Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Imam jedan dodatni problem.Žena zapela da vidi dvorac u Branu.Iako sam pokušao da je odgovorim jer to nije zapravo to što ona misli.Može li neka korekcija rute ,a da ne izgubim TA iTF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

Da li imate nekih predloga što se tiče smeštaja i obilaska na ovoj ruti(22.08-25.08)

 

1.dan. Niš-Vrška čuka-Vidin-Calafat-Craiova-Pitesti-Curtea de Arges

2.dan. Curtea de Arges-Transfagarasan-Sibiu

3.dan Sibiu-Sebes-Transalpina- Novaci-Targu Jiu

4.dan. Targu Jiu-Niš

 

1.dan

sve ti rekli za Jankovica.

da dodam da i ako se ne najavis, ili Jankovic nije tamo vec u Srbiji (sto se nama desilo), tamo mu je obicno zena koja natuca srpski i sin koji dobro prica srpski. Mi nismo trazili popust na osnovu porekla, i dobili smo dvokrevetnu sobu sa kupatilom, klimom i tv-om za ukupno 17 evra (po osobi 8.5), to je valjda redovna cena. Meni u restoranu i nije bas kao kod nas, makar ne kao u Nishkim kafanama, ili bar nisam stekao takav utisak. Svejedno, nista lose. Kad ste vec u Curtea De Arges, posetite manastir u tom mestu bar na nekoliko minuta, to je jedan od onih sto imaju "uvrnute" kupole pa je zanimljiv za fotografije ako nista drugo.

 

2.dan

Mi smo bili u hostelu u Sibiu, http://www.felinarulhostelsibiu.ro/, u starom delu grada na tri minuta pesice od glavnog trga, kostalo je 10 evra po osobi u dorms, imali su i private rooms ali nisam se interesovao. Motore smo smestili u dvoristu hostela, vlasnik je inace nekada vozio one moto trke u krug (kako li se to zove vec), itd. Preporucujem, ako to trazite.

 

3.Ovde bi ti predlozio da ne ides na Sebesh, vec da na putu od Sibiu za Sebesh skrenes levo kroz Salishte prema mestu Jina i Sugag (Shugag) gde ide TA. Skratices dosta put, a od Salishte do Sugaga maltene nema saobracaja, asfalt okej ili nov i odlican, krivine, pejzazi, itd itd, nasuprot preko Sebesha dokle ide glavni put sa svim saobracajem, a i TA nije najzanimljivija od Sebesha do Sugaga (taj potez mislim, nije ono sto vidjas na slikama). Jos ako ides iz Brashova taj dan, seci na Jinu i Sugag bez razmisljanja.

 

U Targu Jiu, ako ti nije problem cena, mi smo bili u pansionu Antique, dvokrevetna soba je bila oko 20 evra po osobi, a usluga i opremljenost negde na 3-4*. Ima obezbedjen parking i u centru je. Sigurno ima i povoljnijih varijanti po gradu

 

4. Targu Jiu - Nis, kroz Rumunski deo je relativno dosadno, i nizu se nepregledna sela pored puta maltene sve do Turnu Severina. Put nije tolko bas los, ali da, losiji nego ostali na ruti, a i oseca se siromastvo na sve strane. Za deo kroz Srbiju znate. Nama je trebalo nekih 9 sati do Nisha, ali sa pauzama u nekom selu u Rumuniji, rucak na Dunavu, kafa u Knjazevcu, voda na pumpi u negotinu, itd itd, ipak bilo +39 taj dan.

 

5. ostalo

Pade mi na pamet, ako imate vreme, kad predjete na Bugarsku stranu posle Zajecara, udjite u mesto Kula (raskrsnica vodi ulevo za obilazak prema Vidinu, a vi pravo nekih 1000m), ostaci Rimske tvrdjave i kule su stvarno dobri, ne treba puno vreme da se vidi a nije lose.

Kroz Vidin ne mora prolazite ako cete na most direktno, al steta da se ne provoza kroz centar i parkove/tvrdjavu pored Dunava, bas preporucujem.

I sto vam vec odgovorili, pumpe su redje nego kod nas. Meni se cinilo da im je gorivo bolje, oborilo mi je potrosnju za nekih 6-8% standardno 95 sipano na RomPetrolu. Cini mi se da u Curtea De Arges imaju LukOil bas na izlazu kod manastira gde ima 100 oktanski bezolovni, taman za TF :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Nije problem ako je Dalibor u Srbiji, tamo mu je otac, pa kao da je i on tu. Za drakulin dvorac se kupi ulaznica, i to u centru u agenciji i vidis kad si po rasporedu za razgledanje istog. Sad sve znas i vreme ti je da kreces.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Drugari svrbe me gume ne može da se izdrži.Što se tiče Jankovića pustih mu mejl, ali ništa ne odgovara.Ako ne budem kod njega onda može i nešto drugo.Pare nisu problem jer ih nema.Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U Targu Jiu, nocili smo u hotelu "Anabell", oko 25E za dvoje, pored je dvoriste gde smo parkirali motore. Prilicno korektan hotel. Nalazi se u ulici koja od centra ide prema Krajovi, sa desne strane nekih 400-500m od centra.

post-1793-0-48812000-1377028046_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Smestaj u Targu Jiu - “Casa File de Poveste”.

Koordinate: N45 02.912 E23 16.370

 

Privatni smštaj, cena 30 EUR soba za dvoje sa zajednickim kupatilom. Higijena je na vrlo visokom nivou.

Parking za motore u dvoristu kuce. Doručak je 4 EUR po osobi.

Objekat ima i zajednički boravak što je super ako ide ekipa prijatelja sa nekoliko motora pa mogu uveče da svedu utiske nakon puta.

 

Jedina mana je sto se ujutru čuju domaće zivotinje, petlovi i slično, pa ko ima osetljiv san može imati problem. Mene ni topovi nisu mogli da probude tako da mi je svejedno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Hoce li neko sledeci vikend 31.08-1.09. na transalpinu?

plan:

https://maps.google.rs/maps?saddr=%D0%9A%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B0&daddr=45.7040694,20.6542393+to:Strada+Valea+Frumoasei+to:DN67C&hl=sr&ie=UTF8&ll=45.671644,23.749695&spn=1.017191,2.705383&sll=45.138946,23.598633&sspn=0.256707,0.676346&geocode=Fe1IuwIdfkY4ASkLJ25S2N5ERzEmcLToG5_a6Q%3BFYVjuQIdnyg7ASmfnSJb-S9FRzGz58CqFEmTaA%3BFUJFvQIdm4dnAQ%3BFcJXsQIdkiZpAQ&mra=mi&mrsp=3&sz=11&via=1&t=m&z=9<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: arial, sans-serif; font-size: 13px;">

ovo je mapa puta. Krenemo oko 10h iz Kikinde. U Sebesu smo oko 13h. Ima 300km do Sebesa, ali je sve ravno i pegla se 120km/h. Odatle se lagano vozamo do Novacija. Predivna priroda,pogledi.Oko 17h smo u Novaci. Smestimo se u neki pansion(citaj extra smestaj) za 5-8e. Sutra se vratimo istim putem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

Sto se tice rumunije danas se provozali preko Anine lep potez,priroda ,asfalt ok.,ali da ce nas cainici rumunski koji su bili vrlo neljubazni nazvati cigani e to nisam mogao da verujem.pukao sam od smeha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Sto se tice rumunije danas se provozali preko Anine lep potez,priroda ,asfalt ok.,ali da ce nas cainici rumunski koji su bili vrlo neljubazni nazvati cigani e to nisam mogao da verujem.pukao sam od smeha.

Sta se to desava sa tim Rumunima? Evo i po novinama ima neka prica da su bas maltretirali neke nase ljude. Ja sam imao samo pozitivna iskustva sa svima tamo ali prosle godine!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

Sto se tice rumunije danas se provozali preko Anine lep potez,priroda ,asfalt ok.,ali da ce nas cainici rumunski koji su bili vrlo neljubazni nazvati cigani e to nisam mogao da verujem.pukao sam od smeha.

Sta se to desava sa tim Rumunima? Evo i po novinama ima neka prica da su bas maltretirali neke nase ljude. Ja sam imao samo pozitivna iskustva sa svima tamo ali prosle godine!?

i mi smo imali pozitivna iskustva ali na drugom prelazu kao da smo usli u drugu drzavu,nije do sistema vec do coveka kao i uvek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Zbog azilanata traže da se pokaže 500 evra po čoveku na granici ili potvrda iz banke da taj novac postoji na računu. Što reče neko pre mene sve je do čoveka. Kao i uvek sa svim uniformisanim licima na Balkanu - aj se dogovorimo...:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Pre tri dana prosao kroz rumuniju. Kao ni do sada, nisu trazili nikakav novac da prezentujem, niti potvrde.

 

Ocito da rade profajling ;), tj. traze od slucaja do slucaja, ali nije pravilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

Pre tri dana prosao kroz rumuniju. Kao ni do sada, nisu trazili nikakav novac da prezentujem, niti potvrde.

 

Ocito da rade profajling ;), tj. traze od slucaja do slucaja, ali nije pravilo...

 

kakav profajling,pricas bezveze,bilo je hoces da ti gledam dlan,necu e onda nemoze,inace bilo je 5 jahaca i to dugogodisnjih 20 plus.I to vrlo saramantnih a uz to smo imali kacige koje su nam pokrivale jos uvek tinejdjerske osmehe na licu. RUMUNSKI PROFAJLING ,stvarno nesto da covek nauci

U svakom slucaju lepsa riba nam je pozelela ulaz u Rumuniju hvala bogu pa prodjosmo kod nje.........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ljudi, isli bismo na dvodevnu turu po Rumuniji, okvirna ruta je sledeca:

 

Pancevo - Kovin - Golubac - Kladovo - Orsova -Baile Herculane - kampujemo tu na divljaka negde(je l to nije problem tu u Rumuniji?) - onda idemo malo unazad pa hvatamo put za Plugova - Lablania- Bozovici - Orovita - Bela Crkva - Pancevo.

 

Je l neko vozio tuda, kakvi su putevi, priroda?

 

Hvala. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ljudi, isli bismo na dvodevnu turu po Rumuniji, okvirna ruta je sledeca:

 

Pancevo - Kovin - Golubac - Kladovo - Orsova -Baile Herculane - kampujemo tu na divljaka negde(je l to nije problem tu u Rumuniji?) - onda idemo malo unazad pa hvatamo put za Plugova - Lablania- Bozovici - Orovita - Bela Crkva - Pancevo.

 

Je l neko vozio tuda, kakvi su putevi, priroda?

 

Hvala. :zdravo:

 

O odlaznoj ruti nema sta da se prica... put uz Dunav je super za voznju.

 

Kampovanje oko Baile Herculane. Jednom prilikom smo mi prosli kroz Baile Herculane i ubrzo posle naselja smo sa leve strane piuta videli super livadu izmedju puta i potoka sa 2-3 klupe i stola skucanih od dasaka. Od livade nas je delila improvizovana rampa. Prosli smo preds i parkirali se i u roku od 2 minuta se stvorio dedica kod nas. Trazio je da platimo 10 LEI za kampovanje. To je uobicajena praksa... Kivada je uredjena pokosena sa klupama i stolovima bas iz razloga da bi moglo da se kampuje. 10 LEI je oko 2.5eur, lokacija je super, ima iskopana plitka rupa u kojoj se moze naloziti vatra, pored reke se moze naci mnogo grana suvih... Nama je bilo super

 

Ovu vasu povratnu rutu jesam vozio... t.j. secam se da sam prolazio kroz Bozovice ali se ne secam da li sam bio motorom ili kolima i ne secam se ni kakav je bio put. Znam samo da ne pamtim da je bio los... lose puteve pamtim jako dobro.

 

PS - u povratko vas ruta vodi kroz NP Semenic, jedan od najlepsih nacionalnih parkova Rumunije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Okej, hvala ljudi. Videcemo sta nam je ciniti, mozda kampujemo i sa nase strane, pa onda iskoristimo ceo dan za Rumuniju, videcemo. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Okej, hvala ljudi. Videcemo sta nam je ciniti, mozda kampujemo i sa nase strane, pa onda iskoristimo ceo dan za Rumuniju, videcemo. :zdravo:

 

Ako se odlucite za kampovanje sa nase strane, mozda mozete razmotriti i smestaj Karatas kod Kladova... za par stotina dinara mozete dobiti sobe u bungalovima

 

http://www.kampdjerdap.co.rs/?page_id=97

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Razmotricemo i tu opciju,sve zavisi kako bude bilo vreme nocu za kampovanje.. ne bih bas da se smrzavam. :D Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Planiram neki put sa lepsom polovinom pa me zanima jedna deonica...

planirano je da u petak odem do kanjona nere i tamo negde prespavam...

prvo pitanje je da li je to moguce uraditi na divlje ili mora neki smestaj...

 

elem, najbtnije pitanje...subota je planirana da se vratimo u srbiju preko djerdapa..e sada je pitanje putanje...

prolazio sam prosle godine rumunskom stranom puta kod dunava i nije me dojmila..daleko mi se vise svidja srpska strana.

 

molim vas pogledajte ovu sliku>

http://s24.postimg.cc/hb40t8sj7/pitanje.jpg

 

da li je ova putanja ok..kakav je put..i da li se placa neka putarina...jel zanimljiv (napominjem da vise volim sume nego reku)

 

svaka pomoc je dobrodosla...hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja