Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ja sam se juče vratio iz Rumunije. 

 

Zvanično, za ulazak u rumuniju je potreban dokaz o vakcinaciji, preležanom kovid-u ili PCR test kao i putno osiguranje. U praksi, nas niko ništa nije pitao ni na jednoj granici ni u odlasku ni u povratku. Tražili su samo pasoše i saobraćajne motora.

Gužvi na granicama nema. Kao što kolega reče, na Đerdapu par vozila a na prelazu Kaluđerovo nikoga nije bilo. 

Ako ikako možete, ne idite vikendom. Mi smo u nedelju votili Transfagarašan i imali smo kolonu automobila od početka do kraja. Bar smo uživali u prirodi :-). Transalpinu smo vozili u ponedeljak i nije bilo žive duše (ludilo za vožnju).

Promenio član Direktor
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
2 hours ago, Direktor said:

Ja sam se juče vratio iz Rumunije. 

 

Zvanično, za ulazak u rumuniju je potreban dokaz o vakcinaciji, preležanom kovid-u ili PCR test kao i putno osiguranje. U praksi, nas niko ništa nije pitao ni na jednoj granici ni u odlasku ni u povratku. Tražili su samo pasoše i saobraćajne motora.

Gužvi na granicama nema. Kao što kolega reče, na Đerdapu par vozila a na prelazu Kaluđerovo nikoga nije bilo. 

Ako ikako možete, ne idite vikendom. Mi smo u nedelju votili Transfagarašan i imali smo kolonu automobila od početka do kraja. Bar smo uživali u prirodi :-). Transalpinu smo vozili u ponedeljak i nije bilo žive duše (ludilo za vožnju).

 

Па како се не видесмо? :)  Иста прича само ми кад смо кренули иѕ Сибиња ка Себешу станемо на пумпу и видимо да тамо где идемо се смркло скроз. Питамо за онај пут преко неких села ка ТА и кажу да је добар. Лепо је проћи туда само скратили смо прилаз ТА и пропустили неких 10 - 15км оног одличног пута али могли смо и то да смо хтели... и док смо ишли ту преко падала је кишица неких 10мин и таман је стала кад смо изашли на ТА а онда сунце и гаааааасссссс :)

 

 

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

To je bio moj medo. Poznao sam ga.

Bravo momci.

Kako ste prosli sa prenocistem? 

Napisite nesto o tome.

Meni je to uvek aktuelno u Rumuniji iako sam probao sve i svasta, od ranceva do extra hotela.

Kako je poznato matori Jankovic je prodao svoj objekat i sad samo gaji cvece u Milanovcu i takodje izdaje sobe.

Ja planiram od polovine Septembra za TF, TA i rudnik Turda. Cirka 4 - 5 dana. Ovog puta mnogo opustenija varijanta.

A da jos jedno pitanje, da li su nesto radili na popravljanju puta od banje Herkuluana (Baile Heculane) 67 D

Baile Herculane 67 D.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Било је два медведа, један пре бране стоји и не мрда. Сликају га, вероватно хране, туга...

Од три ноћи, једини смештај који би баш препоручио је:

WWW.BOOKING.COM

Located in Târgu Jiu, Casa Cristal features a garden and terrace. The air-conditioned rooms provide a garden view and come with a wardrobe and free WiFi.

Мотори у дворишту, капија, соба квалитетна, лежај одличан, купатило још боље, кухиња и бесплатна кафа, баштица, 10е по особи а поприлично у центру Таргу Жија ;) Газда нас потрпао у кола, резервисао ресторанчић, одвезао нас, фино све...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

U ovom trenutku, nedelja, oko 150 a možda i 200 automobila čeka da pređe vrh Transfagaras. Sa obe strane po toliko. Motor naravno prolazi, ali baš ima puno naroda...

Evo i ilustrativne sličice..

IMG-20210822-152206.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Radnim danom treba ici da bi ugodjaj bio dosta bolji, vikendom je tako...ludnica uglavnom.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Vidim u temi da se u Rumuniji ne plaća putarina za motora ali su postovi stari preko pet godina. Molim za svežu informaciju da li je još uvek besplatna putarina za motore u Rumuniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos
On 9/3/2021 at 5:41 PM, ekozelj said:

Vidim u temi da se u Rumuniji ne plaća putarina za motora ali su postovi stari preko pet godina. Molim za svežu informaciju da li je još uvek besplatna putarina za motore u Rumuniji.

Provereno se ne plaća putarina za motocikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Mislim da ne može legalno. Jedno da imaš sreće da ti ne traže na granici vozačku, samo im tutneš pasoš i saobraćajnu i nadaš se da ga nije briga. Tako sam nekako ja ušao kad sam prvi put išao, ali je bio ćale pre mene, pa je njega istrkeljisao oko dokumenata, a mene nije smarao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Na granici daješ pasoš i saobraćajnu, ne daj vozačku.

E sad jedino ako si im sumnjiv pa zatraže vozačku.

Meni od kad vozim a to je više od 30 godina nikad na granici nisu tražili vozačku, samo osnovna dokumenta pasoš, saobraćajnu i zeleni karton gde je trebalo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Bas tako. Tako je i u Madjarskoj. Stalno sam tamo kolima. Nikada ne traze vozacku na granici. 

 

Ali ako te ne daj Boze neko srusi dok si na motoru, ti nisi bio kriv, ali vozis sa probnom... Budes u problemu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Hvala PaPaja i Direktor na informaciji. Bio za vikend u Rumuniji sa suprugom. Provozali Dunavsku magistralu sa njihove strane. Ušli na Đerdap 2, izašli na Kaluđerovo. Obišli Turnu Severin, Banju Herkulanu, Oršovu... Utisak je da su im putevi u odličnom stanju, makar ovo što smo mi vozili.

 

20210904_102015_resize.jpg

20210904_154127_resize.jpg

20210904_175454_resize.jpg

20210904_195612_resize.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U traganju za pravim

Ја мислим да стране државе не препознају разлику између пробне и регуларне дозволе. Зато су наши и променили својевремено ставку у закону да не може са пробном да се изађе из државе.
Него хоће ли неко за викенд/понедељак у Румунију на кривине?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U traganju za pravim

a3b7556e4faa49ef159904314274dc85.jpg

Да пријавим да смо чекирали Трансалпину и Трансфагараш за викенд. У екипи три Хонде - Интегра, Х-АДВ и Кростурер и ГС1200АДВ. Бога ми Интегра фул под коферима одличан посао одрадили. 1400км смо набили. Време феноменално послужило, баш смо уживали. Алпина савршен асфалт, Фагараш средње лош али још како вожљив. Ишли смо доле дунавском магистралом на Ђердап а вратили се горе на Темишвар и Вршац тако да смо Трансфагараш два пута прешли. Меде срели оба пута, једном по ноћи једном преко дана.
673219d892787fbc5dd65f923ef47022.jpg

a4e826ce7a4ffef3d73d0c0b95a7faa2.jpg

57aa97ce8a1b2063ce025a3b700db926.jpg

7cc8f851dc58be6655add13209b07442.jpg
add91e278ec5271266046ec87e5254ed.jpg

За улазак у Румунију пасош, саобраћајна и тест/вакцијације потврда. Мени нису тражили али колегама јесу. Не знам сада каква је ситуација пошто су нас ставили на црвену листу.
У Таргу Жију видели 5-6 мотора из Београда и Панчева испред нашег хотела, можда је неко са форума.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

drugari , poceo sam polako pripremu za avgust , trebao bi mi kontakt nekih proverenih prenocista u :

1.Curtea de Agres 

2.Sebes

3.Pestisani ( ili bliza okolina ) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Ti si vojnik,
Samo šator.
Ne sramoti vojsku i ministra vojnog

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

U Curte de Arges mozes u Ruxi, cisto i pristojno cene su ok. Pensiunea Ruxi
+40 727 827 675

MAPS.APP.GOO.GL

★★★★★ · Gästehaus

 

 

Ne moras da pravis neke planove i da se opterecujes, bio sam vise puta i uvek bez plana i najave. Smestaj sam resavao odma na mesto

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Ma kad kazem plan , mislim na rutu gde koji dan bih spavao , da zakucam datum sada zbog posla i to. 

Nista me nesto specijalno ne opterecuje , sem tog prenocista , ali ako je laganica za smestaj - ok.

Citao sam ovde da se spominju neki nasi ljudi koji imaju smestaj po povoljnim cenama pa rekoh mozda te kontakte da nabavim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300

Izgleda da su pripreme za kraljevski put pocele,tako i nas šestoro resilo da se ove godine "upise" u TA,TF i jos par destinacija u Rumuniji,sve je isplanirano i zamisljeno.

Jedino sto nas muči je kakvo ce vreme biti i da li ce uslovi puta dozvoljavati,obzirom da se svi uklapamo za sam pocetak Jula tacnije 4.07.tako da ce se prognoza pratiti tako reci do samog polaska

Sta misle ove iskusnije kolege da li je ok krenuti tada?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
22 minutes ago, kimits said:

Izgleda da su pripreme za kraljevski put pocele,tako i nas šestoro resilo da se ove godine "upise" u TA,TF i jos par destinacija u Rumuniji,sve je isplanirano i zamisljeno.

Jedino sto nas muči je kakvo ce vreme biti i da li ce uslovi puta dozvoljavati,obzirom da se svi uklapamo za sam pocetak Jula tacnije 4.07.tako da ce se prognoza pratiti tako reci do samog polaska

Sta misle ove iskusnije kolege da li je ok krenuti tada?

 

Sasvim ok,naravno gledajte prognozu za RU,sneg vas ceka na vrhu sve jedno:)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300
On 26.3.2022. at 0:32, Patriota je napisao:

Sasvim ok,naravno gledajte prognozu za RU,sneg vas ceka na vrhu sve jedno:)

Ocekujemo sneg na vrhu samo se nadam da ga nece biti na putu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Augusta 2008 god. bio je zatvoren put, tako da sam morao okolo da se vratim a augusta 2017 god. snega nije bilo ni u najavi !

Kod vodopada imam sliku u majci !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja