Jump to content

Moto Zajednica

mz trke

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Ovo je ozbiljan motor za trke,u sam agregat je ulozeno mnogo love.

Ako te zanimaju neka tehnicka resenja,imam slike,uglavnom sve.

U Engleskoj,MZ je neka najjeftinija opcija za trkalicu,bar tako kazu,no medjutim ,kada dodje do izrade samog motocikla,pocinju da kukaju,skupo :jee:

post-3867-0-54521800-1295910811_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Naravno da se moze ulagati i budziti do (skoro) beskonacno . A da li bi bilo interesantno pod jednakim uslovima se "poflekati" ! pa kom opanci , kom obojci !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

deki ako mozes posalji mi na mejl slobodan.djuric@sbb.rs sve me interesuje

 

Jigoro mozemo se dogovoriti da svi vozimo fabricki motor sa originalnim delovima pa da vidimo ko je bolji1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Za one koje jos interesuje da kazem da gume nemoraju da budu race vec mogu i obicne jer krug koji se vozi na (bataji i vrscu) dosta hrapave staze pa dobro drze i obicne ne kao race ili moze da prodje

Da nebi pricao kako je sve dozvoljeno u klasu do 76 ts 250 mora da ima prednji dobos motor bez fratera i zadnj amortizeri moraju da budu klasicni dva vertikalno postavljeni ili pod nekim blagim uglom i zapremina cilindra nesme biti veca 10% od originalne zapremine i jos bandasi moraju da budu 16 ili 18 cola ostalo je sve slobodno

Da zavrsim pricu o auspuhu duzina prednj cevi od 6 do 10 puta od precnika cevi a sirina zadnje cevi 80% od prednje a duzina 10 do 12 puta od precnika prigusivac nije obavezan ali moze ako se pravi onda perforirana cev zamenjuje izlaznu cev tako da bude obicna prvih 6 cm a dalje perforirana najbolje se pokazalo ulaz 38mm a izlaz 22mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nisi razumeo Zverinjaka.

 

Teme "iznad crte", u podforumu na vrhu strane nisu namenjene diskusiji nego prezentaciji MZ Svet-a. Tu su nam obaveštenja, naši motori... sve ono što bi mi želeli da drugi znaju o nama. Tj deo smo odvojili za posetioce Foruma, pre svega inostrane da bi se što brže upoznali sa nama i onim što radimo.

 

Teme za dikusiju su dole, ispod crte, tu je dve OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Za one koje jos interesuju moto trke izasao je kalendar trka na sajtu moto saveza srbije

A za one koji bi da rade motor za trke nek pitaju sta ih interesuje jer iskreno malo mi je glupo da pricam nesto u etar ako neznam dali interesuje nekog ovo sto pricam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Lemi iz Aranjelovca,nekada vozio BRZINCE sa raznim Yamahama. Sada vozim MOTO-KLASIK SAMPIONAT od postanka tog sammpionata u Srbiji(PUHOVI,SUZUKI,JAMAHA,BALANSIRAM..). E,Ja sam zagovarao klasu MZ,bila je i raspisana u pravilniku,ali se i automatski ukida ako se te sezone neodveze,tj.neizboduje nijedna trka,a nazalost tako je i bilo.Odziv-NULA.Ja sam poceo da pravim jednog ETZ 250 i TS 150,to sada stoji.Doro,ima klasa do 76,ali sam ja bio zagovornik da to bude agregat i ram od MAZE ostalo sve dozvoljeno,jer mi volimo daBUDZIMO! Znam da zimi ima dosta koji bi vozili trke,a kada dodje sezona nigde nikoga,Izvinjavam se ali govorim iz iskustva.Ja sada imam kamaru nekih motora za KLASIK(CZ-a 175;MZ-a;YAMAHA 125 Itd.) a nema SOFERA.Secam se nekada,ne tako davno bilo je obrnuto,vise vozaca nego motora pa smo,bukvalno,jedva cekali da neko iz kluba otreska da bi se docepali motora za sledecu trku..Eto,ja malo razvuce na kvacilo.Ali:

 

Ako zaista ima interesenata,nekoliko za pocetak (5-6) mogu na sastanku da ponovo pokrenem to pitanje..

 

Pozdrav! Mile Tesic-LEMI,Arandjelovac TEL. 064/3014825 :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kad smo vec kod trka, evo mene - tamo negde 1980 godine na trci za sampionat Srbije vozenoj u Nisu , sa CZ 175 sport u klasi 175 ccm .

 

scanned-at-10-6-2010-15-.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A sa istim motorom sam uzeo te 1980 godine i drugo mesto na reliju " Sutjeska " - takodje u klasi do 175 ccm .

 

scanned-at-10-6-2010-15-.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Očigledno je da dobra volja postoji na svim stranama.

 

I to je baš lepo, retko za današnje vreme mora se priznati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Crni Lale, pa gde ti je "stomace"... :) :)

Ne zameri, sala... ;)

 

Okaci jos tih slika "iz mladosti"!

 

 

Bice, bice, kupio sam skener ! :aha: :aha: :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

MZEJASI NESTO STE MI SE UCUTALI DALI JE TO ZATISJE PRED BURU0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif

 

 

Bobane, aj ti lepo skeniraj pravilnik o motorima ( za tu klasu do 76-te ), pa postavi ovde, jer mi se motaju neke misli po glavi, pa ako vec pocnem da sredjujem neki motor, da znam sta smem, a sta ne, pa da vidim sta cu !

 

Takodje napisi nesto o postupku za dobijanje licence. Ja imam moju - republicki rang , al je zadnji put bila produzena negde tamo 87-me godine .

 

ec51570b92aa098bd086fa9a240ac9f8.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Mile potpuno si u pravu vidjali smo se na trkama znas me ja sam kod Draguljceta onaj jedini mz etz Ja sam se pojavio malo kasnije pa je mz kup propao pre mene ali mislim da je mz najeftinija trkalica (osim tomosa) niko eocekuje da vozimo GP ali mozemo se lepo voziti nek stvar ozivi pa cemo lako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Naravno, svi bi voleli da stvar oživi.

 

Ne plaši se "zatrpavanja foruma". Forum služi svima nama a samo ja njemu tako da možeš da kačiš slobodno. Linkove ka drugim mestima izbegavamo, sve što nam treba treba da je ovde.

 

Naravno, pošto je tekst u pitanju bolje je da to bude doc. ili pdf. nego jpg., opet ne zbog Foruma nego zbog članova sa lošijom konekcijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

post-11767-0-58131500-1297004240_thumb.jpg

 

post-11767-0-17858100-1297004301_thumb.jpg

 

Mozda bi mogla da se otvori nova tema: KLIPOVI! Ali recimo da u ovoj o trkama je isto tako dobro mesto. Ovo je prototip klip trkackog olaksanog klipa. Osim sto je olaksan on i daje manje trenje svojom manjom povrsinom naleganja na cilindar (nesto kao motorne testere). Razmisljam o produkciji odredjenog broja ovih klipova u jednoj radionici u Madjarskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

kad napravis koji primerak javi da isprobamo kako zvuci Sa standardnim klipom motor dolazi do usujanja a onda naravno gubi snagu i nakraju crkne ineki cudni delovi se nadju u auspuhu(sta mu bi a nisam ga mnogo forsirao samo celu trku ups puce klip):stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ovakav "prototip" (tj. par komada) nabavio sam jos 1991. ! samo zbog loseg materijala istopio se posle par stotina metara . Nadam se sada boljoj tehnologiji i boljem kvalitetu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja