Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Zna li neko kakav je put od Baile Herculane pa do Targu Jiu putem 67D?

Ovo i mene interesuje, pošto planiram da idem preko te deonice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Zna li neko kakav je put od Baile Herculane pa do Targu Jiu putem 67D?

 

 

 

Zna li neko kakav je put od Baile Herculane pa do Targu Jiu putem 67D?

Ovo i mene interesuje, pošto planiram da idem preko te deonice?

 

 

Prosao sam bar jednom... ne secam se nikakvih detalja, iskreno... ali ne secam se da je bilo ko u grupi imao problema. Ono u sta sam siguran je da nije bilo makadama... znaci asfalt... e sad u kom je stanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Planiram da za vikend 2. ili 3. septembra krenem za Rumuniju na voznju od 4-5 dana, pa ako je neko zainteresovan bilo bi lepo da se poveca drustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Prošli vikend ogromne gužve u Rumuniji, na prilazima ka svim "atrakcijama" kilometarske kolone.

Transfăgărășan:

post-1350-0-69166500-1470771380.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Zato se biraju radni dani.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: JABUKOVAC
  • Motocikl: Yamaha R1 Yamaha Fazer 800

 

Zna li neko kakav je put od Baile Herculane pa do Targu Jiu putem 67D?

 

 

 

Zna li neko kakav je put od Baile Herculane pa do Targu Jiu putem 67D?

Ovo i mene interesuje, pošto planiram da idem preko te deonice?

 

 

Prosao sam bar jednom... ne secam se nikakvih detalja, iskreno... ali ne secam se da je bilo ko u grupi imao problema. Ono u sta sam siguran je da nije bilo makadama... znaci asfalt... e sad u kom je stanju...

 

Bili za vikend, put je malo losiji oko Beile Herculane ali samo nekoliko km, nista strasno, nema mnogo saobracaja i pravo je uzivanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Bio za vikend, vratio se juce uvece. Odlicno!!! Svako ko se razmislja da ide moja preporuka je da ide. Za tri dana (dva nocenja) potrosli smo oko 60 evra smestaj, hranu (dorucak pekara, rucak i vecera restoran) i kafe, sladolede... I oko 60 evra za gorivo. Tako da uopste nije skupo a dozivjaj fenomenalan. Meni licno je TRANSALPINA mnogo vise odusevila. Jedina nepriljatnost na putu sto cu morati da kupim nove cizme ove se malo pohabale, ogulio sam ih skroz :jee1:  (dobro su izdrzale do kuce).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Pitanje na brzaka...

da li valja put ako iz Sebesa krenem na jug transaplinom i onda u Obrasia Lotrului skrenem na zapad prema Petrosani pa onda putem 66a se spustim prema dunavu pa onda za srbju dunavom sa rumunske strane.

TA sam prosao prosle godine..i ja i cura, pa me zanima da li je ovaj predeo isto lep.naravno i da li je asfalt kvalitetan. ako imate neki predlog...znaci u nedelju rano ujutro krecemo iz sebesa i cilj je domoci se Kule u istom danu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Ja sam isao od Bele Crkve do Drobeta-Turnu Severin sa Rumunske strane pored Dunava  tu imas preko 100km. Put je dobar sa lepim dugackim krivinama, ko voli moze da cepa. Celo vreme vozis blizu obale. Posle sam isao do Targiu Jui i tu je magistrala nije dosadna ali nije ni preterano zanimljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ja sam isao od Bele Crkve do Drobeta-Turnu Severin sa Rumunske strane pored Dunava  tu imas preko 100km. Put je dobar sa lepim dugackim krivinama, ko voli moze da cepa. Celo vreme vozis blizu obale. Posle sam isao do Targiu Jui i tu je magistrala nije dosadna ali nije ni preterano zanimljiva.

Prolazio sam tuda..nego se nismo razumeli...interesuje me sam put od Obrasia Lotrului koja je na pola TA pa do dunava peko Petrisane..ili recimo da se nekako produzi na belu crkvu ali preko nacionalnog parka Ner bez da se silazi na dunav...

 

na ovo sam mislio...recimo kakav je ovaj put:

p_u_t.jpg

 

Ili da idem redovno na jug do dunava pa dunavskom magistralom...ovako gubim TA ali ipak idem kroz dva druga nac parka..al ako je put los onda ne bih da se igram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Severian je prolazio tuda negde, ovaj donji deo sto je skoro paralelan sa granicom i rece da je super. Imas u njegovim putopisima pa potrazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV
  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Severian je prolazio tuda negde, ovaj donji deo sto je skoro paralelan sa granicom i rece da je super. Imas u njegovim putopisima pa potrazi.

 

 

 

Pu majku mu. ne mogu sa st1100 na makadam :/ ajd pola km-km..ali bas 10 km..zajebano :)

 

kakav je ostatak puta..ovo sto je crveno obelezeno.. ove ostale puteve znam i prosao sam ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

crveni put koji si obelezio se sastoji od 40km lošeg puta kroz NP Domogled, bez asfalta, kroz stene, bare i blato, predvidjen je samo za terence 4x4. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Onaj severni deo puta 66a kroz gornju polovinu NP je u najboljem slucaju za neku dobar enduro.

 

Onaj deo do Petrosani ces proci... prolazili su i sa R-ovima... nije to bas tako strasno... neki asfaltirani putevi kojima vozis svaki dan u SRB su losiji od toga. Alo posle Petrosanija, bih ti savetovao da ides putem E79do Targu Jiu, pa na 67D pa kros juzni deo NP Domogled do Baile Herculane i dalje po volji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Onaj severni deo puta 66a kroz gornju polovinu NP je u najboljem slucaju za neku dobar enduro.

 

Onaj deo do Petrosani ces proci... prolazili su i sa R-ovima... nije to bas tako strasno... neki asfaltirani putevi kojima vozis svaki dan u SRB su losiji od toga. Alo posle Petrosanija, bih ti savetovao da ides putem E79do Targu Jiu, pa na 67D pa kros juzni deo NP Domogled do Baile Herculane i dalje po volji

 

znaci 66A samo terensko vozilo. onda cu lepo redovno celi TA pa na Targu Jiu pa kao sto si rekao na 67D.

 

a 57B .koji ide kroz NP cheile nerei? jel ok put? ili je lepse na dunav. dosta mi je bitno da asfalt nije los

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Za vikend 4 motora idu do Temisvara na izlet i obilazak grada. Imam par pitanja.

1. Da li treba Vinjeta za Rumuniju?

2. Da li postoji potencijalni problem za parking u Temisvaru posto je drugar cuo da nikako ne ostavljamo motore na par sati van naseg vidokruga?

3. Da li je prelaz Srpska Crnja otvoren ili ima neki poseban rezim rada?

4. Imate li neki predlog sta nikako ne promasiti u Temisvaru?

 

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

1. Ne treba vinjeta za motore u Rumuniji

2. Niko nece dirati motore, zakljucaj korman i idi u spacirung. Slobodno parkirajte negde na ivici starog grada na trotoarm uz neku kucu, restoran, kafic, samo da nikom ne smeta za saobracaj

3. Srpska Crnja prelaz radi 24h

4. Obidjite stari grad. Idite na rebarca (Coaste de porc - cita se koaste de pork) u pivnicu Jarvis (cita se Dzarvis) u starom gradu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja