Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Koko ne bi doslo do toga da putopise iz Rumunije zasipamo raznim pitanjima i odgovorima evo jedne teme u kojoj mozete postavljati pitanja a ja cu na svako pitanje pokusati da odgovorim, ili ako ne znam onda cu pokusati da pronadjem informaciju.

 

Joseph i ja smo vec zaista mnogo puta vozili kroz Rumuniju i veci deo smo provezli. Icicemo opet i opet i opet pa cemo o nekim deonicama znati i promene koje se desavaju ili su se desile.

 

Postavljajte pitanja a ja cu odgovarati. Pokusacu svaki dan da odgovorim na pitanja ali je moguce da cete morati ponekad biti malo strpljivi.

 

pozdrav svima

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo Rankovog pitanja

 

sjajan putopis... pre svega dosta pomaze u buducim planiranjima... nego drugari... kakva je ova deonica ? zasto je niko ne koristi ? gmap kaze da ima 300 km od granice do sibiua ali kao putuje se 6 sati ... verovatno je neka vuko****

 

 

34.jpg

 

ruta koju sam oznacio je 100% asfalt ? posto planiram da u svoju putesestviju ukljucim i drugara na cbr-u pa bilo kakav off ne dolazi u obzir ( a ko Furuna je spremna za off kako da ne da :) )...

 

i bas me muci sto gmaps kaze da za ovih 300 km od granice do sibiua treba 6 sati ( kolima )... da li to on nesto zna sto mi ne znamo ili mi znamo vise od njega :) ?

 

ps. da li je dovoljno 3 cela dana ( 2 nocenja ) od bg do sibiua, pa transf, pa kuci ? ja nesto planiram da isteramo u jednom danu bg-sibiu preko ove rute...

 

I evo mog odgovora

 

Deonica Baile Herculane - Petrosani je kroz nacionalni park Retezat. Iskreno ne znam da li smo prosli bas tim putem, ali smo vozili bar 2-3 puta paralelno putem Baia de Arama - Pestisani pa na sever to Petrosani. To je put kroz sela i gradice. Put je osrednjeg kvaliteta i bez problema mogu da voze svi koji nisu navikli iskljucivo na autoput.

 

Deonica Petrosani - voineasa - Brezoi je prelepa deonica. Ovo je nekadasnja magistrala koja se vec duze vreme ne koristi i ovuda idu samo oni koji se ne zure i koji hoce da uzivaju u prirodi. Ranko, ti si ovde ucrtao da bi isao na sever od mesta Voineasa. ja sam pogresio kada sam rekao da je ovo severni deo Transalpine. Ovaj put je putic veoma niske kategorije i ne bih isao tuda ako nisam spreman za ozbiljniji offroad, blato,... Severni deo Transalpine je kod mesta Obarsia Lotrului pa na sever putem 67C.

 

Transalpina - jos rosle godine sam imao informaciju da je vecina ovog prevoja (na zalost mene i meni slicnih ljudi) izasfaltirana, a koliko sam cuo sada je vec u potpunosti zavrsena. Nisam video svojim ocima pa ne mogu da garantujem, ali takve su informacije.

 

Da li je dovoljan jedan dan do Sibiu? Jeste! E sad... onaj program kaze 6 sati za 300km. Pa on racuna po nekim dozvoljenim brzinama i kategorizaciji puteva, ali naravno, da cete voziti brze malo od toga (ne treba kod svake table na kojoj pise 20km/h bas toliko usporiti). Ipak, ceo taj put od granice, preko Baile Herculane i Transalpine do Sibiu-a je ozbiljan planinski put i ozbiljna planinska voznja, bez obzira sto je asfalt. mnogo ostrih krivina, ukosnica, velikih uspona,... moja procena je da od granice pa do Sibiu-a treba dobrim i izdrzljivim vozacima, koji nece mnogo odmarati, slikati, razgledati i udisati svez vazduh... oko 5h. Pitanje je da li cete imati srca da samo vozite kroz ove divne predele bez zaustavljanja i prepustanja vasih cula... planini.

 

Da li je 3 dana dosta za ceo put? Jeste ukoliko nece razgledati gradove.

 

Transfagarasan - e za ovih 145km prevoja racunajte ceo jedan dan! Oduzece vam dah i necete zutiti nigde (pod uslovom da imate lepo vreme). A ako ne bude lepo vreme onda cete biti spori pa vam se isto vata! Na jugu Transfagarasana preporucujem motel/hostel "Venus". Pitajte taxiste! manje od 20eur soba za dve osobe sa kupatilom... cisto, lepo, udobno!!!. Nalazi se na samom izlazu iz grada, paralelno od Transfagarasanskog puta.

 

E sad... ja svima preporucujem da Transfagarasan predju sa juga prema severu. Na taj nacin ce vam prelep vijugav put i ukosnice biti kao na dlanu kada se budete preko njih spustali sa vrha. Ukoliko idete sa severa na jug taj prizor cete videti samo ako stanete i okrenete se

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

quasaar druze hvala puno za ovu temu ( a i za detaljna objasnjenja )... Naime nekako sam gledao da kroz rutu ubacim i ono jezero Lacul Vidra ali... ionako do njega nema puno... pa moze i da se ode, provoza pored njega i vrati... mislim da nije preveliko cimanje...

 

Ako moze samo jedno pojasnjenje... Transalpina je od :

 

1. Novaci do Obasia ili

2. Obacia pa ka Severu ?

 

edit : nasao sam na netu :)

evo mozda korisnog linka : http://transalpina.biz/harta.html

 

tranasalpina_harta_traseu%20m.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ako ti nije tesko mozes li nam dati smernice kako najlakse obici Transalpinu i Transfagarasan...... tj tacnu rutu...... ja sam pokusavao da napravim mapu puta ali u svakom slucaju jedno je praviti iz iskustva a drugo na slepo....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Planiram put u julu ili avgustu 2011. u Rumuniju u trajanju od 8 dana.

 

Mene interesuje put Petrosani - Brezoi - Lotru (DN7A) spaja E79 (DN66)

i E81 u duzini od 110 km. U jednom delu se preseca put DN67C poznat

kao Transalpina.

 

Drugi put koji me interesuje je put koji spaja DN1 Volia - DN13 Sighisoara

u duzini od 70km.

 

Oba puta sam nasao na GPS uredjaju dok sam malo istrazivao deonice

kojima bi prosao na putu kroz Rumuniju. Posle sam se malo igrao i na

www.viamichelin.com Ovaj drugi put mi deluje da ima dosta neasfaltiranih

deonica koje bi po mogucstvu izbegavao ako nisu predugacke (20km i vise)

 

Da li ste prolazili tuda i kakvo je vase iskustvo sa tim deonicama?

 

put1.png

 

 

 

 

put2t.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

mali recnik:

 

Ieftin (jeftin) - jeftino

scump (skump) - skupo

niun celeg (nun celedj) - ne razumam

buna seara - dobro vece

buna dimineata (dimineaca) - dobro jutro

buna ziua - dobar dan

camera (kamera) - soba

somn - spavati

cad costat (kd kostat) - koliko kosta

pentru - prema

benzina - benzin

stanga ili stinga (stnga) - levo

dreapta (drjapta) - desno

unde am - gde sam

ciorba de fasole - corba od pasulja

ciorba de vacuta (vakuca) - teleca corba

ciorba de burta - corba od skembica

fikatei de pui (fikacei) - pileca dzigerica

carnat (karnat) - kobasica

ceafa (tjafa) - svinjski vrat

cafea (kafea - kafa

mare - velika

mica (mika) - mala

mici (mitj) - cevap

bilet - karta/ulaznica

lumina - svetlo/far

lunga - duga/dugacko

mai putin (maj pucin) - jako malo

nu vorbesc (vorbesk) - ne govorim

paine (pine) - hleb

Te iubesc (te jubesk) - volim te

cascaval (kashkaval) - sir (sve vrste)

omlet - omlet

sunca (shunka) - sunka

sarmale - sarma

smantana (smntana) - mileram/pavlaka

ardei - papricica

iute (jute) - ljuto

ardei iute - ljute papricice

simplu - obicno

cu (ku) - sa (sa necim/nekim)

si (shi) - i

omleta CU sunca SI cascaval - omlet SA sunkom I sirom

apa - voda

minerala - mineralna

bere - pivo

vin - vino

 

 

1 - un, 2 - doi, 3 - trei, 4 - patru 5 - cinci(chinch) 6 - şase(shase) 7 - şapte(shapte) 8 - opt 9 - nouă 10 - zece (zetje)

  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

quasaar druze hvala puno za ovu temu ( a i za detaljna objasnjenja )... Naime nekako sam gledao da kroz rutu ubacim i ono jezero Lacul Vidra ali... ionako do njega nema puno... pa moze i da se ode, provoza pored njega i vrati... mislim da nije preveliko cimanje...

 

Ako moze samo jedno pojasnjenje... Transalpina je od :

 

1. Novaci do Obasia ili

2. Obacia pa ka Severu ?

 

 

 

Transalpina je u principu od Novaci pa skoro skroz do Sebes na severu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ako ti nije tesko mozes li nam dati smernice kako najlakse obici Transalpinu i Transfagarasan...... tj tacnu rutu...... ja sam pokusavao da napravim mapu puta ali u svakom slucaju jedno je praviti iz iskustva a drugo na slepo....

 

Moja preporuka ali za one koji se ne plase da zaprljaju motor i nogavice. Ne govorim o offroadu ali govorim o kracoj deonici koja zna da bude blatnjava ukoliko je bilo kise prethodnih dana (sto je verovatno)

 

pocetak zavisi od toga odakle neko krece pa ima vise verzija prvog dela

 

1a - Srpska Crnja - Temisvar - Lugoj - Caransebes - Hateg - Petrosani

1b - Vatin (Vrsac) - Resita - Caransebes - Hateg - Petrosani

1c - Bela Crkva - Resita - Caransebes - Hateg - Petrosani

1d - Djerdap - Baia de Arama (za one koji ne zure izmedju neka ubace Baile Herculane) - Tismana - Runcu - Bumbesti Jiu - Petrosani

1e - Djerdap - Baile Herculane - Cerna Sat - Campu Lui Neag - Vulcan - Petrosani (ovo je za one koji su spremni da idu neproverenim putevima posto nemam pojma kakvo je stanje)

 

tacke 1d i 1e neka koriste oni koji su spremni da kampuju negde u sumi posto nece stici do nekog grada a pogotovo ne do pocetka Transfagarasana u Curtei de Arges

 

2. Petrosani - jezero Vidra - Voineasa (na ovoj deonici moze biti blatnjavo ali tvrda podloga, dosta masinerije koja izvlaci stabla prilikom sece suma, ali je prelepo) - Brezoi - Ramnicu Valcea - Curtea de Arges

 

U Curtei de Arges preporucujem motel/hostel Venus na izlazu iz grada na putu koji je sa istocne strane i paralelan sa Transfagarasanskim putem. Pitajte taxiste

 

3. Prevoj Transfagarasan 145km pa levo (zapadno) do Sibiu ili desno prema Brasov

 

za one koji idu u Sibiu nemam informaciju o smestaju posto nisam nikad nocio u okolini

 

za one koji idu prema Brasov... u Brasovu "Florin R&B" odlican smestaj na 2-3 lokacije u gradu: +40 745 875 465 (govore odlican engleski a pretpostavljam i nemacki). Takodje negde na magistrali ima odlican bungalovski smestaj gde smo odseli po Kochinoj preporuci, ali morace on da objasni gde se tacno nalazi

 

4. Sibiu - Sebes - Sugag pa se spustate na jug po Transalpini - kod Obarsia Lotrului secete put Petrosani - Brezoi kojim ste prosli 2-3 dana ranije - nastavljate do Novaci (kraj Transalpine) pa na zapad - pa...

 

5a - obrnutim putem 1d

5b - Tarju Jiu - a dalje zavisi kuda prema Srbiji

 

cenim da za ovu voznju treba 4-6 dana, u zavisnosti od toga kojom rutom biste tacno isli i koliko ste spremni da dnevno vozite. Naravno ako cete detaljno razgledati Brasov ili Sibiu, po gradu dodajte jos bar 1-2 dana

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Planiram put u julu ili avgustu 2011. u Rumuniju u trajanju od 8 dana.

 

Mene interesuje put Petrosani - Brezoi - Lotru (DN7A) spaja E79 (DN66)

i E81 u duzini od 110 km. U jednom delu se preseca put DN67C poznat

kao Transalpina.

 

Drugi put koji me interesuje je put koji spaja DN1 Volia - DN13 Sighisoara

u duzini od 70km.

 

Oba puta sam nasao na GPS uredjaju dok sam malo istrazivao deonice

kojima bi prosao na putu kroz Rumuniju. Posle sam se malo igrao i na

www.viamichelin.com Ovaj drugi put mi deluje da ima dosta neasfaltiranih

deonica koje bi po mogucstvu izbegavao ako nisu predugacke (20km i vise)

 

Da li ste prolazili tuda i kakvo je vase iskustvo sa tim deonicama?

 

put1.png

 

 

 

 

put2t.png

 

Put Petrosani - Brezoi smo presli 2-3 puta. Obozavamo taj put posto je skoro neopterecen. Kvalitet puta varira i ima deonica gde ima poprilicnih rupa, ali nista gde ne bi mogao proci bilo ko sa bilo kakvim motorom. Isli su tuda sa nama vec i chopperi. Malo su protresli bubrege ali nista ozbiljno. Ovo je zaista prelepo mesto. Prelepih 110km sa predivnom prirodom. Dva puta smo kampovali na nekih 10-20km posle Petrosanija u sumi pored planinskog potoka. Preterano!!! Jezero Vidra je prica za sebe i od jezera pa dalje je pus savrseno nov sve negde do Voinease. Tu se moze naici na deonicu koja je losija i na kojoj nema asfalta (mozda ga i ima ispod zemlje i blata). Da me ne shvatis pogresno nije offroad u pitanju. Izuzetno tvrd i ravna podloga je u pitanju samo ukoliko je bilo kise bice sloja blata a moguce i lisca i kojecega. Tu kratku deonicu koriste masine i kamioni koji izvlace posecena stabla u sumi. Ipak ta deonica je duga mozda nekoliko kilometara a zatim ponovo asfaltni put. Ali ne bih se iznenadio da je do sada, iili do leta, da ce i ta deonica biti pod svezim asfaltom. Oni te stvari rade daleko brze i efikasnije od nas.

 

A Lotru je, ako se dobro secam hotel bas u mestu Voineasa. Na mapi nisam mogao da pronadjem mesto Lotru posle Brezoi-a.

 

A sto se tice ovog drugog puta, tuda nisam isao. Isao sam putem 13 istocno. Ovo sto si ti ucrtao je neki put kroz kojekakva sela, a to u planinskim krajevima moze znaciti i fin asfaltirani put amoze znaciti i zemljani put prohodan samo gusenicarima. U ovom slucaju moja procena je jako los put mestimicno bez asfalta. Moras uzeti u obzir da je ovaj deo Rumunije, okolina Sighisoare, pa na severozapad dosta zapostavljen. To je deo zemlje gde su sela izmesana rumunska i madjarska. Obe vlade vole svoje ali ne ulazu, t.j. nisu ulagali u ove krajeve iz politickih razloga. Stvari se menjaju, ali za te krajeve je potrebno malo vise vremena.

 

U principu... pogledaj Google maps... ako je put obelezen plavom zastavicom... to moze biti svasta... moze biti i da je samo staza koja nekad jako davno bila put.

 

Na tvom mestu ja bih krenuo putem koji si zamislio. Pa ako ne valja vratio bih se i isao drugim, alternativnim putem. Sa malim Stromom mozes proci svuda, nije problem, jedino nemoj ici takvim zabitim i zaboravljenim putevima ako ces ici sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

kazi mi molim te vredi li otici do banje herkulanum

 

U samoj banji nisam bio. NIsam bio nikad niukakvoj banji a pogotovo u ovoj, tako da sto se same banje tice stvarno ne znam. Sto se tice gradica i okoline Baile Herculanum... pa gradic je zaista mali i nema tu mnogo sta, ali je zato priroda u okolini zaista prelepa. Ako mislis da se tamo lociras pa da se vozikas po okolini, neces pogresiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Pozdrav! ove godine u julu kad se vratim sa nordkappa , idem u rumunjsku , pa me interesuje šta ti misliš o ovoj ruti (sibiu-avrig-curtea-brasov-bucuresti-pitesti-drobeta).šta mi predlažeš , da li nešto izbacim ili dodam ,da provozam transfagaras ovim redosledom ili obrnuto. u sibiu , ču verovatno doči iz madžarske ili je bolje , da idem iz beograda-bela crkva-pratim dunav po rumunjskom strani do orsova pa sibiu , vračam pa pitesti-drobeta-đerdap-dunav po srbiji-beograd.problem je u tome što imam samo 5 dana , da ovo provozam , zato me interesuje tvoje mišljenje , prvi dan bi trebao da provozam od murske sobote , pa skoro do sibiu od 5 ujutro!spavat ču u hotelima ili privat, koje ču reservirati prije ili je bolje na licu mesta gde stigneš .bilo bi mi zadovoljstvo ako možda ide neki bajker iz srbije na takav put , negde oko 29. 07. možda dan kasnije ,pa da provozamo zajedno!!

 

lp milan

romun.bmp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

.... za one koji idu u Sibiu nemam informaciju o smestaju posto nisam nikad nocio u okolini

 

za one koji idu prema Brasov... Takodje negde na magistrali ima odlican bungalovski smestaj gde smo odseli po Kochinoj preporuci, ali morace on da objasni gde se tacno nalazi....

 

 

Naime, na 97.-om kilometru od Sibia prema Brasovu (E68) sa desne strane videcete pored samog puta kompleks (restoran-otvoreni bazeni-bungalovi). To je Baile Persani (Banja Peršani).

 

Od ovog mesta do Brasova sutradan imate samo 47 kilometra prelepog, novog magistralnog druma tako da mozete ujutro opusteno krenuti naspavani i odmorni i onda citav taj dan posvetiti obilasku Brasova i okoline (Poiana Brasov i dr.).

 

Koordinate: N45 47.416 E25 11.380

 

Telefon na koji mozete da se najavite je: +40723789222. Ne primaju rezervacije vise dana unapred ali danas za sutra i sl. moze.

Nocenje u dvokrevetnom bungalovu 2010. god. je bilo 5eur po osobi, tj. 10eur za ceo (dvokrevetni) bungalov.

 

Postoje i 4-tvorokrevetni bungalovi ali su oni nesto skuplji (placa se bungalov ne krevet).

 

mWPux_slika0337800x600.jpg

 

Ja sam tu prespavao u povratku iz Brasova i svaka preporuka. Osoblje je vise nego ljubazno. Vlasnik (mlad momak) i konobari (bar dvojica koji su mene sluzili) govore engleski. Parking je obezbedjen (kompleks je otvoren 24 sata non-stop).

 

Uglavnom ima mesta...ja kad sam bio (2010.) bilo je prazno jer je tih dana kod njih vreme podbacilo a svi banjski sadrzaji (bazeni, lekovito blato itd) su na otvorenom.

 

Restoran i mala prodavnica-svastara sa parkingom koji se nadzire od strane osoblja.

 

L1Oi5_slika0343800x600.jpg

 

Vecera za dvoje: 2 x ciorba de burta (svinjski stomak - nacionalni specijalitet) + piletina na zaru + svinjski odrezak na zaru + 2 x pomfrit + 2 x mesana sezonska salata + litar kisele vode + 2 kafe = 70 lei = 17 eur tj. 8,5eur po osobi. Naravno kvalitet i kolicina svega toga nije kao u nasim dobrim drumskim kafanama ali boze moj...zasiti se covek kad je gladan :)

 

Ako vas ne mrzi, mozete i sami da kupite u Sibiu ili Brašovu koji je bliži, sveze meso i da ispecete rostilj.

l8fTQ_slika0324800x600.jpg

 

i da klopate u sopstvenoj reziji. U prodavnici koja je pored samog restorana imate pivo i druga hladna pica ;)

 

vAPTn_slika0325800x600.jpg

 

Kompleks je pored samog puta pa se tokom noci cuju vozila koja tuda prolaze ali bar smo mi navikli na zvuk masine pa verujem da vam to nece smetati. Zauzvrat imate udobne krevete i cistu posteljinu.

 

3om8A_slika0331800x600.jpg

 

WC i kupatilo sa tusevima su izdvojeni (zajednicki).

 

NePHJ_slika0334800x600.jpg

 

Ako vas posluzi lepo vreme mozete se okupati u bazenu sa slanom (lekovitom) vodom

 

mXNCG_slika0333800x600.jpg

Resized to 85% (was 800 x 600) - Click image to enlarge

PgAcY_slika0336800x600.jpg

U8EfH_slika0328800x600.jpg

 

a ako vas vetar produva kostobolju mozete zaleciti lekovitim blatom

 

XmhJo_slika0321800x600.jpg

 

 

QHVBK_bailepersanimap6461475.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pozdrav! ove godine u julu kad se vratim sa nordkappa , idem u rumunjsku , pa me interesuje šta ti misliš o ovoj ruti (sibiu-avrig-curtea-brasov-bucuresti-pitesti-drobeta).šta mi predlažeš , da li nešto izbacim ili dodam ,da provozam transfagaras ovim redosledom ili obrnuto. u sibiu , ču verovatno doči iz madžarske ili je bolje , da idem iz beograda-bela crkva-pratim dunav po rumunjskom strani do orsova pa sibiu , vračam pa pitesti-drobeta-đerdap-dunav po srbiji-beograd.problem je u tome što imam samo 5 dana , da ovo provozam , zato me interesuje tvoje mišljenje , prvi dan bi trebao da provozam od murske sobote , pa skoro do sibiu od 5 ujutro!spavat ču u hotelima ili privat, koje ču reservirati prije ili je bolje na licu mesta gde stigneš .bilo bi mi zadovoljstvo ako možda ide neki bajker iz srbije na takav put , negde oko 29. 07. možda dan kasnije ,pa da provozamo zajedno!!

 

lp milan

 

Pozdrav

 

Lepa tura!

 

Predpostavljam da posle Sibiua do Curte-e hoces preko Transfagarasana... pazi samo, ne skreces kod Avriga. Avrig prolazis i na magistrali na jednom mestu se skrece za Transfagarasan... ima veliki putokaz. Prvo selo na koje ces naici posle skretanja je Cartisoara.

 

Curtea - Brasov ... preporucujem preko Campulunga i pre Brasova mozes posetiti dvorac Bran i utvrdjenje Rasnov.

 

Brasov... prelep grad i preporucujem bar 2 nocenja kako bi ceo jedan dan mogao posvetiti razgledanju starog grada. Detalja pogledaj u mojim putopisima, pogotovo 2006-7-8 godine.

 

Magistrala Brasov Ploiesti Bukurest... prva trecina prelep planinski put kroz prelepe gradice Azuga, predeal, Busteni i Sinaia. U Sinai dvorac Peles (pogledaj moje putopise, vise puta sam posecivao ovo mesto). Zatim se put pretvara u siroku magistralu koja blago vijuga i talasa kroz brda, a nasi autoputevi bi se postideli kakav ke put. Ploiesti je prelep moderan grad sa mnogo muzeja (parnih masina, satova, pumpi,...)

 

E a Bukurest... bio i posetio Cauceskovu palatu naroda. Preporucujem posetu (imas u putopisima od pre par godina). Medjutim nisam ljubitelj metropola i zadovoljio sam se palatom i bulevarom fontana.

 

Bukurest - pitesti... lep put obroncima karpata ali dosta opterecen teretnim saobracajem. Pitesti - Craiova - spustas se sa planine i na momente je lepo i interesantno ali manje vise si u nizim predelima i mnogo ce liciti na voznju Vojvodinom. Prporucio bih ti da ako imas vremena ides umesto na Craiovi, na Targu Jiu. Daleko je interesantnije zbog planinske voznje.

 

Craiova - Drobeta... slicno kao i prethodni deo, ali blize Drobeti pocinje carolija... malo brdovitije i naravno Dunav. Ako mozes, preporucujem da se vozis uz Dunav od Drobete na sever Rumunskom stranom. Mnogo se voznja i prizori razlikuju od nase strane. Vozi se tom stranom na sever i granicu mozes preci kod Bele Crkve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Koco hvala na iscrponim informacijama.

 

Za one koji misle da je Koca pogresio... ne nije... cene su bas te koje je napisao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Odlične snimke i montaža, sa super muzikom!

Ove godine opet nameravam na dužu turu po Rumuniji, pa predlažem da sastaviš maršrutu po Karpatima od nekih 1.500 do 2.000 km. Mene prvenstveno interesuju lepa priroda i vožnja po dobrim planinskim putevima. U gradovima bi razgledao samo ono što je manje-više usput i traje koji sat. Puno bi mi pomoglo, a verujem i drugima koji prate ovu temu. Unapred zahvaljujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Odlične snimke i montaža, sa super muzikom!

Ove godine opet nameravam na dužu turu po Rumuniji, pa predlažem da sastaviš maršrutu po Karpatima od nekih 1.500 do 2.000 km. Mene prvenstveno interesuju lepa priroda i vožnja po dobrim planinskim putevima. U gradovima bi razgledao samo ono što je manje-više usput i traje koji sat. Puno bi mi pomoglo, a verujem i drugima koji prate ovu temu. Unapred zahvaljujem.

 

E sto volEm ove sto se, kao i ja, vracaju "na mesto zlocina"!!! Drago mi je sto si zavoleo Rumuniju i sto ti se svidelo, i naravno sto hoces da ides ponovo.

 

E pa Jovane, samo za tebe (sto ne znaci da ne mogu i drugi da se posluze ovom rutom.

 

Prosao si dosta lepih mesta i puteva, ali ostalo je jos mnogo toga. Napravio sam ti predlog za jednu finu rutu, ali bez obzira sto si rekao da bi gradove samo u prolazu, ja sam ipak ubacio stosta, a ti odluci sta ces i kako ces.

 

Mesto polaska SOMBOR, a dalje...

 

... - odaberi kojim putem do CLUJ-NAPOCA. Negde moras prenociti a to mozes iskoristiti da vidis malo grada. Ovo je prelep, prelep, prelep grad koji bi mogao da se zove i BELI GRAD posto je zaista skoro sve u ovom starom gradu napravljeno ili ofarbano u belo. Grad prepun spomenika, starih prelepih zgrada, prelepih parkova, setalista,... Zaista preporucujem da se poseti ovaj grad i da se pogledaju neki od spomenika. Meni najdrazi je spomenik kralju Matiji. Posto je put dovde kroz dosadnu ravnicu, ili nekim putevima kojima si vec vozio, ja preporucujem voznju preko Arada i Orade-e, ali ostavljam tebi da smislis rutu. Nedaleko od grada, drugo selo, Gilau, kada se prodje, sa desne strane van grada je kamp koji ima prelepe bungalove i restoran po pristojnoj ceni. Cistoca, kampa, bungalova i mokrog cvora je takva da bi se mnogi hoteli sa pet zvezdica mogli postideti. (procitaj neke od mojih ranijih putopisa i imaces detaljniju sliku i uputstva, kao i fotke). vecina stanovnistva govori madjarski pa ce ti po olaksati stvar, posto ti je blizak jezik.

 

... Cluj Napoca - Turda... ovde je ogroman rudnik soli (salina Turda) koji se mora posetiti... duboko, veliko, ogromno, cudno, prelepo, staro,... jednostavno neizostavno

 

... odatle preporucujem voznju preko prelepih planinapreko Targu Muresa do Piatra Neamta a zatim juzno Bacau - Focsani - Galati - Braila - Tulcea i ovde pocinje velika delta Dunava. sam grad je manje vise kao svi gradovi iz vremena socijalizma, ali zato je tu Dunav koji na ovom mestu prestaje da postoji. Sto se nocenja tice mozes naci veoma pristojan smestaj na nekom od motel-brodica po smesnoj ceni. Takodje postoje organizovani izleti po kanalima delte. U zavisnosti od broja putnika i duzine izleta varira cena.

 

... jos malo voznje po ruralnim predelima preko Buzau do Brasova. Rekao si da te gradovi ne interesuju narocito, ali kao "rumunskom povratniku" ti zaista savetujemo da posetis ovaj grad. Stari grad je jednostavno nesto sto vredi posetiti, prosetati se, videti neke prelepe stare stvari, mozda odslusati koncert na najvecim orguljama istocne evrope u Crnoj Crkvi... ima puno puno stvari koje zaista vredi pogledati i posetiti. Neces se pokajati ako odvojis jedan ceo dan za ovaj grad.

 

Preporuka za smestaj je Florin R&B... hostel koji ima smestaj na 2-3 lokacije u gradu, ali nije klasican hostel. Ja bih ga pre nazvao motelom u stanovima ili nesto slicno. Dosta mojih poznanika je odsedalo ovde, kao i ja vec vise puta, a i KochaMatori ce se sloziti samnom. Vlasnici su maldi, govore vise stranih jezika,... imamo kontakt telefon,...

 

A posle Brasova... prelepa voznja kroz gradice, Predeal, Azuga do Sinaia-e gde moras posetiti dvorac Peles. O ovom dvorcu sam pisao vise puta i koliko god puta ga posetio, svaki put me ocara iznova.

 

Zatim preko Campina do grada Ploiesti. Moderan grad sa mnogo muzeja. mene mnogo stvari vezuje za ovaj grad a tebi ga ostavljam kao alternativu ukoliko budes morao tu negde prenociti.

 

Onda... Targoviste (odavde je Vlad Tepes ili popularni Drakula vladao svojim kraljevstvom) - Pitesti - Ramnicu valcea - Targu Jiu - Petrosani - Hunedoara. Prosao si blizu ali nisi posetio zamak hunedoara, koji je u svakom pogledu zamak kako ga svi zamisljamo od kada nam je prva bajka ispricana. Poseta ce ti oduzeti najvise oko 2 sata vremena, ali zaista je mesto koje ne bi smeo da propustis... magicno je!!!

 

A odatle ti je put vec manje vise poznat... Deva - Faget - Lugoj - Timisoara - Sombor

 

verovatno je malo preko 2000km, ali eto ti teme za razmisljanje... a ko zna... mozda se i sretnemo negde usput... gledaj tablice i parkiraj se tako da se vide tablice sa puta

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Evo par fotki sa Transalpine, na slici 4 se vidi sam vrh prijevoja, a na slici 1

selo Rinca slikano sa prijevoja...Bio tamo 2004 i 2006 godine, sada je put puuuno

bolji, nažalost...

post-214-0-27587500-1296592914_thumb.jpg

post-214-0-84660000-1296592928_thumb.jpg

post-214-0-37987100-1296592941_thumb.jpg

post-214-0-59353600-1296592951_thumb.jpg

post-214-0-92366800-1296592960_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Pozdrav svima iz zaleđenog Brašova :zdravo: . Relacija Sibiu - Brašov temperatura spoljna -21 :ups: ali put sjajan, suv ko barut, ravan ko staklo, označen ko avionska pista pa stigoh (kolima naravno) bez problema :moto3:

 

Inače otkrio sam nam još jedno lepo mesto za prenoćiti kad smo/ste na drumovima u ovom delu Rumunije. ;)

 

Naime, na starom dobrom mestu, Florin Apartments je sve puno i lik je bio fer pa me preporučio kolegi koji drži predivan hostel iznad samog centra grada. Adresa je Strada Pietra Mare 37. Broj telefona +40 745 875 465, +40 722 564 050 i +40 767 138319. To su inače telefoni agencije www.brasov-accommodation.ro pa tražite smeštaj u hostelu na ovoj adresi.

 

Ovo je inače, ekstra dobro sređena privatna kuća. Ja sam trenutno u prizemlju u zasebnom apartmanu sa kompletno opremljenom kuhinjom, dnevnim boravkom, kupatilom i sobom sa francuskim ležajem a iznad mene ima još jedan veliki apartman za smeštaj 6 osoba.

 

Lik mi je za smeštaj u ovom apartmanu naplatio 10 evra/noć po osobi :zvizduk: .

 

Fotke kad se vratim, crko mi bluetooth na compu :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Ja tim putem ne bi ni za živu glavu! Jel to mnooogo bolje znači asfalt? U tom slučaju bi zaista i meni bilo zadovoljstvo provozati se tuda. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ja tim putem ne bi ni za živu glavu! Jel to mnooogo bolje znači asfalt? U tom slučaju bi zaista i meni bilo zadovoljstvo provozati se tuda. :zdravo:

 

Ako mislis na Transalpinu... kazu da je cela asfaltirana... nazalost nas nekih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Ovako planiram ove godine da sredinom jula ili pocetkom avgusta krenem na putovanje isao bih sam jer nisam naisao na zaintresovane makar u mojoj okolini. Isao bih prvo u obilazak Bugarske i onda bi se spustio do Burgas i obalom Crnog Mora usao u Rumuniju. E sada zelja mi je da odem do delte Dunava i odatle krenem u obilazak Rumunije. Imacu vremena na pretek nisam ogranicen danima putovao bih spavao u satorima ma bilo gde. Sada me zanima koju rutu puta bi mi preporucio da obidjem sto vise lepih predela Rumunije (priroda je na prvom mestu) ? Uslov su samo asfaltni putevi posto vozim crusera... I da razmisljam pri izlasku iz Rumunije da prodjem Rumunskom stranom Dunava i izadjem kod Bele Crkve, ako nemas bolji predlog ? Unapred hvala na svemu... Ako ti je cimanje nemoj se muciti!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja