Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Pa mapa je i podeljena po danima

Prvi put koristin pa se ne snalazim izgleda najbolje, ove tačke su prekidi tj dani ?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: bmw r1250 gsa

Moze li pomoc, ima li neki kontakt telefon ili mail pansiona Jankovic u Curtea De Arges?

Na ove sa neta se ne javljaju za razliku od proteklih godina, mozda promenjen broj!

Unapred zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

restaurantsarbesc@yahoo.com

Mail od jankovića

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Da li je neko isao na TA i TF krajem augusta ili pocetkom septembra? Zanima me kakvi su vremenski uslovi u tom periodu i vrijedi li se uputiti tamo tada motorom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

IMG_20160909_120230.thumb.jpg.62c51ce34b30aaed09601c3f3657a5dc.jpgJa isao prosle godine i u julu i posle kraj septembra. U septemvru vreme bilo savrseno dok u Julu nismo nista videli od oblaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Presao oba prevoja jako mnogo puta i po mom iskustvu najstabilnije vreme je poslednjih par dana avgusta i prvih par dana septembra.

 

Par puta smo imali vec pored puta 10-20cm naslaga ociscenog snega ali je vreme uvek bilo lepo, relativno toplo, vedro i suncano. Tih recimo nedelju dana je "labudova pesma" prevoja i cesto se desi da vec 07.septemra krenu strasne mecave i da zaostale kampere helikopterima skidaju sa planine.

 

Medjutim poslednjih godina kao da se ta granica malo pomerila u jesen... pre, cini mi se, dve godine neko sa foruma je po savrsen lepom vremenu presao TF u oktobru

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R
Pre 15 sati, dragan_alumiroi je napisao:

Idem ja pa ti javim.. emoji4.png

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk
 

Kada? Ja za sada planiram sam na put jer je postalo jako teško uklopiti svoje slobodno vrijeme i onih koji su zainteresovani za taj put...

 

Za sad mi je plan poslednji vikend avgusta ili prvi vikend septembra.

 

Hvala svima na ovim lijepim informacijama što se tiče vremenskih uslova :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

U pravu je kolega quasaar da je u tom periodu najstabilnije vreme... Ja sam išao prošle godine poslednje nedelje avgusta i bilo je super... Na vrhovima nije bilo mnogo hladno a u niziji temperatura nije prelazila 30 stepeni... Kiše skoro da nije bilo...Ipak morao sam da pomerim polazak za par dana da bih imao takvo vreme.

 

Imaj na umu da su to visine od preko 2.000 metara i da vreme zna da se promeni za pola sata... Zato je najbolje da pratiš prognozu i to maksimum 2-3 dana unapred i da budeš malo fleksibilan sa datumom polaska, ako možeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
33 minutes ago, Jimmy LaLa said:

Kada? Ja za sada planiram sam na put jer je postalo jako teško uklopiti svoje slobodno vrijeme i onih koji su zainteresovani za taj put...

 

Za sad mi je plan poslednji vikend avgusta ili prvi vikend septembra.

 

Hvala svima na ovim lijepim informacijama što se tiče vremenskih uslova :)

Kećem u subotu 2.9. ujutru i naredna 3 dana sam u RO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

 

pre 11 minuta, king_julien je napisao:

Jel moze neko da da sajt gde da se prati vremenska prognoza koja je koliko ~ toliko pouzdana..

Evo, ja jutros proveravao za sledeću nedelju na Yr.no:

 

https://www.yr.no/place/Romania/Other/Munţii_Făgăraş/long.html

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Btw. i ja se kanim celo leto da prođem TA i TF pa nikako da složim kockice: ili su vremenske prilike problematične (kiša, pretoplo), ili mi neko zakaže rođendan, krštenje i sl.  Od 19.8. sam na godišnjem i planiram da taj vikend iskoristim za putovanje. Samo još nisam načisto da li da idem na 2 noćenja (što mi više odgovara zbog porodičnih obaveza i priprema za letovanje) ili na 3. Planirao sam da idem preko Bele Crkve, preko nacionalnih parkova na Božoviće, pa na Banju Herkulanu i da noćim u Targu Žiu, Novaci i sl. znači "ispod" Transalpine. To je oko 450 kilometara. Drugi dan sam planirao da krenem preko TA sa juga na sever, zatim na istok do Kartišoare pa TF iz pravca severa ka jugu sve do npr. Kurtea de Arđeš (od Targu Žiu preko TA i TF oko 350 km), ili npr. Ramnicu Valcea. Treći dan se vraćam kući preko Targu Žiu, pa na Drobeta Turnu Severin nazad u Srbiju. Dalje, Dunavskom magistralom  do Golupca ili V. Gradišta, zatim na Požarevac i do NS auto-putem,  da malo ubrzam i olakšam sebi put jer treba preći oko 570 km.

Gledam smeštaje preko Bookinga, ima da se bira za svačiji ukus i potrebe, i tu se nešto ne bih opterećivao dal' je 5e gore-dole u odnosu na prosek. Više mi odgovara da je smeštaj sa doručkom kako bih u punom komforu obavio sve one jutarnje rituale koji počinju kafom ;), pre nego što se napakujem u opremu i sednem na motor.

S' obzirom da do sada nisam vozio ovu rutu nadam se da će sve ispasti kako sam planirao. U tom smislu, svaka korisna sugestija je dobrodošla... Brine me malo da li ću se smoriti zbog dnevne kilometraže (opisana opcija sa 2 noćenja) jer kada sam u Junu išao rutu NS-Herceg Novi (preko Bosne) i nazad preko Nikšića, Žabljaka, Prijepolja itd. do NS došao sam do zaključka da mi je 600 km magistralnih puteva u jednom danu "plafon".

Takođe, zainteresovan sam za društvo pa ako ima interesenata...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Preporuka za smestaj :

14138138_10201953438315239_2795034348544007367_o.thumb.jpg.b6149c7ed66782e50b702c15307df52d.jpg

 

Samo tople vrece za spavanje. i obavezno dizanje po mraku da se posmatra nebo. nema svetla stotinama kilometara okolo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja