg

post-4737-0-44201500-1296718278_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

postoji mnogo jednostavnija varijanta, postojeci spaner se skine i prepravi da bude nazubljen. Uradjeno vec na desetak cbr-ki i sve rade ko sat a spaner radi automatski(nikad vise problem). Jedino sto i to zadovoljstvo kosta oko 250 eur(ako vam radi majstor)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@bobanvfr

Ako mozes voleo bih da pojasnis o kakvom nazubljivanju je rec.... Taman da imam zanimaciju u ovim hladnim danima.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

Izbacuje se klipni (uljni mehanizam) iz postojeceg spanera i ubacuje se deo spanera lanca alternatora, potrebne su neke prepravke ali sa dobrim majstorom(strugarom) to nije problem. Znaci treba ti polovan ili nov spaner lanca alternatora(od tvog motora) i tvoj polovni spaner lanca bregaste. Ta dva ako uspes da spojis imas dobitnu kombinaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sam postupak nije tezak, razmisljao sam o tome posto sam video da ljudi sa cbr foruma uspesno rade prepravku...Ali!

Mora se skinuti blok motora, manualni spaner se ugradjuje izmedju 2 i 3 cilindra, ispod karburatora. ( Da pojasnim, spaner gura klizac koji je na slici obelezen brojem 4).

Buse se tri rupe, srednja kroz koju ide spaner i dve koje sluze za "nosenje" istog i u njih se mora narezati navoj (one su kriticne zbog malo "mesa"). Blok lepo isprati od opiljaka.

U obzir uzmi cenu rastavljanja, sastavljanja, dihtunga pa i samog spanera (15-ak e kod strugara)...

Nestrucno stelovanje istog moze napraviti vecu havariju od fabrickog "zveckavog" spanera, 1000f je stara dama...prakticno neunistiva u pravim rukama, za pocetak mozes probati sa guscim uljem i stelovanjem "balans" tega ( nalazi se sa donje desne strane motora, straf 10 sluzi da ga zakljuca. Fabricko stelovanje na prvoj crti).

Ne balansirani karburagori takodje znaju da izazovu buku u motoru i nemiran rad...

 

Pozdrav Nenad.

Evo kako sam ja to resio na DRZ-u koji takodje ima problem sa automatskim spanerom na kom hoce da pukne opruga, prestane da spanuje lanac koji prezubi i napravi rsum u motoru. Ja sam to menjao preventivno, na srecu zamena je jako prosta. Rucni spaner sam pravio kod strugara od prohroma, kostao me 15e.

 

iG8AR_img3041800x600.jpg

 

mCgzQ_img3045800x600.jpg

 

r1Nr0_img3046800x600.jpg

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da Aco, kulturno reseno. Pogodnost kod tvog motora je vec spremno leziste takvog spanera, na cbr-u mora blok da se razbusi da bi ugradio tako nesto.

Bobanu se zahvaljujem na odgovoru ali mi nije jasno sta ce spanovati/natezati takav sklop?

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gledam sliku ovog spanera....Kratka opruga koja se vremenom "isposti" mozda je resenje u stavljanju jace opruge koja ce bolje vuci ovaj klizac ka sebi. Mislim da su vec od 92-3 godine stavljali za 1cm duzu oprugu, ne deluje mi komplikovano za raspertlati...

Probacu negde da nabavim neki rashodovan spaner pa da probam, ne bih dirao svoj koji jos funkcionise.

post-4737-0-80235900-1296734691_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Honda CBX 1000

Hondin spaner imam napravita 3 komada a mora da se skine ventil dekla i bregaste da pi se postavio ovo sam jos ugradivo 1992 godine a cena je 50 eura tel.0038766488230 jovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

 

Evo kako sam ja to resio na DRZ-u koji takodje ima problem sa automatskim spanerom na kom hoce da pukne opruga, prestane da spanuje lanac koji prezubi i napravi rsum u motoru. Ja sam to menjao preventivno, na srecu zamena je jako prosta. Rucni spaner sam pravio kod strugara od prohroma, kostao me 15e.

 

 

 

v2Ivc_img3045800x600.jpg

 

 

 

 

Ovo je najbolje rešenje, samo mislim da je španer od aluminijuma bolji (jeftiniji). Kod strugara me je koštao 500 dinara materijal i ruka. Kod mene (gsxr600)sam namestio 2009 godine. oktobra smo namestili i kod ortaka na ZXR 750. radi bez problema. Šteluje se na 10.000km (barem tako kažu proizvođači MCCT-a).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda, 45 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda

Ljudi jel ima neko u ovoj zemlji ko moze da prepravi spaner na CBR 1000 F?Cuo sam da su Ameri

provalili kako se pravi taj spaner da mozes sam da ga stelujes.Drnda me vec duze vreme,a moj ortak ga je menjao

na svom motoru zajedno sa lancem(stavio sve novo i original) i posle 300 km je opet poceo da mu se cuje.

To im je boljka,ali ova prepravka spanera definitivno resava problem! POMAGAJTE!!!

 

Meni su preporučili nov originalni što je i odrađeno.

Tvoj španer je u bloku i nije svaki čas dostupan,

uvek bi bio napregnut i samo bi silio lanac,

ne bi odradio ulogu na hladnom-toplom-vrućem režimu već bi samo štetio.

Novim bi bio miran isto Km koliko je i sada prešao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ovo je najbolje rešenje, samo mislim da je španer od aluminijuma bolji (jeftiniji). Kod strugara me je koštao 500 dinara materijal i ruka. Kod mene (gsxr600)sam namestio 2009 godine. oktobra smo namestili i kod ortaka na ZXR 750. radi bez problema. Šteluje se na 10.000km (barem tako kažu proizvođači MCCT-a).

Ja sam i hteo od aluminijuma,, ne zbog cene, vise zbog tezine, ali nisam mogao da nadjem kvalitetan komad aluminijuma, samo pretopljen koji nije dobar za ove stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Beverly 200

Gledam sliku ovog spanera....Kratka opruga koja se vremenom "isposti" mozda je resenje u stavljanju jace opruge koja ce bolje vuci ovaj klizac ka sebi. Mislim da su vec od 92-3 godine stavljali za 1cm duzu oprugu, ne deluje mi komplikovano za raspertlati...

Probacu negde da nabavim neki rashodovan spaner pa da probam, ne bih dirao svoj koji jos funkcionise.

 

Jesi li probao to da napravis?interesuju me rezultati,posto i meni traba neko resenje za moju hondu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ziko, koja je cena prepravke bez tvoje demontaze-montaze? Ja skinem i posaljem ti aks-om da odradis sta treba.

Na starom spaneru sam busio rupu odozgore pa m6 sraf vuce i nateze polugu odozdole...Ako me razumes. Takav spaner mora da se doteze za cetvrt kruga svakih 2000km.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Postujem iznesena idejna rjesenja odredenik forumasa, ali moje licno misljenje o ovom problemu koji se desava na cbr 1000f je zanemarljiv gledajuci sa tehnickog aspekta. Ako zamjenite spaner i lanac na ceberki on ce poceti ponovo da se cuje nakon par hiljada i tjerajte tako slobodno 60 000km, nece preskociti ni puci, bolje receno zanemari zveckanje i vozi. A ovo vam govorim iz cistog iskustva. I jos nesta da recem sve hvali Hondu vozi, pogotovo onu sa CBR predznakom. Pozdrav. :moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo slika spanera, "Sraf" metodu sam probao, nije zadovoljavajuca... Klizaci se brze trose, mora se dotezati na 2000km. Jednom je taj natezac sraf i pukao ali na srecu ostao je u telu spanera.

Jos nesto, pri zameni u spaner treba sipati ulje i "nadrukati" polugu. Nov spaner mi se prozvecao posle 5000km, cuje se samo izmedju 2000 i 3000 obrtaja.

Ako dodjem do nekog kvalitetnog resenja rado cu podeliti sa kolegama...

Pozdrav Nenad.

post-4737-0-26103800-1327047688_thumb.jpg

post-4737-0-76347500-1327047702_thumb.jpg

post-4737-0-26135400-1327047725_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

svi simptomi (trosenje klizaca, puknut sraf) govore da si pretezao rucni spaner, sto ne znaci da je lose resenje, nego samo da nisi znao da ga podesis kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vrlo moguce Aco... Ili neodgovarajuca ljutina srafa .

 

Pozdrav Nenad.

Da dodam, sraf kod 1000f ne gura vec vuce spaner... Znaci pukao je na istezanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Na F4 sam imao taj problem koji je jedan majstor u BGu pokusao da mi resi ali nije uspeo. Uzeo mi je 3000rsd za to. Koliko vec sutra sam otisao kod drugog majstora koji se sazalio sto sam vec platio popravku spanera i uzeo mi 2000rsd za popravku koja i dan danas radi kako treba. Ako nekome treba kontakt neka se javi u inbox. Inace mislim da covek za popravku uzima 3000rsd.

 

 

Sent from my iPad2 using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Sto se CBR1000F tice, spaner lanca jeste boljka, ali kod starijih modela.

Na novim modelima je ugradjen spaner sa duzom oprugom i taj problem je resen.

 

Mislim da je taj sa kracom oprugom bio do 91-92. god. Tako da, ako menjate, narucujte spanere od novijih modela, pasuju, a opruga je znatno duza, a samim tim i vek samog spanera :)

 

Meni nesto zvrcka u masini. Otvarao sam i izgleda da lanac nije ravnomerno istegnut. Kad verglam, na nekim mestima je zategnut, na nekim ima lufta o-ho-hooo. Tako da narucih zadnji spaner-klizac, lanac i gornji klizac, pa cemo da vidimo :)

 

Elem... novi spaner kosta $120, tj. 90eura. Nije velika investicija obzirom da je to jedino sto moze da se s*ebe kod ovog motora i da ste posle zamene mirni 60.000km :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

Ljudi jel ima neko u ovoj zemlji ko moze da prepravi spaner na CBR 1000 F?Cuo sam da su Ameri

provalili kako se pravi taj spaner da mozes sam da ga stelujes.Drnda me vec duze vreme,a moj ortak ga je menjao

na svom motoru zajedno sa lancem(stavio sve novo i original) i posle 300 km je opet poceo da mu se cuje.

To im je boljka,ali ova prepravka spanera definitivno resava problem! POMAGAJTE!!!

 

Ako je promenio lanac i španer nebi smelo da se čuje,problem je nešto drugo ili nestručna zamena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Danas sam na nekom USA forumu procitao da opruga kvacila pravi slican rattling zvuk, i da je zamenom covek resio problem, s obzirom da je prethodno promenio spaner lanac itd sve kako treba pa ostalo bez uspeha. Nisam strucnjak za temu, samo delim info sa vama, posto i mene ceka zamena jer brunda kao lud.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja