Jump to content

Moto Zajednica

mz trke

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: apatin
  • Motocikl: VN 800 tomos Suzuki AN 125 MZ 250 race jawa 350 ts

nazalost trka je odlozena za 9.10.2011. tako mi je danas javio predsednik moto klasika :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

planirao sam za prvu ruku da stavim tomosovo. Obavezno javi rezultate i da koje je to paljenje i od cega je

Postoji skoro idealno paljene , pogotovo za ES,TS modele . Samo jos uz pomoc reducir prstana , moze se originalno montirati palenje od JAWE Babete 50 .

Bez kontaktno je a i dosta je lagano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

planirao sam za prvu ruku da stavim tomosovo. Obavezno javi rezultate i da koje je to paljenje i od cega je

Postoji skoro idealno paljene , pogotovo za ES,TS modele . Samo jos uz pomoc reducir prstana , moze se originalno montirati palenje od JAWE Babete 50 .

Bez kontaktno je a i dosta je lagano

 

Tacno. Pogledajte u mojoj temi, vec godinama vozim sa tim paljenjem bez ikakkvih problema. Imate skicu reducir ploce, i shemu pratece elektronike. Jedino postoji jedna caka sa ovim paljenjem.... prilikom startovanja motora trazi "ostrije" gazenje kurble, i sigurno pali iz prve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Jos i to da su za trke ona tri namotaja za svetlo visak ! pa eto jos kojih grama ustede na tezini :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: apatin
  • Motocikl: VN 800 tomos Suzuki AN 125 MZ 250 race jawa 350 ts

da li neko zna u cemu je razlika izmedju palljenja babete 210 i 207 pitam jer sam nabavio poluispravno paljenje od babete 207

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

razlika je valjda samo u tiristorskom delu i bobini. Napravi elektroniku po onoj shemi, stavi obicnu bobinu i teraj. A da valjda se i drugacije povezuju namotaji za svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Uglavnom , nema razlika . Ali postoji, kada je posebno tiristorski deo od bobine ili kada je to u jednom komadu .

Indikator i namotaj varnice kao i magnetni rotor su isti .

Mozda treba naglasiti , bobina i nije bas normalna ! SAMO NA BABETAMA IDE 4 V !!! (bar meni poznato)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Uglavnom , nema razlika . Ali postoji, kada je posebno tiristorski deo od bobine ili kada je to u jednom komadu .

Indikator i namotaj varnice kao i magnetni rotor su isti .

Mozda treba naglasiti , bobina i nije bas normalna ! SAMO NA BABETAMA IDE 4 V !!! (bar meni poznato)

 

Kod mene je 6v, a sasvim normalno radi i bilo koja od auta na 12v, provereno. Mozda samo prilikom startovanja ne da bas najjacu varnicu, ali kad upali radi bez problrema. Moze cak i od tomosa, samo se usrafi na masu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

OK , svi smo mi na balkanu :) i verovatno pametniji od inzinjera koji su to projektovali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ok, mozda i nismo, ali sigurno ne treba slepo prihvatati neka tehnicka resenja koja nisu najbolja, vec ih treba, logicno, zameniti nekim drugim.... na kraju mozda i medju nama ima inzenjera... ma briga me i da je doktor nauka projektovao nesto, ako to ne valja zamenicu ga nekom buzdevinom koja je bolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

osim sirene i zmigavaca, zapravo rade samo pod odredjenim obrtajima zbog nejednake struje. Naravno, javlja se problem slabljenja svetla na nizim obrtajima, ali meni je ok, dosta sam vozio van grada i nocu, jedino se promecuje da malo smeta nizbrdo u krivini u petoj brzini, ali retko. Inace vec sam negde pisao sijalice su mi 12v far mislim da je 50/55w stop i pozicija po 5w.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: apatin
  • Motocikl: VN 800 tomos Suzuki AN 125 MZ 250 race jawa 350 ts

da li ima neko na prodaju paljenje od babete ili samo plocu sa kalemovima posto sam dobijo na poklon magnet tristor i bobinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

da li ima neko na prodaju paljenje od babete ili samo plocu sa kalemovima posto sam dobijo na poklon magnet tristor i bobinu

 

Pitaj u temi Jawamania mada sumnjam da ovde ima Bebeta, pojavila bi se negde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Petko ako ti nije problem Deki mi je stigao sa mora i ovih dana bi trebalo da se proba paljenje ako mozes da budes jos malo strpljiv javljam rezultat0takoje.gif

 

sta bi sa rumunskim? 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Petko evo u fazi je ugradnje moram da napravim nosac bombine rupe se ne slazu pa moram da sve prilagodim vidi velicinu veci je semering u precniku od rotora samo jos da radi kako treba i bicemo na konju0takoje.gif

post-15484-0-93628300-1313758439_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Evo konacno ga namestih u pocetnom obliku nema varnice ali kad sam zaokrenuo primarnu bombinu za 180 stepeni evo i varnice jos samo da vidim gde baca varnicu i da ga namestim na strob i moze se paliti nadam se da cu sutra privesti posao kraju pa se cujemo0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja