Jump to content

Moto Zajednica

Da vidimo endurase :)

  

111 članova je glasalo

  1. 1. Transalp 600 vs. Tenere 660

    • Honda XLV 600 TransalP
      52
    • Yamaha xt660 Tenere
      59


Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

opet ti o debelim ženama, sad će opet Afrikanci da progore... ne diraj im debele žene :P

 

problem je što kod nas postoje različiti aršini za naziv enduro - od toga da neko stavlja Varadera,TDMa, Stroma u enduro motore do onih koji u tu kategoriju stavljaju 4T krosaljke... onda tu ima podela te hard enduro (XT, XL), te maxi enduro (AT, TA, ST) te soft enduro (Freewind, F650, Pegazo)... i sve se jednostavno rešava odgovorom na pitanje:

 

Šta ti želiš i očekuješ od svog motora?

 

Ukoliko je odgovor u kategoriji : da mogu da putujem gde god želim udobno, pouzdano i da mogu da siđem sa puta i generalno očekujem da sve radi "dobro" (kao švajcarski nož - ništa odlično a sve dobro) onda bi odgovor bio maxi enduro

 

ukoliko je odgovor u kategoriji da mogu da putujem gde god želim, vibracije mi ne smetaju, pouzdano i da često silazim sa puta i tom prilikom da ne zaostajem za hardenduro motorima mnogo ondak pre Tenere...

 

a najbitniji je osećaj kada sedneš na jednog tj. na drugog... šta ti dupe i osećaj kažu to i poslušaj... koji god ti navlači osmeh na lice je pravi ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

MOram da zinem na onu repliku o Hondinij dobitnoj kombinaciji, ako cemo tako

da gledamo najbolje je kupiti auto, koji ce ti k motor! Najteza, najslabija...

Bolje 1000km na Husabergu nego 50000 na Transalpu! Pricamo o motociklizmu ne

18estotockasima! Dobra je i debela zena koja ume da kuva, ali svi znamo gde

je adrenalin ;)

 

Ok, to stoji i to je sigurno tako ako gledaš na vožnju do krajnjih granica. Lik da je takav sigurno nebi stavio ova dva modela na poredjenje, vec neke lakše motore više prilagodjene enduro vožnji.

Inace sa Racom i njegovim Transalpom sam prosao mnogo brda i jaruga. Jedini problem na terenu je bio njegova visina koja se da rešiti, i onda sasvim opušteno može da se "vozika" po terenu, a i van njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

ukoliko je odgovor u kategoriji da mogu da putujem gde god želim, vibracije mi ne smetaju, pouzdano i da često silazim sa puta i tom prilikom da ne zaostajem za hardenduro motorima mnogo ondak pre Tenere...

 

 

Kume, malo ga pretera :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Onda temu treba nazvati "da vidimo penzionere" ne endurase :zvizduk:

 

Salu na stranu, za potrebe mnogih koji sebe nazivaju putnicima najbolje

bi pasao cetvorotaktni skuter malo veceg gabarita. Za one koji imaju malo

drugaciji pogled na putovanja, mislim da u jednom trenutku zaista prestaje

da bude bitno sta se vozi... Sto se tice glasanja, glasao sam za Tenerre, zato

sto je single, ali realno nema tu nekih prevelikih razlika. A nemojte da se

varate, nije ni TA bas toliko pouzdan koliko se prica. Sve zavisi kako ga vozite...

Znam jednog koji je afriku ubio jako lako...

 

pih sta otkucaste dok ja dodjoh na red :moto3:

 

 

p.s. izvinjavam se debelim zenama :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

По мени је боља Тенера, јер је Трансалп типичан пример мотора који нит'смрди нит'мирише!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

По мени је боља Тенера, јер је Трансалп типичан пример мотора који нит'смрди нит'мирише!

 

Pa ne mirise mnogo ni tenere... al verujem da je takav transparentan motor jako

dobar za nekog pocetnika koji ce da vidi sta mu tu najvise odgovara pa kad kupi

drugi motor... Npr. nova tenera mi se mnogo svidja, probao sam, nije me ostavila

ravnodusnim... u odnosu na novi TA koji nemam zelju vise u zivotu ni da vidim, a

kamoli probam...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Npr. nova tenera mi se mnogo svidja, probao sam, nije me ostavila

ravnodusnim... u odnosu na novi TA koji nemam zelju vise u zivotu ni da vidim, a

kamoli probam...

 

Sti jes jes, al oni u ovom novom izdanju i nisu za poredjenje. Mnogo vise je Tenera fokusirana na teren od TA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

A ja cu sve dok bude kenjatora na forumu koji misle da je AT i TA najbolji motori ,kontrirati i kenjati kako su to najveci krsevi.

 

Zar nisu???? ne osporavam modele ostalih proizvodjaca... mozda su malo "prejako" rekao za ova dva motora, nigde nisam naveo "najbolji". vec su za mene, a kao i doooosta ljudi "legendarni" motori... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

A gde je ta tema, gde Gavra neće nešto da kenja?

ako nisi shvatio ovo je bila sala. Ali i da je moje kenjanje,ne moras na svako moje da nastavis sa svojim. Pusti ti mene da kenjam koliko god mi se kenja. Po meni je enduro motor onaj koji sluzi za enduro voznju. Ni jedan od ova dva nije za enduro voznju. Tamo gde prolaze motori poput ova dva procice i svaki naked pa i vecina R motora. Ali to nije tema a i svejedno je bila shala. A ja cu sve dok bude kenjatora na forumu koji misle da je AT i TA najbolji motori ,kontrirati i kenjati kako su to najveci krsevi.

 

Ne budali druže Gavro :lol:

 

Zar nisu???? ne osporavam modele ostalih proizvodjaca... mozda su malo "prejako" rekao za ova dva motora, nigde nisam naveo "najbolji". vec su za mene, a kao i doooosta ljudi "legendarni" motori... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Zar nisu???? ne osporavam modele ostalih proizvodjaca... mozda su malo "prejako" rekao za ova dva motora, nigde nisam naveo "najbolji". vec su za mene, a kao i doooosta ljudi "legendarni" motori... :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

opet ti o debelim ženama, sad će opet Afrikanci da progore... ne diraj im debele žene :P

 

problem je što kod nas postoje različiti aršini za naziv enduro - od toga da neko stavlja Varadera,TDMa, Stroma u enduro motore do onih koji u tu kategoriju stavljaju 4T krosaljke... onda tu ima podela te hard enduro (XT, XL), te maxi enduro (AT, TA, ST) te soft enduro (Freewind, F650, Pegazo)... i sve se jednostavno rešava odgovorom na pitanje:

 

Šta ti želiš i očekuješ od svog motora?

 

Ukoliko je odgovor u kategoriji : da mogu da putujem gde god želim udobno, pouzdano i da mogu da siđem sa puta i generalno očekujem da sve radi "dobro" (kao švajcarski nož - ništa odlično a sve dobro) onda bi odgovor bio maxi enduro

 

ukoliko je odgovor u kategoriji da mogu da putujem gde god želim, vibracije mi ne smetaju, pouzdano i da često silazim sa puta i tom prilikom da ne zaostajem za hardenduro motorima mnogo ondak pre Tenere...

 

a najbitniji je osećaj kada sedneš na jednog tj. na drugog... šta ti dupe i osećaj kažu to i poslušaj... koji god ti navlači osmeh na lice je pravi ;)

au bato nemoj mi XT u hardenduro molim te :lol:

Vrlo je moguce da ti mesas 4t cross i 4t enduro. Jako su slicni pa vecina misli od 4t enduro motora da su cross. Isto tako ljudi mesaju i cvaje. Dosta njih misli da je ktm exc250 cross, a naprotiv to je enduro motor. Imao sam priliku da vozim i full cross i enduro i razlika je poprilicna. i ne znam koja ce to tenera da isprati hard enduro vozaca....ako su istihih ili slicnih vozackih sposobnosti. Evo par modela i slika enduro motora....da,da enduro a ne CROSS.

post-4647-0-64499800-1295536989_thumb.jpg

post-4647-0-35360100-1295536997_thumb.jpg

post-4647-0-32502300-1295537030_thumb.jpg

post-4647-0-02669000-1295537041_thumb.jpg

post-4647-0-81478400-1295537052_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

o tome i pričam, za veliku većinu ljudi sve što ima "odignut" prednji blatobran je krosaljka i tačka :lol: :lol: :lol: onaj koji zna tačnu razliku je toliko u materiji da za njega nema nepoznanica koji motor da odabere i šta dobija sa kojim, a za ostale je uglavno idealan motor koji prestavlja siguran ulaz u offroad (tj. maxi, soft enduro)...

 

meni su XT i XL vrlo slični motori, a za XL znam da je hardenduro (gledo ja Kepu i Spaveta)... tako da ne zameri ako sam ugurao XT u hard enduro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

 

Zar nisu???? ne osporavam modele ostalih proizvodjaca... mozda su malo "prejako" rekao za ova dva motora, nigde nisam naveo "najbolji". vec su za mene, a kao i doooosta ljudi "legendarni" motori... :)

pa sve zavisi za sta trazis motor. Ja smatram da jedan motor ne moze da bude dobar za sve. Mozda su ti modeli pokusaji da se bude dobar u svemu ali po mom misljenju nisu uspeli. Pre bih ih u nekim kategorijama opisao kao nisu losi ili dovoljni...nikako kao dobri ili odlicni. Da bi bio u necemu odlican moras da budes u vrhu. Po cemu je neki od tih modela u vrhu? Za off su...ima mnogo bolji, sto se tice brzine na otvorenom mislim da nije potreban komentar jer su R-ovi tu mame, po krivinama nisu ni za prici R-ovim i SM-ovima, za dugacka putovanja i zastitu od vetra ne mogu da se porede sa pravim putnickim motorima,sto se tice estetike tu ce opet R-ooi ,a bogami i choperi da ih oduvaju po atraktivnosti.. I u chemu je sad ta klasa to tako dobra...jednostavno mogu svuda da brljave svuda ali nisu konkretno pravljeni za bilo sta. NIsu losi kao kompromis za nekog ko ne moze da se odluci kakav stil voznje voli ili nema uslova za vise motora. E sad ovo jeste Srbija i kod nas je luksuz imati i jedan motor,tako da je kupovina takvog motora ili maksi skutera idealno resenje. Ja opet volim da vozim nesto sto znam za sta je pravljeno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

a kako izgleda onda kros motor? (ne trkački, ne ful kros)

pa ne postoji covece. Cross ili mx motri su iskljucivo za takmicenja i zato isti i ne mogu da se registruju regularno.To sto ljudi kupuju cross motore i vozaju rekreativno je vec neka druga stvar. Svaki cross motor ima totalno drugaciji agregat,ram ,ogibljenje itd od enduro motora. Ljudima kod nas je najlekase objasniti tako sto im kazes da je to onaj sto nema svetla i ne moze da se izvuce struja za ista.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

NIsu losi kao kompromis za nekog ko ne moze da se odluci kakav stil voznje voli

 

 

1jee1.gif

 

 

Spave, Kvarni, ovaj vas proziva da ste neodlucni, godinama .. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Gavro,

Sa kojim bi motorom krenuo na putovanje po Srbiji koje traje 7-10 dana, duzine oko 1500 - 2000 km. Cilj putovanja je obici vrhove svih planina, naravno neznajuci sta te ceka? Ides u nepoznato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

NIsu losi kao kompromis za nekog ko ne moze da se odluci kakav stil voznje voli

 

 

1jee1.gif

 

 

Spave, Kvarni, ovaj vas proziva da ste neodlucni, godinama .. :D

 

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Gavro,

Sa kojim bi motorom krenuo na putovanje po Srbiji koje traje 7-10 dana, duzine oko 1500 - 2000 km. Cilj putovanja je obici vrhove svih planina, naravno neznajuci sta te ceka? Ides u nepoznato.

to mu dodje oko 200km po danu sto je realno smejurija za neko ozbiljno putovanje pa mozes da krenes bilo chim. Ako je vec rec o planinama i nepoznatom ,bio bi to pouzdan jedno cilndras od 600-650ccm. Trenutno mozda bih izabrao tt600 jer sam jako zadovoljan sa njim ali isto tako moze da bude i neki dr650se,klx650,lc4 i slicno...ako idem u nepoznato ne znaci da ne treba da bude i zanimljivo. Kazem iskreno,jer stvarno ne mislim da je 200km na takvim motorima puno po danu. Na cvaji full cross sam prelazio po 150km na dan po shumi i njivama.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Gavro,

Sa kojim bi motorom krenuo na putovanje po Srbiji koje traje 7-10 dana, duzine oko 1500 - 2000 km. Cilj putovanja je obici vrhove svih planina, naravno neznajuci sta te ceka? Ides u nepoznato.

to mu dodje oko 200km po danu sto je realno smejurija za neko ozbiljno putovanje pa mozes da krenes bilo chim. Ako je vec rec o planinama i nepoznatom ,bio bi to pouzdan jedno cilndras od 600-650ccm. Trenutno mozda bih izabrao tt600 jer sam jako zadovoljan sa njim ali isto tako moze da bude i neki dr650se,klx650,lc4 i slicno...ako idem u nepoznato ne znaci da ne treba da bude i zanimljivo. Kazem iskreno,jer stvarno ne mislim da je 200km na takvim motorima puno po danu. Na cvaji full cross sam prelazio po 150km na dan po shumi i njivama.

 

Jel ti sad jasno cemu služe soft enduro motori?

To sto si ti od motora naveo je skroz ok za ovakve stvari, a Transalp je isto to samo sa V masinom i boljom zastitom od vetra. Naravno tu moze da dodje i podizanje od dva tri cm, al nije neophodno.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

opet ti o debelim ženama, sad će opet Afrikanci da progore... ne diraj im debele žene :P

 

problem je što kod nas postoje različiti aršini za naziv enduro - od toga da neko stavlja Varadera,TDMa, Stroma u enduro motore do onih koji u tu kategoriju stavljaju 4T krosaljke... onda tu ima podela te hard enduro (XT, XL), te maxi enduro (AT, TA, ST) te soft enduro (Freewind, F650, Pegazo)... i sve se jednostavno rešava odgovorom na pitanje:

 

Šta ti želiš i očekuješ od svog motora?

 

Ukoliko je odgovor u kategoriji : da mogu da putujem gde god želim udobno, pouzdano i da mogu da siđem sa puta i generalno očekujem da sve radi "dobro" (kao švajcarski nož - ništa odlično a sve dobro) onda bi odgovor bio maxi enduro

 

ukoliko je odgovor u kategoriji da mogu da putujem gde god želim, vibracije mi ne smetaju, pouzdano i da često silazim sa puta i tom prilikom da ne zaostajem za hardenduro motorima mnogo ondak pre Tenere...

 

a najbitniji je osećaj kada sedneš na jednog tj. na drugog... šta ti dupe i osećaj kažu to i poslušaj... koji god ti navlači osmeh na lice je pravi ;)

 

ako su po tebi maxi enduro AT, TA, ST, šta je onda Varadero 1000, Strom 1000, KTM 990 Adventure, BMW 1150GS, ultra mega giga enduro !?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Mislim da KLX spada u hard enduro, zajedno sa TT, XR

A sa DR, XT,XL, ide KLR, i to su soft enduro

A transalp i XT660 Ten. i onaj BMW 650 su nesto izmedju prethodne i sledece grupe

ST i Afrika su putni enduro

 

( Ovo su po meni najzastupljeniji modeli a sigurno ih ima jos po klasama )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Gavro,

Sa kojim bi motorom krenuo na putovanje po Srbiji koje traje 7-10 dana, duzine oko 1500 - 2000 km. Cilj putovanja je obici vrhove svih planina, naravno neznajuci sta te ceka? Ides u nepoznato.

to mu dodje oko 200km po danu sto je realno smejurija za neko ozbiljno putovanje pa mozes da krenes bilo chim. Ako je vec rec o planinama i nepoznatom ,bio bi to pouzdan jedno cilndras od 600-650ccm. Trenutno mozda bih izabrao tt600 jer sam jako zadovoljan sa njim ali isto tako moze da bude i neki dr650se,klx650,lc4 i slicno...ako idem u nepoznato ne znaci da ne treba da bude i zanimljivo. Kazem iskreno,jer stvarno ne mislim da je 200km na takvim motorima puno po danu. Na cvaji full cross sam prelazio po 150km na dan po shumi i njivama.

 

Jel ti sad jasno cemu služe soft enduro motori?

To sto si ti od motora naveo je skroz ok za ovakve stvari, a Transalp je isto to samo sa V masinom i boljom zastitom od vetra. Naravno tu moze da dodje i podizanje od dva tri cm, al nije neophodno.

pa nije bas isto...TA ima skoro 200kg sto je dosta vise npr. od tt600 i ima gomilu plastika koje se pri padu sigurno krse itd...da ne pricamo o ogibljenju koje nema veze jedno sa drugim

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja