Jump to content

Moto Zajednica

ST1100 Pan-European 1990-2002

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Honda ST1100 Pan-European 1990-2002

 

honda_st1100_paneuropean1981.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

1. Godište motocikla koji ste vozili:

proizveden 1992, kilometraža >90.000km.

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

uvezao sam ga pocetkom 2008.godine i vozio ga do pocetka 2010.godine. Presao sam sa njim nesto ispod 10.000km.

 

 

3. Šta mi se dopada:

Na prvom mestu udobnost, uspravan polozaj vozaca i suvozaca, siroko, dugo i udobno sediste, odlicna zastita od vetra, cak su i noge odlicno zasticene, tako da i prilikom voznje po kisi ostaju suve. Odlicne vozne karakteristike obzirom na njegovu tezinu od 315kg,lako upravljiv osim za voznju u rikverc gde malo smeta njegova tezina, na lezanju u krivini mogu mu pozavideti i mnogi sportski motorcikli (bezbedno se obara do nogostopa). Dobro ubrzanje zahvaljujuci solidnoj snazi V4 agregata od 98ks, velikom obrtnom momentu i veoma preciznom petostepenom menjacu. Za prenos je zaduzeno necujno kardansko vratilo, koje vas oslobadja dosadnog podmazivanja lanca. Rezervoar kapaciteta 28 litara u kombinaciji sa malom potrosnjom cca 5,5 litara BMB na 100km, omogucava zavidnu autonomiju. Kocnice prevazilaze ocekivanja za ovakav tip motora. Noviji modeli imaju ABS i CBS, sto ga verujem svrstava na sam vrh u ovoj klasi. Originalni fabricki koferi, ladice pored rezervoara i prostor za alat ispod sedista bice sasvim dovoljni da se spakuje sve sto je potrebno za put po Evropi. Automobilski far sa mogucnoscu podesavanja po visini i nocnu voznju ce uciniti jako prijatnom.

 

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Osim loseg resenja za montazu i demontazu bocnih kofera i loseg zvuka fabrickog izduvnog sistema nemam primedbi, odnosno nisam ih uocio.

 

 

5. Moj utisak:

Ovaj turisticki motorcikl proizvodjen od 1990-2002.godine uz neznatna estetska unapredjenja i dan danas je jako cenjen kod ljubitelja duzih putovanja. Na skali od 1 do 10, moja ocena je 8,5.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]

Godiste motora1992 kilometraza 0 nov,sada oko 100000

 

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

18 godina

 

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

Posedujem model sa ABS/TCS sto se vise puta dokazalo kao savrseno,agregat odlicne snage 112KS,izrada i kvalitet vrhunski,dizajn i dalje aktuelan.

 

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

Problem prednje gome/fabricki 18,kod novijih modela 17

 

[b]5. Moj utisak:[/b]

Ko zeli ovu vrstu motora,toplo preporucujem.Za vreme dugotrajne eksploatacije ni jedan jedini kvar niti problem,a ciklistika sjajna bez obzira na gabarite i tezinu

Ocena 10

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b] 1991


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]  Ne mnogo..par meseci.


[b]3. Šta mi se dopada:[/b] Gabariti, snaga, koferi, izgled, obrtni momenat.


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]  sistem kacenja kofera. Brdo plastike koju treba skidati radi servisiranja :) Tesko manevrisanje u mestu i u rikverc. I definitvno se greje u predelu butina dosta jako u toku voznje. topao vazduh prolazi ispod tih plastika i mogu noge lepo da se oznoje :)


[b]5. Moj utisak:[/b] Motor za duge ture u principu sednes i vozis i ne mislis. Zavrsna obrada na extra visokom nivou. Iako ima "sto" godina i dalje izgleda kao dosta mladji..dizajn je savremeniji od drugih motora tog godista. U krivinama lepo leze do nogostupa ili izduva..zavisi sta pre zakacis :) Vuce ko nezdrav u niskim obrtajima. Linearno ubrzanje do kraja skale skoro.

Motor ne vozim dugo ali imam osecaj da se druzimo vec godinama. Cim krenes iz mesta vozi se ko biciklo. problem je guranje motora nogama napred ili nazad jer je tezak. 300 kila suv. Celo teziste motora je dosta nisko tako da je dosta siguran u krivinama (rezervoar nije na klasicnom mestu vec ispod sedista malte ne).

Ko ima manje od 80 kila ima da se namuci da ga popne na centralni.

Jedina stvarna zamerka je grejanje plastike u predelu butina. Ostale stvari sto svima ostalima smeta jeste nacin kacenja kofera..ali u principu skinu se i vrate za 2 minuta.

Ko nema za goldwing ovo je pravi izbor .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

post-13029-0-27823500-1491750450.jpgpost-13029-0-35010300-1491750469.jpg[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]
1993 godište, prešao 83000. (Ne znam da li je to prava km ali je vanredno utegnut i očuvan)

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]
Uzeo ga pre desetak dana i već sam prešao sa njim oko 800 km.

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]
Dizajn je odličan. Ne zaostaje za mladjim motorima. Poseduje ABS-TCS što mu daje neku sigurnost. Kočnice odlične. Nema suviše elektronike već sve onako po meri. Štelovanje fara a i sam far odlično svetli i upadljiv je po mraku. Sve tečnosti imaju dobar pristup za proveru (prozorčiće) i sve je pod kontrolom. Upravljivost odlična, u krivini prosto traži da se zalegne sa njim (do nogostupa) i uživa i on čini mi se kao i ja, sa kojom lakoćom savladava krivine a tako težak motor. Zaštita od vetra perfektna s tim što uspravan položaj tela ipak (radi buke) zahteva adekvatnu kacigu (fulface) pri većim brzinama. Sve je od komandi pod rukom a poluga menjača i kočnice tačno gde treba tako da voziš opušteno. Sve u svemu za sad sam oduševljen. Potrošnja u kombinovanoj vožnji oko 6,3 litra, na otvorenom nije prelazila 5. Originalni koferi i dva džepa u oklopu za sitnice koji se zaključavaju sasvim dovoljni za sve što vam treba, kao i mesto za alat, prvu pomoć itd. ispod sedišta. Sedište je udobno, široko i dugačko tako da baš odmara.

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]
Ne znam.

[b]5. Moj utisak:[/b]

Odličan motor i odličan agregat. Ko ne mora da se svaki dan provlači kroz gradske gužve (nije za provlačenje zbog gabarita) pravi izbor velikog motora sa kojim možete gde hoćete. Miran je i tih a ipak kad mu dodate gas ne bi se reklo da je trom. Naprotiv. Sve u svemu za svaku preporuku i pohvalu. Moja ocena je 10.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.
On 22.1.2011. at 14:04, acim je napisao:

Honda ST1100 Pan-European 1990-2002

 

honda_st1100_paneuropean1981.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:

 


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.
[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]

1993

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

    tri godine

 

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

Idealan za duza putovanja,zastita od vetra odlicna,koferi su dovoljno veliki

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

tezina je ozbiljan problem za manevrisanje u mestu,fali mu jako rikverc,osetljiv na bočni vetar

[b]5. Moj utisak:[/b]

za put odlican,za grad nije,ja sam ga prodao samo zbog prevelike tezine,veliki gornji kofer izaziva nestabilnost kod brze solo voznje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

98' imam ga nesto manje od dve cgodine i sada ga vozim.Presao sam oko 12000km. Kupio sam takav motor radi voznje na duzim turama. To je motor koji nije stvoren za zajebavanje.Ozbiljan motor za ozbiljne vozace.S njim neces biti glavni dasa u drustvu ali ce zato da te odveze i vrati gde god ti padne na pamet.Izuzetno pouzdan i udoban motor.Ako ne divljas i mali potrosac.Statistika kaze da njegov V4 motor ne pati od kvarova i tesko je dogurati do generalne.Alternator automobilski ,kao mini hidrocentrala.Obttni momenat...ne retko mi se desi da i drugom podjem.Kada bi me finansije pratile s njim bih oko sveta smeo i ne bih bio prvi . Tezak ..a ebi ga niko nije savrsen i ja sam debeo

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja