Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

@Deki Katana Ako si mislio na put od Curtea de Arges do Camplung u poprilicno losem stanju je. Mi smo odvezli u utorak tu deonicu, ali zato je od Camplunga do Brana krivina na krivinu. Nase endurace tolerisu los put pa je sve oprosteno.

 

@Stevan85 Hvala Buraz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Jel neko vozio od Baje Herkulane preko Karansebeša do Lugoja? 

Buraz mi je večeras sa curom u Kladovu pa sutra ide za Temišvar navedenim putem. Ja ga nagovaram da ide kroz NP Nera ali se plaši da suvozačici ne bude previše krivina (prvi put je na dužoj vožnji). Msm je li dosadan i opterećen (E70) poput Ibarske, ili..?? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

vava@ ... Hvala. Da na tu sam deonicu mislio, da li je kolovoz los ili se prolazi kroz dosta naselja pa je brzina niska?  Ako je dalje do Brna krivina na krivinu, to je super, samo da je kolovoz dobar i da nema neke guzve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

U prvom delu je los put ima dosta naleganja asfalta a ima i dista naselja cak na jednom delu i radove pa se stvaraju kolone. Mi smo hteli za jedan dan da idemo iz Curtea de Arges do Brana i Brasova ali na kraju smo obisli samo Bran i vratili se u smestaj u C.de Arges u 8 uvece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Puno hvala. Tu rutu cu da izbacim iz plana i da iz Brasova idem na Trgoviste pa odatle eventualno na Curtea de Arges. Voleo bi da vidim Curtea de Arges ali ako je mnogo zaobilazno ... Bran bi obisao i vratio se u Brasov pa nastavio na Sinaj i Trgoviste. Ostaje pitanje nastavka rute preko Krajove i na Vidin. Kakva su iskustva na tom delu puta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

Odvozali jutros Transalpinu (supruga i ja), sve prošlo odlično, vreme bilo idealno, smeštaj u Sebešu solidan. Odvozali smo sve u dva dana kako sam i planirao. Prvi dan preko Šapca, Rume, Zrenjanina, Srpske Crnje na Temišvar, Devu, pa na Sebeš, nekih 560km lagano. Tu smo prespavali, a jutros, odmorni i sveži u 7h na 67C, čisto uživanje, vreme za poželeti, bez gužve, bez žurbe, mislim da smo ostali 2.5-3 sata do Novaci, pa onda dalje na Targu Žiju, Severin, granični prelaz kod Kladova, malo svratili na golubačku tvrđavu, pa na Požarevac, Beograd, Ruma, Šabac, Krupanj, pre mraka, oko 700km. Ukupna kilometraža za dva dana oko 1260km, bez forsiranja, oboje smo baš zadovoljni i Honda maksimalno natovarena (kad se putuje sa suprugom to se podrazumeva :) ) se i ovde pokazala odlično. Sutra kad presaberem utiske ću napisati još koju rečenicu. Evo i slika-dve za upis :) 

Spreman_za_Transalpinu.JPG

Transalpina-na vrhu 2.JPG

Transalpina-na vrhu.JPG

Golubačka tvrđava.JPG

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Ako ima puno zastoja i radova pre Kladova od strane Negotina, kakav je prelaz Dzerdap II?

Da li se preko njega izbegavaju ti isti zastoji i kakav je put do i posle prelaza ka Turnu Severin?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Nesto planiram za sledecu nedelju. U kakvom je stanju ovaj put?

Mislio sam samo TA da izvozam i da u jednom danu odem od Novači do Tau Bistra (pre Sebesa) i nazad pa onda ovim putem do Banja Herkules.

E sad, nisam nesto pratio temu ali znam da na ovom delu ima losa deonica. zanima me za putni motor da li moze da se prodje laganijom voznjom za neko normalno vreme. ne mogu da izgubim bas sate na nekoliko km. (mada nemam ni pojma koliko je dugacka deonica sa losim putem)

ro.thumb.JPG.4ec7d3ec923a4c04e479764ec67065d9.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Pa ako ti je cilj da predjes manje kilometara, moj predlog ti je da od Novaci odes samo do Obarsia lotrului i onda se vratis u Novaci pa da ides posle preko Targu jiu. Dupli uzitak za iste pare :D

 

Po meni je cela draz Transalpine na toj deonici, ono severno od Obarsia L. je obican sumski put, da ne kazem, bezveze, jedino sto onda ne bi otisao do jezera Oaza, sto je po meni prihvatljivo. 

 

Nisam ti dao konkretan odgovor na pitanje jer ne znam, pa dajem neku drugu ideju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
1 minute ago, Nightrider Z said:

Pa ako ti je cilj da predjes manje kilometara, moj predlog ti je da od Novaci odes samo do Obarsia lotrului i onda se vratis u Novaci pa da ides posle preko Targu jiu. Dupli uzitak za iste pare :D

 

Po meni je cela draz Transalpine na toj deonici, ono severno od Obarsia L. je obican sumski put, da ne kazem, bezveze, jedino sto onda ne bi otisao do jezera Oaza, sto je po meni prihvatljivo. 

 

Nisam ti dao konkretan odgovor na pitanje jer ne znam, pa dajem neku drugu ideju. 

Prosao sam celu TA vise puta tako da mi to nije nista novo. ali nisam prolazio ovim putem sto sam pitao a ipak bi hteo nesto novo za promenu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Nisam vozio, ali sam guglajući naišao na blog koji spominje i rutu koju planiraš... Ako dobro razumem, ima dosta tucanika:

IMG_3175.jpg
BACKROAD.LIFE

A description of the scenic route, DN66A in Romani, and the properties of the road.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Vozio ja bas taj put pocetkom juna.

Iz Baile Herculane do odvajanja ide malo losiji asfalt ali u sustini bez problema.

Onda se odvajas na makadam koji ima toliko rupa da ni sam ne znas da li da ih izbegavas ili vozis diret kroz njih, kasnije dolazi deo od betonskih blokova koji na dosta mesta potonuli pa voznja predstavlja rodeo, sa povremenim udarima u ivice betona. Deo oko jezera je sumski put za izvlacenje drva, u vreme kada sam ja bio, bilo je kisovito, tako da je put bio vrlo blatnjav (oko 25km). Kasnije se izadje na jedan deo solidnog makadama, ali kada put krene u brdo ponovo, postaje vrlo truckavo zbog podloge od ostrog kamena. Na kraju, nekih 40-ak km pre Petrosanija, bivas nagradjen fenomanalnom voznjom kroz kanjon uz reku po sasvim solidnom putu (asfaltnom).

Verovatno je blatnjava deonica oko jezera malo prohodnija kada je suvo, ali svakako nije za putni motor. Ja sam isao Tenerom sa putnim gumama.

Promenio član doktor
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Da li moze da se nadje smestaj na licu mesta (bez rezervacije preko interneta) i da li moze da se dodje na lokacije koje se vode na bookingu, i uzme smestaj direktno na licu mesta (koja je razlika u ceni u odnosu na cene koje se postavljaju preko booking.com)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Može, ali što bi to radio kad pre puta možeš, natenane, da izabereš šta ti odgovara i da te smeštaj čeka, a ne da ga tražiš tek kada stigneš negde, gladan i umoran. Šta ako te usput, kao što je  mene, zalije kiša pa stigneš kasnije nego što si planirao? Čisto sumnjam i da bi nešto uštedeo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Hvala Dragane. Skupljam informacije pa cu shodno situaciji odluciti. Obe opcije imaju svojih prednosti i mana. Put koji sam izneo u prelozima "Rumunija u septembru 2019" moze da varira od 4-6 dana. O promeni vremena da nepricamo, tako da sto vise opcija to bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ja sam jutros zajahao Varu,preko Bele Crkve do Resite kroz nacionalni park Senenik,okrenuo i nazad.@Satelis je tuda isao u maju cini mi se,po njegovim instrukcijama sam vozio,pisao je u nekoj temi... sve u svemu lepa voznja,gume sam ponovo zaoblio bogu hvala. 460km po groznoj vrucini danas. Temperatura nije humana za voznju. Svima koji planiraju da idu zelim srecan put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

Isto smo i ekipa i ja prosli Semenik ali otisli do Djerdapa 2 i prespavali u Negotinu i danas kuci

Jedna Vespa i,beverli diverzija devilka i vulkan

Ukupno presli za dva dana oko 950km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Fina tezgica......

A i na rostilju ima svasta nesto zanimljivo  ;)

Ja sam za ovu godinu ispu*io za TA i TF ali sledece sezone je moja destinacija pod obavezno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja