Jump to content

Moto Zajednica

Afrika Twin 2011? Pomoc

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

nosac za farove, maske i instrument tablu, standardna varijanta, tj. original 159€....

lepo bogami

 

Boanova plastika,

i samim tim otpada prica o stavljanju boanove plastike...

 

tj. ne pada mi na pamet

 

gubljenje vremena...

 

Rep, tanki, lepi, "brzi"

te ovo ne dolazi u obzir

 

Rezervoar

dakle ostaje original..

 

idemo dalje

 

 

:D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Odlican primer naucnog pristupa Braco....Poenta je da sve ovo ima resenje, ali nije resenje iz kataloga (ono koje je brzo i jednostavno), barem takvo resenje ne bi bilo pravo resenje za mene, a resenje koje ja trazim, subjektivno do krajnjih granica, pociva na temelju saznanja da se sezona priblizava(mozda je vec i pocela) i ja ne bih kolima da se vozim ove sezone i da, ako cu vec da dajem pare i trosim vreme i znoj, onda hocu tacno ono sto mi treba...

 

ps: smislio sam kako da instalira botove na Afriku. Napisacu na njoj RR i svi ce da se spontano zalepe za nju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ideje je ok, i ima smisla ako ima covek viska para koje ce da utrosi za svoju dusu, i da udje u Boano klub.

 

Sa jednim se ne slazem, a to je ta silna oprema koja je na netu ponudjena za budzenje Afrike. To je sve cista komercijala koja je napravljena da ljudima uzme pare. Naravno, ona nudi univerzalno lep izgled i kvalitetne komponente, ali to kosta!!!!

O preradi Afrike sam razmisljao i jednog dana ce se valjda i destiti, ali nece biti klasika koja je ponudjena na netu.Ima tu dosta sitnica koje bi posluzile sa inspiraciju, ali mi je sve to previse kliše.

Ako vec hoces da se bavis nekom preradom, pa uradi je covece sa tvojim licnim pečatom i onda bi to terebalo da ima nekog smisla, a ovako, ne.

I ako mislis da spucas 5-6000 eur u Afriku, onda mislim da je bolje kupiti ADV koji sve to ima na sebi i cepaj.

 

Isto tako ako ti treba motor sa kojim ces da se vozis gde ti padne na pamet, nema potrebe preradjivati Afriku. Ona to vec i jeste, tj. ona je fabricki prilagodjena tome. Mozda da se podigne koji santimetar (odnosi se na 04 i 07), progresivne napred obavezno (07), nategnuti zadnji amortizer do kraja, dobro zastititi sa prednjim barovimam, mrezica za far i zadnjim nosacima kofera, i ako treba jos neka sitnica.

Staviti dobre krampone, i mozes na kraj sveta.

 

A sad malo o preradi za malo manje pare.

Moj KTM 620 EXC je mogao u momentu da se kupi za 1700 eur. Ako vec hoces preradu vesanja koja je i najpotrebnija i najskuplja za neku "ozbljniju" voznju, onda lepo poskidas komplet vesanje sa KTM-a koje je savrseno, sa sve tockovima,kocnicama,... turiš na Afriku i vozi.

Ostaju ti papiri, masina i ram koje mozes bez problemna da kulturno udomis i naplatis, i eto ti napucane Afrike za 1000 eur.

 

I tako, nije sve u Boanu, ima nesto i u nama. ;)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Upravo se o tome i radi Kepo...ja vidim pred osima kakva ona treba da bude i takva ce i biti....ostaje problem vremena...evo ovih dana treba da vidim neke vile sa KTM 640adv i to bi trebalo da je to...ali nije, jer ona ima jedan disk, moram da jurim neki "nosac" za drugi disk ili da jurim ceo tocak od KTM-a...sa strane sta svi kazu, prosta logika kaze da je jedan tocak sa fabricki pripisanom kocnicom (KTM) predvidjen za motor odredjene tezine i sposobnosti ne odgovara "potpuno" drugom motoru..da li je taj jedan KTM-ov disk dovoljan...Dobro, naravno da mi treba strugar da napravi osovinu volana novu da bih upasovao na Afriku ove WP vile...Ono sto ja moram da zamenim me sprecava da radim polovicno...Vidim da ima napolju stovarista sa gomilom delova za Afrike, ali vrate moj, nosac farova 159€..to je smesno., a meni treba ako ocu original plastike da kupujem ili pravim...

 

Afrika sigurno ne ide na prodaju, ali nije realno ocekivati da bude spremna za prvo sunce ove godine...i tako, posle dva meseca samostalnog mozganja, ja za 3-4 dana, ok kad se ukljucilo vise glava, vracam se nazad, praveci ceo krug i gledam 990 adv...te kvare se te ne kvare se, te ako oces na "kraj sveta" a imas KTM-a, parkiras ga, kupis neku polovnu Afriku i odes njom...Afriku bi i mongoloid naucio da celu rastavi i satavi posle par godina koriscenja iste, KTM je moderno cudoviste tehnologije koja ako te izda, ne mozes nista do da se slepas...Ktm ima mali servisni interval...sto ljudi milion misljenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Svaka od ovih slika sto su postavlene Je Lijepa na svoj naci!!!

Africa izgleda odlicno,kako bi ja to rekao u Pariz-Dakar stilu

evo i do mene sliku Africa Twin Cros neki propravljeni model,,i izgleda Drti :moto3:

a tek u SuperMoto :takoje:

 

U svakom slucaju Srecno u Izradi ili ti Preradi

Pratim Temu

post-1493-0-64005600-1296510087_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Meni se licno Najvise dopada u Kross stilu,a lako je nabaciti i SM tockove!!!

Mozda cak jedna od jeftini varijanti prepravke Afrike Twin (dosta plasticni dijelova od CR-ke, nazad stop-svjetlo,naprijed lijepa maskica po ukusu vozaca i to je to) kako vidim na ovoj je ostala serijska viljuska,,al bi mogal neka USD

 

al me zanima GDJE SE KUPUJE OVAJ REZERVOAR,,ili je to neki rucni rad ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Tek sad videh ovu temu... Ja pocinjem ovih dana da radim svoju africu, u relly fazon.. Ali sa svojim pecatom.. Samo da zavrsim jos dva ispita i slobodan sam... Radim sve sam... Kad je zavrsim, i ako vam se svidi.. Lako cemo napraviti kalupe i stancaj ;) Bice slika..

 

Samo na zalost nemam dovoljno para da preradim i ja amortizaciju i kocnice..

 

Odoh da ucim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja