Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Zoki, ako noćite u T. Jiu ponesi, za svaki slučaj, neko sredstvo protiv komaraca jer je grad na reci. Meni su pravili pakao cele noći jer sam bio lenj da stavim tabletu u aparat koji sam zatekao u hotelskoj sobi. Ko je u ekipi? Srećan put i javite se sa licinog mesta, da znamo kako teče avantura! :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Mi krećemo sutra ujutro, a ovo nam je planirano ta treći dan - samo obrnuto iz Sibiu ka Targu Jiu...
 
1143788384_Dan3Sibiu-TarguJiu.thumb.PNG.a3ed1413af0c4d2f8a515aa2d92126ea.PNG
Исти план имамо и ми, први дан до Рамницу Валцеа, други преко ТФ до Сибиња, трећи преко ТА до Таргу Жију и повратак четвртог преко Ђердапа па на север кроз њихов национални парк и улазимо назад код Беле цркве. Крећемо у Понедељак...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT
On 2.8.2021. at 17:21, Влајко je napisao:

 

Promenio član *zeka*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT
On 2.8.2021. at 17:21, Влајко je napisao:

И ми ћемо на ТФ и ТА ове године. Управо правимо руту. Један дан је резервисан за ТА и потез од Сибиња то Таргу Жију. Да ли ико зна да ли је овај део пута заокружен црвеном бојом ОК или да се иде на север преко Себеш-a?

 

image_2021-08-02_172046.thumb.png.fc20c1bd32a65648747cd26f995b29f0.png

Vozio sam i ovu zokruzenu deonicu ,ide preko sela Jina ako se dobro secam imena. Poslednji put je bio zatvoren zbog tadova pa sam išao na Sebeš . Asfalt i put je bio ocajan na toj deonici,ja bi išao preko Sebeša.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Себеш ит из, што би ви млади рекли ;) Хвала!

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Само време да буде лако треба, остало ћемо лако...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Treba mi pomoć prijatelja.

 

Zna li neko da mi kaže da li je ovaj put prohodan i ako jeste u kakvom je stanju.

To je 66A 

Capture33.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ako nije prohodan, da li ići na Targu Jiu pa pravo za Ramnicu Valceu ili ići Targu Jiu - Petrosani - Ramnica Valcea?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Ne znam kakav je trenutno 66A, na žalost za to ne mogu pomoći, ali deonica Targu Žiu - Petrošani je fantastična za vožnju, put renoviran pre oko 5-6 godina i svakako tu nećeš pogrešiti. Sa druge strane, Turn Severin- Targu Žiu je jedan od NAJDOSADNIJIH puteva Rumunije, na toj deomici ćeš se smoriti za medalju :D

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

edit: sad sam pogledao bolje tvoj screenshot:

 

to što si obeležio od PEtrošanija je put koji seče Transalpinu. Do reke Lotru bio je jedan deo pod radovima, mislim da je sada sve asfalt (a i dok nije bio, bio je to lak makadam povremeno). Kad presečeš Transalpinu na tom mestu imaš par pansiona i kafana, imaš i odlično mesto za kampovanje pored reke, a na dole je onda mali put, sasvim ok za vožnju. Izlazi na E81, magistralu koja je isto odlična za vožnju u bilo kom smeru.

 

edit2: ako pitaš možda za auto (jer zašto bi zaobišao u drugom slučaju Transalpinu na tom krugu), onda ovo posle Petrošanija svakako nije za auto, mučenje je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 15 sati, Direktor je napisao:

Treba mi pomoć prijatelja.

 

Zna li neko da mi kaže da li je ovaj put prohodan i ako jeste u kakvom je stanju.

To je 66A 

Capture33.PNG

Isto ne znam za 66A, ali znam da je put 7A koji ti je ovde ucrtan na maršuti u rekonstrukciji tako da je praktično makadam u jednoj deonici. Ko voli off road njemu nije problem, ali nije za "osetljivije" motore...:neznam:

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Nas četvorica samo se juče vratili sa obilaska Karpata i sjajno smo se proveli. Bilo je dosta muka i problema dok nismo krenuli, ali kada smo se konačno organizovali i krenuli sve je bilo izvanredno. Svima koji su to obišli ove informacije neće mnogo značiti, ali onima koji žele i spremaju se za tu avanturu možda nešto pomogne. Naše dnevne rute su izgledale ovako...

Dan 1. – ulazak u RO preko Bele Crkve odnosno Kaluđerova (kolege sa foruma su doprinele definisanju ove rute) :)...

 1102108301_BGTJutorak.thumb.PNG.f011c15a8a3453e524ff90f2d1650abb.PNG

 

  

Dan 2. Targu Jiu – Sibiu  (obrnutim redosledom od onog po spisku levo)

TRANSFAGARAŠAN je ugrubo potez od Kurtea de Arđes do opštine Kartišoara.

Sibiu (Sibinj) je iznenađujuće lep grad i savet je da nađete vremena da ga obiđete ili tu prenoćite...

 

1653273945_Dan2TarguJiu-Sibiu.thumb.PNG.84aaa0f9e25952e03452930f0a15c306.PNG

 

 

Dan 3. (Sibiu – Targu Jiu) – obrnutim redom od onog spiska...

TRANSALPINA je ugrubo potez od Sebeša do mesta Novači...

 

231843646_Dan3Sibiu-TarguJiu.thumb.PNG.d6d0dce6b21fc51f649a29e3d4377c6b.PNG

 

 Dan 4. povratak preko Đerdapa...

 

1701214017_TGJ-BGfin.thumb.PNG.e12737304731c3cff62e910f67f2d9b3.PNG

 

 

Putevi su uglavnom dobri ili odlični, ali ima nekoliko deonica sa lošijim asfaltom.

Što se tiče deonice Severin - Targu Jiu sam put je odličan. Problem mogu biti samo povremene gužve na putu i dosta naseljenih mesta...

Mi smo imali dva noćenja u Targu Jiu u pansionu Giovani...

WWW.BOOKING.COM

Pensiunea Giovani, Targu Žiju - Rezervišite uz Garanciju najbolje cene! 151 recenzija i 45 fotografija čeka vas na veb sajtu Booking.com.

 

Nije nešto ekstra, ali mogu da preporučim. Jedno od retkih mesta gde se mogu dobiti zasebni ležaji za svakog pojedinačno, a motori su na apsolutno sigurnom mestu. Prvog dana su bili na dvorištu, a trećeg dana su bili u pasažu jer je predveče bilo strašno nevreme (srećom pa smo došli u smeštaj sat - dva pre toga inače ko zna šta bi bilo). Ima i mali bazen što je sjajna relaksacija nakon više sati kuvanja na motoru.

U Sibinju smo isto imali sjajan smeštaj koji mogu da preporučim - dve dvokrevetne sobe, vrlo uredno, dobro opremljeno i motori u sigurnom dvorištu...

 

WWW.BOOKING.COM

Casa Geppetto, Sibinj - Rezervišite uz Garanciju najbolje cene! 227 recenzija i 45 fotografija čeka vas na veb sajtu Booking.com.

 

Ako nekom trebaju direktni brojevi telefona mogu da pošaljem...

Po menjačnicama je dnevni kurs oko 4,86 lei za evro (u Beloj Crkvi su nam nudili 4,65 pa kada smo rekli da je to nizak kurs onda je "podigao" na 4,7). Znači kome nije hića neka menja u nekoj menjačnici u destinaciji na kojoj je prvog dana.

Ukupni moji troškovi su bili nešto ispod 200 evra (tri noćenja i potrošnja 4,9 l/ 100 km).

Gorivo im je oko 10% jeftinije nego kod nas, ali im je 99-100 skuplje 9-12% u odnosu na 95.

Cene su im slične kao u BG, ali jače u odnosu na naše ostale krajeve.

Na nas je ostavio utisak što su vozači automobila izuzetno korektni i često se sklanjaju motorima kad god su u prilici. Često daju i desni žmigavac da jave slobodan prolaz. Kao da je kod njih bila neka pozitivna kampanja u cilju dobrodošlice i obezbeđivanja sigurnosti za motoraše...;)

Ljudi na ulici ljubazni i predusretljivi, ali sa engleskom su na "VI" uključuijući i omladinu što mi je dosta neobično (nije mi jasno koji strani jezik uče u školama). Samo vlasnici apartmana, osoblje u menjačnicama i većina konobara barataju engleskim, a sa ostalima samo ruke i prsti pomažu...

SVE slike koje ste videli po netu ne mogu da dočaraju ni 5 % doživljaja u stvarnosti i svako ko voli prirodu i vožnju morora treba pred sebe da stavi zadatak da obiđe ove krajeve. Svako od nas četvorice je došao do zaključka da to treba da se obilazi svake godine, ali iskreno mislim da se nikada ne može postići takvo oduševljenje kao kada se to obiđe prvi put. Kao prvi seks, ili gledanje nekog sjajnog filma...ali kada je nešto tako dobro...ponavljanje je ipak majka znanja  :neznam:

 

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

@ZoraNSŠta vam je trebalo za ulazak u Rumuniju? PCR test, onaj brzi antigenski ili potvrda da si vakcinisan ili preležao? i šta u povratku? 

Planiram poćetkom septembra da se provozam.....

Promenio član grof

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Kakva je situacija što se tiče gužvi na prelazima? Razmišljam da od Kladova do BG idem malo obilazno preko Rumunije, ne znam dal vredi cimanja na granicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 5 sati, grof je napisao:

@ZoraNSŠta vam je trebalo za ulazak u Rumuniju? PCR test, onaj brzi antigenski ili potvrda da si vakcinisan ili preležao? i šta u povratku? 

Planiram poćetkom septembra da se provozam.....

Mi smo svi imali zeleni kovid pasoš - trojica vakcinisani, a jedan je preležao Covid. Znači ili to, ili kako su neki rekli, onaj skuplji PCR test...

 

Pre 3 sati, mrgud je napisao:

Kakva je situacija što se tiče gužvi na prelazima? Razmišljam da od Kladova do BG idem malo obilazno preko Rumunije, ne znam dal vredi cimanja na granicama.

Na prelazima nema nikakve gužve. Na Kaluđerovu je bilo avetinjski pusto, a na Đerdapu par vozila ispred nas...

Ne znam kako je vikendom, ali tada svakako ne treba ići tamo...:neznam:

 

Motori uglavnom nigde ne čekaju u redu i to im toleriše velika većina graničnih službi i vozila. Kako se priča, na prelazima u Bosnu su najkrući (da ne koristim neke druge izraze) i izigravaju veliku vlas...;)

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 8/6/2021 at 10:17 PM, Direktor said:

Treba mi pomoć prijatelja.

 

Zna li neko da mi kaže da li je ovaj put prohodan i ako jeste u kakvom je stanju.

To je 66A 

Capture33.PNG

Od izlaska iz Banje Hercul.  je makadam sve do malo ispred Petrosanija. Ima oko 25km makadama svih vrsta. Nije tesko za voznju, mada meni je deo oko jezera bilo blato,  a na asfaltnim gumama. 

Sve u svemu,  drugi deo je zanimljiv,  a prvi nista posebno, i dosta truckav. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
On 8/8/2021 at 7:41 AM, grof said:

@ZoraNSŠta vam je trebalo za ulazak u Rumuniju? PCR test, onaj brzi antigenski ili potvrda da si vakcinisan ili preležao? i šta u povratku? 

Planiram poćetkom septembra da se provozam.....

Ja sam gledao na sajtu njihove ambasade i stoji da mora vakcina tj potvrda o vakcinaciji i period od 10 dana, moze i test ali do 72 sata....

Promenio član Mc SREMac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 hour ago, Mc SREMac said:

Ja sam gledao na sajtu njihove ambasade i stoji da mora vakcina tj potvrda o vakcinaciji i period od 10 dana, moze i test ali do 72 sata....

PCR test ALI 24 sata, ako se ide avionom vazi 72 sata.To je informacija sa granice, dok na zvanicnom sajtu nigde ne pominju tih 24h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Kad sam se vraćao iz Rumunije u maju, na ulazu u Srbiju su me pitali naši graničari da li imam vakcinu, jer da nemam, kaže, poslao bi me u karantin. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07
On 7.8.2021. at 21:28, Forsberg je napisao:

Ako se ne varam, oni sinhronizuju serije i filmove. Polaza tačka za neznanje engleskog.

Varaš se. Jednostavo ljudi su takvi, ne zanima ih... Cak i mladji koji studiraju se ne snalaze najbolje, ali dovoljno za osnovnu kominikaciju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 56 minuta, Ivan F. je napisao:

Varaš se. Jednostavo ljudi su takvi, ne zanima ih... Cak i mladji koji studiraju se ne snalaze najbolje, ali dovoljno za osnovnu kominikaciju. 

Ivane, ovakav post ostavlja utisak da si u RO proveo jako puno vremena i da ih "poznaješ u dušu" što nije nemoguće. Ako je zasnovan na par utisaka kao što imaju ostali kao što imaju onda....:neznam:

I ja smatram da je sinhronizacija filmova i serija iz engleskog govornog područja "polazna tačka za neznanje engleskog" jer za sebe smatram da sam barem 70% engleskog usvojio iz muzike i filmova, obzirom da mi je u osnovnoj i delom srednje škole nemački bio primarni strani jezik (ne po mom izboru).

Što se tiče mladih Rumuna ne znam da li je razlog neznanja sinhronizacija ili nezainteresovanost, ali moje je čuđenje bilo "koji strani jezik onda uče"?!?

U Banji Herkulani smo došli u neki ekspres restoran, gde rade mladići i devojke cca 25 godina. Kada smo počeli razgovor na engleskom, momak sa kutlačom je pozvao neku devojku koja je jedino znala da koristi telefon i "translate" da nam pokaže o kojim se jelima radi. Em omladina, em restoran...nije za pohvalu. Za prepoznavanje jela smo koristili vid i "krug kutlačom" da vidimo da li nam odgovara ili ne...:neznam:

Možda strani jezik ne zanima mlade, ali bi vlasnike restorana i svih ugostiteljskih radnji svakako trebalo da zanima ko im je zaposlen u njima...;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Proveo sam dosta vremena, ziveo sam 8 godina u Rumuniji (pričam rumunski kao maternji maltene), bio je plan da tamo ostanem čitav život, međutim okolnosti, nebitno... Ne bih napisao tako nešto da nisam siguran, za vreme i nakon komunizma je mozda i bilo sinhronizovano, ali te generacije su starije sada. Mladi su jednostavno nezainteresovani, italijanski im ide malo bolje jer uglavnom imaju nekog po Italiji i ima dosta sličnosti... Gledaju serije i filmove kao i svi mi, mislim logicno... Uglavnom samo obrazovani deo populacije govori strane jezike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja