Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Jel zna neko dali motoristi plaćaju prelazak preko mosta između Vidina (Bugarska) i Kalafata (Rumunija). Gledao sam na njihivom sajtu i u cenovniku nigde ne stoji cena za prelazak motorom pa je pretpostavka da se ne plaća ali ako neko ima informaciju iz prve ruke ne bi bilo loše da je podeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Jel zna neko dali motoristi plaćaju prelazak preko mosta između Vidina (Bugarska) i Kalafata (Rumunija). Gledao sam na njihivom sajtu i u cenovniku nigde ne stoji cena za prelazak motorom pa je pretpostavka da se ne plaća ali ako neko ima informaciju iz prve ruke ne bi bilo loše da je podeli.

motori ne placaju mostarinu,sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

planiramo turu kroz rumuniju, cilj je rudnik u turdi, bukurest, konstanca - crno more uz obalu pa preko varne, trnova i sofije nazad u srbiju... deo ovoga sam vec vozio ali ako neko ima vise iskustva, ako je obilazio okno, gde smestaj u turdi ili kluzu uzeti, kakav je put preko sigisoare i brasova, da li je u konstanci vec guzva pocetkom juna... hvala za svaku sugestiju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Super smestaj u centru Turde: Hotel Centrum Turda : https://www.booking.com/hotel/ro/centrum-turda.en-gb.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaMEBiAEBmAEuuAEIyAEM2AEB6AEB-AELkgIBeagCAw;sid=551fecc36f4b8e49f2c292d7dd6f036a

 

Sto se tice tog dela RO, svuda su putevi dobri... Od Bukuresta do Konstance mozes birati autoput ili magistralu (paralelno sa AP). 

 

Sezona na Crnom Moru pocinje sa 1. majem, ali to nije kupacka sezona. Crno more se polako zagreva i u junu je jos dosta hladna voda. Prava sezona pocinje u julu a spic je avgust. Obala postaje ponovo pusta polovinom septembra. Konstanca je ogroman grad, jedna od najvecih teretnih luka u ovom kraju sveta, velika je guzvara i bas i nema plaze. Za plazu preporucujem Mamaiu, Saturn, Jupiter i da lje na jug do malog mesta Vama Veche gde se u sezoni okuplja mladez slobodnog uma, odrzavaju koncerti na plazi i kampuje dzaba na samom pesku uz vodu. U Vama Veche se ljudi opiru komercijalizaciji.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Vratismo se večeras sa trodnevnog putovanja po Rumuniji, tj.TF i TA.

Prvi put sam u Rumuniji i za mene je predivno iskustvo.

Vozili smo se tri dana po 8,9 sati.

1.dan Beograd, pa atoputem ka Požarevcu, prešli kod Đerdapa, a onda pogrešili i otišli na E70 i E79 do Targa Jiu, E79 dobar za velike brzine, u selima ograničenje na 70 km/h, spavanje u Ramnica Valcea

2. dan do Curtea de Arges pa TF, kolovoz za pravi enduro, meni na TDMu pozadina stradala, nakon toga Sibiu, pa magistralom ka Sebesu, i tu opet pogrešismo pa skratismo pre Sebesa ka Transalpini. Put očajan. Onda na Transalpinu pa Novaci i spavanje u Targa Jiu.

3. dan na E67 do Drobenta Turnu Severin, pa uz Dunav i preko Belog Kamena na Belu Crkvu, Kovin i Pančevo nazad u BG.

 

Ukratko TF čekam da poprave asfalt koji je Čaušesku napravio pa da idem opet.

Transalpina predivna i meni malo zahtevna (imam problem sa desnim serpentinama, naročito uzbrdo).

 

Jedva čekam ponovo TA i malo štošta da prođem po Rumuniji, sad smo se samo vozali.

Ako nekog zanimaju detalji slobodno neka pita.

 

 

ceo.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
8 hours ago, bocca_bastard said:

Pa koliko te je kostalo, nista drugo mi ne pada na pamet :D

Okruglo 100 €, razmenili smo 150€ u menjačnici, i preko kartice još oko 50€, a nas dvojica, nisam sabirao račune, ali jedno spavanje po osobi 10€, drugo 20€ u hotelu sa bazenom i đakuzijem, doručkovi i večere oko 10-15€ za dvojicu, gorivo, kafe itd. Nismo štedeli, i nismo rasipali, normalno neko ponašanje, restorani su prihvatljiviji nego u Srbiji.

1 hour ago, Clyde said:

Mi kad smo bili u septembru prošle godine put je bio sasvim dobar! Šta mu je sad? 

TF mojoj pozadini se nije svideo, od Curtea de Arges do brane je put prilično neravan, od brane do vrha je prihvatljiv. Tunel je za moje oči i akmodaciju na promenu intenziteta svetla malo traumatičan, jer sam video samo svetlo na kraju tunela i sijalice na svodu.

Nakon tunela je asfalt izgreban grebalicom i bacaka levo desno nekih 20km, nakon toga je prihvatljiv.

Ali možda je to samo moje gunđanje. Imamo i snimak od tunela.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
1 minute ago, bocca_bastard said:

Hvala ti. Mora se rumunija odraditi u narednih mesec dana

Izbegavaj vikende zbog više saobraćaja. Radnim danima je opušteno, sreli smo 15 vozila na celoj TA. A za TF sam čuo da je tek otvorena pre 7 dana. Bilo je leda na severnoj strani.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 18 minuta, bocca_bastard je napisao:

To svakako. Ja svaki vikend radim, tako da jedino preko nedelje mogu

Teški off! Izvinjavam se, ali moram.

Jesi li odvozao npr put Kragujevac-Trstenik, KG-Jagodina (starim putem, preko Raklja), KG-Valjevo (uvek pominjem KG jer je to moja početna tačka), BG-KG, preko Avale (to ćeš, nadam se, u utorak:)), BG-Kladovo i mnogo takvih puteva, sa predivnim predelima, krivinarenjem?

Mnogo deonica mi pada na pamet, ali da ne gušim temu.

Ciljano, samo na vožnju, u inozemstvo mogu da odem samo kada se provozam većinom fenomenalnih deonica u Srbiji. A mnogo ih je. 

Ovim postom ne želim da kritikujem kolege koji vole te trans... i sl, već samo da ih podsetim da i ovde ima mnogo lepih puteva i predela za vožnju.

Lično, pre bih se (to i planiram) provozao Jadranskom. Oprostite na off-u, ali je to jače od mene (priča o škorpiji i žabi:)).  

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Mislim da je vec nekoliko puta na raznim postovima vezanim za TF severna strana da to nije los asfalt jer nije dobro napravljen vec da je namerno takav zbog leda, snega I vode kad krene da se topi sneg I led.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Planiram prvi eventualno drugi vikend za TA I TF I jos ponesto, pa ako ima zainteresovanih ili rado bi se pridruzio grupi.

Samo ne u dva dana, to sam vec uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ima li neko informacije o smeštaju, hotel, hostel, apartmani, pansion...  i naravno cenama u okolini Bigar Cascade Falls i Kanjona Nere?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
7 minutes ago, Arso said:

Ima li neko informacije o smeštaju, hotel, hostel, apartmani, pansion...  i naravno cenama u okolini Bigar Cascade Falls i Kanjona Nere?

Ja sam put u Rumuniju odradio preko booking.com, i bilo je super, zgodno je jer ima i ocena, slika, tačne pozicije, jeftinije je nego kad se plaća na recepciji itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Nema šanse da je jeftinije nego kad se plaća na recepciji, jer se booking ugrađuje u cenu. Ali je svakako sigurnije i lakše... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Може да буде. Имао сам пример лични у Грчкој. Јефтиније је било преко Букинга него на рецепцији па сам узео шифру нета хотела, изашао испред и резервисано преко букинга након што су ми на рецепцији рекли већу цену.

Иначе, букинг.ком се не уграђује у цену смештаја него власник јединице коју издаје преко сајта плаћа провизију букингу...нема повећања цене од стране букинга. Већа цена на букингу није због самог букинга него зато што власници јединице ставе већу цену...али то онда има за последицу и већи проценат који плаћају па је и тога све мање. Поготово што конкуренција постаје све већа.

Значи, може да буде и скупље али и јефтиније преко букинга. Виђао сам и једно и друго.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 18 sati, Bruno 68 je napisao:

Planiram prvi eventualno drugi vikend za TA I TF I jos ponesto, pa ako ima zainteresovanih ili rado bi se pridruzio grupi.

Samo ne u dva dana, to sam vec uradio.

mi cemo krajem jula,nas par motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prosle godine vozili smo Dunavskom magistralom do Kladova, od Kladova - Targu Jiu (put 67) - Ramnicu Valcea - Curtea de Arges pa cuveni put 7C ili ti TF........TF lep za oko, slikanje, pozeraj ali ne bas za voznju, grebani asfalt u kombinaciji sa kisom (kakva kisa...pljuscina) nije ni malo prijatan jer se vreme bukvalno moze promeni u roku od par minuta.

Dalje smo nastavili ka Sibiu, da bi nocili u mestu Slimic, pansion La Cetate (rezervisano preko Booking-a) evo i lokacije na mapi, uzeli smo 5-okrevetnu sobu, motori se mogu parkirati u dvoristu tacno ispod prozora + svako vece vlasnik parkira svoj automobil na sam ulaz u dvoriste tako da nema bojazni.

 

Nakon toga hvatamo put E81 i pravac Sebes, od Sebesa prelazimo na 67C gde pocinje pravo uzivanje, krivinarenje, dobar asfalt ali treba voditi racuna o krivinama koje su u hladovini, mokar i hladan asfalt moze da iznenadi.....sve ostalo je cista 10-ka.

Odvozali TA sever-jug i spustili se do Targu Jiu sa kezom oko glave, da bi nocili u Hotelu Story, evo lokacije na mapiDobar hotel tj smestaj, veliki parking, dorucak skroz korektan, zna biti organizovana proslava jer mesto kafe-restoran ocas posla postane sala za slavlje tako da se mogu videti (mozda i pipnuti) lepe snajke, Bogme vidosmo nekoliko bas dobrih.

Takodje, u blizini se nalazi restoran Terasa ANNAodlicna klopa sa normalnim cenama.....preporuka za klopu.

 

Od Targu Jiu fatamo 67D do banje Herkulani gde je deonica puta od nekig 20-30km jako losa, zapravo asfalt je ocajan ili ti za izbegavanje. Izlazimo na 57B i pravac Bela Crkva gde smo napravili pauzu za klopu pored jezera.

 

Sve u svemu, TF necu skoro voziti dok TA u Julu/Avgustu sigurno, za ovo planinarenje od 4 dana potrosio sam 100e (gorivo, smestaj tj svi troskovi)..... evo par slika s'telefon cisto da citaocu zagolicam mastu (nadam se da se ne ljutite).

 

TF

image-0-02-01-1a3651c7882faba62ef6e396b4

 

image-0-02-01-5fe7169ded83284b220460c28d

 

image-0-02-01-6a7218ba932d0ca1685b058557

 

IMG_20160819_191805.jpg

 

IMG_20160820_233355.jpg

 

image-0-02-01-375bfd46b075b95c8f5d7447d5

 

TA

image-0-02-01-3a5ae685c3b3bcfcaafbaf3627

 

image-0-02-01-6c4f79382855ddf3365202661a

 

Ne bi vise da kacim slike, ima se sta videti, vozati a da nije skupo, za malo para dosta uzitka i ponajvise kad si sa 

dobrom ekipom (svi su sa foruma)...... provod je zagarantovan, ovom prilikom ih sve pozdravljam!

image-0-02-01-a08a5850fdc6d0c4906dafc89c

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
On ‎6‎/‎18‎/‎2017 at 0:51 PM, sashac said:

mi cemo krajem jula,nas par motora...

Sto da ne. Ako me primate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja