Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Mom drugaru i meni je plan da krenemo za Rumuniju 11 ili 12 oktobra. Zna li neko na osnovu iskustava iz prosle godine kolike su sanse da u to vreme jos bude moglo da se predje preko TA i TF ?
Hvala unapred

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 26 minuta, LuckyVladano je napisao:

Mom drugaru i meni je plan da krenemo za Rumuniju 11 ili 12 oktobra. Zna li neko na osnovu iskustava iz prosle godine kolike su sanse da u to vreme jos bude moglo da se predje preko TA i TF ?
Hvala unapred

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Nemam iskustvo baš iz prošle godine, ali imam iz par prethodnih godina.

Prvi put sam (sa suprgom) krenuo preko TA i TF,  petnaestog septembra i na vrhu TA nas je uhvatila takva mećava (oluja, susnežica, ....) da smo jedva sišli do podnožja (prema Sebešu). U povratku (preko TF) hladno i maglovito sve do ispred Curtea De Argeš, a nakon toga nevreme (kiša, grad, oluja, ...) sve do kuće. Ukratko, najebali smo.

Sledeći put krenuli prvog septembra. Preko TA vreme lepo, međutim već po podne počinje da biva jako hladno, a uveče u kampu (pored jezera) izmrzosmo i brzo pobegosmo u šator i u vreće. Ujutru sunčano jutro, ali do podne hladno i vlažno.

Nadalje, preko TF sa jedne strane sunčano i čisto, sa druge strane oblačno i maglovito. U povratku opet kiša sve do kuće.

Moja ti je preporuka da zaboraviš TA i TF za ovu sezonu, jer su vrlo male šanse da u ovo doba godine lepo provezete ovu destinaciju, a velike su šanse da uopšte ne uspete da prođete ove prevoje.

Za TA i TF pravo vreme je od sredine jula do sredine Avgusta, a sve ostalo je lutrija.

p.s.

Laki, tek sad videh da je ovo tvoj post, javi mi se na tel. 063 1063937 za neka dodatna obaveštenja.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

I ja mislim da je to tad nemoguca misija i da ne vredi ni pokusati. Prodjosmo 1 sep oba prevoja, bese na samom vrhu nesto oko 10-ak stepeni i ako je u okolnim gradovima bilo izuzetno toplo preko 30+.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

To sam ja rekao, ali hte bi jos koje iskustvo ako je iko isao u oktobru.
Ziko, ne mislis valjda da nemam tvoj broj ?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja sam isao pocetkom septembra, bilo je lepo i toplo mislim da sam zasluzio jer sam uvek bio dobar i darezljiv prema Rumunkama :neznam: 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
15 minutes ago, LuckyVladano said:

Dajte bre ozbiljno, ima vremena za zezanje

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Smrznucete se gore.

Mi smo prosle godine bili u Septembru 2 nedelja i smrzli se. A bilo je suncano.

Na Tf nam pala malena kisica i brzo je prosla. Nije postalo nista toplije.

Obucite se dobro i ponesite kisna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Na TF je u sred leta temperatura 10 - 15 stepeni, u septembru 3 -10 a u oktobru ide cesto u minus. Znaci..ne ides. U protivnom ces se smrznuti kao ona stvar. A ako ipak odes i uspes, bices jedini clan BJB koji je pokorio Karpate posle 10-og oktobra :sampion: Iskreno se nadam da ces odloziti RO za sledecu god.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Naravno da mozes da savladas TF i i u oktobru ali ne vidim poentu. Tu je valjda uzitak da uzivas u voznji i prirodi, a ne da se boris sa hladnocom kisom/susnezicom i ostalim problemima. Ako si bas resio da izvozas dobru turu, ostavi RO za sledecu godinu, a sada izvozaj jadransku magistralu..

Pozdrav

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650
pre 3 minuta, Bruno 68 je napisao:

Ma sta slusate ove okaljene? Napred! Pa ko prezivi mozda nam isprica. Ili u novinama.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Poz za Bruna. 

Sifra: Pale 2018. Mi na sever, on na jug..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Poz za Bruna. 
Sifra: Pale 2018. Mi na sever, on na jug..
Ma nisi daleko. Ove godine mi izmice jug. Bio sam skoncentrisan na Alpe. Jurim 4-5 dana ali bez vetrovitih nevolja.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Lucky samo vozi!

 

a ja cu da vas pdsetim na jedan put kad se ulazi preko Kaludjerova.

To je put 57b kad se predje granica ide se levo za Oraovitiu i odatle se hvata magistrala 57b koja prolazi kroz mesto Bozovici! Posle se izlazi na magistralu koja povezuje Temisvar i Turnu Severin!

 

odlican asflat, krivina za krivinom jednostavno 100km uzivanje!

448723BD-2457-42DE-9F20-40383A471B4F.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Kakvi smo mi muskarci,hladno nam je na +10 cccc

Imate u putopisima koleginicu koja je sama isla 31.12.u kladovo,po zaledjenoj djerdapskoj...

Laki,makar ti imas opreme za oblacenje i navlacenje. Samo cepaj,nece biti +20 ali svakako ce biti dobra avantura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Pre 23 sati, velvetwolf je napisao:

Na TF je u sred leta temperatura 10 - 15 stepeni, u septembru 3 -10 a u oktobru ide cesto u minus. Znaci..ne ides. U protivnom ces se smrznuti kao ona stvar. A ako ipak odes i uspes, bices jedini clan BJB koji je pokorio Karpate posle 10-og oktobra :sampion: Iskreno se nadam da ces odloziti RO za sledecu god.

Posto volim izazove i da lomim preko kolena, ovo sto si napisao a ja boldovao mi deluje jako izazovno  :hej:

 

 

Pre 17 sati, Stevan85 je napisao:

Naravno da mozes da savladas TF i i u oktobru ali ne vidim poentu. Tu je valjda uzitak da uzivas u voznji i prirodi, a ne da se boris sa hladnocom kisom/susnezicom i ostalim problemima. Ako si bas resio da izvozas dobru turu, ostavi RO za sledecu godinu, a sada izvozaj jadransku magistralu..

Pozdrav

Nije meni problem hladnoca, vise me brine sneg i hladan asfalt u kombinaciji sa hladnim gumama. Jebes zadovoljstvo ako moram da vozim kao po jajima :wacko: 

Nisam mazohista, nego moj dobar drugar moze da dodje tek oko 10 oktobra u Srbiju, pa mozemo da startujemo tek tada. On bi da se provozamo po RO, mada je dogovor ako ne bude moglo preko TA i TF da izvozamo nesto nize predele ili pak da okrenemo na totalno drugu stranu, na Zabljak.

 

 

Pre 17 sati, Bruno 68 je napisao:

Ma sta slusate ove okaljene? Napred! Pa ko prezivi mozda nam isprica. Ili u novinama.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Kad pominjes novine mislis na clanak: "proletos nadjena dva zavejana motorciklista na vrhu TF" ? :lol3:

 

 

Pre 15 sati, djolji je napisao:

Lucky imaš za sve rešenje pa razmisli možda  autom to da rešiš:na_glavi:

Autom mogu i u januaru, Superb mi je 4x4   :nanana:

 

 

Pre 11 sati, zemunac72 je napisao:

Kakvi smo mi muskarci,hladno nam je na +10 cccc

Imate u putopisima koleginicu koja je sama isla 31.12.u kladovo,po zaledjenoj djerdapskoj...

Laki,makar ti imas opreme za oblacenje i navlacenje. Samo cepaj,nece biti +20 ali svakako ce biti dobra avantura.

Isti odgovor kao @Stevan85. Moze, ali nema zadovoljstva ("malo" brze) voznje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ako ocekujes topao asfalt polovinom oktobra na TA i TF... uzimao si pogresne tabletice zadnjih dana. Idite do rudnika soli,tamo mozda bude do 18 stepeni. Na Žabljaku je jutros 5 ,hladnije nego u RO. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Isti odgovor kao@Stevan85. Moze, ali nema zadovoljstva ("malo" brze) voznje
Nisam pamuk jer vozim konstantno.
Bizarno ali ove godine sam imao priliku i svaki dan od Decembra do Aprila vozio Borca-Plavi horizont-Borca (do firme i nazad) kako bi se pripremio za Alpe u Julu (koristilo, opisacu u putopisu).
Uzivanje kad je "povoljno" je relativno. Volja i iskreno srcano uzivanje je .. za to nema limita. I veoma je licno.
Iskustva (kao sresti medveda) su licna i nema sanse da se dozivi dok se ne proseta istim cipelama.
Citao sam i divio se kolegi koji je vozio kroz Francusku dok se smrzavao i bio mokar ali nije odustao.
Uvek pozitivno. Primera je mnogo.
Ipak cuvajte se i ne naginjite " po svaku cenu" jer jos je mnogo ispred nas.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Laki, taj tvoj drug zaboravio kako smo gulili asfalt u oktobru po Dolomitima... A ja sam se petog septembra na Zabljaku smrzao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ti se bas za TU voznju ne javljaj ! :nanana: :nanana: :nanana: :lol:

Upravo bi ti mogao da kazes nesto o gripu hladnih guma na hladnom asfaltu :lol:

Drugari, i ortak i ja (a i Gaja :hej: ) volimo "malo" brze da vozimo, pa ovo prva-druga-prva brzina nemaju bas mnogo veze sa nama. Mene je kod postavljanja teme pod pojmom prohodnosti zanimao SNEG - jer sam cuo da postoji verovatnoca da ga bude i u oktobru "3 metra" visine. Voznja po gradu i oko grada do posla i sl. nije ista vrsta voznje kao ovo sto mi planiramo. Cilj ce nam biti da se malo zajedno provozamo i druzimo, nisam ga video "100 godina". Ako neko ima bolju ideju, a da to nije trasa koja pola vremena vodi kroz naselja - rado cemo je saslusati. Imamo 4 dana vremena sa startom iz Kladova. Ako to moze na PP da ne bi ovde razvodnjavali temu. A ako neko ima nesto korisno za moje pitanje za TA i TF neka napise ovde   :zdravo:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja