Jump to content

Moto Zajednica

Nosac kofera za GSXR K5 1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

A koliki je problem ta tank torba, jel bolje torba na repu i ranac pa da možeš da zalegneš?

Planiram ove sezone da pređem na R-a i da idem negde pa se zato raspitujem :)

 

Tank torba velicine kao moja mi je realno smetala...... nemozes da zalegnes kada treba a ako je pretovarena ubada u zeludac....doduse ja sam malo gabaritniji....

Pozadi mozes staviti sta hoces samo ponavljam mora biti ucvrsceno kako treba..... bisage isto...ako se lelujaju i malo onda ce se osetiti pozadi....ako je kompaktno i stegnuto nece sigurno....

Nemoj stavljati estetiku na prvo mesto vec funkcionalnost i sigurnost..... od viska traka glava ne boli....

 

100_4986.JPG

 

100_0390.JPG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Smesno....ako ti je to natovaren motor i ako si ti to osecao po krivinama..... da zaboravio sam da si ti "trkac" i da imas sofisticirana cula.... verovatno ti se motor trza kada te pogodi svaka musica na putu......

 

 

Samo ako je tvrdokrilac.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Skijash, dolazis u klub,a? :))

 

Ja planiram neku turu u maju po azurnoj obali, a mozda i produzim do Spanije. Treba videti neku dobru torbu za rep, nemam ni jednu kompaktnu ovako, a za bisage jos uvek ne znam. Ne zbog nestabilnosti nego zbog velicine, cini mi se da su malih dimenzija uglavnom. Ovo Charugino resenje je odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Izbegavajte ranac na ledjima u svakom slucaju. Toliko opterecuje rameni pojas i kicmeni stub cak i kada je sasvim malo natovaren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Eto ti ga sad, a ja baš planirao da ne stavljam tank torbu nego ranac i u njemu da nosim laptop i još neke stvari :)

Nije mi palo na pamet da nisam vozio tako duže od sat vremena nikad :D

@Kani Da, eto me još malo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Da a zato ima talenata kao sto je moj burazer koji je vozio 600km u cugu(stajao samo za gorivo) na Apriliji RS sa rancem na ledjima samo je opustio gurtne da mu padne malo na zadnje sediste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ako se i ja mogu umiješati ...

 

Volim putovati, a još više volim R motore... pa sam spojio ugodno sa ugodnim i sve to sa guštom, pa sam si sam napravio nosače (lako (de)montažne) na svog starog GSXR-a ...

 

Do prije tri godine sam vukao bisage tj. ove platnene torbe pa je to izgledalo ovako ...

 

P7141299.jpg

 

P7121217.jpg

 

P5010443.jpg

 

A onda sam se odlučio napraviti nosače, pa je to postalo puno lakše...

 

Prvo samo topcase....

 

P5120452.jpg

 

a zatim i sidecases ...

 

DSC09907.jpg

 

DSC09906-1.jpg

 

DSC09909-1.jpg

 

DSC09908.jpg

 

Vjerovatno je mnogima ružno do bola ... (nije ni meni najljepše), ali je funkcionalno maximalno ...

 

Preporod u odnosu na bisage je taj što sad bez razmišljanja mogu ostaviti motor sa prtljagom negdje na parkiralištu i ne razmišljati hoće mi šta pofaliti u sred nepoznatog grada u sred nepoznate zemlje... Što sa bisagama nije bilo tako ...

 

A kad mi se ide malo "sportskije" prođirati, sve to skinem dole za manje od 10 minuta... :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Briga te sta ce ko reci.... najvaznije da si zadovoljan....da velika je muka ostaviti motor sa prtljagom ako nemas bisage..... super si ti ovo resio... a i motor je legendaran, meni je i sada zao sto sam prodao onoga 1100.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ma nije da me briga šta će tko reći ... samo sam realan .. ;) nije primjer ljepote s tim koferima... ali kako sam rekao, preporodio sam se što se tiče putovanja... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Jos jedan detalj:

 

Bitno za platnene torbe je da budu pune "do daske" (makar i naguzvanom novinskom 'artijom, ako ostane nesto nepopunjeno), da to nikako ne treperi na vetru. (Mislim pre svega na jeftine ranceve i sasvim obicne putne torbe, jer profi-torbe se uglavnom rade sa nekim ojacanjima (makar od kartona), mada i takve ih je pozeljno popuniti maksimalno.) Pa je u tom smislu dobro da se u torbi, koja ce se usput puniti i prazniti, nadje neka uredno savijena novina - a zguzva se po potrebi.

 

(Te pulzacije vetra i treperenje platnenih torbi podosta povecavaju mogucnost raskidanja rajsferslusa i otvaranja torbe, a to mi vec lici na opasan aerodinamicki debalans.)

 

Dakle moze se i sa jeftinom "ambalazom" - itekako, bitno je samo da nista ne leprsa. Medjutim, bas mi pripadne muka kad vidim skupu, profesionalnu torbu (skoro sam negde video neku repnu - za na zadnje sediste R-a, i to bese neki poznat brend) na kojoj su alke za kopcanje postavljene (ma potpuno bez mozga!) na mestu na kom ce da struzu plastiku. Dakle, cak i ako se kupuje profesionalna oprema, obavezno pogledati kako se to vezuje i zamisliti u glavi kako bi se to montiralo na konkretan motor - i negde sam i procitao da je cak i u slucaju te profesionalne opreme neophodno bar malo improvizacije za prilagodjavanje konkretnom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ako se i ja mogu umiješati ...

 

Volim putovati, a još više volim R motore... pa sam spojio ugodno sa ugodnim i sve to sa guštom, pa sam si sam napravio nosače (lako (de)montažne) na svog starog GSXR-a ...

....

A kad mi se ide malo "sportskije" prođirati, sve to skinem dole za manje od 10 minuta... :zdravo:

 

Ti imas 3 kofera + suvozacicu na R-u? :care:

Kroz moju prizmu cist mazohizam.

Nemoj mi samo reci da ni ti "nista ne osjetis"? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ti imas 3 kofera + suvozacicu na R-u? :care:

Kroz moju prizmu cist mazohizam.

Nemoj mi samo reci da ni ti "nista ne osjetis"? :D

 

što ću kad volim ... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ako se i ja mogu umiješati ...

 

Volim putovati, a još više volim R motore... pa sam spojio ugodno sa ugodnim i sve to sa guštom, pa sam si sam napravio nosače (lako (de)montažne) na svog starog GSXR-a ...

....

A kad mi se ide malo "sportskije" prođirati, sve to skinem dole za manje od 10 minuta... :zdravo:

 

Ti imas 3 kofera + suvozacicu na R-u? :care:

Kroz moju prizmu cist mazohizam.

Nemoj mi samo reci da ni ti "nista ne osjetis"? :D

 

 

Direktno pitanje....jel ti to nesto mene zajebavas?????? Podjebavas i sl????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jel ti to mene nesto ...? :D

 

LM, kolega charuga, je vrlo iskusan biker pa moze i punu torbu plutoniuma da vozi bez problema, ali propusta da uvidi da je to mozda vise zbog njegovog iskustva, a manje zbog "dobro pritegnute torbe". :)

Mada ne mogu da vjerujem da ne osjeti razliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Kako ovde lako iskrsne konflikt... :(

 

OK... Ako na rep motora staviš flašu vode, nećeš je osećati. Ako staviš džak cementa, hoćeš. Između te dve krajnosti postoji raspon težine koja manje ili više utiče na vožnju.

 

Natovarena putna torba, ako smem da kažem, se oseća u vožnji, ali je potpuno drugo pitanje da li vozaču smeta ili ne. Može čovek brzo da se navikne, pa da mu uopšte ne smeta... do te mere da može da kaže da se ni ne oseća. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

pa ne mogu reći da ne osjetim kad sa tako natovaren (tri kofera, tank torba i suvozačica), ali motor ne gubi puno na voznim karakteristikama...

 

Osjeti se porast potrošnje benzina za cca +1,5 na 100 ... i osjeti se kad u gradskoj gužvi zapnem koferima za nešto jer sam zaboravio da ih imam .. :jee: :jee:

 

ali isto tako bez velikih problema porubim gume na cesti koja mi to dozvoljava... :neznam:

 

ALi mislim da dižete brevelike tanzije oko toga ... Naravno da tako natovaren ne mogu doći na stazu i osvojiti GP titulu ... ali se sasvim uredno mogu voziti prema vlastitim mogućnostima i željama :takoje:

 

Ovako krenem na put od par 'iljada i s ovakvom gumom .... onda pred kraj puta nađem dobru dušu od bikera koja mi proda polovnu gumu jer je moja blaga katastrofa i nema šanse da se s njom vozim dalje .... bez beda potrošena guma na cestama kojima se prvi puta vozim ... :neznam:

 

 

 

a ima i gdje se to vidi na putu .. :zvizduk:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54192-bled-i-bohinj-duet-iz-skolskih-dana/

post-4311-0-01350000-1296983096_thumb.jpg

post-4311-0-55680900-1296983100_thumb.jpg

post-4311-0-33992300-1296983103_thumb.jpg

post-4311-0-32382100-1296983107_thumb.jpg

post-4311-0-92816400-1296983109_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Jel ti to mene nesto ...? :D

 

LM, kolega charuga, je vrlo iskusan biker pa moze i punu torbu plutoniuma da vozi bez problema, ali propusta da uvidi da je to mozda vise zbog njegovog iskustva, a manje zbog "dobro pritegnute torbe". :)

Mada ne mogu da vjerujem da ne osjeti razliku.

 

..... zapakijte stvari kako treba pa probajte ...ajde kad to rade klinci ali covek od 38 god. nemogu da verujem.....

 

Zavrsavam sa ovom kao i sa mnogim temama.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Charuga, nemoj da si na kraj srca, ljudi se malo sale... Vise je faktora koji mogu da uticu na to da li se oseti prtljag na repu motora, pocev od tezine prtljaga, preko dimenzije te torbe, sve do tezine vozaca i samog motora. Ja do sada nisam imao problema sa torbama koje sam montirao na i oko repa, u smislu da mi se motor znacajno drugacije ponasao. Neprijatno ljuljanje zadnjeg kraja sam osetio tek sa top koferom, ali o tome nije ovde prica. A cak ni to ljuljanje nije ni blizu toliko opasno, da bih npr odustao od agresivne voznje sa punim top kejsom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja