Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

jevtaNS , dragane , doktore .... hvala vam svima ... primio do znanja vase predloge , promenio neke sitnice , pa ako vas ne mrzi , proverite ....

 

prvi dan , do granice imam nesto manje od 100 kilometara , posle ovako , spavanje Targu Jiu

 

 

 

drugi dan , opet mora u kurviger mapama ...

 

https://kurviger.de/en?point=45.038778%2C23.262992&point=45.201703%2C23.693969&point=45.756266%2C23.630283&point=45.955163%2C23.571639&point=45.920035%2C23.667855&point=45.791258%2C24.14825&point=45.707618%2C24.24511&point=45.727154%2C24.365959&locale=en&vehicle=motorcycle&weighting=curvature&additional_weighting=&ch.disable=true&use_miles=false&elevation=true&layer=Esri Streets

 

 

spavanje Sibiu , po mogucnosti blizu starog grada ...

 

treci dan 

 

https://kurviger.de/en?point=45.726705%2C24.375229&point=45.436692%2C24.621885&point=45.215966%2C24.977417&point=45.5223%2C25.369899&locale=en&vehicle=motorcycle&weighting=curvature&additional_weighting=&ch.disable=true&use_miles=false&elevation=true&layer=Esri Streets

 

samo zaboravite ona skretanja sa glavnog puta oko Campulung i posle Bucar , kurviger luduje ... 

 

spavanje Bran , po mogucnosti blizu starog grada ...

 

e za cetvrti dan sam smislio ovo , taj put 7A mi , bar na mapi izgleda lepo , sta mislite ?? poznajete li put ??

 

 
 

spavanje okolina grada Petrosani , odatle petog dana kuci ...

 

sta mislite ?  svaki savet dobrodosao ... hvala !!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako vec obilazis Bran, onda bolje da spavanje bude u Brasovu, odlican grad...samo jos malo napred. Malo juznije od Brasova, pored Sinaje je i dvorac Peles, vredi videti.

Put 7A, od mesta gde sece TA prema Petrosaniu je bio u dosta losem stanju, ako u medjuvremenu nije renoviran. Vredi prolaska kroz prirodu koja je prelepa, ali obzirom da si naglasio da izbegavas makadam/los put, pokusaj da se raspitas.

edit: moze i ova Jevtina varijanta za povratak

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 9 sati, JevtaNS je napisao:

Okreni 4 dan na sever u Turdu obiđi rudnik soli

5 dan hunedoara dvorac Korvin pa kući

https://goo.gl/maps/RV44XGZrz4z

hvala na savetu , ne privlaci me taj rudnik soli , mada izgleda interesantno , meni klaustrofobicno pomalo ...

 

Pre 8 sati, dragan_alumiroi je napisao:

Uživaj.
Javi kakav je asfalt na 7A.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 

izgleda da hocu ... :moto2:  na bar 50-tak mesta sam usao na Google Streetview , nasao sam makadam ponegde , ali na slikama kaze da su uslikane 2012 te , valjda su sve vec sredili ... :care:

 

Pre 6 sati, doktor je napisao:

Ako vec obilazis Bran, onda bolje da spavanje bude u Brasovu, odlican grad...samo jos malo napred. Malo juznije od Brasova, pored Sinaje je i dvorac Peles, vredi videti.

Put 7A, od mesta gde sece TA prema Petrosaniu je bio u dosta losem stanju, ako u medjuvremenu nije renoviran. Vredi prolaska kroz prirodu koja je prelepa, ali obzirom da si naglasio da izbegavas makadam/los put, pokusaj da se raspitas.

edit: moze i ova Jevtina varijanta za povratak

 

 

video sam taj Peles , mozda drugi put ... vratit cu se , valjda ;)  necu toliko da se razocaram ... nadam se :P ( ovaj smajli nije namenjen tebi .. )

 

kada si prosao na 7A ??

 

hvala svima !!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 3 minuta, bocca_bastard je napisao:

Ja sam bas danas i juce jurio po gugletu puteve i mesta da pribelezim u video sto montiran gde sam bio. Google street view je uglavnom iz 2012. za Rumuniju, i nema veze blage sa trenutnim stanjem. Skoro svi putevi gde sam se ja kretao (nije tvoja putanja) su novi skroz, a na GSW su bas losi

 

u pravu si , primetio sam i ja da su iz 2012 , ali bolje mi proverit ...

 

ako je put ovakav  , neznam od kad je video , definitivno ne idem tu

 

 

 

mada ima i drugih , kao na primer ovaj video ...

 

 

ako je stanje takvo , valjda bi i preziveo tih par deonica makadama ... :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@ Velimlje2

 

Nisam skoro prosao 7A, ima par godina, a i tada samo jedan deo...zato sam i rekao da se informises. Inace priroda je stvarno prelepa, i ako imas vremena, treba zastati na nekim mestima i malo uzivati. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

@doktor

 

hvala na info ...

 

usput , dobra vest , od pre neki dan Transalpina je otvorena !!!       za TF treba jos da se ceka ....  :moto2:

 

 

https://www.romania-insider.com/transalpina-reopens-traffic-may-2018/

 

http://romaniatourism.com/travel-advisory.html

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 6 sati, JevtaNS je napisao:

Turda je bila najbolja destinacija po viđenju svih iz moje grupe nas 14

 

Jevto , hvala ti na informacijama , gledao sam , ali ako mi se ne ide u taj rudnik soli , a ne ide mi se , onda obilazak Turde nema nekog smisla .. za onaj Hunedoara sa tim dvorcem , tu bi vec isao , ako se ispostavi da ova ruta 7A nema smisla ... onda bi iz Brana isao na Ramnicu Valcea , pa odatle rutom 7 pravo na Sibiu , a odatle do Hunedoara , a tu i nocio ... videt cemo ... 

 

najiskrenije , velikih gradova i dvoraca sam se u zivotu nagledao ... ako je drugi izbor interesantan put , uvek se zna , idem tuda 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Moze li neko kratko upustvo za jednodnevni obilazak Temisvara.Naprimer,da li mogu sve znamenitosti,koje vredi posetiti,da se obidju motorom ili ga negde parkirati pa onda peske ili nekim prevozom druge vrste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Da li to znaci da parkiram negde pre te pesacke zone pa pesaka.Predpostavljam da je to u centru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Da ima parkinga okolo mi parkirali pored parkinga na trotoaru niko nas nije pipno.

Kad bi išao ako primaš društvo mogla bi se piti kafica tamo ako smo slobodni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Ovo bih vozio 19-22.7.2018.

predlazite mesta za slikanje , za videti ne propustiti, hotele-pansione .

prvi put idem na ovako daleku rutu  dobro bih je isplanirao

Hvala unapred

MAPE RUTA.docx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ima ovde mnogo predloga za rute malo prouči .Ovo ovako kako ti prezentuješ nije dobro.

Kaži kolko dana i šta bi da vidiš koliko vas pa i da se uključimo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Nesto sam nacuo i ne znam jel tacno pa da pitam vas .... cuo sam da je TF put dat pod koncesijom nekom privatnikom i da ga je zatvorio?!?!??!? Istina????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Pozdrav društvo.

Hteo bih da vas obavestim da ima jedna prelepa etapa za naše oči i točkove, i za pluća, ma za sva čula.
Juče sam tuda prošao kamionom, prelepo.
Naravno Rumunija je u pitanju, put 1H, od Oradee se krene prema Cluj Napoca i posle nekih 30tak km. u mestu Alesd se skrene levo prema mestu Zalau.
Odmah po izlasku iz Alesd-a kreće lepota, krivina na krivinu, na pojedinim mestima uspon je i 9%.
Ako gledate na Google street view videćete stari i loš asfalt ali nije više tako, totalno nov put, lepo obeležen, visoke ograde u serpentinama....
Rekoh sebi ovde mora moja Afrika da se provoza nema da zahfali .
Još jednom pozdrav i srećno.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 997 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 10.7.2018. at 10:18, JevtaNS je napisao:

Smeštaji su toliko jevtini da kamp po meni nema smisla.

Osim ako je kampovanje u prirodi  pored motora druga ljubav.campeurs.gif.45f11a0617d31cb8d60a0416083d7b79.gif..... i to van uredjenih kampova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 997 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Velimlje2     

  • Drug član, 1138 postova

Sta bi druze nista pasovi, fensi ture,preovladlo 30e/dan u odnosu na 100e/dan.Salim se druze vidis da je istok za prave momke.Ustvari tek ces da vidis kad budes izvozao.Kojim motorom ides pa te plase putevi ? Ako nisi mnogo radoznao i ides uobicajenim rutama neces naici na te krseve od puteva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 997 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Posto 22.07. idemo na put kroz (opet) Rumunuju skroz na sever do Sapante "Vesela groblja" valja videti pa zatim na istok Jasi i dalje sta je preporuka od onih koji su  bili ,sta bi vredelo obici na toj relaciji Sapanta -Jasi.Motori su putna varijanta tako da su malo probirljivi po pitanju podloge . Od 24.07do 28.07. po terenima u okolini Sibiua se odrzava Hard enduro Red Bul reli koji cemo posetiti pa zatim na sever Sapanta  posle toga na istok Jasi pa preko granice na dalje dok nam ne dosadi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 11 minuta, Sveta 5. je napisao:

Velimlje2     

  • Drug član, 1138 postova

Sta bi druze nista pasovi, fensi ture,preovladlo 30e/dan u odnosu na 100e/dan.Salim se druze vidis da je istok za prave momke.Ustvari tek ces da vidis kad budes izvozao.Kojim motorom ides pa te plase putevi ? Ako nisi mnogo radoznao i ides uobicajenim rutama neces naici na te krseve od puteva.

 

Sveto , ja iskreno verujem da , ko sto kazu , sve ima svoje , u ovom slucaju vazi isto ... moze biti lepo , a ne mora biti skupo , sve to stoji ...

 

ali , iskreno , vise me vuce na zapad ... sta cu ... tebe ocigledno vise vuce Rumunija ... sta da se radi :takoje:

 

idem ovih dana , sve je vec bukirano , na zapad , ujesen se nadam Grckoj , a Rumuniju ce da uguram negde , uz put , bar cu da probam ...

 

putevi me ne plase , ne volim makadam ... moze da se kaze da ga izbegavam u sirokom luku ... zato pitam ....

 

na primer , kod nas me vuce na Taorska vrela i na meandre Uvca ... ici cu ja , kad tad , ali ISKLJUCIVO avtom ...

 

sta da radim , ne moze se protiv sebe , zar ne ?

 

dali je istok za prave momke , odkud znam , pitaj nekog momka , ja sam mator .... ;)

 

inace vozim GS-a , obicnog , ne ADV ... bas zbog moje mrznje makadama ... nebi imalo smisla da vozim ADV , zar ne ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja