Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Za koliko vremena si izvozio TF-TA? Tj kad si krenuo ujutru kad si u 13h vec bio u Novacima?

Kakav je utisak o svemu u tom pravcu? Jos se dvoumim da li voziti TA pa TF ili TF pa TA...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
pre 6 minuta, nikvuksa je napisao:

Za koliko vremena si izvozio TF-TA? Tj kad si krenuo ujutru kad si u 13h vec bio u Novacima?

Kakav je utisak o svemu u tom pravcu? Jos se dvoumim da li voziti TA pa TF ili TF pa TA...

Krenuo sam oko 6 ujutru iz Curtea de Arges na TF pa TA znaci oko 7 saati. Nemoj da se dvoumis uopste skoje ces strane, samo kreni skoje god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Konačno da su se i meni sklopile kockice za RO...:zvizduk: Krećem u ponedeljak ujutro iz NS i prvo noćenje sam rezerisao u Targu Žiu. Drugi dan produžavam do K. de Arges pa TF iz pravca jug-sever i noćenje u Sebešu. Treći dan, ako stignem, do Hunedoare i zamka pa zatim TA iz pravca sever-jug, pa ponovo preko T. Jiu do Kladova na treće noćenje. Četvrtog dana dunavskom magistralom, laganini, kući...

Zanima me kako ide oko zamene novca, da li primaju evre na pumpama, restoranima, kafićima, smeštaju...ili se insistira na plaćanju u lejima. Prelazim kod Bele Crkve pa gde da zamenim evre, kod nas ili kod njih? Jel postoji neki "lanac" menjačnica npr. pri nekoj benzinskoj pumpi i sl.? Tnx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000

Zdravo svima,

 

Evo dela snimka mog putovanja kroz Rumuniju. Transalpina i Transfagarašan... Svašta smo videli i zamkove, prirodu, medvede :)

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Jefto, kakvom karticom-deviznom? Hmmm, nemam karticu, jedva se i sa ovom debitnom snalazim ...stara škola:dobar:. Promenim evre i sipam usput na nekoj npr. LUKOIL pumpi  - kako mogu da varaju, na aparatu piše iznos...:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Ja sam bio 2 puta i sipao na raznim pumpama nije bilo problema.

 

Mozes da zamenis u Beloj Crkvi nesto para tako je najjednostavnije

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

A gde menjaš u BC? Zamisli mene na motoru sa bisagama i rol tašnom, tank tašnom i navigacijom na volanu - nisam baš u mogućnosti da se negde parkiram i tražim menjačnice a da mi motor nije na oku. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ima banaka i menjačnica.Obavezno zameni ima u temi ovde mislim ili po putopisima ko je imao problema sa sve policijom.

Ja se oko kursa na putovanjima ne stresiram to može biti mala razlika odeš o banku i završiš posao.Mada kad smo zadnji put išli dosta kasno stigli pa smo napadali menjačnice redom da nađemo koja radi

Evo ga

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Ako dolaziš od Vršca, na semafor desno i posle 150-200 metara sa leve strane je menjačnica, a ako dolaziš iz Kovina onda na drugi semafor levo i posle sledeće raskrsnice 150-200 m. sa desne strane.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ma da, ne bih se zezao zbog sitnog ćara u razlici između uličnog vs zvaničnog kursa. Promenim u BC da imam usput za gorivo i osveženje dok ne stignem u Žiu, a tamo u nekoj banci promenim koliko msm da će mi trebati ukupno. Hvala za info, drugari. Btw rezervisao sam ovaj smeštaj:

- Hotel Palace Targu Jiu

 http://www.booking.com/Share-l1EnNa

- Vila Adr Sebes 

http://www.booking.com/Share-AGeMie

- Apartmani Atrium Kladovo

https://www.kladovosmestaj.com/smestaj/atrijum-apartmani/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Nemam iskustva jbg, ali meni su svi pricali da jeste, da gledam jul ili avgust. Kažu da može da bude dosta loše vreme. Ja sad hvatam skoro zadnji voz, krećem za 3-4 sata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700
29 minutes ago, Alekre said:

Jel kasno polovina septembra za TF i TA?

Nadam se da nije, zadnje dve godine smo isli zadnji vikend u avgustu ili prvi u septembru.

Ove godine planiramo ako bude moglo tek od polovine septembra.

Videcemo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Moram da konstatujem da je severni deo TA malo propao..asfalt je vidno losiji nego zadnjih godina...

Bio za vikend..upoznao kolege iz backe topole i malo se vozio sa njima a posle nastavio sam.

Jaka kisa na TA ali sam je izbegao..pokisao jako malo..inace ceo dan bilo odlicno vreme ali u povratku se oblak prevalio preko planine i pocelo da grmi i lije.

 

Znaci oni koji su vec bili pa ocekuju da je ravno ko staklo malo da obrate paznju na put. gornji deo asfalta je odlomljen u komadima pa zna da bude nezgodno ako naletis u brzini a nisi pripremljen.

Juzni deo je i dalje odlican.

 

Inace nemojte menjati novce god ulicara...cujem pricu od kolega iz backe topole da su jednog zavrnuli za 50 eura...ja sam dizao na bankomatu sa svojom karticom sa kojom dizem i ovde pare. nisam primetio da su me zakinuli ili naplatili nesto iznad.

 

Inace provereno..najbolje vreme za TA i TF su druga polovina avgusta. TF nikako vikendom..TA mozes i vikendom (ja uvek isao vikendom i nikad guzvu veliku nisam imao)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT
Pre 9 sati, Alekre je napisao:

Jel kasno polovina septembra za TF i TA?

Evo kako je bilo 09.septembra , odlicno vreme za razliku od jula iste godine kad nam je bili kisovito. Nema pravila.IMG_20160909_120803.thumb.jpg.20850c384769a40293ec7532020fcd01.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Sutra ujutru planiram da krenem za TF i TA

Da li je bolje sutra prvo TF, a prekosutra TA zbog guzve, ili je manje vise svejedno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Juče sam se vratio sa solo vožnje, TF plus TA, sa tri usputna noćenja onako kako sam gore napisao. Vreme je bilo veoma promenljivo, npr. na vrhu TF sam se skuvao u kišnom odelu dok su oko mene šetali u šortsevima i majicama, a na vrhu TA sam vozio po takvom monsunu da sam mislio da ću završiti u ponoru! :moto2:Pokušaću da utiske saberem u mini putopis ali nisam baš nešto mnogo slikao... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja