Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha YP Majesty 250 DX

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Yamaha YP Majesty 250 DX

 

92557.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj skuter. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

Navesti tačno godište skutera koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa skuterom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na skuteru:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

i mene interesuju utisci! moguce da niko nista nezna o njemu? koliko moze da potegne sa jednim ili sa dvoje,koliko trosi u ovome ili onome slucaju?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco downtown 300i

Ja vozim ovaj skuter od skoro (kupio sam ga krajem prosle sezone). Sad kad sam malo sabrao utiske mogu da prokomentarisem nesto o njemu.

 

Skuter je stvarno odlican za grad, vrlo startan u preticanju i vrlo upravljiv. Na startu iz mesta je malo sporiji, barem ovaj moj, mozda treba zameniti rolnice, ipak brzi je od automobila naravno. potrosnja oko 4l po Beogradskoj guzvi.Iako ima male tockove uopste nije neudoban za voznju. Sediste je prilicno udobno, a polozaj nogu je prilicno zgodan. Mali vizir na njemu prebacije vazduh bas preko kacige, tako da nema zime. Prilicno dobro se obara u krivinama, mada ja usporim (nisam bas neki vozac).

 

Ovih dana duva malo jaci vetar, pa je odlicna stvar imati malo tezi skuter/motor. Dok sam vozio druge skutere, to je znalo da bude problem, ali Majesty je prilicno stabilan.

 

Nisam puno vozio u dvoje (zena nece na motor nikako), malo sam provozao drugara i cini mi se da je dosta nestabilniji (ili to ja ne znam da vozim).

 

Pokusao sam juce da zamenim sijalicu, i izgleda da mora da se skida staklo fara, pa sam odustao.

 

Eto ja se raspisao, ako vas interesuje jos nesto, pokusacu da odgovorim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

1. Godište skutera-2001

 

2. Vreme provedeno na skuteru: u voznji konstantno oko 48h

 

3. Šta mi se dopada: apsolutno sve.

4. Šta je moglo biti bolje: malo veci tockovi (da bude malo podignutiji od poda)

 

 

5. Moj utisak: ekstra putni skuter

 

 

 

 

Voleo bi da neko ili otvori temu ili da me uputi gde je neki forum gde yamahisti razmenjuju iskustva oko svega, a narocito oko korektnih majstora koji nisu lopovi,idijoti i deraci.......

 

Hvala unapred

 

Pozdrav svima

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

Pozdrav. Malo da ozivimo temu za ovaj, sada vrlo mator i jedan od prvih maxi skutera.

 

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

1996, Made in Japan pise negde

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

Tri sezone, 14000km. Kupljen krajem 2010 Stojao zapusten i prasnjav u garazi sa izbusenom gumom i spaljenim auspuhom. Sediste celo, malo bledo i sve Ok. Guma zamenjena, auspuh repariran.(celicna mreica istrunula pa je izbacena)

 

3. Šta mi se dopada:

Eh: Klasicna fotelja! Moje iskustvo u poredjenju sa novijim majesty-jem da je ovaj matori udobniji. Sediste stoji nize nego kod vecine maxi skutera, velicinom modela je omoguceno dosta prostora za noge (tu sam oko 190cm i imam 110kg). Imam povisen vizir i zajedno sa prednjom maskom daje maximalnu zastitu od vetra.ima dosta mesta za pakovanje, moze se nakaciti puno kofera mada to ne bih preporucio zbog male kubikaze. Vrlo agilan i upravljim na duzim relacijama pri brzinama 50-90 (ja sam mog potero do 120 par puta), malo teze kad je dvoje na motoru ali to je valjda kod svakog dvotockasa 1moto3.gif. Odrzavanje? zamena ulja (treba 1.2l) filter se pere, do ove godine je nosio FABRICKI KAIS (zamenjen na 21.5mm donja granica je 21mm, cuvam ga) ceo mali servis dodje manje od 50e, registracija 50e. Gume 30-40e miran si 3-4 sezone pa i vise.Sve u svemu jako isplativ motor koji daje mnogo za pare koje trazi. Ja ga zovem Magare, presao sam turu od skoro 600km u danu sa suvozacem (Nis - kotor) i spremam putopis o tome. Penjao se na Lovcen, vozao ga trajektom, iso kroz kanjon, uz more (malo i offroad do zavucenih plaza itd)sve sa saputnicom! a opet 3.5l/100km (od Novog Pazara do Mojkovca nekih 2.5l/100 da ne verujes). Dodao bih i jos da skuter pri sedenju ima malo vise tezine pozadi (za razliku od vecine motora) sto je u nekim slucajevima izuzetno dobro. (kocenju ili penjanju na vlazne uzbrdice, manje slajfuje, ne proklizava)

 

4. Šta je moglo biti bolje:

0ljut2.gif"nisam djavo da mi malo" ali moglo bi ipak malo vise od 250cc, cisto sigurnsti i rasterecenosti na duzim relacijama, mada se ni 250 ne greje niti umara. Ume da opizdi malo ulja, sto je generalni problem sa ovim modelom (valjda karike) ali to nije nista strasno (0.2 na nekih 1000km). Zadnja kocnic slaba (dobozs ili lonac=serpa, nije disk, prepravljeno u novijim modelima), ovo je izuzetno veliki nedostatak, ovaj skuter ima dosta tezine pozadi pa bi obe kocnice simultano mogle da se koriste bez problema. Malkice trom na startu. End1jee1.gif

 

5. Moj utisak:

Ne zelim da ga prodam. Ekonomican, izdrzljiv. Odlican za grad, najbolji za put.0takoje.gifVerovatno bih do sada presao na neki enduro 650cc ali trenutno ne vidim razlog za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

1. Godište skutera koji ste vozili:
1999.

2. Vreme provedeno na skuteru:
Oko 2 meseca i blizu 6000km predjenih

3. Šta mi se dopada
Udobnost pre svega, potrosnja, za grad fenomenalan, previse mesta za odlaganje stvari...


4. Šta je moglo biti bolje:
Vece gume i zadnji dao kao da je odsecen, trebali su to malo lepse. I sto se tice skidanja sedista, mogli su malo pristupacnije da stave srafove.

5. Moj utisak:
Nece nikad biti na prodaju! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja