Jump to content

Moto Zajednica

mz trke

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tema je otvorena na pravom mestu, u okviru podforuma Razni MZ modeli.

 

Ovaj podforum nalazi se "iznad crte", u delu u kome su komentari suvišni jer teme ovog dela nisu namenjene diskusiji nego predstavljanju.

 

U ovoj temi ipak treba da napravimo izuzetak i tretiramo je kao i sve druge. Pokretač je pozvao na učešće u takmičenju a takve inicijative nismo imali. Ako se neko prijavi biće odlično, nećemo imati jednog nego više takmičara što je super.

 

No, i ako se niko ne odazove pozivu ostavljamo temu otvorenu za podršku Bobanu u predstojećim pobedama.

 

I navijamo, naravno! :takoje:

 

Bobane, ako imaš kalendar ili propozicije za učešće postavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

kalendar moto saveza trenutno neznam ali prosle nedenje je bilo proglasenje za generalni plasman ucesnika saznacu pa javljam mislim da jeftinije a sa puno adrenalina moze da pruzi mz U okviru takmicenja postoji vise klasa pa je interesantna do 1976 i u njoj bi bio ronkurentan ts 250 dok bi etz 250 morao da se vozi u openu do 1980 mada se u njoj voze mnogo jaci motori npr: z1000 rd250 vodenjara i razni drugi oko 500cmm3 pa osim dobre voznje za svoju dusu ili nekog dvoboja sa nekom starom masinom od nekog pobednickog postolja nema nista Bilo bi dobro da ima vise mz etz 250 onda bi postojao mz kup ali min 3 motora Malo je kilavo sa organizacijom ali sve se moze kad se hoce. Vujo drugarski pozdrav , vidim da si u urednistvu foruma. Bi bi ti zahvalan na nekom savetu da ovu temu ako treba da postavimo na neko vidno mesto da je ljudi vide neverujem da nema onih koji nebi provezli neki krug na trkackoj stazi!!!!!!0a-smiley.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

...da ovu temu ako treba da postavimo na neko vidno mesto da je ljudi vide

 

http://forum.bjbikers.com/public/style_emoticons/default/0a-smiley.gif[/img]

 

Sve je vidljivo i sve se prati. I mnoooogo je više ljudi što čitaju nego što pišu, svi znaju sve šta se dešava ali piše ko kako kad.

Tema je viđena, možemo da je prebacimo gde hoćeš ali nema potrebe, prati se.

 

Po dosadašnjem iskustvu mi postavljamo slike naših motora uz opis radova i delova. To je nekako uobičajeno. Pišemo o svemu tokom radova da ako nešto nije najbolje ili postoji još bolje rešenje može da se reaguje na vreme.

 

U tvom slučaju sem fotografija, opisa radova, kalendara biće i prikaza plasmana, najava trka... ma biće svega, tema je dobra.

Ima prostora za tekstove "moja prva trka", "...pobeda" i sl., sve je sjajno.

 

...neverujem da nema onih koji nebi provezli neki krug na trkackoj stazi!!!!!!0a-smiley.gif

 

Mislim da si u pravu.

 

I sam potpuno siguran da niko nema tako privrženu publiku kao ti ovde. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Stvar jeste zanimljiva,ali ovde u MZ Svetu,ne verujem da iko ima masinu spremljenu za trke,tj,ceo motor modifikovan samo za stazu.Ne verujem da ce iko rasturati svoj motor i raditi masinu,to zahteva dosta novca i rada,a ovde se ljudi uglavnom ,,vozikaju,, sa svojim ljubimcima koje cuvaju,nece da im vade dusu.

Ako se zaista zeli pristupiti nekim ozbiljnijim trkama,i da to bude kako valja,potrebno je vise ljudi koji znaju da mehanicki osposobe agregat i odrade odgovarajuce izmene na ramu itd,zatim obezbediti motocikl samo za tu svrhu i nista vise od toga,moze to i jadan covek da uradi,al...teze malo.

 

Postujem Bobane tvoje dobre namere i inicijativu,da sam 10ak godina mladji,verovatno bih to prihvatio na keca,bez obzira na sve,ovako tesko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Pa kad je tako mozemo da pisemo o pripremi motora za trke

Pod jedan mora se imati licenca saveza da bi se vozilo uz obavezan lekarski pregled i placeno osiguranje treba ti jos brza miza i pun gas. A za pripremu motora treba izdvojiti oko 500 eura i motor bi trebao da leti a moze i za manje love ali koliko para toliko i muzike.

Kad se investira neka lepa lova u motor i sve slozi kako treba posle sledi godisnja priprema za trke koja bi mogla biti oko 200eur i to je to.

Mislim da je bolje da se trkamo na stazi nego na ulici (gde je svaki izlazak na put sa takvim namerama moze da kosta ZIVOTA!!!!!)

3mac.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ajde Deki budi malo optimista sta 10god pa jedan TIBOR KOVAC (uz svo postovanje) ima preko 80 leta i ove godine ja vozio kao i svih prethodnih pa to nas drzi dok god smo u sedlu mi smo mladi a motora ima rashodovanih koliko hoces ionako ti netrebaju svi delovi malo je zalosno ali motor za trke treba da bude brz a ne lep

Dok postoji i ona opcij izlepi sve staklene delove ,i na stazu pa koliko mislis da treba da das gas ti daj. Vazno je ucestvovati i ispuniti neke svoje decacke snove.

Da moze deka da kaze unucima e deco moja kad sam ja vozio trke to su bile trke a ne ove sve sam R do eRa a nigte prave cvaje da zamirise i rastera komarce.0a-smiley.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ajde Deki budi malo optimista sta 10god pa jedan TIBOR KOVAC (uz svo postovanje) ima preko 80 leta i ove godine ja vozio kao i svih prethodnih pa to nas drzi dok god smo u sedlu mi smo mladi a motora ima rashodovanih koliko hoces ionako ti netrebaju svi delovi malo je zalosno ali motor za trke treba da bude brz a ne lep

Dok postoji i ona opcij izlepi sve staklene delove ,i na stazu pa koliko mislis da treba da das gas ti daj. Vazno je ucestvovati i ispuniti neke svoje decacke snove.

Da moze deka da kaze unucima e deco moja kad sam ja vozio trke to su bile trke a ne ove sve sam R do eRa a nigte prave cvaje da zamirise i rastera komarce.0a-smiley.gif

 

1care.gif1care.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Pa kad je tako mozemo da pisemo o pripremi motora za trke

Pod jedan mora se imati licenca saveza da bi se vozilo uz obavezan lekarski pregled i placeno osiguranje treba ti jos brza miza i pun gas. A za pripremu motora treba izdvojiti oko 500 eura i motor bi trebao da leti a moze i za manje love ali koliko para toliko i muzike.

Kad se investira neka lepa lova u motor i sve slozi kako treba posle sledi godisnja priprema za trke koja bi mogla biti oko 200eur i to je to.

Mislim da je bolje da se trkamo na stazi nego na ulici (gde je svaki izlazak na put sa takvim namerama moze da kosta ZIVOTA!!!!!)

3mac.gif

 

Mudro zboris!!!!!!!! 1care.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Sabac

Stvar jeste zanimljiva,ali ovde u MZ Svetu,ne verujem da iko ima masinu spremljenu za trke,tj,ceo motor modifikovan samo za stazu.Ne verujem da ce iko rasturati svoj motor i raditi masinu,to zahteva dosta novca i rada,a ovde se ljudi uglavnom ,,vozikaju,, sa svojim ljubimcima koje cuvaju,nece da im vade dusu.

Ako se zaista zeli pristupiti nekim ozbiljnijim trkama,i da to bude kako valja,potrebno je vise ljudi koji znaju da mehanicki osposobe agregat i odrade odgovarajuce izmene na ramu itd,zatim obezbediti motocikl samo za tu svrhu i nista vise od toga,moze to i jadan covek da uradi,al...teze malo.

 

Postujem Bobane tvoje dobre namere i inicijativu,da sam 10ak godina mladji,verovatno bih to prihvatio na keca,bez obzira na sve,ovako tesko.

sta to sad da sam 10g mladi pa sta ja ta kazem sa 52 ajde to poterajte pa da se vozi pravi mz kup

ja cu jednog da spremim imam vec skoro sve samo jos masinu da nadem

pa ako zazivi i vozicu zbog vas mladih

ti bobane daj malo vise podataka o sebi posto sam ja to jedno vreme pratio mozda te se i setim poz cika bure

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ajde da mi neko kaze gde da kliknem da ubacim sliku uz tekst jer ljudi ili neidu na profil ili nemogu da udju u njega neznam nisam nista zakljucao ako nemoze da se udje u profil trazite zahtev za prijatelja svi ste dobro dosli!!!!!!0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Cika bure ja sam kod Draguljceta u klubu mozda smo se i sreli na nekoj trci0stabre.gif

A slika imam mali milon da ne zatrpam forum pa se Vuja ljuti. Vozili smo i mz es 250 prikolicara ja i moj balansero ima nas i na slike sa trke lazarevac vlada lesnikov (starovremenski motocikli)

Ko hoce da vozi moze i nesto drugo ako ima u garazi a ima zelju da izadje na stazu

Jedini uslov da motor nije mladj od 1980 ipak su to oldtajmeri 0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Laku noc trkaci vidim da sam vas zagolico na pravo mesto sad sam se setio mozda kalendar postoji na sajtu mk feniks subotica otisao sam da 1zzz.gif sve najbolje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Jos ces da me nateras da pravim djuntu,jaoooo >:(

Ovako,daj slike tvojih masina,ili motora koji imas za trke,sa opisom,

1.ukupna tezina motora sa i bez tanka

2.sistem kocenja

3.karburator i vazduh/resenje/

4.auspuh/resenje/

5.paljenje

6.cilindar,klip,glava/na koliko ccm,radilica,zamajac jel olaksan,kompresioni prostor.../

- ostalo naravno,koliko si kratio vile,plastika,gume,itd,itd,znas vec i sam,samo je bitno sta je ,,home made,, a sta kupovno.

A mogao sam i kratko pitanjce,sta si radio sa agregatom,sta sa ramom.... :hej:

 

Aj.laku noc -_-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

...da ne zatrpam forum pa se Vuja ljuti.

 

Nema ljutnje, Forum je naš pa je sva sloboda tu.

 

Ipak, zbog članova sa slabijom konekcijom napravi izbor u slikama pa kači. Ne treba da ih bude mnogo nego da su izražajne, da se vidi iz njih predmet dijaloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Pa jel ima neka trka za nas koji bi vozili nase serijske masine neka cisto egzibiciona .Inace moj TS je 77 tako da spadam u klasu sa rd -jkama a to je prejaka konkurencija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

za sve koji bi da voze pravila su da bazni model nije stariji od 76 tako mz etz je pravljen i posle 80 ali je prvi napravljen pre 80 tako da prolazi ali ljudi smo videcemo sa pretsednikom sta moze pa gas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

PIkaso dali ima neki video da cujemo ove slane mz

 

Mozda ima negde po netu... 1Mina.gif

 

PS. Ovo su drag race modeli, nisu trkaci na stazama... 0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Oko pripreme motora u moto klasiku treba znati da prepravke bi trebalo da se zadrze u okviru seriskog motora ali sve je dozvoljeno dok se ne dokaze suprotno tako da mozes da stavis bilo koji klip od suzukija ili neki koji ti mislis da ti odgovara ali krenimo redom.

Trebao bi da imas trkacke gume, mekane kocione plocice ,karburator sto veci jer mz hoce puno goriva ono sto je bitno ako je karburator 30mm sirina auspuha je30x3=90mm moze koji mm vise ali ne mnogo duzina auspuha oko 1050mm i to sa izduvnom cevi do zavrsetka drugog konusa prvi konus od 6 stepeni do10 a zadnj od 12 do 20stepeni tu varijacija ima mnogo tako zavisi sta se vozi brdo ili krug ako napravis auspuh sa malim stepenon onda ces imati rupu u snazi pri malim obrtajima i kontra ako ga napravih sa velikim uglom onda imas dosta snage pri malim obrtajima ali ti fali na punom gasu kad se motor vrti a ne vuce onako jako kao u srednjim obrtajima da vas ne zbunjujem vise dok smo na karburatoru bilo bi dobro ugraditi frater ventile na usis sa njima dobijes snagu pri malim obrtajima pa auspuh prilagodis njima da vuce skoro u svim obrtajima jos da kazem da sredisnj deo auspuha sa njim stelujes zapreminu i snagu na koliko zeliz obrtaja 1050mm je za 6000 960mm za 7000 850 za 8000 itd ima formula po kojoj se racuna za premina auspuha se krece od 10 do 25 puta od zapremine cilindra da ostavimo nesto i za neki drugi put nemojte seci originalan auspuh i od njega praviti rezon prvo sto je on napravljen da sacuva motor da dugo radi i da bude elastican u donjem rezimu rada i ako ga isecete pucace vam jer je od neke legure koja je izgleda temperirana kad je ceo napravljen uvek ce puci do vara a i ni jedan nema vise onaj lepi zvuk dam dam dam dam0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja