Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Hteo sam TA sa juga na sever,a TFsa severa na jug. A ovaj predlog usvajam za sledecu turu,samo do Vidina kroz Bugaristan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ima budala svakojakih...ja na primer. Krenuo sam jutros u 6 iz Ramnicu Valcea. Vozio do Curte de agres,sipao gorivo,izvezao tranfagarasan,sisao na Sibiu,vozio do Sebesa,odvezao transalpinu,spustio se preko novaka u targu jiu,vozio do turn severina,presao preko djerdapa u srbiju. Preko d.milanovca,v.gradista i pozarevca stigao u zemun kuci. Vreme 21:30.

Znaci moze i prst u oko al boli.

U ovom slucaju iskreno sve me boli i glava bubnja

 

20180804_095006.jpg

20180804_150043.jpg

20180804_151002.jpg

20180804_174412.jpg

20180804_181357.jpg

20180804_213246.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Zemunac to je zato sto si isao sam. Da si imao drustvo stajao bi svako malo. Te cigara te kafa te piski te kaki.
Ali to ima i dobre strane. Posto si video da moze, sledeci put prosiri interesovanje pa potrosi malo vremena i nesto da posetis.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Svakako cu se vratiti opet tamo. Cak mi je super fora sa satorom i spavanjem u nekoj nedodjiji . Naravno u drustvu. Dal zbog vremenskih uslova ili vec zbog umora...transfarag mi je lepsi. Najlepsi deo alpine je bila magla i posle kisa. A svuda,svuda gori zemlja od vrucine.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Nešto se mislim da opičim jednu brzu turu Bgd / TA TF nedelja - utorak. Je l’ bio skoro neko, interesuje me 7a kakvo je stanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

@wiggin

 

i ja se smucam na ovoj temi , skupljam informacije , plan mi je Rumunija ove godine , ako sve bude kako treba 

 

cak mi je i ruta dosta slicna tvojoj , ali bi ja to podelio na bar jos jedan dodatan dan ( godine , kicma i tako to ;) )

 

za 7A sam i ja pitao , na 38 strani na vrhu imas doktorov odgovor , izgleda niko nije bio u poslednje vreme 

 

ako gledas , put na Google StreetView izgleda dosta lose , ali datum slikanja je 2012 , pa se nadam da su malo popravili put ....

 

Jesi li razmisljao ovde da odes taj prvi dan ???

 

 

na tom istom StreetView put izgleda onako , ali je lep , krivudav i prolazi kroz mnooooogo manje sela nego ruta 67 ??

 

U svakom slucaju , verovatno ces pre mene , verujem da nisam jedini koga interesuje stanje tih puteva i opsti utisci , a ako budes pisao putopis , jos bolje !!

 

Pozdrav !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Neka vas ne brinu sela kroz koja se prolazi. Rumuni voze preko 100 kroz njih. Okacite se za nekoga i gas. Ja sam pratio daciu logan,vozio je kroz sela 120,van sela do 150. Prileteo sam rumuniju. U povratku takodje. Samo jedan radar i patrolu sam video i to na auto putu kod Sebeša.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Taj put od Banje Herkulane do raskrsnice 67D i 67A je prošle godine bio jako loš. Rupa do rupe. Šteta jer je ambijent fenomenalan.
I dalje je isti. Nista nisu uradili da ga poprave a celom duzinom je posecen izletnicima.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 21 sati, dragan_alumiroi je napisao:

Taj put od Banje Herkulane do raskrsnice 67D i 67A je prošle godine bio jako loš. Rupa do rupe. Šteta jer je ambijent fenomenalan.

Steta , izgleda bas lepa deonica ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 14 sati, zemunac72 je napisao:

Neka vas ne brinu sela kroz koja se prolazi. Rumuni voze preko 100 kroz njih. Okacite se za nekoga i gas. Ja sam pratio daciu logan,vozio je kroz sela 120,van sela do 150. Prileteo sam rumuniju. U povratku takodje. Samo jedan radar i patrolu sam video i to na auto putu kod Sebeša.

Potpuno smo se pogresno razumeli ... ja bi da izbegnem sela i naselja bas zbog takvih budala , da vozim normalno ko covek .... i da vidim Rumuniju , a ne da preletim kroz nju ... zbog takvih vozaca , koje sam vidao cesto putem do Temisvara , izmedu ostalog , mi Rumunija i nije bas preterano privlacna ... kroz selo 120 ??? 

 

stvarno smo se pogresno razumeli ...

 

Ako budem imao zelju za preletanjem , odoh na NAVAK ...

 

Edit ... a verujem da ce nekome ta tvoja informacija biti od koristi , u to ne sumnjam ...

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Razumem te, i istog smo misljenja. To sam napisao jer je neko komentarisao da jako smara voznja kroz sva ta sela sa ogranicenjem 50. Samo sam hteo da kazem da niko ne vozi 50. Ono sto je moja preporuka za TA i TF su radni dani. Vikendom je lom vozila gore, kolone citave. 

Srecan put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: sremcica
  • Motocikl: cbr1000rr

Uh jebemti,izadjem na forum,da sebi razjasnim neke stvari posto planiram sa drugarima prvi put za Transalpinu preko Bele crkve sa dva nocenja,kad ovde svako svoju pricu da tek sad ne znam gde da organizujemo rutu i spavanje????pomoc:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Kako izgleda krkljanac na TF

fe1848c5cec30d69bbd40b3bf7c43572.jpg

Napred motori

b5a81c8368238283c317a6fd8abf291a.jpg

A pozadi 5 km duga kolona (posle verovatno i duže)

Pala stena na put, morali su da miniraju, ja sam sat i po čekao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Bio sam ja prosle nedelje ima  par tabli po gradu ali Jankovica nisam mogao da nadjem. Na kraju stanem ispred pansiona Ruxi imali su samo trokrevetnu slobodnu sobu (ja sam) cena bila 100lei-21.5e ,nisam hteo dalje da trazim, fino cisto i pristojno. Ujutru se probudim u 6 dobijem kafu i kroasan od vlasnika, docepim TDMa na pumpi pored i pravac TF pa TA. U Novacima sam bio oko 13h pa mi bilo glupo tu da spavam a imam vremena, pa sam tako opeglao do Mirijeva. Prvi dan 545km drugi 754km. 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja