Jump to content

Moto Zajednica

CB400N / CB400T / CB400F / CB-1 1975-1991

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Honda CB400N / CB400T / CB400F / CB-1 1975-1991

 

Honda%20CB400N%2078.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

1. Godište motocikla koji ste vozili: CB 400 N 1982.g

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu: jednu (proslu) sezonu, od februara do novembra i nesto malo manje od 9000km

3. Šta mi se dopada: Motor je bas upravljiv bez obzira na kilazu (186kg. prazan), dobra pozicija vozaca i suvozacice ;) , potrosnja do 5l do 120km/h i po gradu. Kako njegova oznaka CB i kaze, ovaj motor i jeste za grad.

 

 

4. Šta je moglo biti bolje: Sira zadnja guma, ovako (sa 110) zna da bude nestabilan po uzduznim ostecenjima na kolovozu. Vizir treba staviti jer zbog polozaja sedenja na duzem putu bas umara.

 

 

5. Moj utisak: Sasvim pristojan motor uz male prepravke koje sam gore i naveo. Lepo vuce i natovaren na uzbrdici, dobar odziv i iz nizih obrtaja, kocnice zadovoljavajuce. Dobar je i za duza putovanja ali nikako za auto-put. Nikada ga ne bih preporucio ljudima visljim od 180cm. Lepo sam se navozao i bas cesto bio nasmejan zahvaljujuci ovom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda CB450N pa Suzuki GSX400 a sad Kawasaki GPZ500S...

Ne znam da li je u redu da ovde pisem, posto ja imam Hondu CB450N iz 1985. Ako nije neka urednici stave gde misle da treba.

Uvezao sam ga 2009 i mislim da se necu skoro odvojiti od njega. Ono sto mogu da kazem je da sam prezadovoljan. Upravljivost je veoma dobra nebitno da li imas suvozaca ili ne. Moja Honda je reducirana na 7500 obrtaja odnosno 27 KS, i to omogucava sasvim solidno savladjivanje i daljina i uzbrdica. Optimalna putna brzina je po meni 80-100 km/h, mada veoma lako i lepo povuce u sestoj do 140. Za prvi maj prosle godine sam sa suprugom obisao Frusku goru, a oktobra sam isao za Vrnjacku banju. Sve je bilo stvarno bez umaranja. Stavio sam mu vizir napred, tako da vetar ne umara tokom voznje. Gume su standard, 3.6x19 napred i 4.1x18 nazad. Sada planiram da stavim 100/90x19 napred i 120/90x18 nazad. Potrosnja je oko 5 litara. Ima predjeno 75000 km a ja sam presao 8000 km. Udoban, lak za voznju, nema vibracija, kocnice zadovoljavajuce (za moj nacin voznje) i fabricki tih. Sve u svemu jako sam zadovoljan. Evo i par slika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Bila je kao ova na slici, sive boje sa plavim nalepnicama. Godiste verovatno 82'-84'

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Drugar je bio vlasnik jednu sezonu, a zajedno smo se vozikali pa smo menjali masine povremeno.

 

3. Šta mi se dopada:

Deluje umereno u svemu, prakticno imas osecaj da je ne mozes unistiti sta god da joj radis a da to spada u domen normalne voznje. Klasican ali dopadljiv dizajn, uvek je lepa bez obzira na godine.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Tesko je reci jer je to vrlo dobro i u svemu izbalansiran motocikl.

Meni je licno nedostajalo snage jer je recimo GPZ500 za nju prava azdaja, a kada sednu dvoje onda je to voznjica od tacke A do B. Da me ne shvatite pogresno, ima ona snage za svako brdo ali za iole dinamicniju voznju trazi konstanto saltanje i visoke obrtaje.

 

5. Moj utisak:

Mislim da je odlican motor za pocetnike i za grad, relacije posao - kuca i krace vikend voznjice. Kvalitetan i trajan ako se vodi racuna o osnovnom odrzavanju koje se u sustini svodi samo na redovnu zamenu ulja. Meni je licno dva broja manji tako da nije za malo vislje vozace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: Honda CB 400N

1. CB 400 n 83, 27ks

 

2. oko pola godine i nesto preko 2000 km za sada

3.Udobnost , i lepo ide iz nizih obrtaja sto mi jako odgovara pri gradskoj voznji tako da ne moram svaki cas da saltam .

4. Ne zameram nista imam sve sto mi je potrebno za moj stil voznje i zaustavljanja

5 . Sve u svemu sam zadovoljan motorom iako je napunio 30 g 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

1. CB400 NC 1984, 27KS

 

2. dve ipo sezone, nešto više od 25000km ako se dobro sećam jer cajger nije radio

3. Udobnost (uz nekoliko kastomizacija), potrošnja, ciklistika, uska silueta odlična za gradsku vožnju, lepo ide iz niskih obrtaja, osećaj kad probije 6000 i poleti kao cvaja :moto3: (momenat kad sekundarni pickup preuzme), jednostavan agregat. Zvuk :hej: 19 cola napred vs lepi srpski putevi. Klasični izgled, old school.

 

4. prednje kočnice, iako ima dva diska sa po dva klipa, moglo bi to i bolje da koči. Iako međuosovinsko rastojanje nije malo, nema puno mesta za dvoje prosečne građe, što za putovanja sa dosta prtljaga predstavlja mali problem, za kraće izlete po okolini je prednost, naravno :hej: Malo struje, Japanci baš sve knapiraju pa mora da se žonglira sa potrošačima.

 

5. Sad vozim CM verziju ali sa dužom bregastom (43KS) i ubačenim šestobrzinskim menjačem od CB (lančanici su ostali od CM) i mislim da je to odlična kombinacija za taj paralel-twin agregat, naravno uz obavezan širi guvernal. Krajnja brzina mi ne znači puno ali može uz masnu banderu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
On 2/7/2011 at 10:12 PM, Echi-ZR said:

Ne znam da li je u redu da ovde pisem, posto ja imam Hondu CB450N iz 1985. Ako nije neka urednici stave gde misle da treba.

Uvezao sam ga 2009 i mislim da se necu skoro odvojiti od njega. Ono sto mogu da kazem je da sam prezadovoljan. Upravljivost je veoma dobra nebitno da li imas suvozaca ili ne. Moja Honda je reducirana na 7500 obrtaja odnosno 27 KS, i to omogucava sasvim solidno savladjivanje i daljina i uzbrdica. Optimalna putna brzina je po meni 80-100 km/h, mada veoma lako i lepo povuce u sestoj do 140. Za prvi maj prosle godine sam sa suprugom obisao Frusku goru, a oktobra sam isao za Vrnjacku banju. Sve je bilo stvarno bez umaranja. Stavio sam mu vizir napred, tako da vetar ne umara tokom voznje. Gume su standard, 3.6x19 napred i 4.1x18 nazad. Sada planiram da stavim 100/90x19 napred i 120/90x18 nazad. Potrosnja je oko 5 litara. Ima predjeno 75000 km a ja sam presao 8000 km. Udoban, lak za voznju, nema vibracija, kocnice zadovoljavajuce (za moj nacin voznje) i fabricki tih. Sve u svemu jako sam zadovoljan. Evo i par slika.

Sta to znaci reducirana, i na mojoj u saobraćajnoj pise 22kw...Ali nigde u spec za ovaj model nisam nasao to uvek se pominje ona od 43 KS...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa to znači da joj je fabrički smanjena snaga. Fabrike to rade radi prodaje za neka tržišta gde su specifični zakoni. U nekim zemljama su još pre 20 - 30 godina postojale vozačke dozvole tipa A, A1, A2 - gde su bile ograničene snagom. U nekim drugim zemljama se osiguranje plaća prema snazi motora i cene su baš velike za veliku snagu. Mislim da je u švajcarskoj tako. U Japanu, iako prave velike motorcikle postoji ograničenje na kubikažu i ono je 750 ccm ( bar je tako bilo jer su ostrvska zemlja ) .  Video sam i Kawasakijev katalog motora sa čudnim kubikažama - 110 ccm, 185 ccm, 285 ccm, 375 ccm . . . - bilo mi čudno, al mi čovek objasnio da su te kubikaže rađene za Maleziju il Indoneziju jer imaju takve propise il računaju kubikažu u kubnim inčima i nekoj drugoj meri .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja