Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

E ovako... Poceo sam da citam temu od pocetka, ali na petoj strani su pocele bale da mi idu na usta od terena i prirode i puteva i svega, pa sam odustao jer nemam vremena da obidjem sada sve lepote...

 

Elem, zanima me sledece: 25. februara bi trebao poslom da se nadjem u Brasovu i da ostanem 8 dana. Zeleo bi motorom da idem, pa me zanima koliko je izvodljivo zbog vremenskih uslova u ovo doba godine? Jel preveliko mucenje ili da sedam u auto i da patim sto nisam na motoru? Kao mucenje mislim na sneg i led po putu i voznju 20 na sat... Zima mi nije problem sto se opreme tice... Za smestaj i za klopu cu se snadjem, procitao sam svakakve informacije ovde, i na tome neizmerno zahvaljujem. Ajde ako moze neko da napise rec dve da znam da li da planiram ili ne...

 

Hvala puno i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

E ovako... Poceo sam da citam temu od pocetka, ali na petoj strani su pocele bale da mi idu na usta od terena i prirode i puteva i svega, pa sam odustao jer nemam vremena da obidjem sada sve lepote...

 

Elem, zanima me sledece: 25. februara bi trebao poslom da se nadjem u Brasovu i da ostanem 8 dana. Zeleo bi motorom da idem, pa me zanima koliko je izvodljivo zbog vremenskih uslova u ovo doba godine? Jel preveliko mucenje ili da sedam u auto i da patim sto nisam na motoru? Kao mucenje mislim na sneg i led po putu i voznju 20 na sat... Zima mi nije problem sto se opreme tice... Za smestaj i za klopu cu se snadjem, procitao sam svakakve informacije ovde, i na tome neizmerno zahvaljujem. Ajde ako moze neko da napise rec dve da znam da li da planiram ili ne...

 

Hvala puno i pozdrav

 

Ja ti ne bih preporucio da ides motorom. Ako si bas jako naumio onda sedi za komp i doooobro pregledaj prognoze.

 

Ja ti mogu reci da smo mi pre koju godinu isli polovinom aprila i da je temperatura bila oko -15 stepeni, vejalo je vec negde iza Temisvara ali su na srecu putevi bili suvi. Od Sibiua do Brasova je bilo jako mnogo snega pored puta ali su putevi bili ocisceni. U okolini Brasova je bilo vec oko -20 stepeni. Smrzli smo se nevidjeno i pored toga sto smo znali kada i gde idemo i doooobro smo se opremili. Ipak to je bio april pa nije bilo ozbiljnih padavina pa su putevi bili suvi iako je asfalt bio strasno hladan pa je moralo jako oprezno voziti da ne bismo proklizali. U februaru sigurno neces proci sa toliko srece i sigurno da ces imati puno snega i ostalih padavina. Ne zaboravi da u tim krajevima imas nekoliko ozbiljnih skijalista sto znaci da ima i snega.

 

Jednom prilikom smo isli kolima u deembru i putovali smo oko 16 sati zato sto smo svo vreme vozili po jakom snegu. Iako Rumuni veoma paze i sluzbe konstantno ciste puteve, i u njihovim planinama, kao i u ostalim, zimi pada mnogo snega i veoma intenzivno, pa ti cak i kolima savetujem da ides veoma polako i oprezno i da gledas da ceo put vozis danju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Prosle godine smo prvi put isli u Rumuniju u prvoj polovini marta. Bilo je snega pored puta, ali je sve bilo prohodno. Isli smo i na Semenik, dakle nesto poput naseg Zlatibora.

 

Prati prognozu, sve ti zavisi od nje. Ipak: ici magistralnim putevima do Brasova motorom je dosadno, a bilo koji planinski put koji si video u ovoj temi je, krajem feb, nerealan. Realno, idi autom i vidi da bar jedno vece posvetis Sibinju (Sibiu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Onda kolima... Mislim vozim na -5, ali kratke relacije do 100km... Ali na -15 300km ili vise (ako ovde bude jace zime) nije bas preporucljivo! U principu sam znao odgovor i sam, ali nada zadnja gine tako da sam morao da pitam... I izvinjavam se clanu CICA956 sto sam ga uvredio pitanjem... 1jok.gif Nadam se da se ne ljutis sto je svako lud na svoj nacin i pita da ne bi zaginuo na svoju ruku...

 

Quasaar-u i Severianu hvala na odgovorima i na leto svakako idem u Rumuniju, tako da cu da pitam vas za misljenja oko Rumunije i drugih relacija jer vidim da znate gomilu stvari!!

 

Pozdrav

 

P.S. I ja sam iz Valjeva (rodjen)... 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Honda transalp

A nisi me uvredio ni slučajno ali mi smo u Rumuniji našli snega i u avgustu pa mi bilo malo čudno

drugarski pozzz i puno bezbednih km....1zdravo.gif.

 

Sobzirom da mi sin vozi Afriku ako budeš u Valjevu nekad

idemo na piće vi bi imali o čemu pričati .

Promenio član ČIČA956

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

Posto planiramo TF i TA u avgustu zamolio sam quasaar-a da nam napravi jednu finu turu od 5 dana, pogledajte:

 

 

 

OK onda nesto ovako:

 

1 dan

 

Novi Sad - ZR - Vrsac - Resita - Caransebes - Hateg - Hunedoara (zamak Corvin) - Deva - oko 390km

 

spavanje: hotel Elvetia

 

 

2 dan

 

Deva - Sebes - Transalpina - Novaci - Ramnicu Valcea - Curtea de Arges - oko 310km

 

za spavanje imate velik izbor... pansion Jankovic, Hanul Lui Simon, Venus... pogledajte malo po putopisima

 

 

 

3 dan

 

Curtea de Arges - Transfagarasan - Sighisoara - oko 220km

 

Naravno rucak na vrhu transfagarasana u jednom od restorana (preporucujem : kad se izadje iz tunela, skrenete desno pa onaj najdalji cija terasa visi nad jezerom)

 

spavanje: imate sirok izbor prenocista u Sighisoari na netu a imate i izbor da udjete u grad i da odaberete nekog od onih koji ce vam na ulicama ponuditi smestaj.

 

 

4 dan

 

Sighisoara - oko Sibiua - Brezoi - Voineasa - pa udarite kamp negde posle jezera Vidra a pre mesta Petrosani. - oko 250km

 

Opskrbite se hranom i picem usput posto kad skrenete kod mesta Brezoi vise nece biti prilike za kupovinu

 

Na ovom potezu smo mi vec nekoliko puta kampovali pored recice, odlicno je

 

 

5 dan

 

kamp - Petrosani - Nacionalni Park Parang - Targu Jiu - Baia de Arama - Nac park Domogled Valea Cernei - Baile Herculane - Bozovici - Nac park Semenic - Oravita - Bela Crkva - ZR - NS - oko 490km

 

 

mapa:

 

 

jos jednom se zahvaljujem ovom clanu na predlogu i pomoci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

Zaboravih da napomenem da je tura pravljena za voznju po prirodi i zaobilazak gradova, zbog toga je quasaar preskocio Bran i Brasov, to ostavljamo za neki drugi put :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

I ja uvek insistiram na Brasovu, Sinai i Branu (pogotovo Brasovu) ali kolega je rekao da ne bi da uopste ulaze u gradove i da ih najvise zanima voznja po prirodi, sumama i planinama, pa eto ove rute.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Pozdrav svima, ko god da ide za Rumuniju preko Srpske Crnje neka se obavezno javi Moto Klubu Kumovi. http://mkkumovi.com/

Mi smo uvek za to da ugostimo nekoga, da se neko odmori, popijemo pice i tako to. A u bliskoj buducnosti bice napravljeno i par kreveta sa tusem iznad kafica kluba koje ce biti namenjeno putnicima koji prolaze kroz Srpsku Crnju. Moci ce da prenoce i to sve besplatno. Ali kad bude bilo to, bice te obavesteni

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Tačnije na Đerdapu 2 kod Negotina. Radi 24 sata. Ako nešto treba tu sam!

 

Da se čovek ne zbuni:

 

I na Đerdapu 1 ima prelaz, taj radi oduvek. Poslednjih godina radi i na Đerdapu 2, za taj manje ljudi zna, ali je super korisan...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja