Jump to content

Moto Zajednica

Da vidimo endurase :)

  

111 članova je glasalo

  1. 1. Transalp 600 vs. Tenere 660

    • Honda XLV 600 TransalP
      52
    • Yamaha xt660 Tenere
      59


Recommended Posts

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

jao, meni su ove podele kao kada se metalci svđaju da li je to black metal ili death metal ili ne znam ni ja..graveyard metal...

 

danas postoji pun kurac motora, sa svim živim kubikažama, pa onda neke podele u podelama, pa to još raspodeli..sve mi je to neka moderna megamanija. ne možeš sa ovim motorom ovo pa ti kupi ovaj za to..onda pošto taj nema ovo, ti mu kupi neki aftermarket onoga da može i to. i ni slučajno nemoj da zaboraviš da kupiš auspuh od titanijuma za 700 evra da nadoknadiš to što imaš preko 130kg. itd itd :popovanje:

 

kada vidim motor, znam čemu služi.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ako su po tebi maxi enduro AT, TA, ST, šta je onda Varadero 1000, Strom 1000, KTM 990 Adventure, BMW 1150GS, ultra mega giga enduro !?

 

ne po meni, nego generalno ... Varadero, Strom definitivno idu u kategoriju putnog endura ili čak touring motora sa malo enduro looka... KTM950,990, BMW1150gs su maxi enduro i zato što ako izuzmemo više kubika i konja nisu nešto mnogo teži od AT i ST ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

[quote name='sloper' timestamp='1295540155' post='995532

 

ako su po tebi maxi enduro AT, TA, ST, šta je onda Varadero 1000, Strom 1000, KTM 990 Adventure, BMW 1150GS, ultra mega giga enduro !?

 

 

To moj matori zove Tovljeni putni enduro :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

NIsu losi kao kompromis za nekog ko ne moze da se odluci kakav stil voznje voli

 

 

1jee1.gif

 

 

Spave, Kvarni, ovaj vas proziva da ste neodlucni, godinama .. :D

 

Нисмо ми неодлучни него без пара! Сигурно не бих возио ону кангрбу и тешио сам себе како имам изузетан дуал мотор! Навозао сам се слатко ја са икселком, није да нисам, али нисам ни блесав па да не знам шта је добро за друм, а шта за ван друма! Онако сам се слатко патио са 200кг гвожђурије по блатишту, а на ауто-путу и магистралама вирио као зец из орања иза танк торбе! :jee:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

NIsu losi kao kompromis za nekog ko ne moze da se odluci kakav stil voznje voli

 

 

1jee1.gif

 

 

Spave, Kvarni, ovaj vas proziva da ste neodlucni, godinama .. :D

 

Нисмо ми неодлучни него без пара! Сигурно не бих возио ону кангрбу и тешио сам себе како имам изузетан дуал мотор! Навозао сам се слатко ја са икселком, није да нисам, али нисам ни блесав па да не знам шта је добро за друм, а шта за ван друма! Онако сам се слатко патио са 200кг гвожђурије по блатишту, а на ауто-путу и магистралама вирио као зец из орања иза танк торбе! :jee:

 

bas tako...jbg vreme je tako kakvo je. Verujem da niko od nas ne bi vozio po 10-20godina stare motore da imamo uslova da imamo par komada novijih za svaku priliku. Ali treba pricati realno i pricati o realnim kvalitetima motora a ne o motoru koji je najzahvalniji za nas standard.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

ako su po tebi maxi enduro AT, TA, ST, šta je onda Varadero 1000, Strom 1000, KTM 990 Adventure, BMW 1150GS, ultra mega giga enduro !?

To moj matori zove Tovljeni putni enduro :moto3:

 

 

dobro covjek zbori

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

ako su po tebi maxi enduro AT, TA, ST, šta je onda Varadero 1000, Strom 1000, KTM 990 Adventure, BMW 1150GS, ultra mega giga enduro !?

 

ne po meni, nego generalno ... Varadero, Strom definitivno idu u kategoriju putnog endura ili čak touring motora sa malo enduro looka... KTM950,990, BMW1150gs su maxi enduro i zato što ako izuzmemo više kubika i konja nisu nešto mnogo teži od AT i ST ;)

 

u prethodnom postu si napisao da Afrika twin, Transalp i Super tenere spadaju u maxi enduro, da bi kasnije u tu kategoriju maxi endura stavio i BMW 1150GS a Transalp i BMW GS su ipak velika razlika. Onda pišeš da je Varadero putni enduro, a što ne bi bio u BMW GS putni enduro ili zašto ne bi bio i Varadero 1000 maxi enduro. Nema generalizacije druže.

Pogledaj slike i reci gde spadaju ta dva motora u koju grupu ;)

 

extra1.jpg

 

extra.jpg

 

p1130552.jpg

 

04p0023189.jpg

 

25p0023210.jpg

 

16p0023201.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Pogledaj slike i reci gde spadaju ta dva motora u koju grupu ;)

Onaj prvi sa slike spada u moju "must have" listu 1ooo.gif

 

Колика ти је листа кад је он доспео на исту? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Bila je jedna slicna rasprava na mom putopisu od pretprosle godine... cak i kada bi

imao dovoljno novaca, mislim da bi ih pre potrosio na gorivo nego na 10 puta skuplji

motor! Jednostavno je, kad krenes na put, svejedno ti bude sta jases...

 

Ja sam na DR pravio nesto manje od 500km dnevno, bez autoputa, 8 dana, i skoro

svaki dan zavrsavao voznju do popodne...

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/32231-od-alpa-do-albanije/

 

Replika na nesazrevanje: kad sazris, otpadnes!

Lepo je biti neodlucan :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

kad krenes na put, svejedno ti bude sta jases...

 

hm...jel to ti kažeš, da kad si gladan sve jedno ti je šta ćeš pojesti, suva `leba, ili karađorđevu šniclu ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

ne nego da u vecini slucajeva, razlika izmedju motora postoji jedino u kafani. Ko je kolko

svoj platio, koliki je ciji, koliki FI, koliki HA... Boj ne bije... ako me u startu ne kontas,

dzaba teranja dalje, drugaciji pogledi na svet... Jednostavno, nemam ni najmanju zelju da sam

ne necumu drugom osim na onome sto vozim u tom trenutku... motor je 200kg gvozdja, pokvari se

polupa se, proda se... put, nebo, more... to se ne moze kupiti (ih, eto i nove reklame za

mastercard!)

 

A za glad, stagod jeo, na kraju si uvek gladniji... sto dalje dodjes, dalje ti

se ide...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

pa sve zavisi za sta trazis motor. Ja smatram da jedan motor ne moze da bude dobar za sve. Mozda su ti modeli pokusaji da se bude dobar u svemu ali po mom misljenju nisu uspeli. Pre bih ih u nekim kategorijama opisao kao nisu losi ili dovoljni...nikako kao dobri ili odlicni. Da bi bio u necemu odlican moras da budes u vrhu. Po cemu je neki od tih modela u vrhu? Za off su...ima mnogo bolji, sto se tice brzine na otvorenom mislim da nije potreban komentar jer su R-ovi tu mame, po krivinama nisu ni za prici R-ovim i SM-ovima, za dugacka putovanja i zastitu od vetra ne mogu da se porede sa pravim putnickim motorima,sto se tice estetike tu ce opet R-ooi ,a bogami i choperi da ih oduvaju po atraktivnosti.. I u chemu je sad ta klasa to tako dobra...jednostavno mogu svuda da brljave svuda ali nisu konkretno pravljeni za bilo sta. NIsu losi kao kompromis za nekog ko ne moze da se odluci kakav stil voznje voli ili nema uslova za vise motora. E sad ovo jeste Srbija i kod nas je luksuz imati i jedan motor,tako da je kupovina takvog motora ili maksi skutera idealno resenje. Ja opet volim da vozim nesto sto znam za sta je pravljeno.

Naravno da ne postoji jare i pare, ali postoje motori shirokih namena. ;)

 

Ako se pomene enduro motocikl sa kompromisom okrenutim offroad vozhnji onda svi taj motor stavljate u ulogu kros motora. To nije takmicharski kros i nije napravljen za skakone vec za srednja i duzha putovanja po kojekakvim vukoje..nama.

Kao shto je za MX stazu ful kros neprikosnovena mashina, tako je i za nashiroka putovanja po raznim podlogama enduro broj jedan. Ako dnevno u putu promenite i 2-3 podloge (trava, makadam, blato, asfalt...), a pritom ste krenuli na put od nekoliko dana to sigurno nebiste tako lako preshli sa krosom, choperom, R-om... kao shto bi sa endurachom.

 

Znachi ima svoju namenu, a ona je verovali ili ne bash ono shto Vas zhulja - kompromis. :D

 

YamahaXT660ZTenere_1.JPG.67575.JPG

 

PS. Enduro motocikl je esencija avanturistichkog bajka shirokih namena i to je teshko opovrgnuti.;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

ja sam se samo nadovezao na ono tvoje, "i da imam dosta para, ne treba mi bolji motor" to me je malo zaintrigiralo, jer mi je čudna ta tvoja skromnost,da čak i kad bi imao para, ne bi kupio bolji motor ?! Dobro mi je to što imam, ne treba mi bolje ! ako će mo tako kako ti kažeš, onda smo trebali da ostanemo u kamenom dobu, bez struje, vode, koji će nam TV, mašina za veš, kompjuter. Valjda je normalno da u životu težiš ka boljem, zar to nije smisao življenja...Onda smo trebeali da ostanemo da živimo sa gospodinom ćubicom, da se ne bunimo za previsoke registracije...postoji zastarela tehnologija koja se prevazilazi, rade se novi sigurniji motori, i stari forum je otišao u penziju pa smo prešli na novi, bolji, ima more primera, ali ne bi više da gnjavim, dovoljno sam offovao, izvinjavam se

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ma pusti kvarisu...voli on da se prokenja. Pitaj ga onda sto sad prodaje DR-a ako mu bolji ne treba? :) A znam da hoce da kupi bolji :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

ja sam se samo nadovezao na ono tvoje, "i da imam dosta para, ne treba mi bolji motor" to me je malo zaintrigiralo, jer mi je čudna ta tvoja skromnost,da čak i kad bi imao para, ne bi kupio bolji motor ?! Dobro mi je to što imam, ne treba mi bolje ! ako će mo tako kako ti kažeš, onda smo trebali da ostanemo u kamenom dobu, bez struje, vode, koji će nam TV, mašina za veš, kompjuter. Valjda je normalno da u životu težiš ka boljem, zar to nije smisao življenja...Onda smo trebeali da ostanemo da živimo sa gospodinom ćubicom, da se ne bunimo za previsoke registracije...postoji zastarela tehnologija koja se prevazilazi, rade se novi sigurniji motori, i stari forum je otišao u penziju pa smo prešli na novi, bolji, ima more primera, ali ne bi više da gnjavim, dovoljno sam offovao, izvinjavam se

 

 

Mislim da se niste nikako razumeli ... Ja se slazem sa Kvarnim svakako u sledecem .. Kada bi sutra dobio na tacni recimo 15000 eura, svakako bih bez razmisljanja sa tim parama pre zapalio na put oko sveta sa 15 godina starom Africom koju trenutno posedujem, nego sto bih kupio recimo nov KTM 990 ADV koji bih takodje voleo da imam ... Stvar je izbora, percepcije i pogleda na svet .. Ali to nikako ne znachi da nisam izabrao u mom slucaju, za mene - "bolje" 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

 

 

Ja sam na DR pravio nesto manje od 500km dnevno, bez autoputa, 8 dana, i skoro

svaki dan zavrsavao voznju do popodne...

 

 

 

Sunce ti zarko , Kvarni . Ti mora da si ustajao u ponoc :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

ja sam se samo nadovezao na ono tvoje, "i da imam dosta para, ne treba mi bolji motor" to me je malo zaintrigiralo, jer mi je čudna ta tvoja skromnost,da čak i kad bi imao para, ne bi kupio bolji motor ?! Dobro mi je to što imam, ne treba mi bolje ! ako će mo tako kako ti kažeš, onda smo trebali da ostanemo u kamenom dobu, bez struje, vode, koji će nam TV, mašina za veš, kompjuter. Valjda je normalno da u životu težiš ka boljem, zar to nije smisao življenja...Onda smo trebeali da ostanemo da živimo sa gospodinom ćubicom, da se ne bunimo za previsoke registracije...postoji zastarela tehnologija koja se prevazilazi, rade se novi sigurniji motori, i stari forum je otišao u penziju pa smo prešli na novi, bolji, ima more primera, ali ne bi više da gnjavim, dovoljno sam offovao, izvinjavam se

 

 

Mislim da se niste nikako razumeli ... Ja se slazem sa Kvarnim svakako u sledecem .. Kada bi sutra dobio na tacni recimo 15000 eura, svakako bih bez razmisljanja sa tim parama pre zapalio na put oko sveta sa 15 godina starom Africom koju trenutno posedujem, nego sto bih kupio recimo nov KTM 990 ADV koji bih takodje voleo da imam ... Stvar je izbora, percepcije i pogleda na svet .. Ali to nikako ne znachi da nisam izabrao u mom slucaju, za mene - "bolje" 0takoje.gif

 

A zašto ne bi kupio KTM 990 Adv. i da se par godina voziš se samo po Srbiji i skupljaš pare, da bi neke treće-četvrte godine sa tim istim KTM-om otišao na put oko sveta.

 

Ja razmišljam tako, da čim imam neke malo veće pare u rukama, odmah to uložim u neku nekretninu, neki stvar koju mogu duže vreme da koristim, a ne odmah njaaa na put, a za svet oko sebe me baš briga.Neznam da li putuješ sam, ali pitao bih tvog saputnika da li bi pre izabrao neki noviji motor sa udobnim sedištem, nego da se gužva na DR650.Malo je sebično razmišljati samo na sebe. Ok, put oko sveta nudi nešto što će ti celog života ostati u sećanju, ali isto tako može da ti i presedne sa nesigurnim motorom, koji ti se na pola puta pokvari i upropasti putovanje, ili da ti saputnik celim putem negoduje zbog neudobnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Sad ste me zbunili nacisto, vise nisam siguran sta je enduro motor.

 

Nema veze, cika Aco, cuti i teraj :jee:

 

I ja uhvatim sebe ( posle malo duzeg boravka ovde ) da drljam kolenom u krivini na off roadu :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Sad ste me zbunili nacisto, vise nisam siguran sta je enduro motor.

 

Мени је ендуро својевремено био и Томос АПН4! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Sad ste me zbunili nacisto, vise nisam siguran sta je enduro motor.

 

Мени је ендуро својевремено био и Томос АПН4! :moto3:

 

a zivotni san CTX 80 :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja