Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 26.9.2019. at 2:13, velvetwolf je napisao:

Na TF je u sred leta temperatura 10 - 15 stepeni, u septembru 3 -10 a u oktobru ide cesto u minus. Znaci..ne ides. U protivnom ces se smrznuti kao ona stvar. A ako ipak odes i uspes, bices jedini clan BJB koji je pokorio Karpate posle 10-og oktobra :sampion: Iskreno se nadam da ces odloziti RO za sledecu god.

 

E pa drugari, s obzirom na obzir i na to da ce ovih dana biti 20-25c u celoj regiji, sutra popodne krecem za Tekiju pa preksutra ujutru za Rumuniju. Drzite nam palceve da vam se javimo sa vrha Transalpine i Transfa...Transfi...Transfu.......TF-a ! :lol:  

Ako nas nema da se javimo tamo negde do nedelje - saljite gorsku sluzbu spasavanja !  :nanana:  :lol3:  :hack:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
1 hour ago, LuckyVladano said:

 

E pa drugari, s obzirom na obzir i na to da ce ovih dana biti 20-25c u celoj regiji, sutra popodne krecem za Tekiju pa preksutra ujutru za Rumuniju. Drzite nam palceve da vam se javimo sa vrha Transalpine i Transfa...Transfi...Transfu.......TF-a ! :lol:  

Ako nas nema da se javimo tamo negde do nedelje - saljite gorsku sluzbu spasavanja !  :nanana:  :lol3:  :hack:

Sreli smo se nedavno kada si uzimao ulje za motor... Vidim da si ipak resio da ides. Zelim ti srecan put druze ali prvo pogledaj ovaj video od pre par dana:

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Odlično, prociscen put, nema nikakvih prepreka. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Srecan ti put druze. Verujem da ces znati da se izboris sa neprilikama ako ih kojim slucajem bude. Nisi mali,:sampion: ako bude zajebano, lagano polukruzno i nazad. Cuvaj se i temperaturne razlike izmedju podnozja i vrha, moze biti i 20 step. i moze ti biti neugodno.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve mi je jasno al mi nije jasna poenta otici na TA i TF u ovo doba godine, pogotovo sto je tamo zabelelo?

Bez zajebancije.... sta je draz takvom poduhvatu, obogaljiti sebe, motocikl, dovesti u pitanje svoje zdravlje?

Hoce neko sutra reci hvala, tesko.... potapsati po ramenu, mozda!

 

Sad se treba mlatiti po nasoj zemlji koja ima dosta toga pokazati ili eventualno skok negde do mora.... kakav TF il TA, kake pm :lud:

  • Sviđa mi se 6
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Satelis, procitaj sta sam odgovorio 27.9 Stevanu85. Ako ne bude moglo gore, idemo okolo kojekude. Nije pod moranje, cilj je da se PROVOZAMO ZAJEDNO.

VelvetWolf, Savan: bas tako !

Otvorio sam temu u putopisima. Odgovaranja od puta nema, krecem za par sati iz Beograda.  :zdravo:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, LuckyVladano je napisao:

Odgovaranja od puta nema, krecem za par sati iz Beograda. 

U to ime..... nek vas sreca prati i Bog cuva :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Laki se lepo voza po rumuniji,vreme ce do kraja vikenda biti dobro. Da li bi neko isao u cetvrtak,petak i subotu na TA i TF?

Dvoumim se uzmedju Jadranske i Rumunije...idem sigurno,samo da resim gde. Ako ima zainteresovanih otvoren sam za dogovor

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Danas sedimo @GAGI74 s'lepsu polovinu, @bbocko, @Kuzma63, @Alekre i moja malenkos kod Bivka u SD. Cavrljajuci prokomentarisah kako mi se ide u RO i da ocu d'umrem sto nisam bio na TF i TA ove godine u Avg. mesecu a mogao sam.

Sad mogu samo da gledam kako uzivate.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Laki se lepo voza po rumuniji,vreme ce do kraja vikenda biti dobro. Da li bi neko isao u cetvrtak,petak i subotu na TA i TF?
Dvoumim se uzmedju Jadranske i Rumunije...idem sigurno,samo da resim gde. Ako ima zainteresovanih otvoren sam za dogovor

Vidim ja da cu ovom nasom voznjom objasniti kolegama da se putovanja ne zavrsavaju sredinom septembra. Izuzetno mi je drago zbog toga !

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Pozdrav forumasi, ima li neko volje i zivaca da mi ako je to moguce slozi Rumuniju TA i TF u tri dana. Polazak i povratak  Kladovo - Vrsac , ili obrnuto. Maloooo detaljnije posto ne koristim tehnicka dostignuca vec po sistemu karta-seljak. Ta dva prevoja su prioritet a sve preko je plus. Hvalaaaaaa.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

gledajući kartu videh da postoji selo od par ulica koje je administrativno u Beogradu,geografski u Vojvodini,uže u Banatu a zove se Sebeš.Nalazi se na pruzi Beograd Pančevo pre Ovče.Sa obzirom da je nekad Ovča bila naseljena samo Rumunima verovatno je i Sebeš čim ima takvo ime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Kog datuma se otvara TF tj kad je prvi put  moguće odvozati celu deonicu bez ikakvih zabrana ...

 

Kontam da će i RO oko 15, juna otvorirti granicu pa bih odma išao da to odvozam. Vremenska prognoza mi je manje bitna, bitno samo da je otvorena celom dužinom.

 

Uvek sam išao krajem avgusta pa su mi ti detalji nepoznati.

 

Drugo što me zanima je sledeće ...

... da li je i TA istovremeno  zatvorena celom dužinom kao i TF ili postoji mogućnost da je TF zatvoren a TA otvorena ...

 

Treće ... u slučaju zabrane da li je vredno ići iz pravca C.d.A. do zatvorenih vrata na tunelu a onda se istim putem vratiti nazad ...

 

Generalno, najviše me zanima da celokupnu TF i TA spakujem u petak popodne + subota i nedelja.

Neka slična ruta mi nije zanimljiva, treba mi nešto konkretno da bi razbudio uspavani adrenalin a TF i TA su mi najbliži za tu vrstu avanture.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Kog datuma se otvara TF tj kad je prvi put  moguće odvozati celu deonicu bez ikakvih zabrana ...
 
Kontam da će i RO oko 15, juna otvorirti granicu pa bih odma išao da to odvozam. Vremenska prognoza mi je manje bitna, bitno samo da je otvorena celom dužinom.
 
Uvek sam išao krajem avgusta pa su mi ti detalji nepoznati.
 
Drugo što me zanima je sledeće ...
... da li je i TA istovremeno  zatvorena celom dužinom kao i TF ili postoji mogućnost da je TF zatvoren a TA otvorena ...
 
Treće ... u slučaju zabrane da li je vredno ići iz pravca C.d.A. do zatvorenih vrata na tunelu a onda se istim putem vratiti nazad ...
 
Generalno, najviše me zanima da celokupnu TF i TA spakujem u petak popodne + subota i nedelja.
Neka slična ruta mi nije zanimljiva, treba mi nešto konkretno da bi razbudio uspavani adrenalin a TF i TA su mi najbliži za tu vrstu avanture.
 
Rumunija otvara od 1 juna zvanicno koliko ja znam.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Odlično.

 

Mora da mi je promakla ta info, ja se još čudim kako niko ne spominje rumuniju.

 

Još da neko javi datum otvaranja TF, kucam u pretragu al nikako da ubodem taj podatak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja