Jump to content

Moto Zajednica

Nosac kofera za GSXR K5 1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Malo sam zarazio starijeg brata putovanjima pa je sada poceo da razmatra neke duze ture i u startu se pojavio problem prtljaga. Da li postoji nosac kofera, topcase i bocnih ili samo topcase, za ovaj tip motora i kakav je nacin kacenja? Ako uopste postoji(verovatno bi mogao da se napravi) pretpostavljam da bi montaza zahtevala busenje rupa na repu? Ako bi to bio slucaj(busenje repa) , verovatno bi bio protivan pa me zanima da li postoje alternative(vidjao sam po slikama da su ljudi kacili torbe na fazon bisaga) kako se one kace i koliko je to sigurno i stabilno u krivinama(klacenje prtljaga i sl.) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin
  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Charuga ti je jedan od najmerodavnijih ljudi na forumu kad je u pitanju putovanje sa R motorom. Verujem da bi ti on mogao pomoći oko izbora odgovarajućih bisaga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Ovo je za nosace (torbi i kojecega). Posto ti je brat "picajzla", pa nece da busi, evo neka kulturna resenja (koja sam ja, koji sam isto "picajzla" (ako ne i gora od njega), jer, da nisam, ne bi' to ni nasao na netu!):

 

http://www.renntec.co.uk/REN7290

 

http://www.ventura-bike.com/fitments.aspx?modelid=724

 

 

A ja bi' jos voleo da imam i ovo:

 

http://www.motorcyclegear.com/parts/luggage/seat_bags/nelson_rigg/cl75s_mini_sport_seat_pack.html

 

 

E sad, ako znas kako se to nabavlja iz inostranstva, javljaj.

 

(Charuga to poveze onom mrezicom koja ima da se kupi svugde, i to izgleda sasvim elegantno, stabilno i funkcionalno. Nacices ga u "Putopisima" pa vidi kako se spakovao - AL' ZA PRIMER! Pogledaj kako on pakuje ZX10R (i ZX6R, ako nadjes te slike) pa razmisli da li stvarno trebaju ovakva sranja).

 

P.S. Ne busiti nikako! To je baksuzluk!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nema "elegantnog" rjesenja. Svaki prtljag na R-u nema veze s elegancijom. :D

 

Ovako sam ja krenuo prvi put, ali mnogo ljulja dupe u krivinama (previsoko)

 

DSCF1418.JPG

 

Onda sam malo smanjio, pa je postalo podnosljivo.

 

DSCF1633.JPG

 

Prednost ovakvog rjesenja je sto moze da se skine lako (za lokalne voznje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Malo sam zarazio starijeg brata putovanjima pa je sada poceo da razmatra neke duze ture i u startu se pojavio problem prtljaga. Da li postoji nosac kofera, topcase i bocnih ili samo topcase, za ovaj tip motora i kakav je nacin kacenja? Ako uopste postoji(verovatno bi mogao da se napravi) pretpostavljam da bi montaza zahtevala busenje rupa na repu? Ako bi to bio slucaj(busenje repa) , verovatno bi bio protivan pa me zanima da li postoje alternative(vidjao sam po slikama da su ljudi kacili torbe na fazon bisaga) kako se one kace i koliko je to sigurno i stabilno u krivinama(klacenje prtljaga i sl.) ?

 

Svrati do nas pa pogledaj Buffalo i Kappa tank torbe, bočne torbe i repne torbe. www.pegaz-moto.rs

 

Kappa za taj model na žalost nema originalne nosače za čvrste kofere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Najbolje resenje su bisage. Svaki prtljag na repu sto ide u vis uznemiruje znatno motor (probao, veruj mi).

 

Video sam resenje da kupe drugo sediste suvozaca, pa na njega nasrafe plocu za kofer, ali sam odustao od toga jer i sa torbom na repu je osetno nestabilniji motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Nema "elegantnog" rjesenja. Svaki prtljag na R-u nema veze s elegancijom. :D

 

 

Evo kako su svabe resile problem pakovanja... :hej:

 

post-128-0-02717100-1296494199_thumb.jpg

 

Bokte, imam vise mesta nego na Stromu! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Mozes i jednog R-a da spakujes za poneti! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

A što destabilizuje torba nazad? Dosta je manja i lakša od suvozačice :)

Pa zavisi kolika je suvozacica? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Realno u toj torbi ne nosis 50 kila pa da destabilizuje. Rasporedis teze stvari u bocne, a gore stavis laganije. Sumnjam da bi imalo nekog uticaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Moj predlog ti je :

http://www.louis.de/...tnr_gr=10059270

stim da bočne robe kristiš samo u krajnjoj nuždi.

A ceo set je više nego povoljan, inače imam takvu tank torbu već 3 godine i extra mi radi . I ovo:

http://www.louis.de/...tnr_gr=10024043

staje čudo stvari u nju vodonepropusna je i lako se fiksira naj jeftinijom mrežicom ili sa par bungee traka.

 

Naravno što više opterećuješ rep motora to više utičeš na njegovu upravljivost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Pa prvo sto te "ne prati", pa onda nije opustena, sva se ukruti i pravi dar mar, .... ;)

...a drugo, i sa suvozacicom je voznja daa-lee-ko od idealne. ;)

 

Ali se ni ne naginje na suprotnu stranu :D

Ozbiljno, ako bi ta torba imala 10-ak kila valjda se ne bi osećalo?

 

A što destabilizuje torba nazad? Dosta je manja i lakša od suvozačice :)

Pa zavisi kolika je suvozacica? :D

Ne treba voziti te koje previše opterećuju motor :)

Sračunao sam otprilike da ne bi trebalo da teže više od 30kg po dužnom metru :D

 

Moj predlog ti je :

http://www.louis.de/...tnr_gr=10059270

stim da bočne robe kristiš samo u krajnjoj nuždi.

A ceo set je više nego povoljan, inače imam takvu tank torbu već 3 godine i extra mi radi . I ovo:

http://www.louis.de/...tnr_gr=10024043

staje čudo stvari u nju vodonepropusna je i lako se fiksira naj jeftinijom mrežicom ili sa par bungee traka.

 

Naravno što više opterećuješ rep motora to više utičeš na njegovu upravljivost.

Ali kako da koristi tank torbu na R-u? Morao bi da vozi uspravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Tank torbu uvek korstim na R-u (jer uglavnom samo R-ove vozim), da položaj je malo uspravljeniji, ali i inače je najčešće malo uspravljeniji jer se retko ko vozi stalno sa nalepljenom bradom na rezervoar ;) pa uvek ima mesta za tank torbu, e sad koliko je napuniti i na koliko spratova dići je već spram afiniteta vozača.

 

Opterećenje na repu u vidu torbe (teže) ili još gore kofera menja odnos opterećenja prednjeg i zadnjeg točka u korist zadnjeg točka i time "proširuje" putanju kroz krivine. Suvozač koji zna da se vozi t.j drži ruke na rezevoaru i "prati" vozača značajno manje opterećuje sam rep motora i time manje remeti odnos optrerećenja prednje i zadnje osovine. Nije u pitanu samo masa veći i pložaj iste jer kofer ili torba imaju značajno veći krak sile kojom deluju na krajnu tačku motora t.j. rep.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

3.St.Bernardino%20%285%29.jpg

 

 

Kada prtljag cvrsto napakujete u torbu nije bitno kakva je...... ovo sto vidite pozadi je najobicnija putna torba koja nije predvidjena za motor...ali moze da posluzi.....

Jos bitnije od pakovanja je kako cete staviti torbu na motor....tj pricvrstiti.....

Ja sam to radio sa gomilom elasticnih kaiseva i kontra stezanjem....tako da bez obzira na gabarite nije mogla da se pomeri ni makac.....

 

Nezelim da citiram tudje postove..... ali ovako spakovan prtljag se ne oseti na motoru.... kako na Alpskim krivinama a tako i na auto putu gde sam znao da idem do 130-235..... nisam mogao vise zbog prednje torbe koja mi je drzala telo uspravno....zadnji deo nije lelujao itd.....

 

Cak sam se vozio ovako natovaren sa Gojkom i ekipom iz Obrenovca ...isli smo putem Shabac-Obrenovac i po 220 km/h gde se motor nenormalno treska zbog loseg puta...pa ...nista nije smetalo, zanosilo itd.....

 

Tako da ako zelite da putujete na R-u veoma lako se mozete spakovati a ko ima para i moze tu je gomila specijalizovanog prtljaga.....

 

I ne zaboravite ako nesto hocete to i mozete....nemojte se osloniti 100% na rekla kazala, vec probajte sami..... i ne zaboravite...dobra priprema je osnov svega.....

 

 

3.St.Bernardino.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Mislim da je dovoljno slika..... naravno vec cekam strucnjake koji ce da osporavaju ovo sto sam napisao.... citirajuci tekstove iz casopisa...... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

GSX-R, u punoj ratnoj opremi. Bisage su zakon, svaki kilogram vise na repu se oseti!

 

GnF0m_dsc03372medium.jpg

 

gftl3_img3364medium.jpg

 

zAl1J_img4017medium.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Smesno....ako ti je to natovaren motor i ako si ti to osecao po krivinama..... da zaboravio sam da si ti "trkac" i da imas sofisticirana cula.... verovatno ti se motor trza kada te pogodi svaka musica na putu......

 

Uzaludno je ovde postovati........ kod nas bi se rekolo... losem k... i dlake smetaju.....

 

Nebih ni postovao ovde da me drugi nisu zamolili....sada se kajem posto eto ispadoh lazov.......

 

Meni onoliko prtljaga nije smetalo po najkrivudavijim puutevima Evrope..... verovatno sto neznam da vozim ili sam bez osecaja......

 

Ali imate zato strucnjaka pa nek Vam on objasni....kako se putuje sa r-om recimo i po 1630 km u jednom danu......

 

Ja nemam poima..... :neznam:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

A koliki je problem ta tank torba, jel bolje torba na repu i ranac pa da možeš da zalegneš?

Planiram ove sezone da pređem na R-a i da idem negde pa se zato raspitujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja