Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Par pitanja za poznavaoce Rumunije. U utorak idemo nas četvorica pa smo u dilemi koji put od Targu Jiu odabrati u povratku (da ne idemo istim putem).  Jedna opcija je do Severina pa dunavskom magistralom na rumunskoj strani do Bele Crkve i dalje ka BG...

BG-TJ.thumb.PNG.d7f61d40cb7f52eaf0982ee31db5f207.PNG

 

A druga opcija je ovaj severniji put kroz nacionalne parkove (malo sporija varijanta). Koji put je bolji izbor po pitanju asfalta i okoline?

I još nekoliko pitanja:

- u odlasku idemo preko prelaza Đerdap I. Gde ima najbliža menjačnica nakon ulaska u RO - koliko vidim ide se nekom obilaznicom oko Severina. Da li otići kroz grad da se menjaju pare ili ima negde usput?

- da li imaju neki provereno dobar brend od benzinskih pumpi (sa benzinom 98-100) ili sve drže lokalni privatnici sumnjivog morala?

- da li je bolje gorivo plaćati kešom ili karticom?

- kakvi su im restorani - imaju li neke restorane domaće kuhinje sa gotovim kuvanim jelima ili ekspres restorane? Ako znate neke dobre u Targu Jiu i Sibinju preporučite nam.

- primaju li kartice po svim restoranima?

- koja su im dobra piva, imaju li poznate evropske brendove ili samo svoje lokalne?

- u kojoj meri barataju engleskim - il divane samo madžarski...:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@ZoraNSna ulazu izmedju turnu severina i granice imas "taverna srbuluj" provereno dobar pored dunava. 

putevi magistralni su dobri 

benziske pumpe ima rezne OMV,lukoil,rompetrol imaju dobro gorivo.

novac probaj da zamenis u nekoj menjacnici u Kladovu zna da bude nekada bolji kurs nego kod njih i nemoj njima placati u evrima jer naprave  bezobrazno nizak kurs. 

za jezik kao i svuda ja sam uvek rumunski pokusavao da pricam koliko znam a malo znam jer sam iz Kladova.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Hvala @Vampa ne isplati nam se da idemo do Kladova samo radi zamene para. Koji je inače "dobar kurs" po menjačnicama. Kod nas ovde u NS menjačnica Eldorado ima svakakvih valuta pa možda ima i lei...

Primaju li kartice po restoranima ili samo keš?

 

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@ZoraNSod 4,8 do 4,9 je dobar kurs za 1€ koji daju menjacnice.

u normalnim vecim restoranima moze karticom kao i na pumpama. Kladovo je na 10 min od granice nije opasno daleko. ne znam kada si poslednji put bio u rumuniju ali civilizovali se od kada su u eu :)

Promenio član Vampa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Zoki, pre svega, drago mi je da je došao "vakat" da se osvoje TA i TF (pretpostavljam da je to glavni cilj) uz žal što ne mogu da vam se pridružim. Ali, kao što ćete vi osvojiti RO isto tako će i RO osvojiti vas, pa sam siguran da će biti prilike za popravni :) Vampa je odgovorio na skoro sva tvoja pitanja, a ja bih dodao da ako želite da se ne ponavljate izaberete u povratku put kroz NP i to tako što ćete produžiti od T. Severina do Banje Herkulane pa na sever putem E-70 do skretanja za 57B pa onda dalje istim putem do Oravice i dalje putem 57 do skretanja na g. prelaz Kaluđerovo (kod B. Crkve). Ja sam ovu rutu, samo u obrnutom smeru, vozio kada sam išao na Karpate. Leje sam menjao u B. Crkvi tako da msm da bi trebali poslušati Vampu. Taman da malo predahnete i okrepite se u Kladovu. 

Promenio član DraganNS
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

Da li neko zna da li se moze sa probnom dozvolom u Rumuniju. Pokusali smo da dobijemo info od nase ambasade kao i od njihovog MUP-a, medjutim odgovora nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
9 hours ago, ZoraNS said:

Par pitanja za poznavaoce Rumunije. U utorak idemo nas četvorica pa smo u dilemi koji put od Targu Jiu odabrati u povratku (da ne idemo istim putem).  Jedna opcija je do Severina pa dunavskom magistralom na rumunskoj strani do Bele Crkve i dalje ka BG...

BG-TJ.thumb.PNG.d7f61d40cb7f52eaf0982ee31db5f207.PNG

 

A druga opcija je ovaj severniji put kroz nacionalne parkove (malo sporija varijanta). Koji put je bolji izbor po pitanju asfalta i okoline?

I još nekoliko pitanja:

- u odlasku idemo preko prelaza Đerdap I. Gde ima najbliža menjačnica nakon ulaska u RO - koliko vidim ide se nekom obilaznicom oko Severina. Da li otići kroz grad da se menjaju pare ili ima negde usput?

- da li imaju neki provereno dobar brend od benzinskih pumpi (sa benzinom 98-100) ili sve drže lokalni privatnici sumnjivog morala?

- da li je bolje gorivo plaćati kešom ili karticom?

- kakvi su im restorani - imaju li neke restorane domaće kuhinje sa gotovim kuvanim jelima ili ekspres restorane? Ako znate neke dobre u Targu Jiu i Sibinju preporučite nam.

- primaju li kartice po svim restoranima?

- koja su im dobra piva, imaju li poznate evropske brendove ili samo svoje lokalne?

- u kojoj meri barataju engleskim - il divane samo madžarski...:)

 

Što se puta nazad tiče, takođe preporučujem put kroz nacionalni park. Rumunska strana Dunavske magistrale nije ništa posebno + sunce prži i nema ni malo hlada. Ima puno pansiona i kafana ako vas to interesuje. Naša stana je mnogo lepša (priroda, ne asfalt).

Menjačnice u gradovima mogu da imaju pristojan kurs evra ali na zabačenim pumpama ne bih menjao. Kartice mogu svuda i često znaju engleski a tu i tamo i srpski.

U Târgu Jiu smo drugar i ja jeli odličan biftek u Super Bistro by Anna. Spavali u Hotel Anna Junior koji je takođe za preporuku, ako nema mesta u Anna. Dizajn u Junioru je kič ali je novo i čisto.

Gorivo smo sipali na raznim pumpama i bilo je ok. 

Piva obično imaju veliki izbor.

Srećan put i ne brinite, sve što propustite ovaj put videćete sledeći jer se obično ide više puta u Rumuniju. Stvarno je super za vožnju i priroda i putevi i povoljne cene i prijatni i uslužni ljudi.

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Što se goriva tiče, brendiranih pumpi ima dosta po Rumuniji ali kada se skrene sa frekventnijih saobraćajnica i vozi npr. kroz NP tada zna da se otegne do sledeće pumpe, pa treba na vreme dopuniti rezervoar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Mi smo spavali pred sam ulazak na TF,jer smo hteli ujutru odmorni da pocnemo uspon i provedemo dan na vrhu. Casa Deea se zove i bukvalno je na 200 metara od table gde pise da pocinje TF, vrhunski apartman sa dve sobe, terasom, sredjenim dvoristem i kuhinjom koju mozete da koristite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie
WWW.BOOKING.COM

Casa Deea, Căpăţîneni-Pămînteni - Rezervišite uz Garanciju najbolje cene! 141 recenzija i 26 fotografija čeka vas na veb sajtu Booking.com.

 Cena za nas dvoje je bila oko 2800 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Hvala svima!

Smeštaji su rezervisani u Targu Jiu (utorak i četvrtak) i Sibiu (sreda) tako da to ne brinemo. Preložiću društvu vaše sugestije i verovatno ćemo tako...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Za smeštaje nam inače nile bilo lako kao npr parovima jer nas je četvorica i zahtevamo zasebne krevete (a u ponudi je 80% bračnih) a osim toga želimo siguran parking u okviru objekta (uglavnom su na ulici). Ipak smo pronašli obzirom da smo dosta kasno radili rezervacije iz opravdanih razloga...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016
4 hours ago, stegula said:

Da li neko zna da li se moze sa probnom dozvolom u Rumuniju. Pokusali smo da dobijemo info od nase ambasade kao i od njihovog MUP-a, medjutim odgovora nema...

Ljudi, hajde ako vam ne bude tesko da pitate na granici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

@ZoraNS da, ta prva ruta...

Ja sam krenuo tom drugom ka T. Žiu ali sam se vratio do Baje Herkulane i nastavio ka T. Severinu i dalje do T. Žiu gde sam imao prvo noćenje. Razlog je bio loš put i izostanak putokaza pa nisam hteo da rizikujem jer mi je, pre toga, navigacija otkazala nakon što me je oprala, ne kiša nego potop, negde usred NP Nera. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
6 hours ago, stegula said:

Da li neko zna da li se moze sa probnom dozvolom u Rumuniju. Pokusali smo da dobijemo info od nase ambasade kao i od njihovog MUP-a, medjutim odgovora nema...

Prodjoh sela i gradove i nikad me niko nikad nije pitao za vozacku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
2 hours ago, Mikulanac said:

Prodjoh sela i gradove i nikad me niko nikad nije pitao za vozacku.

Problem nastaje ako dođe do bilo kakvog incidenta pa naknadno saznaš da ti je dokument nevažeći. Naknadno ne možeš da se pravdaš "nije mi niko tražio na uvid", dužan si da se informišeš.

Naprimer, osiguravajuća kuća jedva čeka neki razlog da ne isplati štetu koju si napravio...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

И ми ћемо на ТФ и ТА ове године. Управо правимо руту. Један дан је резервисан за ТА и потез од Сибиња то Таргу Жију. Да ли ико зна да ли је овај део пута заокружен црвеном бојом ОК или да се иде на север преко Себеш-a?

 

image_2021-08-02_172046.thumb.png.fc20c1bd32a65648747cd26f995b29f0.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ne znam kakav je taj put ali, ako se dobro sećam, penjanje na TA mi je bilo još lepše nego vožnja na "vrhu" a ako idete prečicom uskratićete sebi to zadovoljstvo. Msm i da je Dare@Satelis imao isto iskustvo kao i ja. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja