Jump to content

Moto Zajednica

mz trke

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jedno pitanje, kad tako olaksate klip ili stavite drugi...

Kako IZBALANSIRATE radilicu sa tom promenom tezine?

 

Lako - obradis je na strugu . Ima tu malo da se racuna, al nije problem - uz dobrog strugara sve se resi. Posle se jos malo doradi epoksidnom smolom. . . Al to vec spada u ono " male tajne . . . ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Od ktm gs 300 72 precnik leze ekstra, probajte to.

SUPER ! a koliko li kosta taj klip ? 120-150 E !? ovi bi trbalo da budu oko 35 a sa hromiranim karikama do 50 ! pa sad ... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ja sam na trkama vozio klip od mz ts 250 on je mnogo laksi od etz klipa i motor se bas lepo vrti bez ikakve dorade radilice da bi to radilo treba cilindar skretiti sa donje strane za 5mm jer je klip kraci od etz klipa samim skracivanjem dobije se duze vreme usisa 165 stepeni i bas dobro ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Naš Skup je prestižna stvar, to je jedina prilika kada se svi okupljamo i kada nam dolaze prijatelji iz inostranstva.

 

Bilo bi lepo kada bi na neki način doterao motor na Skup, da se vidi da MZ-jaši Srbije imaju i tako nešto. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Dali mislis na epoksilnu smolu za kablovske glave(ona mi se cini malo teska)

 

Pravo da ti kazem - nemam pojma. U vreme kad sam sa tim petljao nabavljali smo iz inostranstva, bitno je bilo samo da je benzin ne rastvara .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Dragane ja mislim da je to to jedino se cuj sa Stevom da i on potvrdi i navali na posao ja se nesto neckam da napravim jednu krosericu ako odlucim a tebi netrebaju ti tockovi od ceze cucemo se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Malo klasike,... :zdravo:

post-3867-0-66002600-1299704501_thumb.jpg

post-3867-0-75633300-1299704573_thumb.jpg

post-3867-0-91604700-1299704594_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ideja za preradu. Classic 250 ccm.

Mozda ja ne vidim dobro !? ali , cini mi se da je ovo jawa 250 , i to u standardu ! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ideja za preradu. Classic 250 ccm.

Mozda ja ne vidim dobro !? ali , cini mi se da je ovo jawa 250 , i to u standardu ! :aha:

 

 

Nije u standardu, imao sam takvu " CZ Enduru 250 " , bas sa takvim cilindrom. Cilindar je od " CZ 250 cros " . Fabricki " Enduro " cilindar je imao nekih 7 rebara za hladjenje, a Cros cilindar samo 4 - da se blato ne bi zaglavljivalo izmedju. Sa ovim cilindrom i odgovarajucim klipom i glavom je motor imao oko 37 KS .

 

Enduro :

 

cz250enduro1974.jpg

 

 

Cros

 

 

cz428.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Momci da vam kazem uz svo duzno postovanje prema nasim MZejcima CEZA ide kao luda kada se taj motor sa ramom stavi na trkacke gume neuhvatljiva je ali jede klipove ko luda jedan kom 120 eur Ako ima neko neku i da je na prodaju nek je ponudi ima ljudi koji traze da kupe za trke nemora da bude kompletna :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Imao nekada...Sada bih rado pazario jednu od 250ccm,u nekom prihvatljivom stanju,bez budzenja.Sjajna sprava :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Momci da vam kazem uz svo duzno postovanje prema nasim MZejcima CEZA ide kao luda kada se taj motor sa ramom stavi na trkacke gume neuhvatljiva je ali jede klipove ko luda jedan kom 120 eur Ako ima neko neku i da je na prodaju nek je ponudi ima ljudi koji traze da kupe za trke nemora da bude kompletna :takoje:

 

 

Tacno je to, ali zato na nju moze da se stavi i klip od MZ-a, pa onda i nije tako skupo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Dali si ti to radio ili cuo za to jer ovi momci sto voze samnom stavljaju klip od suzukija ts 250 ili rm 250 taj klip je mnogo kraci od MZovog

 

 

Naravno da sam radio - doduse davno . Razlika izmedju endurinog i MZ - ovog klipa je u duzini, MZ-ov je duzi. Ali razlika se svodi uglavnom na duzinu klipa od bolcne do cela klipa. Jednostavno, samo se napravi odstojnik izmedju cilindra i bloka ( mislim da bese negde oko 11 do 14 mm, stave duzi brezoni, dupli dihtunzi ( jedan izmedju odstojnika i bloka, drugi izmedju odstojnika i cilindra i to je to. Sve treba precizno izmeriti i lepo montirati . E sad, ovo smo uradili na obicnoj enduri 250 ( ne na mojoj sto sam imao sa cilindrom od krosa ), i motor je normalno vozen - isao do mora i nazad, vozen par godina bez problema i posle prodat. Ne znam kako bi to funkcionisalo ako bi to neko uradio na motoru sa kojim vozi trke - tim pre, sto ovi klipovi od 10 - tak evra su daleko od onih originalnih MZ - ovih .

 

Ukratko, klip je duzi i odstojnikom se podigne i cilindar za tu razliku u duzini !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Momci da vam kazem uz svo duzno postovanje prema nasim MZejcima CEZA ide kao luda kada se taj motor sa ramom stavi na trkacke gume neuhvatljiva je ali jede klipove ko luda jedan kom 120 eur Ako ima neko neku i da je na prodaju nek je ponudi ima ljudi koji traze da kupe za trke nemora da bude kompletna :takoje:

Ceza ide bruka, ja sam je imao i tacno je da pasuje klip od RMa 250 84,5 god.Ja sam moju poklonio jer nisam vise mogao da sarafam.KLip je kod nje najveca muka, ovi jeftini su mi pojeli dzigericu. Ima je i u varijanti od 380 kubika, mogu zamisliti kako to dere :moto3: Mislim da bi se mogla iskopati koja masina, a delova je imao Bogdan iz Vrsca.Ja sam juce razbusio cilindar, spakovo nov klip(1080din :takoje: )radi ko satic.Nebi bilo lose nabaciti mu jedno 7,8 konjica, dal valjaju ove rezone sto Tora nudi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

OK momci CEZA je luda sprava kros je kros a drum je drum zato i mz idalje radi Iskreno meni je cilj da motor ide ludacki i da izdrzi nekih 5000 km a to je tesko uraditi sa kvalitetom ovih delova Da bi sve to dobro radilo mora da se plati (plati pa mlati) Ja sam pokusao da nadjem neki kompromis izmadju toga pa sam skratio cilindar za 5mm i stavio klip od TS i dobio lepe karakteristike motora lako se vrti (laksi je klip od TS od ETZ) na leru nema one jake udarce karakteristicne za MZ vec lepo prede i izdrzi jednu sezonu sto je za klip za 12 eur ekstra trebao bi naci neki jos kraci da se jos promene vremena kanala jer kada se skrati cilindar smanj se zapremina kartera pa bolje puni na visokim obrtajima AKO neko ima neku ideju pa da probam :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

OK momci CEZA je luda sprava kros je kros a drum je drum zato i mz idalje radi Iskreno meni je cilj da motor ide ludacki i da izdrzi nekih 5000 km a to je tesko uraditi sa kvalitetom ovih delova Da bi sve to dobro radilo mora da se plati (plati pa mlati) Ja sam pokusao da nadjem neki kompromis izmadju toga pa sam skratio cilindar za 5mm i stavio klip od TS i dobio lepe karakteristike motora lako se vrti (laksi je klip od TS od ETZ) na leru nema one jake udarce karakteristicne za MZ vec lepo prede i izdrzi jednu sezonu sto je za klip za 12 eur ekstra trebao bi naci neki jos kraci da se jos promene vremena kanala jer kada se skrati cilindar smanj se zapremina kartera pa bolje puni na visokim obrtajima AKO neko ima neku ideju pa da probam :takoje:

Ja imam nesto od klipova endure a mogu se staviti i hromirane karike .Nije original Ceski ali ni u Ceskoj vise nije Ceski ! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja