Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
4 hours ago, KILEbg said:

A zverke? :stabre:

Pa ne odes u sumu duboko. Vidis smece okolo. Nije nase vec ima jos nekoliko satora u blizini, i dalje i blize putu. Ima vise mesta gde su kampovi pa se samo parkiras pored njih i to je to...niko te ne dira, niko ne pravi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Juce sam se vratio sa Transfaragasa i Transalpine, utisci fenomenalni. Vreme posluzilo samo tako, bez trunke kise. Velike guzve na putu i prevojima ali sve to zaboravis kada vidis koliko Rumuni vole i postuju motore i bajkere. Cim te vide da stojis sa motorom na suncu odmah se sklanjaju u stranu, stvarno jedno prijatno iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Dejane, ne šalješ telegram,  napiši još koju reč.... Koliko si dana bio, gde si odseo, kolika je gore bila temp, koliko traje vožnja preko prevoja s obzirom da je, kako kažeš, gužva i sl. Možda ću naredni vikend zapucati u solo varijanti, pa me sve interesuje jer nisam do sada bio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Hm, ajd sad. Bio tri dana. Prvi dan bio kod Jankovica u smestaju u Curta de Argesu (ne bas zadovoljan), mislim da je dvokrevetna soba oko 15 eura. Ima dosta privatnog smestaja. Mi smo isli za vikend pa su guzve neverovatne, kao da se sva vozila ovog sveta spustila u Rumuniju. Drugi dan Transfaragas, asfalt odlican, put suv, vozila i motora kao na traci. Na vrhu postoje dva parkinga koja ne zadovoljavaju veliki broj vozila, ja sam imao kofdere na motoru pa nisam uspevao da se provlacim ni kroz sredinu ni sa strane i morao sam da cekam da se sklone vozila na parking da bih mogao da prodjem a to naravno traje a nije prijatno na + 32-33 c. Od podnozija pa do vrhova voznja traje u zavisnosti sta i kako vozis. Ja sam polako vozio jel je supruga slikala pa je malo vise potrajalo. Ali generalno nema neko ludovanje zbog frekvencije vozila. Suvenira ima od prilike od sredine prevoja pa do vrha na nekoliko mesta i kostaju od 5-10 lea (magneta),ima dosta njihovih lokalnih proizvoda i koliko sam primetio nema nista ispod 5 lea. Drugi dan smo odseli u Hotelu "Leul de Aur" u mestu Sebes, hotel kosta oko 35-37 eura (dvokrevetna soba sa doruckom, parkingom, internetom) moja preporuka za ovaj hotel. Cene su sledece: gorivo 98 - 5,28 lea, espreso 2,5 lea, flasa vode od 2 l. - od 2,5 lea - pa navise. Evre menjaj u banku (malo veci kurs) ili u menjacnici i za 120 eura dobijas oko 544,20 lea. Prave probleme i nevoljno primaju evre na pumpama a u prodavnici nece ni da cuju. Eto valjda sam ti bar malo pomogao. Prelepa zemlja i odlicna avantura. Srecno i da te vreme sluzi.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

E, Dejane, hvala ti na iscrpnim i konkretnim informacijama :takoje: Pitao sam te za "prolazno vreme" preko prevoja jer imam samo 3 dana na raspolaganju: prvi dan cu potrositi da od NS stignem do Targu Jiu (Bela Crkva, Semenik, Baja Herkulana), drugi dan sam planirao da predjem TA (jug-sever) pa onda na TF iz pravca sever-jug do Curtea Argesa, i onda do Targu Jiu na drugo nocenje. Treci dan - pravac kuci pored Dunava. Ovaj plan za drugi dan mi je nepoznanica jer se pitam da li cu se smoriti sa dva prelaska preko prevoja u istom danu?! Ako vreme posluzi msm da cu krenuti u nedelju pa da u ponedeljak izbegnem guzvu dok budem "planinario".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Dragane potrudiću se da ti pomognem sa par saveta i informacija...Ja sam prošle godine krenuo iz Curtea da Argesa i vozio oba prevoja i stigao do Kladova, što je nekih 515km okvirno... To sam vozio ukupno 11,5h... Može da se prođe i da se vidi sve što te zanima ali nećeš imati vremena za neku bleju i neke duže pauze...Povlači i rano ustajanje tog dana i neke dobre vremenske uslove i sve to da bude knap...O umoru da ne pričam...Meni je to bilo kompromisno rešenje ali svakako ne i  najbolje.

 

Pošto imaš 3 cela dana potrudi se da malo više opteretiš prvi i poslednji a ovaj dan ostavi za uživanje...Moj ti je predlog i da malo obrneš rutu... Prvi dan da spavaš u Ramnicu Valcea... Drugi dan TF pravac jug - sever, pa TA pravac sever jug...Gledaj da drugu noć prespavaš u mestu Ranca ili negde na TA(za taj dan je optimum nekih 350km da uživaš u svemu)...Onda treći dan lagano kući...Što se tiče vožnje najlakši ti je povratak...Kada sidješ sa TA do Đerdapa ti je sve magistrala i može fino da se vozi...Đerdapska klisura fantazija za vožnju...Posle imaš razne i verovatno tebi poznate rute za povratak.

 

Imaš dve prilično loše deonice...Prva je ako ideš preko Banje Herkulan (sve je asfalt ali puno rupa, ulegnuća, ispupčenja...). Nije neka drama i prođe se uz malo više opreza ali je samo pitanje koliko si spreman da akaš motor...Druga je pre Curtea de Argesa nekih 20km ali nju svakako ne možeš da zaobiđeš.

 

Trudi se da imaš i nešto keša kod sebe jer ove manje pumpe uglavnom ne primaju kartice, a možda ćeš morati baš tu da sipaš...Gledaj i da kada krećeš na prevoje imaš minimum pola rezervoara jer je tu veliki razmak između pumpi...Imaš jednu radnju pre granice na samom ulasku u mestu Kaluđerovo (sa leve strane puta) i tu možeš da zameniš pare po istom kursu kao u Rumuniji.

 

Uživaj u vožnji i da te posluži vreme, pa piši utiske kada se vratiš.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hvala, druže, na važnim informacijama :zdravo: Ceo tekst sam iščitao ali nisam našao podatak o benzinskim pumpama na prevojima (ili sam ga prevideo). Nažalost, često su nam želje sputane kompromisima sa raznih strana pa sam se pomirio da neću moći mnogo da "luftam", fotkam i blejim taj drugi dan dok budem gore... Ne znam, što se tiče ovog smera koji predlažeš - uglavnom kolege sugerišu da je lepše za voziti iz obrnutog smera, 'bem li ga??? Dobar ti je savet da opteretim 1. i 3. dan za račun komocije tokom 2. dana. Ako prespavam u T. Jiu pa ujutro krenem gore TA i dole TF pa drugi dan spavam u Kurti A. a ne u T.Jiu onda štedim barem dva sata za prevoje (razlika 145 km između ta dva grada), pa bih mogao da budem opušteniji. Onda bih 3. dan vozio od Kurte A. do NS - to je 576 km preko Kladova pa posle na Požarevac i autoput. Utrnuće guzica ali - Bože moj!

Btw. baš mi se nešto neda da odem - juče me zove kum da mi javi da će u subotu da pravi "žurku iznenadjenja" za kumin jubilarni rođendan (50.) pa ti, hajde, izostani. Ako se u nedelju odmaram od tuluma pa krenem u ponedeljak, čeka me prognoza na YR.NO koja kaže "hard rain" i "rain" za ponedeljak i utorak :grr:. Generalno MRZIM kišu, a na motoru ne mogu ni da zamislim da me zaliva dok se penjem na 2000 m.n.v. Na stranu što nemam ni kišno odelo, a odeća i obuća nemaju goretex sloj (sad će neko reći kud sam krenuo u svadbu bez k....).  Ako imaju u ponudi kupiću ono dvodelno iz WOBBY HOUSE što je Jefta koristio par sezona, valjda će poslužiti makar za ovaj put a za sledeći ću uzeti nešto "kršteno".  Torbica za navigaciju što se kači na guvernalu je stigla sa KP, juče sam apdejtovao mape za IGO tako da, ne računajući kabanicu, ostalo je još samo da se nebo smiluje...:care:

 

PS: kupljena kabanica u WH (Womax)!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50
On 8/16/2017 at 1:48 PM, max80 said:

 

Pošto imaš 3 cela dana potrudi se da malo više opteretiš prvi i poslednji a ovaj dan ostavi za uživanje...Moj ti je predlog i da malo obrneš rutu... Prvi dan da spavaš u Ramnicu Valcea... Drugi dan TF pravac jug - sever, pa TA pravac sever jug...ji

 

Ako neko moze da pomogne savetom? Kojim pravcime je bolje da se prodju oba prevoja,ako je u opciji samo jedan prelazak preko svakog,Msm, jug-sevet TA onda sever -jug TF, ili obratno jug -sever TF pa onda sevet -jug TA? Meni bi idealno bilo da obrnem svaki sa obe strane,da se ne mislim,nego ne znam kako cu sa vremenom da se sastavim,jos. I da prednost bih dao recimo krivinarenju,pre nego uzivanju u pogledu uz put.Cu stanem pa cu da zevam okolo kad ocu,

Mislim da ima onih koji su oba prevoja prolazili sa obe strane,pa je svako misljenje dobrodoslo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja sam, prethodnih dana, planirao danas da krenem ali je za TF  prognoza vremena najavljivala "heavy rain" sa temp oko 2-3 u plusu, tako da sam odustao. U petak na more sa porodicom do 2.9. tako da ostaje jos par vikenda u Septembru da odem, ako se vreme smiluje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

nemojte se plasiti od malo kise, samo laganija/sigurnija voznja i to je to

a kako sreca prati hrabre i budale .... vreme se sigurno otvori kasnije i bude top provod

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 7/18/2017 at 19:19, JevtaNS je napisao:

Iz Novog Sada ali isto više manje

https://drive.google.com/open?id=1Bq1aJ1F3DtXeJKgZFP-r0_plNyQ&usp=sharing

Ako ti treba još informacija javi se

 

 

Jevto, mozes li malo da opises ovu svoju rutu?

Osim TA i TF sta je jos bilo interesantno da se vidi? Kakvi su predeli? Planinski ili ravnicarski?

Razmisljam da se sa sinom provozamo ovih dana po Rumuniji, a 2-3 dana mi se cini malo, hteli bi da vidimo jos nesto od RO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Obavezno 

TA

TF

Bran dvorac

Rasnov Tvrđava

Lepo bi bilo i Peleš dvorac u Sinajito je malo da se skrene ali vredi

Brašov grad

Turda rudnik soli

Hunedoara dvorac korvin

Po meni je šteta otići tako daleko od kuće i samo voziti TA i TF.

Za sve ovo treba jedno 4-5 noćenja ali verujte vredi cene su veoma prihvatljive i neće vas opteretiti.

Smeštaja ima na Bookingu puno ja mogu prporučiti nešto ako nekog interesuje ali dovoljno je malo čačkati po bookingu.

Ova tura na karti je 5 noći 6 dana nas 13 na 8 motora i mislim da su svi bili jako zadovoljni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)
On 8/14/2017 at 11:10 PM, hard_rock said:

Jel neko bio na nekom skupu u Rumuniji ili svi samo odvozaju i paljba kuci?

Mi bili 2-3 puta na skupu moto kluba Trust u Resiti... super skup, 20-ak km van civilizacije u sumi... mozda par stotina ljudi... svi prijateljski raspolozeni

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Dali ima neko ko zna u cemu je fora sa onim delom puta Targu Jiu -  Rm Valcea ,pre nego se skrene za Novaci,iz oba pravca,sa onim soderom prosutim. Nije slucajno jer je to po celom putu u obe trake u duzini od vise kilometara,ko da su namerno posolili kroz par sela. Izgleda kao drobljeni asvalt,jbmlga, ali nije nimalo prijatno kad naletis na to,pogotovo u sumrak,neprilagodjenom brzinom,naravno. Uma'l se prospem po drumu na povratku sa zapadne strane,jerbo tu pocinje naglo,dobar sloj odjedared,dok sa istocne strane kad se ide pocinje nekako pomalo pa sve vise pa se uspori vec. Ujedno i upozorenje svima da obrnu paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8915 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam u cemu je fora, mi smo takodje (prosle nedelje) prosli tim putem i nismo imali nikakvih problema, sumrak bese kao u tvom slucaju ali prilagodjenom brzinom naravno.

Asfalt izgleda kao da vozis po smirgli i to krupnoj, imao sam utisak da rendise gume.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Ja sam se dobrano isprepadao kad sam uleteo iz pravca Rm Valcea, prvo sam mislio da je poispadalo iz kamijona,ali kako je to potrajalo,a i po celoj sirini puta ga ima,nemoguce da je slucajno. Cak sam i stao da se uverim,nije to rapav asvalt nego je kao drobljeni asfalt pa prosuto po putu. Na dva mesta su lokalci skupljali ono sa strane u kolica. Slucajno,tu na toj deonici sam imao i jedino dosad neprijatno iskustvo da mi decko,pesak,u mimoilazenju baci pikavac na mene????  Kad sam stao,okrenuo se,a on pobeze u sokace!! Vise sam stao da proverim da se pikavac nije zavukao negde di ne treba,nego sto bih ganjao budalu,a'l mi bilo smesno kako smugnu u sumrak. Tad sam se i uverio da je to prosuti asfalt a ne samo rapava povrsina. Samo potvrda pravila da kad god mislis da si sve gluposti vec video,uvek te nesto iznova iznenadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Nesto sam valjda zjbo pa je prethodni post ispao podvucen? A i mala dopuna,kad sam napisao neprilagodjenom brzinom,nisam mislio na preveliku brzinu,nego ono kad odjednom naletis na rastresitu podlogu,naravno da je svaka normalna  brzina - neprilagodjena. A nije bilo nikakvog znaka za upozorenje,tipa opasnost ili slicno. Jedino ako je bila neka tabla da pise nesto po rumunski,ali se i toga ne secam da je bilo. Svejedno,ako neko planira da ide,nek obrati paznju,nista vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja