Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: HR-Vinkovci
  • Motocikl: Suzuki dl650a

Pozdrav,

zanima me je li tko koristio prijelaz Jaša - Fenja, navodno ima status međunarodnog?

 

Zgodno bi bilo jer nebi trebalo biti gužve i 20ak km kraće je za npr. relaciju N.S. - Temišvar.

Iako ovo što nema gužve ne mora biti nužna prednost, dešavalo mi se da na sličnim malim prijelazima baš zapnem jer besposleni policajci i carinici znaju udaviti sa bezbroj pitanja pa se zadržiš više nego da sačekaš malo u redu na nekom 'normalnom' prelazu.

 

I kakva je cesta, promet, policija ... na relaciji od N.S. - Zrenjanin - pa nadalje do Temišvara?

Eto, ako ima iskustava? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Juče voženo opet po Rumuniji. Negotin - Oršava - Moldova Nova - Oravica - Bozovici - Plugova - Turn Severin - Negotin. Oko 430km. Ubi me vetar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

 

Pozdrav,

zanima me je li tko koristio prijelaz Jaša - Fenja, navodno ima status međunarodnog?

 

Zgodno bi bilo jer nebi trebalo biti gužve i 20ak km kraće je za npr. relaciju N.S. - Temišvar.

Iako ovo što nema gužve ne mora biti nužna prednost, dešavalo mi se da na sličnim malim prijelazima baš zapnem jer besposleni policajci i carinici znaju udaviti sa bezbroj pitanja pa se zadržiš više nego da sačekaš malo u redu na nekom 'normalnom' prelazu.

 

I kakva je cesta, promet, policija ... na relaciji od N.S. - Zrenjanin - pa nadalje do Temišvara?

Eto, ako ima iskustava? Hvala.

 

Ja sam presao pre par nedelja. Od nedavno je ponovo otvoren i radi od 7-19h. Put je srednje zalostan ali nista bolji ni losiji nego ostali putevi uz granicu. Ono sto je dobro je da skracuje put do Temisvara i sto od Zrenjanina do granice ima samo 3 naselja dok do Srpske Crnje ima 8 naselja.

 

Ja sam presao pre par nedelja. Od nedavno je ponovo otvoren i radi od 7-19h. Put je srednje zalostan ali nista bolji ni losiji nego ostali putevi uz granicu. Ono sto je dobro je da skracuje put do Temisvara i sto od Zrenjanina do granice ima samo 3 naselja dok do Srpske Crnje ima 8 naselja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zürich,Schweiz
  • Motocikl: Bmw GS1200 Adventure

Pozdrav prijatelji Bajkeri i Bajkerice.
Planiramo putovanje za navedene destinacije 8 Juna,dobili smo neke informacije da je zatvoreno u tom periodu,iz drugih izvora info da je otvoreno?? Dali moze neko od vas ovde pustiti neki info o Transfargasanu i Transalpini bio bih vrlo zadovoljan.
Veliki pozdrav i hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

I ovaj vikend Rumunija. Čim se pređe Đerap 2 išao sam desno do Kalafata, pa na most do Vidina, pa preko Kule na Vršku Čuku, Zaječar, Negotin.

Među slikama je i neka seoska Osnovna škola. Škola moje ćerke mislim da nema 1mčistog zida. Sve je išarano nekim glupostima. Pitam se " Da li u Rumuniji nema ni navijača, ni zaljubljenih a ni ratnih heroja ? "

 

     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pozdrav prijatelji Bajkeri i Bajkerice.

Planiramo putovanje za navedene destinacije 8 Juna,dobili smo neke informacije da je zatvoreno u tom periodu,iz drugih izvora info da je otvoreno?? Dali moze neko od vas ovde pustiti neki info o Transfargasanu i Transalpini bio bih vrlo zadovoljan.

Veliki pozdrav i hvala unapred.

 

Niko ti nece moci dati tu informaciju sada. Sve zavisi kakvo ce biti vreme, kako ce se brzo otapati sneg, da li ce biti jos padavina... Ja dajem 10-ak % sanse da bude otvoreno. Jednom sam pokusao 20-og juna pa sam sa severne strane dosao na pola onih ukosnica . Neko vreme smo vozili izmedju zidova snega i leda visokih 3m. Naravno poceli su da ciste sneg... ali ni blizu tunela nismo uspeli dobaciti.

 

Iskreno pre jula ja ne bih ni pokusavao. Mozes pratiti web kamere na Transfagarasanu ali one sve snimaju severnu stranu. Na toj strani je moguce da nece biti snega ali juzna je zeznuta i na njoj se sneg duze zadrzava.

 

Zvanicno je put zatvoren do 30-og juna. Naravno ako je vreme dobro duzi period, otvorice ga ranije ali ne znam da li se to desilo skoro. Ono sto mene uznemirava je to da se nesto desava sa nekim dozvolama za radove na tom putu i da je zbog mogucih ozviljnijih radova moguce da ce 2015 put biti potpuno zatvoren za saobracaj. No nista zvanicno jos nema u vezi ovoga i ostaje da cekamo juni mesec.

 

Evo jednog linka za kamere na Transalpini

http://jurnalul.ro/webcam/ski-resort-transalpina-plecare-telegondola-407.html

 

Evo i za Transfagarasan

http://transfagarasan.eu/web-cam/

http://romanialivewebcam.blogspot.com/2009/02/webcam-bacau-baia-mare-baia-sprie-baile.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zürich,Schweiz
  • Motocikl: Bmw GS1200 Adventure

 

 

Pozdrav prijatelji Bajkeri i Bajkerice.

Planiramo putovanje za navedene destinacije 8 Juna,dobili smo neke informacije da je zatvoreno u tom periodu,iz drugih izvora info da je otvoreno?? Dali moze neko od vas ovde pustiti neki info o Transfargasanu i Transalpini bio bih vrlo zadovoljan.

Veliki pozdrav i hvala unapred.

Niko ti nece moci dati tu informaciju sada. Sve zavisi kakvo ce biti vreme, kako ce se brzo otapati sneg, da li ce biti jos padavina... Ja dajem 10-ak % sanse da bude otvoreno. Jednom sam pokusao 20-og juna pa sam sa severne strane dosao na pola onih ukosnica . Neko vreme smo vozili izmedju zidova snega i leda visokih 3m. Naravno poceli su da ciste sneg... ali ni blizu tunela nismo uspeli dobaciti.

 

Iskreno pre jula ja ne bih ni pokusavao. Mozes pratiti web kamere na Transfagarasanu ali one sve snimaju severnu stranu. Na toj strani je moguce da nece biti snega ali juzna je zeznuta i na njoj se sneg duze zadrzava.

 

Zvanicno je put zatvoren do 30-og juna. Naravno ako je vreme dobro duzi period, otvorice ga ranije ali ne znam da li se to desilo skoro. Ono sto mene uznemirava je to da se nesto desava sa nekim dozvolama za radove na tom putu i da je zbog mogucih ozviljnijih radova moguce da ce 2015 put biti potpuno zatvoren za saobracaj. No nista zvanicno jos nema u vezi ovoga i ostaje da cekamo juni mesec.

 

Evo jednog linka za kamere na Transalpini

http://jurnalul.ro/webcam/ski-resort-transalpina-plecare-telegondola-407.html

 

Evo i za Transfagarasan

http://transfagarasan.eu/web-cam/

http://romanialivewebcam.blogspot.com/2009/02/webcam-bacau-baia-mare-baia-sprie-baile.html

Hvala na brzom odgovoru,praticemo vreme pa kako bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Dali je neko vozio putem 704 u Rumuniji.Odvaja se levo kada se ide putem Sebeš -Deva i priključuje se "Transalpini" blizu manastira Oasa.U Rumuniji sam vozio Transfagarasan i Transalpinu dva puta,pa bih ovim putem izbegao manje atraktivan deo Transalpine i obišao taj veliki i u Rumuniji cenjen manastir ali ne znam kakav je put,vozim enduro (Afriku) ali nisam baš za neka lomatanja sa natovarenim motorom.Takodje me interesuje neki predlog za destinacije po Karpatima mimo do sada uobičajenih ali da nije neki teški off road.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Koliko para reba spremiti za putovanje na Transfagarasan i Transalpinu? Onako iz iskustva gorivo, putarine, smestaj, klopa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

po jedan dan za tf i ta i po jedan dan da odes i da se vratis dodje 3 nocenja po oko 15e, znaic manje od 50e ukupno. Kod Janokovica u Curtea d. A. nocenje 3x jeftinije za motorase iy Srbije. Nama je prosecno krug 1400km sto dodje oko 80e goriva. Hrana 5-10e obrok u restoranima, moze i jeftinije, a i moze da se kupi jeftino u marketima.

 

Od dodatnih stvari koje smo placali tu su zicara preko TF oko 5e (jedan smer ako se secam dobro) i ulaz u Salina Turda rudnik soli oko 5e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

moze to sve i sa 1 nocenjem u sibiu ,posli rano iz bgd preko djerdapa i presli transalpinu i bili u Sibiu ladno oko 15h ,prenocili odmorili i ujutru posle dorucka transfagarasan i u Bgd ladno oko 19 h a sve to zaista opustenom voznjom i sa stajanjima gde treba.Znaci dva popunjena dana i jedna noc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda VT 600 Shadow Kymco People S 200i

Ovo je moja marsruta za 02-05. Jul

Na put ide 7 motora MC SHADOWS NIS

 

https://www.google.rs/maps/dir/43.3240216,21.9266939/Maria/45.8061899,24.1448922/Restaurant+S%C3%A2rbesc/43.3232903,21.9276054/@44.510806,23.5650175,10z/data=!4m57!4m56!1m20!3m4!1m2!1d22.5070747!2d44.2989552!3s0x4753c11bb02f9ab7:0xb19ca2f0c9d74cac!3m4!1m2!1d22.4923687!2d44.366544!3s0x4753c5cb4bcf5945:0x2d5b01d69ededec5!3m4!1m2!1d22.6384705!2d44.6245055!3s0x475231eafe2c455f:0x6cbb611a7a7428b7!3m4!1m2!1d22.9723572!2d44.5911229!3s0x47524f15e5fe30bd:0xbef737d59792b9e6!1m15!1m1!1s0x0:0x7ad2b1929b7f94ab!2m2!1d23.642122!2d45.177325!3m4!1m2!1d23.9060733!2d45.7699444!3s0x474c4126c0924d8b:0x8db20309dfb8ece0!3m4!1m2!1d24.0483288!2d45.7279301!3s0x474c5cab264b8be1:0x3184bab06e7674a2!1m5!3m4!1m2!1d24.6131978!2d45.62121!3s0x474cebbc1a432ca5:0xa6950dc4c311d0ad!1m10!1m1!1s0x0:0xcfd651ff19f91f98!2m2!1d24.681108!2d45.153278!3m4!1m2!1d23.9038322!2d44.5433739!3s0x4752c708fa6924bb:0x9ae4a90eeebf80f6!1m0!3e0?hl=en

 

Ako se ne ide grlom u jagode nego se potrosi malo vremena na planiranje moze se naci kulturan smestaj ( dvokrevetna soba sa kupatilom,internet u sobi i mozda frizider i TV) za 8 - 10 Evra po osobiJa sam rezervisao smestaj vec u subotu, jer u sezoni zna da bude puno i onda treba vaditi 15-20 evra po osobi( narocito u Sibiu...Brasovu...) Cetvorodnevna tura kao ova , sa ponesenim gotovim jelima i nekom konzervom  pastete i nareska ,plus pivici iz samousluga i motorom koji trosi oko 5l/100km ladno moze da se izvozi  sa 200Evra. Ovo mi je peto putovanje u Rumuniju tako da imam bogato iskustvo.Presao sam je uzduz i popreko Benzin je bolji nego kod nas, putarina  za motore nema. Sve sto znam odgovoricu zainteresovanima...( solidan smestaj  za razumne pare, putevi.marsrute).Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

I to sto se ponese kosta ne padne sa neba.

Otici do tamo i ne otici u Brasov,bran i hunedoaru meni nikako ne ide.A sve je usput,uz malo bolje planiranje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I mene interesuje ova ruta pa ako može neke slike smeštaja, cene, kontakt za rezervaciju .... kad se vratite sa relax ture. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda VT 600 Shadow Kymco People S 200i
  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Pocetkom jula planiram odlazak na TF i TA sa prijateljima i skupio sam dosta korisnih info ovde na forumu, ali me interesuje kakav je put od Targe Jiu do Bele Crkve preko banje Herkulane? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda VT 600 Shadow Kymco People S 200i

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja