Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

meni je vise bilo iznudjeno polu razocarenjem u transfagarashan, jer dolazak iz piteshtija je smor na kub! i onda woohooo kanjon i odjednom paf nema ga, i reko pi, odo ja dalje, dodjem na sibiu reko hmmm ima malo selo i branica pored tu cu zaleci, kad ono prvi semafor i pahaaaaaa 150km ne mozes da spustis jebeni gas vise, niti usporis niti stanes samo bi vozio, da sam imao dana iz novaka bi se vratio jos jednom sve u hodu

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Moze li neki savet od poznavaoca materije.? Zbog posla sam primoran da u rumuniju idem vikendom. Plan mi je da u petak odem popodne do kladova. Tamo prespavam.... U subotu poranim.,izvezem transalpinu,negde prespavam i u nedelju se vratim za bg. Da li je to izvodljivo, gde spavati, da li voziti i transfag posle transalpine,? 

Ako nisu prikladna pitanja ili su ponovljena vise puta u temi, neka moderator obrise post. 

Hvala na pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Greskom mi se ucitao prethodni post. Ja sam imao slicnu dilemu pre dve godine i isto toliko vremena. Odlucio sam da idem i na Transalpinu i Transfagarasan. Samo ja sam isao radnim danima a to je olaksavajuca okolnost. Ako se odlucis za tu varijantu imaces prvi dan 250km a druga dva po 500 sto nije malo. Znaci vozi, vozi i samo vozi. Opet dobijaju se dve muve jednim udarcem. Ako se odlucis za to onda prvo vozi TF pa TA jel ti je blize za povratak.

 

Prva varijanta sa samo TA ti je mnogo komfornija i imaces vise vremena za uzivanje. Posle Kladova mozes da odvezes TA pa da spavas u Sebesu. Poslednji dan lagano nazad i mozes da biras Temisvar ili nacionalni park Semenik.

 

Ti znas sta te interesuje i koliko si spreman da vozis. I obavezno obrati paznju na vremensku prognozu jer kisa ili magla znatno ispora

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Hvala puno na odgovoru. Prave informacije. Prognozu cu da pratim, ako jave kisu i maglu necu da idem pa taman nikad ne otisao tamo. Isao u grcku kupala me kisa, isao u cg kupala me kisa. Juce se vratio sa Brača, u oba smera me ubila kisa. Dosta mi je kise za sledecih par godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Verujem. Samo je problem sto oni ubodu dan, maksimum dva unapred pa moras da budes malo fleksibilan sa planiranjem polaska. Pored onih standardnih ja sam pratio i yr.no prognozu i prilicno su tacni.

 

Za smestaj nemoj da brines ima ga svuda i to prilicno povoljno. Verovatno znas ali nije na odmet kao info da nema vinjete za motore u Rumuniji.

 

Ako vodis i saputnicu definitivno idi samo na TA. Ako ides solo onda vagaj.

 

Srecan put i lep provod i pisi kako je bilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Zemunac, takva je godina.

Prosle godine u sred Juna nismo mogli da predjemo TA jer je pao sneg. a Sutradan da poludis od 32 C.

Najgore je magla. Popnes se na TF sa juzne strane sija sunce, milina. Prodjes kroz tunel i u djes u Alisinu zemlju cuda. Ali u magli da nevidis svoj korman.

Jeb/tiga, nista od fotkanja. Pa dodjes sledece godine.

Vidi, neznam kakav si u sedlu (drveno dupe), presli ljudi za dan za dva za tri pa i za cetri.

Sto sporije vozis vise vidis. Ako samo jurcas kao ja vidis samo srednju liniju i auspuh od kamiona ili autobusa.

Ja sam vozio dva dana:

1 dan: BG-Bela crkva-Oravita (nacional park Nera)-Banja Herkuluane-Targu J.-Novaci (e tu moze na TA jug-sever do Sebesa, put 67c)-Ramnicu Valcea ( moze nocenje pa ujutro napad na TF ili) - Curtea de Agres.

O ovom delu puta nikad niko nije pisao a mislim da je veoma vazno.

Vozio sam ga jutrom (oko7h) a vozio sam nocom(oko 22h). Jutrom je mnogo lepse i bezbednije. Put nije dug ali je ocajan i samo poznavanje prirode puta vas cini bezbednijim.

Inace na samom putu postoji nekoliko moto motela-nazovi.

Nas drug Jankovic je cinimi se pravio neke izmene ali u CdeA ima smestaja.

2 dan: Preso TF, pa autoputem do Sebesa pa na TA i nazad preko Novaka, Targu J, Drobeta TS. Kladova, Gradista, Smedereva do BG.

Prosle godine u tri dana isti pravac kretanja. Pauza u Sebesu na jednom rancu za "motoriste".

Zelja mi je da sve ovo vozim kontra ali boze moj nije to najvaznije.

I ako hoces drustvo u putu, sledeci ili koji vec vikend idem sa tobom jer inace mi je u planu.

 

DSC05689.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Sutra posle podne krećemo do kladova,pa prekosutra ujutru za rumuniju.
Nemamo neki razrađeni plan kuda po rumuniji,ali TA i TF sigurno. Planirali smo do turde(rudnik soli).
Ide nas dvoje sa dva motora,vraćamo se u nedelju.

Pa ako neko hoće da se pridruži, nek se javi.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Izvinjavam se.
Da ispravim sebe.

Krećemo prekosutra za kladovo.
Tj. Četvrtak za Kladovo.
Petak ujutru za Rumuniju


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@zemunac72 zadnji dan ti je malo naporan. Može, ja sam odvozao tako, ali sa mukom. Bolje prespavaj u Sibiu, pa se preko Temišvara vrati, to ti je malo preko 400 km. TF i tako nije nešto, osim onog vidikovca kada nema magle. A TA je :jee1:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ne bih sad da se ponavljam, ali ajde jos jednom da priupitam.

Mi planiramo verovatno poslednji vikend u avgustu. Planirali smo prvi dan (petak) otprilike: Cacak - Kladovo - Curtea de Arges. (ili u slucaju da zavrsimo sa poslom ranije u cetvrtak da odvezemo koliko toliko pa da skratimo taj prvi dan). Drugi dan bi znacio TF i TA i nocenje negde u Ranca, Novaci, Targu Jiu i slicno. I u nedelju, treci dan bi znacio povratak do Cacka, nekih oko 400km. 

Jel smatrate da je bolji taj krug ili skratiti prvi dan, spavati npr Targu Jiu, Novaci, Ranca, pa onda sutradan u subotu ici TA pa onda TF, i za nedelju ostaviti povratak od Curtea de Arges ili Ramnicu Valcee? 

Pre svega mislim, kojim smerom je lepse ici TA?  Jug-sever ili sever-jug? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Pozz ekipi!

Ja sam bio od 21-23.7. 1300 km iskustvo vrhunsko!

Prvi dan Ruma - Targu Jiu (preko Djerdapa) lagano pored Dunava... Targu Jiu lep gradic sa puno trgova i fontana Ima i neki dobar bazen u gradskom parku pored reke, pa ko ranije stigne moze i da se brcne (krenuo oko 6 iz Rume , stigli u TJ oko 4-5 popodne)

Drugi dan TA- Turda - Deva (8-9 h - 20 h popodne ) TA do vrha sunce od vrha oblaci i kisica lagana,  Turda mnogo lepa turisticka atrakcija

Treci dan  Deva -Hunedoara - Resita - Oravita Krenuli oko 9 kuci u rumi oko 18 h (par pauza po sat)

Krenuli sa lepim vremenom do Dvorca Korvina u Hunedoari i posle sat kisa do kuce skoro

Sve u svemu super, putevi odlicni, ponasanje ostalih ucesnika u saobracaju odlicno!

Ipak sam misljenja da treba na put povesti nekoga ko je vec bio, da zna na sta treba obratiti paznju i kojim tempom sve obilaziti jer u protivnom promakne ( o mom misljenju ) dosta lepih predela i detlja....

Dodacu i neke slicice kad stignem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Ne bih sad da se ponavljam, ali ajde jos jednom da priupitam.

Mi planiramo verovatno poslednji vikend u avgustu. Planirali smo prvi dan (petak) otprilike: Cacak - Kladovo - Curtea de Arges. (ili u slucaju da zavrsimo sa poslom ranije u cetvrtak da odvezemo koliko toliko pa da skratimo taj prvi dan). Drugi dan bi znacio TF i TA i nocenje negde u Ranca, Novaci, Targu Jiu i slicno. I u nedelju, treci dan bi znacio povratak do Cacka, nekih oko 400km. 

Jel smatrate da je bolji taj krug ili skratiti prvi dan, spavati npr Targu Jiu, Novaci, Ranca, pa onda sutradan u subotu ici TA pa onda TF, i za nedelju ostaviti povratak od Curtea de Arges ili Ramnicu Valcee? 

Pre svega mislim, kojim smerom je lepse ici TA?  Jug-sever ili sever-jug? 

 
Ti ces od Cacka preko Rudnika i Topole Mladenovca pored Smedereva pa niz Dunav do Kladova. Vec to je dobra deonica. Predji u Rumuniju pa prema CdeA. Kad se umoris trazi smestaj.
Pa ujutro na TF sa juzne strane. I ako dobacis do rudnika u Turdi. Neznam dokle radi.
Za trezi dan ( povratak) ostavi TA pa nazad kuci preko TJ i Kladova.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Hvala na predlogu. Moguce je i to. Ali opet bas da bismo izbegli previse umora prvog dana, planirali smo u cetvrtak popodne da krenemo pa da dodjemo makar do Velikog Gradista, Golupca, Kladova, dokle god...

Dakle poenta svakako da idemo TF jug-sever, a TA sever-jug? Ili je podjednako lepo i dobro, pa kako god da se organizujemo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Nik, Istu kilometrazu odprilike imamo . Predprosle godine kada sam isao drugi put ruta je bila ovakva . 

1. dan V.Banja - Zajjecar - Curte de arges , 

2 . Curte de arges - preko fagarasa - sibiu -  Novaci (Transalpina)  - Moze spavanje i u sibiu.

3. Transalpina - V.Banja

 

Meni je ovo idealno za dva noćenja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
On ‎7‎/‎31‎/‎2018 at 4:15 PM, nikvuksa said:

Hvala na predlogu. Moguce je i to. Ali opet bas da bismo izbegli previse umora prvog dana, planirali smo u cetvrtak popodne da krenemo pa da dodjemo makar do Velikog Gradista, Golupca, Kladova, dokle god...

Dakle poenta svakako da idemo TF jug-sever, a TA sever-jug? Ili je podjednako lepo i dobro, pa kako god da se organizujemo...

 

Pametno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
14 hours ago, zemunac72 said:

citam,prevrcem obrcem i nisam pametan. Sutra krecem cim zapalim sa posla...a kuda i kako...mozda dodje inspiracija nocas :)

Bela crkva, Oravita, Kanjon Nere, Banja Herkuluanu, Targu J, Curtea de A. Pa spavaj. (500 km ali moze da se izgura)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Isao sam dunavskom magistralom na djerdap. Krenuo sam iz Beograda u 13h. Uspeo aam da dobacim do Ramnicu Valcea. Pocelo da se smrkava i nisam hteo dalje. Uzeo sam hotel i ujutru nastavljam. Trenutno ovde pljusti kisa. Do Curtea de a imam 40 km. Nadam se da stizem sutra oba prevoja da ispeglam i spavam negde u novacima.

Pozdrav 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50
On 25.7.2018. at 14:32, sparco je napisao:

a jel jos ima budala ko ja da voze transfag i transalpinu u jedan dan  ?

lma,valjda vise nas,ali ne smatram nas budalama. I ne vidim razloga sto se ne bi izvozala oba prevoja u danu,sto se same voznje tice. E sad,ja sam putovao sam,ne razvlacim pauze na po pola sata,ko sto zna da bude u grupi,vec na cigar duvana,ne kacim se na internet(tel mi na dugmici),ne slikosem se za fejsbuci,nego samo ono sto mi se svidja,a ja mi se ne svidjam:),ne stajem na svaku krivinu,budim se rano ionako, i sl,a isao radnim danom gore.

U 3 dana, 1dan -  Kumanovo,Nis,Zajecar,Kladovo,Targu Jiu,Novaci.

2dan -  T/A - T/F , Curtea de Arges, Targu Jiu.

3dan - Targu Jiu ,Kladovo,Smederevo,Kumanovo. 

Znaci,sve je relativno,al da moze,moze,bez problema oba prevoja za dan.

A,ako se sloze kockice,opet cu ove godine samo obrnuti smer.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 10 minuta, zorebre je napisao:

lma,valjda vise nas,ali ne smatram nas budalama. I ne vidim razloga sto se ne bi izvozala oba prevoja u danu,sto se same voznje tice. E sad,ja sam putovao sam,ne razvlacim pauze na po pola sata,ko sto zna da bude u grupi,vec na cigar duvana,ne kacim se na internet(tel mi na dugmici),ne slikosem se za fejsbuci,nego samo ono sto mi se svidja,a ja mi se ne svidjam:),ne stajem na svaku krivinu,budim se rano ionako, i sl,a isao radnim danom gore.

U 3 dana, 1dan -  Kumanovo,Nis,Zajecar,Kladovo,Targu Jiu,Novaci.

2dan -  T/A - T/F , Curtea de Arges, Targu Jiu.

3dan - Targu Jiu ,Kladovo,Smederevo,Kumanovo. 

Znaci,sve je relativno,al da moze,moze,bez problema oba prevoja za dan.

A,ako se sloze kockice,opet cu ove godine samo obrnuti smer.:)

Zasto si iz Zajecara isao u Kladovo mogao si Zajecar ,Vidin ,Kalafat(preko Dunava) Krajova ,Pitesti  Curtea de Arges TF Sebes TA.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja