Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Od postojecih t.j. nekadasnjih su u funkciji svi osim:

 

Nakovo, koji ne radi

Jasa Tomic koji radi jako retko po potrebi ali ne postoji unapred odredjeno kada je otvoren

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: honda transalp 650

pozdrav quasaar .savet za rutu i sugestije. kostolac-turnu severin-targu jiu-cuerta de arges oko 410 km razgledanje grada spavanje. dan 2 tranfagarasan razgledanje,slikanje rucak ako ima neki restoran- sibiu razgledanje grada spavanje oko 165 km.dan 3 sibiu-sugag-novaci-targu jiu razgledanje grada,spavanje oko 260 km. dali vredi svracati na vidra jezero? i dali ima sta da se vidi u targu jiu? sve ukupno oko 1100 km u unapred zahvalan dejan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Brasov, Romania
  • Motocikl: MZ ETZ250

Dear friends, For planning trips in Romania, you might find useful following map made by romanian bikers & OSM enthusiasts together: www.openmap.ro/moto So to say, I'm the initiator of the project and it gets many feedbacks. It's in romanian but for sure understandable. You will find mostly useful for back-roads, they are sometimes good, sometimes bad but sometimes more beautiful than the speed-roads. owene

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

pozdrav quasaar .savet za rutu i sugestije. kostolac-turnu severin-targu jiu-cuerta de arges oko 410 km razgledanje grada spavanje. dan 2 tranfagarasan razgledanje,slikanje rucak ako ima neki restoran- sibiu razgledanje grada spavanje oko 165 km.dan 3 sibiu-sugag-novaci-targu jiu razgledanje grada,spavanje oko 260 km. dali vredi svracati na vidra jezero? i dali ima sta da se vidi u targu jiu? sve ukupno oko 1100 km u unapred zahvalan dejan

 

Pozdrav... lepo zamisljena rura... pa evo kako ja to vidim:

 

1 dan

Kostolac - pa uz Dunav do Severina - Targu Jiu - Ramnicu Valcea - Curtea de Arges - oko 410km

( mozda bih radije odabrao voznju uz Dunav sa RO strane. Kilometraza bi bila slicna a malo drugacija ukoliko predjete skelom kod Ram-a ali ne znam koliko cesto ide i da li bi se uklopilo u plan)

 

Ne secam se nikakvog specificnog mesta gde smo ovde stali da rucamo, ali sam siguran da cete naci nesto uz put sa dobrom hranom. Kao i uvek preporucujem corbe (rumuni su majsori za ukusne corbe) a posle toga sta god vam se svidi. Targu Jiu ne pamtim po tome sta ima videti... mi smo uvek samo prosli gradom, eventualno stali na pice ili kafu, tako da i vama to preporucujem. Kako god... ovaj prvi dan se svodi na dolazak do tacke gde pocinje Transfagarasan i uzivanje.

 

Sto se tice nocenja... imate i u ovoj temi, kao i u putopisima dosta izbora: Jankovic, Venus, Hanul Lui Simon,...

 

https://maps.google.rs/maps?saddr=Kostolac&daddr=44.6481983,21.8078073+to:Curtea+de+Arge%C8%99,+Arge%C8%99,+Rom%C3%A2nia&hl=sr&ie=UTF8&ll=44.828604,24.279785&spn=1.268079,3.348083&sll=44.689159,21.751556&sspn=0.635577,1.674042&geocode=FXtSqgIdS_pCASmBTBJVxfNQRzFaXUgW62MLgg%3BFQZHqQIdv8JMASl7BBhoZQlRRzFYaKwWoUx_zA%3BFd_EsAId_5J4ASnz9MhoaTJNRzFOV83JkMd9Mw&oq=curte&mra=dvme&mrsp=1&sz=10&via=1&t=m&z=9

 

 

2 dan

Curtea de Arges - Transfagarasan - Sibiu - oko 165km (i sasvim dovoljno, posto cete potrositi ceo dan na uzivanje i fotkanje)

Kada se izadje iz Curtee i prodje 2-3 sela u jednoj desnoj krivini cete imati sa desne strane betonski zid od oko metar visine a sa leve strane parking od tucanika, neko igraliste za decu i cini mi se prodavnicu suvenira. Iznad toga na vrhu stene su ostaci zamka Vlada Tepesa. Ja jos nikada nisam isao gore zato sto nisam imao vremena ili zato sto drustvo nije bilo raspolozeno, ali imam u planu. Mozda ako ti i tvoje drustvo budete raspolozeni za tako nesto da ujutro krenete rano i odete gore. Do gore se moze samo peske i do zamka vodi 1480 stepenika.

 

Sto se tice rucka, preporucujem restoran na vrhu prevoja na jezeru Balea. Kada izadjete iz tunela posle parkinga i desetine prodavaca suvenira i sireva skrenete desno i pratite put par stotina metara do daljeg od 2 restorana cija terasa je iznad jezera. Hrana je vise puta testirana, veoma ukusna i nije skupa.

 

U sibiu smo odsedali u Happy Day ( http://www.pensiuneahappyday.ro/en/ ) veoma lep smestaj za oko 10-15eur sa doruckom. Lokacija je takodje dobra. Iza coska je most iza koga je stari grad tako da ste u starom gradu peske za 5 minuta.

 

https://maps.google.rs/maps?saddr=Curtea+de+Arge%C8%99,+Arge%C8%99,+Rom%C3%A2nia&daddr=45.4437041,24.6258299+to:Sibiu,+Rom%C3%A2nia&hl=sr&ie=UTF8&ll=45.469762,24.386902&spn=1.253895,3.348083&sll=45.547717,24.627228&sspn=0.626085,1.674042&geocode=Fd_EsAId_5J4ASnz9MhoaTJNRzFOV83JkMd9Mw%3BFXhqtQIdpcJ3ASmX-r1BItxMRzErteJkB1WOmQ%3BFTGpugIdm2VwASnVHCz9iGdMRzG0kDNOIZ3eOg&oq=sibiu&mra=pr&via=1&t=m&z=9

 

 

3 dan

Sibiu - Sugag - Transalpina - Novaci - Targu Jiu - oko 260km

 

O ovome nema sta reci. Kilometraza je taman, posto cete ponovo potrositi dobar deo dana uzivajuci i fotkajuci na Transalpini.

 

Sto se tice Targu Jiu, ne znam nista o gradu, niti sta videti niti gde odsesti. Za smestaj potrazite malo po netu, booking.com ili helloromania.eu. Znam da grad ima istoriju, i to bogatu, samo jos nisam imao prilike da istrazim. Eto prilike da nam vi prenesete utiske..

 

https://maps.google.rs/maps?saddr=Sibiu,+Rom%C3%A2nia&daddr=45.5875152,23.6280765+to:45.1908009,23.6841738+to:T%C3%A2rgu+Jiu,+Gorj,+Rom%C3%A2nia&hl=sr&ie=UTF8&ll=45.373373,23.35968&spn=1.256038,3.348083&sll=45.309666,23.876038&sspn=0.628731,1.674042&geocode=FTGpugIdm2VwASnVHCz9iGdMRzG0kDNOIZ3eOg%3BFTuctwIdLIloASkP5p2HLzVMRzEA4_N0XBaa2A%3BFZCOsQIdTWRpASkb-5EeMZlNRzGueua_rBmlhg%3BFbcqrwId4iRjASnbhVw6uotNRzEeK9RvwZR-9w&oq=ta&mra=dpe&mrsp=2&sz=10&via=1,2&t=m&z=9

 

4 dan

povratak kuci

 

E sad sto se tice jezera Vidra. Tu nemate nista sto se tice nekih restorana, kafica,... samo prelepa priroda. Ukoliko nemate vremena da dodate jos jedan dan za putovanje, ja bih vam preporucio da to ostavite za sledece putovanje. Jedan od mojih omiljenih deonica u RO je put od Petrosani do Brezoi. Uglavnom nikog nema na tom putu i pravo je uzivanje za voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dear friends, For planning trips in Romania, you might find useful following map made by romanian bikers & OSM enthusiasts together: www.openmap.ro/moto So to say, I'm the initiator of the project and it gets many feedbacks. It's in romanian but for sure understandable. You will find mostly useful for back-roads, they are sometimes good, sometimes bad but sometimes more beautiful than the speed-roads. owene

 

Salut

 

I plan to go to BV again and visit my friends there at the end of the summer. I hope we will arrange something to meet and have few drinks together.

 

And I have one question for you, if you could help me.

 

In may with some friends we plan to go on camping trip. We would like to ride from Baile Herculane to Petrosani, but we would like to ride all the 66A road in Domogled-Valea Cernei and pass Lacul Valea Lui Ioan. On every map this road is marked as not passable but we kind of hope that we could pass there. So do you know, can we ride this road.

 

Here is the map of where would we like to go

https://maps.google.rs/maps?saddr=B%C4%83ile+Herculane,+Rom%C3%A2nia&daddr=45.1851127,22.7592918+to:Petro%C8%99ani,+Hunedoara,+Rom%C3%A2nia&hl=sr&ie=UTF8&ll=45.173324,22.853622&spn=0.315122,0.837021&sll=45.158801,22.822037&sspn=0.315203,0.837021&geocode=FRPLrAIdVwNWASmp2ujU1IxRRzE-ZIyvd1fWkw%3BFVh4sQIde0dbASkDScmPFAFORzEyiB-KZN_7hw%3BFX7vtAIdFaZkASlLXao1PMRNRzHlQqvV1vfWdQ&oq=petro&mra=dpe&mrsp=1&sz=11&via=1&t=m&z=11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

Dear friends, For planning trips in Romania, you might find useful following map made by romanian bikers & OSM enthusiasts together: www.openmap.ro/moto So to say, I'm the initiator of the project and it gets many feedbacks. It's in romanian but for sure understandable. You will find mostly useful for back-roads, they are sometimes good, sometimes bad but sometimes more beautiful than the speed-roads. owene

 

Great map, thanks for the info, it will be very usefull for our members planing their trips in RO 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Brasov, Romania
  • Motocikl: MZ ETZ250

OK Davor, send me a PM when you know the plans to be in Brasov, for sure we MUST drink :-)) 

 

  That road is a forest road, and some places is falling apart, stone lavines - around the lake. It's in the reservations so it will not be made soon, general oppinion is that should remain rather as a barrier than an access way for casual tourist. 

 

 

 You think it as forest road and not advisable if rains or it was raining before. Some people reported that they passed it with domestic 4x4 (SantaFe and so, not real 4x4) so soft-enduro with high clearance should work. Some passed it with 4x2 cars but higher clearance. You must be prepared, no gas, no nothing, just beautiful nature.

 

 

Herculane on DN67D is very exploded road

 

Then till Cerna-sat some concrete road

 

From the village to the dam - still ok,  

 

It's reported that around the lake the road is narrow, cars cannot turn back, so bikes should be ok

 

it's reported that on the plateau(don't know where is that, before the dam, or after the lake's end) people go to barbecue picninc and this is for sure done by car only :-))

 

From end of the lake the road gets really forest and goes uphill. When you are on the top then in a couple km you get to normal road. 

 

 

 I read this on different reports on forums. Never been there myself but never say never. Maybe you will tell me how it was.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Jedno opste pitanje:

Da li se kradu vozila u Rumuniji?

 

Na desetine puta sam bio u RO, uzduz i popreko sam proputovao. Uvek sam motor ostavljao na ulici, u sumi, na parkingu na nekom bulevaru,... Sve sto sam radio je zakljucavanje kormana.

 

Ne treba brinuti o kradji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Jedno opste pitanje:

Da li se kradu vozila u Rumuniji?

 

Na desetine puta sam bio u RO, uzduz i popreko sam proputovao. Uvek sam motor ostavljao na ulici, u sumi, na parkingu na nekom bulevaru,... Sve sto sam radio je zakljucavanje kormana.

 

Ne treba brinuti o kradji

 

Kakva je situacija sa kolima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Jedno opste pitanje:

Da li se kradu vozila u Rumuniji?

 

Na desetine puta sam bio u RO, uzduz i popreko sam proputovao. Uvek sam motor ostavljao na ulici, u sumi, na parkingu na nekom bulevaru,... Sve sto sam radio je zakljucavanje kormana.

 

Ne treba brinuti o kradji

 

Kakva je situacija sa kolima?

 

I kolima smo bili nekoliko puta. Problem je samo pronaci parking koji se ne placa, ali ako ces prilaziti iole blizu starog grada onda trazi smestaj koji ima svoj parking ili trazi free parking negde po ulicicama uokolo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Jedno opste pitanje:

Da li se kradu vozila u Rumuniji?

 

Druze kradu svuda u svetu, negde vise negde manje, nekad vise nakad manje...ako ti je sudbina da ti ukradu vozilo ukrasce ti ga...tvoje je da ga zakljucas, upalis alarm...uradis sta mozes...

 

Nego...

Ovo je moja zeljena ruta od nekih 2500km, nazalost ove godine ne izvodljivo ali mapa je spremna.

Tacke koje su oznacene na mapi tu bih proveo po 1-2-3dana osim u Constanta (okolini) tu bih ostao 7 dana na odmoru.

Racunam da bude tura od max 14dana.

Pa rekoh da podelim moju zeljenu rutu mozada da nekome ideju a i slobodno prokometarisite il predlozite neku izmenu

 

https://maps.google....d8e094d1b&msa=0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Jedno opste pitanje:

Da li se kradu vozila u Rumuniji?

 

Druze kradu svuda u svetu, negde vise negde manje, nekad vise nakad manje...ako ti je sudbina da ti ukradu vozilo ukrasce ti ga...tvoje je da ga zakljucas, upalis alarm...uradis sta mozes...

 

Nego...

Ovo je moja zeljena ruta od nekih 2500km, nazalost ove godine ne izvodljivo ali mapa je spremna.

Tacke koje su oznacene na mapi tu bih proveo po 1-2-3dana osim u Constanta (okolini) tu bih ostao 7 dana na odmoru.

Racunam da bude tura od max 14dana.

Pa rekoh da podelim moju zeljenu rutu mozada da nekome ideju a i slobodno prokometarisite il predlozite neku izmenu

 

https://maps.google....d8e094d1b&msa=0

 

Lepa tura, ali imam par komentara...

 

- Obidji okolinu Constante... 2 maj, Vama Veche,... lepe plaze, dobra mesta za izlaske,...

- Pre nego sto stignes do mesta Babadag, cim udjes u sumu, sa desne strane ce biti restoran (ako se dobro secam zove se Doi Iepurasi), odlicna hrana, prelep ambijent,...

- U okolini Buzau mozes obici blatne vilkane

- Veeelika steta sto neces obici Brasov

- Vidim da si kod Transfagarasana stavio stajanje u Arefu... moja preporuka je da to bude Curtea de Arges

- Od Sibiu, vozi do mesta Sebes, pa odatle idi na Transalpinu umesto da seces ovako bezveze

- Sta ces na Transalpini u selu Ranca? Mozda da ides u Targu Jiu umesto toga

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Ja bih, za vikend (6-7.07.) , provozao transalpinu. Zna li neko prohodnost( ima li snega)? Prosle godine sam krajem juna naisao na deonice snega na fagarasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sigurno je prohodno i ne verujem da ima snega... No verovatno si vec tamo i znas i sam kakvo je stanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Planiramo jos jedan odlazak u Rumuniju pocetkom avgusta i ovo bi trebalo da bude ruta:

 

post-4198-0-90137800-1373279519_thumb.jpg

 

Da li neko ima informacije o stanju puteva na ovoj ruti?

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

U juznom delu je stanje=sra..e blago receno uzas. Severni deo je super, nema ropa ili jos bolje makadama kao na jugu.

I kada se penjes na taj cuveni Transfagarasan sa juzne strane je uzas i krajnje frustrirajuce.

Nikad ne znas kada izadjes iz krivine sta te ceka, rupa, panj, odron itd... Pravo mucenje dok ne dodjes do oko 1500m nadmorske onda postaje bolje i sve do vrha. A kada krenes nizbrdo da se spustas prema severu sve je mnoooogooo bolje da ne kazem odlicno. Kao da si usao u drugu drzavu i za sobom ostavio neki 19.vek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sinoc sam dosao iz Rumunije...u principu dosta kise, mada smo zhvatili i lepe suncane periode.

 

Transalpina-uglavnom dobar put, mada ima nekih radova jos uvek. Na severnom (sumovitom) delu, za razliku od proslog puta, radili su neke drenaze (valjda) tako da vrlo cesto postoje neasfaltirane trake od 1m (jedan metar) sirinom citavog kolovoza, na svakih 1-2km.

 

Transfagarasan-severni deo uglavnom dobra, mada one cuvene ukosnice nisu bas za peglanje jer je povrsina asfalta propala pa deluje izbrazdano. Juzni deo se popravlja, ali jos uvek ima dosta asfalta u losem stanju (sa gomilom zakrpa i valovito).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam bio prosle godine, znaci jos je gore ove godine nego prosle.

Kazem ja, lep pogled ali nigde po meni ni U od uzivanja u voznji. Pogotovo ako nemate enduro neki.

Realno dobra je tura za nas Srbe . Posto je niskobudzetna. Za 4-5 nocenja i obilazak svega ti treba 250-400e plafon. Cisto da kazemo sebi da smo negde bili. Realno nema sta da se vidi sto bilo gde u zapadnoj evropi nije 10X lepse ali na nasu zalost 5X skuplje.

Tako da ja razmisljam opet o nekoj Rumuniji :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Ja sam bio pre 2 godine, i isto je juzni deo Transfagarasana bio katastrofa i to sigurno 30-40 km uglavnom oko jezera... mene zanima deo rute koji do sada nisam vozio:

Drobeta Turnu Severin - Targi Jiu - Curtea de Arges

 

Jel neko ove godine prolazio ovim delom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja