Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Taj put ti je u fenomenalnom stanju, odličan asfalt, poslednja deonica međunarodni koridor E70 (dakle, gust saobraćaj i radari u svakom selu).

 

Imaš odlično mesto za kamp, posle raskrsnice za Aninu, kada kreneš ka Božovićima, pre jezera sa desne strane puta, preko rečice ima bar 5-6 sjajnih mesta. Može na divlje naravno, par mesta ima čak i vodu :takoje:.

 

Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

u tom kampu Beiului mozes da prespavas, ima vodu i ogradjen je, neces biti jedini tamo.

poslednjih 4 km je put bez asfalta ali je lepa okolina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Motaju mi se po glavi razne gluposti.Pa sam odlucio da odem do delte dunava.Sta mi savetujete,do kog mesta kod delte je najbolje otici,gde zaviriti,a kojim putem uopste stici tamo da bi se videlo najbolje od prirode?Mogu da udjem i na derdapu,tako sam planirao,a transfagarasan da usput odvozam od juga ka severu,pa mozda i transalpinu ali na njoj nisam bio nikad pa neznam valjali.Recite predloge i gde gresim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Drugar i ja smo išli predprošli, malo produženi vikend u Rumuniju, i obišli smo Transfagarašan i Transalpinu. Prema preporuci prijatelja, koji je išao više puta tamo, eskivirali smo severni deo Transalpine, jer nije ništa poseban put, u pun klizišta, tj delova bez asfalta. Južni deo je predivan,a takođe prema preporuci Transfagarašan smo vozili od severa prema jugu. Ceo put smo odvozali u 4 dana. Ako nekog zanimaju neke informacije, pitajte slobodno ovde ili na PM, čim uhvatim malo vremena, biće neki putopis. Evo i fotografije naše rute. Rumunija%20Transfagara%C5%A1an.JPG?_subject_uid=109834280&w=AADW_GAHf_JiJ6hSjDKcdl6YAHIdEAzp2U4_jqwvVB-7dw

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Severni deo Transalpine (bar prosle godine) je bio ok. Delova bez asfalta je bilo par segmenata, ukupno mozda 200-300 metara makadama po kom komontno moze da prodje i svaki R motor, i to je izgledalo ovako.

 

 

 

 

935070_10151982715613243_240796094_n.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Drugar i ja smo išli predprošli, malo produženi vikend u Rumuniju, i obišli smo Transfagarašan i Transalpinu. Prema preporuci prijatelja, koji je išao više puta tamo, eskivirali smo severni deo Transalpine, jer nije ništa poseban put, u pun klizišta, tj delova bez asfalta. Južni deo je predivan,a takođe prema preporuci Transfagarašan smo vozili od severa prema jugu. Ceo put smo odvozali u 4 dana. Ako nekog zanimaju neke informacije, pitajte slobodno ovde ili na PM, čim uhvatim malo vremena, biće neki putopis. Evo i fotografije naše rute. Rumunija%20Transfagara%C5%A1an.JPG?_subject_uid=109834280&w=AADW_GAHf_JiJ6hSjDKcdl6YAHIdEAzp2U4_jqwvVB-7dw

 

 

Не видим слику а интересује ме путања....да избегнем и ја тај северни део трансалпине!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Nemam trenutno tu fotku sad, uglavnom ako hoćete da izbegnete severni deo, ide se na Petrošani,nekih 10km posle se priključuje na Transalpinu, i ide se do mesta Novaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Јел може неко да постави слику тачне руте за трансалпину и фагараш.....имам то у плану а нисам баш сигуран како и где!

Интересује ме то са два ноћења. Први дан алпина па ноћење, други дан фагараш па ноћење и сутрадан кући!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Motaju mi se po glavi razne gluposti.Pa sam odlucio da odem do delte dunava.Sta mi savetujete,do kog mesta kod delte je najbolje otici,gde zaviriti,a kojim putem uopste stici tamo da bi se videlo najbolje od prirode?Mogu da udjem i na derdapu,tako sam planirao,a transfagarasan da usput odvozam od juga ka severu,pa mozda i transalpinu ali na njoj nisam bio nikad pa neznam valjali.Recite predloge i gde gresim

 

 

pošto imam malo vremena.....za deltu Dunava ti je najbolje mesto Tulcea. Do tog grada se dolazi sa trajektom (cena neka sitnica). Spavanje u gradu je istog ranga kao drugde po Rumuniji, ali ima jedna kvakica. Svugde u recepcijama nude turistički obilazak delte Dunava i to po obično više nego duploj ceni (običn obilazak traje 4-6 sati brodičem po delti, i veruj mi da je nečeš celu videti). Lično preporučujem odlazak do obale , gde su i turističke agencije (gde možeš uzeti mapu delte dunava) , a za obilazak brodičem se dogovaraj direktno sa ljudima, jer češ jeftinije proči.(u motelu su nam tražili za šestoricu 350 eura /5sati, na obali sam se ispogađao za 150eura/5sati......). Stvar koju NE SMEŠ ZABORAVITI je da poneseš bar dve flaše vode i kremu za sunčanje (brodič za svo to vreme NE STAJE , a nemaš gde da piješ vodu, i senka na brodiču je obično uvek zauzeta,,,,;) )

Videčeš svašta ako je period visoke vode......

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Јел може неко да постави слику тачне руте за трансалпину и фагараш.....имам то у плану а нисам баш сигуран како и где!

Интересује ме то са два ноћења. Први дан алпина па ноћење, други дан фагараш па ноћење и сутрадан кући!

 

Moze za 3 dana, a i lakse je ako putujes sam. Po mom misljenju lepse je u 4 dana, pa polako - stanes gde hoces, fotkas, popijes kafu gde ti se pije, vidis Sibiu (vredi, grad je fantazija), par puta gore-dole po serpentinama Transfagarasana, itd...

 

Ovako bih ja vozio tu rutu da imam samo 3 dana na raspolaganju - ekspresno Transalpina i Transfagarasan. I tempirao bih da Transfagarasan bude radni dan zbog manje guzve.

 

http://www.google.co...667!2d44.75!3e0

 

 

Preporuka je da razmenis evre cim udjes u Rumuniju. Nema bas menjacnica na svakom koraku a na pumpama nisu hteli da prime stranu valutu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V Strom 1050 XT

Ja sam isao ovu rutu za tri dana i sto kaze kolega Alien, ipak je preporucljivije ici cetiri dana jel zaista ima sta da se vidi i treba ici laganica, Trans Fagarasan radnim danom ako je moguce. Ja sam nocio u Ranci, to ti je ski centar severno od Novaci, a drugo nocenje u Ramnici Valcea. Kako god budes isao uzivanje je zagarantovano :moto3:

 

Mada najbolje da sam odlucis na terenu gde ti je zgodno da nocis bez da se unapred opterecujes, velika je ponuda prenocista... :takoje:

 

 

post-32065-0-39547900-1406283499_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Nemam trenutno tu fotku sad, uglavnom ako hoćete da izbegnete severni deo, ide se na Petrošani,nekih 10km posle se priključuje na Transalpinu, i ide se do mesta Novaci.

 

Tebe je neko zajebao, nije da nema loseg asfalta u severnom delu ali je daleko bolji od dela puta Petrosani do pocetka juznog dela Transalpine koje si ti odvozao. Promasio se lepe krivine, predivno jezero, sume i jos mnogo toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Slazem se sa vecinom ovde da je krajnje bespotrebno preskociti bilo koji deo transalpine, posebno ako se to radi onom deonicom od Petrosanija. Sto se smera TF-a tice, meni se daleko vise svidja smer Jug->Sever. Vozio ga dva puta. Jednom sam vozio sever->jug. Ako jos nekad budem isao na TF to ce opet biti u smeru J->S

 

Pre par dana sam bio na TF-u 2 dana. Nedelja i ponedeljak. Ponedeljkom je daaaleeeko manja guzva i mnogo prijatnije za voznju. Ko voli da planinari preporucujem da se malo pentra na vrhove oko Balea Lac. Izuzetno je zanimljivo. Nije losa ni voznja zicarom (25lei po osobi po smeru)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Maribor
  • Motocikl: BMW F 650 GS Dakar

Zdravo,

koliko je tačna informacija da je jedna trečina Transalpine gradilište, da je zvanično zatvorena i da policija kazni? Hvala za odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Nemam trenutno tu fotku sad, uglavnom ako hoćete da izbegnete severni deo, ide se na Petrošani,nekih 10km posle se priključuje na Transalpinu, i ide se do mesta Novaci.

 

Tebe je neko zajebao, nije da nema loseg asfalta u severnom delu ali je daleko bolji od dela puta Petrosani do pocetka juznog dela Transalpine koje si ti odvozao. Promasio se lepe krivine, predivno jezero, sume i jos mnogo toga.

Bio sam do jezera,od jezera sam vozio do Novaka, uglavnom, lepo je izgledao i ovaj deo, dovoljno smo se provozali po šljunku i ovako, taj deo od Petrošanija do Transalpine jeste da nije najsjajniji, ali priroda je baš bila zanimljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V Strom 1050 XT

Zdravo,

koliko je tačna informacija da je jedna trečina Transalpine gradilište, da je zvanično zatvorena i da policija kazni? Hvala za odgovor.

 

 

 

 

Ja sam prosao celu Transalpinu pocetkom jula sa juga na sever, ima deonica gde su radovi i odroni ali je cela prohodna i nije zatvorena a jos manje da policija kaznjava... :takoje:

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Maribor
  • Motocikl: BMW F 650 GS Dakar

Zdravo,

koliko je tačna informacija da je jedna trečina Transalpine gradilište, da je zvanično zatvorena i da policija kazni? Hvala za odgovor.

 

 

 

 

Ja sam prosao celu Transalpinu pocetkom jula sa juga na sever, ima deonica gde su radovi i odroni ali je cela prohodna i nije zatvorena a jos manje da policija kaznjava... :takoje:

 

 

 

 

 

 

Hvala za inf. i sretno1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Suzuki SV 650, ranije Honda VT 500C

Pozdrav! Vratili smo se iz Rumunije 09.08. i prosli Transalpinu i Transfagarasan. Transalpinu smo isli sa juga na sjever, a Transfagarasan obrnuto. Sto se tice radova na Transaplini nije ih bilo, niti je bilo policije i kaznjavanja. Spustanje na sjevernu stranu prema Sugagu jeste losije u smislu asfalta jer ima dosta makadamskih, da kazem zakrpa. Kao da su kopali neke poprecne kanale preko ceste i zakrpili ih, ali ne i asfaltirali. Te zakrpe su siroke metar, ali su dosta ceste, u jednom dijelu na svakih 15-ak metara. Nista strasno, moze se proci sa svakim motorom. Mi smo bili na SV 650, full natovareni sa tri kofera i prosli bez problema. Istina malo sporije sam vozio prilkom prelaska preko tih zakrpa, negdje cak i prvom i drugom. Ali to je vise zato sto smo bili bas teski i bila je mokra cesta sa lokvama, pa nisam znao koliko su duboke rupe, neka ekipa na v stromu i gs-ovima je profurala pored nas kao da nema nista :-) Ostatak Transalpine,po slobodnoj procjeni ostalih 75 % ceste je fantastican asfalt, odlicne kvalitete, drzi fantasticno. Ma cisti uzitak :-) Necu pisati putopis na forumu, jer ih ima vec mnogo, ali ako kome trebaju informacije za smjestaj, cijene ili bilo sta drugo, javite se :-) Nasa tura je bila: Sarajevo-Visegrad-Pozarevac-Djerdapska klisura-Turnu Severin-Targu Jiu-Transalpina-Sibiu-Transfagarasan-Pitesti-Brasov i povratak iz Brasova preko Pitestia i Craiove, Turnu Severina, Kladova, Zajecara, Paracina na Cacak i dalje za BiH.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja