Jump to content

Moto Zajednica

Godišnja registracija skutera od 50cc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Sta mislite da li je ZOBS predvideo registraciju za ovakvo vozilo? Bez ukvačenog motora to je samo bicikl sa budžom ispred koja može da služi i kao pritiskač za kiseli kupus ako vam neko postavi pitanje.

post-4165-0-13069500-1296121989_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Sta mislite da li je ZOBS predvideo registraciju za ovakvo vozilo? Bez ukvačenog motora to je samo bicikl sa budžom ispred koja može da služi i kao pritiskač za kiseli kupus ako vam neko postavi pitanje.

 

Solex 1jee1.gifPa i njega moras registrujes kao i skuter(bicikl sa pomocnim mtorom)

 

PS. jel se tako se vodi skuter u saobracajnoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Sta mislite da li je ZOBS predvideo registraciju za ovakvo vozilo? Bez ukvačenog motora to je samo bicikl sa budžom ispred koja može da služi i kao pritiskač za kiseli kupus ako vam neko postavi pitanje.

 

Solex 1jee1.gifPa i njega moras registrujes kao i skuter(bicikl sa pomocnim mtorom)

 

PS. jel se tako se vodi skuter u saobracajnoj?

Kako kome.

Moj skuter se vodio kao bicikl sa pomocnim motorom ali je kada sam ga kupio od prvog vlasnika u saobraćajnoj pisalo "motorcikl", pa su me kada sam prevodio na tehničkom pitali šta više volim da mi napišu i ja im rekoh da stave bicikl sa pomoćnim motorom.

Po starom zakonu nisi morao da nosiš kacigu jer voziš bicikl sa pomoćnim motorom. :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

A recimo situacija sledeća. Tomos kupljen nov tamo neke 81-82g. Prvi vlasnik uredno registrovao na svoje ime i od tad promenio xx vlasnika. Zbog trajne registracije niko nije ni prevodio na svoje ime.

I šta sad da radi zadnji vlasnik.???

Mislim, sve je lepo ako je taj na kome se vodi još živ i voljan da se obavi prenos. Ako nije, šta onda? :staa2:

Nista, ako hoce super, ako nece reci mu da ces da ispoziras ispred svake kamere u gradu pa ce njemu da stizu cestitke :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Ja sam dobio malo drugaciji info, iste su kao velike, ali je pozadina zuta mesto bela.

A i ovo na slici mi se ne cini kao skuja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Mopedi, bez obzira na oblik, bili su privlacna kategorija. Za mladje kao vozila za ucenje, za starije kao rezervno vozilo.

Gubi smisao.

Potpuno nepotrebno izlozeni smo troskovima nizasta. Hajde osiguranje, desavaju se nezgode, ali ovo sve oko tablica i dokumenata... Budalastina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Tehnicki i osiguranje, to je moglo biti i za to se u potpunosti slazem. A za registraciju, tablice i nalepnice to da bi ministarstvo imalo za plate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lepo su to smislili, sta je sledece ? Verovatno registracija bicikala, pa rolera, skejtova, a na kraju ce da traze i invalidima da registruju invalidska kolica, samo se bojim da im ne opale neku taksu ( ko sad vlasnicima kombija ) , jer ce se vec naci neko ko ce mozda na neku foru da registruje dzip ko invalidska kolica, pa ce onda sve da razvale od kojekakvih nameta . . .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma tako nam i treba. Ovce su za sisanje. One samo lepo bleje. E to smo mi, ovce i tu ubrajam i sebe! Jos je nama dobro cim mi blejimo i trpimo. Ocito da nam prija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

stvarno bre ljudi kako to da umesto da zakon i propisi budu , s vremeno, liberalniji tj. da olakšavaju živote svojim podanicima, a ono suprotno, svaki novi sve restriktivniji? u čemu je stvar? stalno bre neka iznuda, odakle tolika potreba sistema za tolikim novcem? zar im zbog toga dajemo legitimitet? da bi harali? reče kolega lepo, jarmljuju nas! štap i nacrtana šargarepa. 1hmm.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Nemaju vise odakle.... prodali su sve sto ova zemlja ima i potrosili sve pare sad ostaje jedino nas da delju kol'ko god mogu.....mene nece Boga mi >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Citiracu sam sebe, ovo sam inace napisao u drugoj temi ali vazi i za ovde i za svaku temu u kojoj se postavlja pitanje drzavnog haraca sa onim antologijskim: "DOKLE BRE?"

 

Citat glasi:

 

Mislite li da je Tomica Milosavljevic dzabe podneo ostavku posle 8 godina na vlasti? Video covek da para ima sve manje i pored sve vecih i raznoraznijih nameta i resio da pobegne na vreme. Isto kao i guverner Jelasic prosle godine. Tutanj. Sto bi rekao nas narod: "Kradi, kradi pa i za pojas zadeni"

 

E lako je pacovima da napustaju brod koji tone a camac za spasavanje prepun love, sta cemo mi koji ne znamo da plivamo u ovim njihovim mutnim vodama, da se podavimo? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ovo je predizborna godina, i na jesen nas ponovo čekaju nasmejani zlikovci okruženi decom na bilbordima. Zato, pamet u glavu, terenski rad, babe, dede, naučite ih da pokažu šipak ološu.

 

Da ne bude zabune, i oni drugi si isti ili gori. Ali naš zadatak je da stvorimo uslove da se pojave neki treći. Na primer, na poslednjim izborima na Voždovcu se pojavila lista "NOPO" (Nijedan Od Ponuđenih Odgovora), koja je izazvala pravu paniku i histeriju u režimu. Ta lista je pokazala da ne moramo uvek da biramo između dva buđava 'leba, nego da možemo da ga umesimo i sami.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ovo je predizborna godina, i na jesen nas ponovo čekaju nasmejani zlikovci okruženi decom na bilbordima. Zato, pamet u glavu, terenski rad, babe, dede, naučite ih da pokažu šipak ološu.

 

Da ne bude zabune, i oni drugi si isti ili gori. Ali naš zadatak je da stvorimo uslove da se pojave neki treći. Na primer, na poslednjim izborima na Voždovcu se pojavila lista "NOPO" (Nijedan Od Ponuđenih Odgovora), koja je izazvala pravu paniku i histeriju u režimu. Ta lista je pokazala da ne moramo uvek da biramo između dva buđava 'leba, nego da možemo da ga umesimo i sami.

 

Da se na izborima išta može promeniti, davno bi bili zabranjeni. Samo stranka sa dobrom reklamom, kampanjom i sl. može dobiti većinu glasova. Pare za kampanje takvih stranaka daju oni koji se zaista pitaju i za koje se zakoni i sve ostalo kroji. Ko god da dođe, mora postati isti kao oni da bi uopšte došao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja imam skuter koji (je bio) trajno registrovan,i kad treba da ga registrujem,jel to mora odma ili ima neki rok do kad mora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: BG - Konjarnik
  • Motocikl: yamaha xt125x na prodaju:)

Pozlilo mi kad sam ovo procitao!

 

Prodali sve, jedino odakle jos mogu da izvlace kes svakodnevno je benzin i harac od vozila

 

Strasno sve na vesala od trga pa do slavije i usranom motkom!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: BG - Konjarnik
  • Motocikl: yamaha xt125x na prodaju:)

Ovo pustim svako jutro kad ustanem i odmah mi bude bolje :)

 

Samo pogledajte odnos like i dislike, prosto neverovatno :)

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: JA-god-InA
  • Motocikl: MaxX 125cc, XCitinG 500Ri

muka mi je dok ovo čitam.pre svega zbog ljudi koji voze 49cc.na moju sreću ili ne-sreću primoran sam da plaćam ali se pitam kako će ovi što imaju 49 dočekati ovaj info.padaju mi na pamet oni koji imaju starudije koje ne koštaju ni 50€ a čija će registracija da bude veća od njihove cene (tomosi od pre 500god).šta da kažem osim da trebaju da budu vešani na terazijama a ljudi da se skupe i gledaju...na kraju jedan veliki aplauz.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja