Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Izvinjavam se sto nisam odgovarao... bio sam na putu. Kolega je vec verovatno prevalio kilometara i kilometara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Vespa

Ako moze, meni bi pomoc dobro dosla :) Quasaar, citam kako pomazes ljudima, savetujes... Pa ako moze i meni koji savet i pomoc oko rute, bio bih jako zahvalan!

E ovako, planiramo nas 5-6 negde pocetkom jula turu po Rumuniji, na xt- ovima... Naravno idemo na Transfagarasan i Tranasalpinu, E sad, polazak je iz Subotice, mozemo preko Vrsca, voleli bi da vidimo Devu, Hunedoaru, neki rudnik soli u koji moze da se sidje, mada mozda da odemo do Praida pa i u kanjon Cheile Bicazului, voleli bi neka jezera i neke jako dobre zamke da vidimo... Hajde molim te pomozi mi, planirali smo jedno 6 dana da budemo na putu... Kako bi ta ruta trebalo da izgleda, da ide redom, ako ima jos nesto zanimljivo(siguran sam da ima) daj mi predlog... Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Iza Deve i Hunedoare idete ka Sebešu. U Sebešu idete levo ka Klužu ( pravo je Sibiu ). Dođete do Turde ( ispred Kluža ) i uz brdo do Saline. To je rudnik kamene soli i fenomenalno je. Ulaz je 15 leja ( oko 3,5 evra ). Nego na Google Earthu sam video nešto slično ispred Ramniku Valčee. Ako neko zna, da li je to isto ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ako moze, meni bi pomoc dobro dosla :) Quasaar, citam kako pomazes ljudima, savetujes... Pa ako moze i meni koji savet i pomoc oko rute, bio bih jako zahvalan!

E ovako, planiramo nas 5-6 negde pocetkom jula turu po Rumuniji, na xt- ovima... Naravno idemo na Transfagarasan i Tranasalpinu, E sad, polazak je iz Subotice, mozemo preko Vrsca, voleli bi da vidimo Devu, Hunedoaru, neki rudnik soli u koji moze da se sidje, mada mozda da odemo do Praida pa i u kanjon Cheile Bicazului, voleli bi neka jezera i neke jako dobre zamke da vidimo... Hajde molim te pomozi mi, planirali smo jedno 6 dana da budemo na putu... Kako bi ta ruta trebalo da izgleda, da ide redom, ako ima jos nesto zanimljivo(siguran sam da ima) daj mi predlog... Hvala unapred!

 

Pozdrav

 

Napravio sam ti nesto ali je malo nategnuto sto se tice dana... mozda ne bi bilo lose dodati bar jedan ili eventualno dva dana u celu pricu da bude kvalitetnije sve. I jos nekoliko pitanja:

 

1. Koliko vam odgovara offroad (sumski put, zemljani i racunajte da je moguce da bude vlazan i mokar)?

2. Nocenje... da li ste za varijantu da se 1-2 puta kampuje?

 

Ajde mi prvo odgovori za detalje pa da vidim da doradim ovo.

 

PS Sta ima, t.j. zbog cega biste isli u Praid? (Da znam kako da ga ukombinujem)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ako moze, meni bi pomoc dobro dosla :) Quasaar, citam kako pomazes ljudima, savetujes... Pa ako moze i meni koji savet i pomoc oko rute, bio bih jako zahvalan!

E ovako, planiramo nas 5-6 negde pocetkom jula turu po Rumuniji, na xt- ovima... Naravno idemo na Transfagarasan i Tranasalpinu, E sad, polazak je iz Subotice, mozemo preko Vrsca, voleli bi da vidimo Devu, Hunedoaru, neki rudnik soli u koji moze da se sidje, mada mozda da odemo do Praida pa i u kanjon Cheile Bicazului, voleli bi neka jezera i neke jako dobre zamke da vidimo... Hajde molim te pomozi mi, planirali smo jedno 6 dana da budemo na putu... Kako bi ta ruta trebalo da izgleda, da ide redom, ako ima jos nesto zanimljivo(siguran sam da ima) daj mi predlog... Hvala unapred!

 

Pozdrav

 

Napravio sam ti nesto ali je malo nategnuto sto se tice dana... mozda ne bi bilo lose dodati bar jedan ili eventualno dva dana u celu pricu da bude kvalitetnije sve. I jos nekoliko pitanja:

 

1. Koliko vam odgovara offroad (sumski put, zemljani i racunajte da je moguce da bude vlazan i mokar)?

2. Nocenje... da li ste za varijantu da se 1-2 puta kampuje?

 

Ajde mi prvo odgovori za detalje pa da vidim da doradim ovo.

 

PS Sta ima, t.j. zbog cega biste isli u Praid? (Da znam kako da ga ukombinujem)

 

Evo zasad neka moja vizija za 7 ili 8 dana

 

1. dan

Subotica - preko Vrsca - preko Oravite - preko Baile Herculane - pa duz celog nacionalnog parka (moguce je da ima deonica od oko 40km bez asfalta) - do Petrosanija - pa jos 10-15km prema jezeru. Ovde na toj deonici smo mi vec nakoliko puta kampovali pored reke u sumi. Ima mnogo dobrih mesta za to.

ukupno oko 550km pa bi bilo dobro krenuti iz SU sa svitanjem

 

2 dan

kamp - pored jezera do Voineasa (ima 10-ak km bez asfalta pre Voineasa) - Brezoi - Ramnicu Valcea - Curtea de Arges. Za nocenje imate dosta varijanti vec u mojim ali i drugim putopisima, ali ako ne nadjes pomocicu da iskopas 2-3 varijante

ukupno oko 200km ali iscurice vam dan u prelepoj voznji, uzivanju i fotkanju

 

3 dan

Curtea de Arges - Transfagarasan - Brasov. Takodja za nocenje ima u putopisima mnogo varijanti, ali ja preporucujem AdaBelle na samoj ivici starog grada

ukupno oko 220km opustene voznje, uzivanja i slikanja u kome ce proci ceo dan (preporucujem rucak u restoranu iza tunela na vrhu na jezeru, ali onaj najdalji sa terasom iznad vode)

 

4 dan

Brasov - Sinaia (zamak Peles), Bran (zamak Bran). Povratak u Brasov na jos jedno nocenje

ukupno oko 125km ali racunajte da ce vam za razgledanje Pelesa trebati oko 3h a za Bran oko 2h minimum

 

5 dan bih ja ostavio za uposnavanje Brasova i jos jedno nocenje

 

6 dan

Brasov - Targu Secuesc - Piatra Neamt - kanjon Bicaz - Praid - Turda - Gilau. Gilau sam stavio samo zbog mesta za nocenje. Ovo ce biti malo duzi dan pun voznje. Na izlazu iz sela Gilau na uzbrdici sa desne strane cete videti kapiju i malo odvajanje kao za parking. To je jedan odlican i ne preskup kamp. Imate izbor satorovanja ili iznajmljivanja drvenih bungalova. Kamp je odlican sa odlicnim mokrim cvorom i uveh toplom vodom.

ukupno oko 540km preterane voznje, a 90% puta cete voziti kroz sumu po dobroj magistrali

 

7 dan

Gilau - Turda (ovde imate rudnik soli (Salina Turda) koji je otvoren svaki dan od 9-17h (ulaz najkasnije u 15h) racunajte oko 2h za obilazak) - Sebes - Transalpina - Targu Jiu. Nocenje negse u gradu, ili eventualno da kampujete opet negde u okolini jezera posto prolazite maltene na istoj tacki gde ste kampovali prvu noc

ukupno oko 315km

 

8 dan

Targu Jiu - Petrosani - Hunedoara (zamak Corvin za koji mozete izdvojiti oko 2h za posetu) - Deva (ako bas hocete popnite se uspinjacom do gore ali nema nista da se vidi osim par polurazrusenih zidova) - pa dalje kuci ili preko Arada i Segedina, ili preko Temisvara i Srpske Crnje

ukupno oko 480km

 

Nekako mi je ovako najbolje i mislim da je glupo da ne dodate ova dva dana, ili ako bas ne mozete da se istegnete toliko onda eliminisite onaj dan obilaska Brasova (sto bi bila veeeelika steta) pa imate 7 dana

 

evo i rute:

https://maps.google.com/maps?saddr=Subotica,+Serbia&daddr=45.2233404,20.8009903+to:B%C4%83ile+Herculane,+Romania+to:45.2559716,22.8676316+to:Petrosani,+Romania+to:Curtea+de+Arge%C8%99,+Romania+to:45.5725552,24.6117095+to:Bra%C8%99ov,+Romania+to:Sinaia,+Prahova,+Romania+to:Bran,+Brasov,+Romania+to:Bra%C8%99ov,+Romania+to:46.8767084,26.4448136+to:Gil%C4%83u,+Cluj,+Romania+to:Turda,+Romania+to:45.6507713,23.6328713+to:45.279699,23.6883843+to:T%C3%A2rgu+Jiu,+Romania+to:Hunedoara,+Romania+to:Subotica,+Serbia&hl=en&ie=UTF8&ll=45.771355,23.230591&spn=3.314255,8.453979&sll=45.74261,21.763916&sspn=1.658,4.22699&geocode=FSFnvwIdRigsASn5OK9owWZDRzGOgz0qkr0Z3w%3BFawNsgId3mU9ASlBpZ44lKJaRzGeuvWOOho7pg%3BFRPLrAIdVwNWASmp2ujU1IxRRzE-ZIyvd1fWkw%3BFSONsgIdr-5cASnHcaOexAdORzGX5r9TSleAyA%3BFX7vtAIdFaZkASlLXao1PMRNRzHlQqvV1vfWdQ%3BFd_EsAId_5J4ASnz9MhoaTJNRzFOV83JkMd9Mw%3BFcthtwIdfYt3ASlJw8QfuulMRzGJFM2iivpWoA%3BFWOmuAIdMMqGASnxFKIqhluzQDEPHjlU7_L1bA%3BFXD8swIdHeKFASlfH7yVLBezQDGCv1rFR2BmQA%3BFd1ytgIdxwaDASlzWOVM5UezQDEQzPX-X3Sjsg%3BFWOmuAIdMMqGASnxFKIqhluzQDEPHjlU7_L1bA%3BFSRIywIdDYSTASm_J5fqX1W1QDHBvXuNzbC4wA%3BFTVpyQIdEO5kASmRJJBh1hpJRzHJwanZbTjGtg%3BFYiLxgIdMARrASlbqXiqIGZJRzGj-JPY2zP0xw%3BFVOTuAId55toASnf8NZkHDRMRzEOHJokPd7uPw%3BFdPpsgIdwHRpASkV8-Bz4aJNRzETpDlpwXmLMA%3BFbcqrwId4iRjASnbhVw6uotNRzEeK9RvwZR-9w%3BFR5XugId571dASmfFZZzVIpORzE7IzU87YzzGQ%3BFSFnvwIdRigsASn5OK9owWZDRzGOgz0qkr0Z3w&oq=brasov&dirflg=t&mra=mrv&via=1,3,6,11,14,15&t=m&z=8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sad vidim da je rudnik soli i u Praidu. Ne znam kakav je ali ako se odlucite za njega onda mozete da batalite Turdu (mislim da je suvisno gledati dva rudnika soli, ali znam da je Turda preterana)

 

Ukoliko bude ta varijanta onda mozete posle posete da vozite negde do Targu Muresa ili Sovate ili Gheorghenija pa da tu negde nocite i taj dan bi vam imao negde oko 400km a sutrasnji dan odatle preko Transalpine do kampa ili Targu Jiu-a i taj dan bi bio oko 300-350km. Ovom rutom biste uspeli da obidjete i kanjone Bicaz

 

Put bi takodje trajao 7-8 dana a evo kako bi to izgledalo:

 

https://maps.google.com/maps?saddr=Subotica,+Serbia&daddr=45.2233404,20.8009903+to:B%C4%83ile+Herculane,+Romania+to:45.2559716,22.8676316+to:Petrosani,+Romania+to:Curtea+de+Arge%C8%99,+Romania+to:45.5725552,24.6117095+to:Bra%C8%99ov,+Romania+to:Sinaia,+Prahova,+Romania+to:Bran,+Brasov,+Romania+to:Bra%C8%99ov,+Romania+to:46.8731249,26.4497368+to:Targu+Mures,+Mures,+Romania+to:45.6626416,23.613739+to:45.2156413,23.6979228+to:T%C3%A2rgu+Jiu,+Romania+to:Hunedoara,+Romania+to:Subotica,+Serbia&hl=en&ie=UTF8&ll=45.421588,23.400879&spn=3.334966,8.453979&sll=45.625563,23.505249&sspn=1.661472,4.22699&geocode=FSFnvwIdRigsASn5OK9owWZDRzGOgz0qkr0Z3w%3BFawNsgId3mU9ASlBpZ44lKJaRzGeuvWOOho7pg%3BFRPLrAIdVwNWASmp2ujU1IxRRzE-ZIyvd1fWkw%3BFSONsgIdr-5cASnHcaOexAdORzGX5r9TSleAyA%3BFX7vtAIdFaZkASlLXao1PMRNRzHlQqvV1vfWdQ%3BFd_EsAId_5J4ASnz9MhoaTJNRzFOV83JkMd9Mw%3BFcthtwIdfYt3ASlJw8QfuulMRzGJFM2iivpWoA%3BFWOmuAIdMMqGASnxFKIqhluzQDEPHjlU7_L1bA%3BFXD8swIdHeKFASlfH7yVLBezQDGCv1rFR2BmQA%3BFd1ytgIdxwaDASlzWOVM5UezQDEQzPX-X3Sjsg%3BFWOmuAIdMMqGASnxFKIqhluzQDEPHjlU7_L1bA%3BFSQ6ywIdSJeTASnnDzthYVW1QDF-6BgpjpAzdw%3BFZQ6xgIdRMt2ASl3kT5VSrZLRzEN2WmYgzpXsQ%3BFbHBuAIdK1FoASlXj9bkVjFMRzH1M7lKBV2xNw%3BFZnvsQIdApppASkRgtxDxJhNRzGu0v8GLYvD1w%3BFbcqrwId4iRjASnbhVw6uotNRzEeK9RvwZR-9w%3BFR5XugId571dASmfFZZzVIpORzE7IzU87YzzGQ%3BFSFnvwIdRigsASn5OK9owWZDRzGOgz0qkr0Z3w&oq=targu+mures&dirflg=t&mra=dpe&mrsp=14&sz=9&via=1,3,6,11,13,14&t=m&z=8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

[

2 dan

kamp - pored jezera do Voineasa (ima 10-ak km bez asfalta pre Voineasa) - Brezoi - Ramnicu Valcea - Curtea de Arges. Za nocenje imate dosta varijanti vec u mojim ali i drugim putopisima, ali ako ne nadjes pomocicu da iskopas 2-3 varijante

ukupno oko 200km ali iscurice vam dan u prelepoj voznji, uzivanju i fotkanju

 

Ako mislis na glavni put do Voinease, on je komplet asfaltiran, nema makadama, bar ja nisam naleteo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Treba mi pomoc oko puta za Bukurest.Putujem krajem decembra (sa porodicom autom)pa mi treba iskustvo bajkera koji su prosli put od Arada do Bukuresta.Startujem iz Sombora i put do Arada mi nije problem ali me interesuje kako od Arada.Ne znam koliko su prohodni putevi tokom zime u slucaju snega odnosno da li put ide kroz visoke planine?0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Treba mi pomoc oko puta za Bukurest.Putujem krajem decembra (sa porodicom autom)pa mi treba iskustvo bajkera koji su prosli put od Arada do Bukuresta.Startujem iz Sombora i put do Arada mi nije problem ali me interesuje kako od Arada.Ne znam koliko su prohodni putevi tokom zime u slucaju snega odnosno da li put ide kroz visoke planine?0zbunjen.gif

 

Moj predlog ti je od Aradada ides velikom magistralom preko Deve i Sebesa, pa preko Sibiua sve do Brasova, pa prodjes kroz Predeal, Azugu i Sinaiu i izadjes na siroku magistralu preko Ploiestija do Bukuresta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

[

2 dan

kamp - pored jezera do Voineasa (ima 10-ak km bez asfalta pre Voineasa) - Brezoi - Ramnicu Valcea - Curtea de Arges. Za nocenje imate dosta varijanti vec u mojim ali i drugim putopisima, ali ako ne nadjes pomocicu da iskopas 2-3 varijante

ukupno oko 200km ali iscurice vam dan u prelepoj voznji, uzivanju i fotkanju

 

Ako mislis na glavni put do Voinease, on je komplet asfaltiran, nema makadama, bar ja nisam naleteo :)

 

Onda su ga sredili napokon. Mi smo 2-3 puta prolazili tim putem, a poslednji put pre oko godinu i po dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Sad vidim da je rudnik soli i u Praidu. Ne znam kakav je ali ako se odlucite za njega onda mozete da batalite Turdu (mislim da je suvisno gledati dva rudnika soli, ali znam da je Turda preterana)

 

Ukoliko bude ta varijanta onda mozete posle posete da vozite negde do Targu Muresa ili Sovate ili Gheorghenija pa da tu negde nocite i taj dan bi vam imao negde oko 400km a sutrasnji dan odatle preko Transalpine do kampa ili Targu Jiu-a i taj dan bi bio oko 300-350km. Ovom rutom biste uspeli da obidjete i kanjone Bicaz

 

Put bi takodje trajao 7-8 dana a evo kako bi to izgledalo:

 

https://maps.google....1,13,14&t=m&z=8

 

Čitao sam ne netu da u Rumuniji postoji 4-5 rudnika kamene soli koji su pretvoreni u turističke atrakcije. Taj u Praidu je najveći i postoji deo koji je pretvoren u bolnicu za asmatičare. Valjda se leče tim isparenjima...:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Treba mi pomoc oko puta za Bukurest.Putujem krajem decembra (sa porodicom autom)pa mi treba iskustvo bajkera koji su prosli put od Arada do Bukuresta.Startujem iz Sombora i put do Arada mi nije problem ali me interesuje kako od Arada.Ne znam koliko su prohodni putevi tokom zime u slucaju snega odnosno da li put ide kroz visoke planine?0zbunjen.gif

 

Moj predlog ti je od Aradada ides velikom magistralom preko Deve i Sebesa, pa preko Sibiua sve do Brasova, pa prodjes kroz Predeal, Azugu i Sinaiu i izadjes na siroku magistralu preko Ploiestija do Bukuresta.

 

Ako je cilj sam Bukurešt, a ne vožnja kroz Rumuniju - imaš i varijantu da ideš auto putem za Beograd, Niš, Sofiju, pa onda na Pleven i Rose i preko mosta na Dunavu uđeš u RO i za 60-ak km si u Bukureštu.

 

NA taj način sve vreme zaobilaziš bilo kakve planine i vremenski ti treba oko 10-11h vožnje od Sombora + odmori koje napraviš.

 

Put koji ti je quasaar predložio neuporedivo je lepši i interesantniji naravno (obavezno stajanje Sibiu-centar i Brašov-centar!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Vespa

Quasaar, hvala najlepse za ovako kvalitetan i brz odgor! :) E sad, iskreno, bas i ne bih deonicama bez betona(svi smo na xtx-evima), a neki od nas ne bi da kampuju, pa bi na zalost i to preskocili... Praid sam zeleo samo zbog rudnika, ali vidim da si nam ubacio neki drugi. :) Sad cu malo da se udubim u rutu, a ti ako mislis da treba nesto da se menja, samo napred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Quasaar, hvala najlepse za ovako kvalitetan i brz odgor! :) E sad, iskreno, bas i ne bih deonicama bez betona(svi smo na xtx-evima), a neki od nas ne bi da kampuju, pa bi na zalost i to preskocili... Praid sam zeleo samo zbog rudnika, ali vidim da si nam ubacio neki drugi. :) Sad cu malo da se udubim u rutu, a ti ako mislis da treba nesto da se menja, samo napred :)

 

A pa onda evo modifikacije bez kampovanja i bez offroada

 

1 dan

Subotica - Bela Crkva - granica - voznja uz Dunav rumunskom stranom - Baile Herculane --- oko 420km

nocenje moze da se nadje veooooma jeftino po pansionima

 

2 dan

Baile Herculane - pa nacionalnim parkom (asfaltom) putem 67D - Targu Jiu - Petrosani - Hunedoara (ako stignete na vreme mozete jos ovoga dana posetiti zamak Corvin, pa sutradan mozete ujutro dalje na put) - Deva --- oko 260km

nocenje - preporucujem Hostel Elvetia - http://hotel-elvetia.ro/?lang=en ili http://www.booking.com/hotel/ro/hostel-elvetia.en.html?aid=311984;label=hostel-elvetia-HSuigRiukdtVE_EZVUM9KAS3793892113;ws=&gclid=CJSitI2fg7QCFUON3godoigASQ

 

3 dan

Deva - Sebes - Transalpina - Novaci - Ramnicu Valcea - Curtea de Arges --- oko 310km

za nocenje ima dosta povoljnih varijanti u raznim putopisima na forumu ali ako treba pronacicu ti ja

 

4 dan

Curtea de Arges - Transfagarasan - Fagaras - Brasov --- oko 220km

za nocenje preporucujem AdaBelle

 

5 dan

Brasov - Sinaia (dvorac Peles) (oko 3 sata za posetu) - Bran (zamak Bran) (oko 2sata za posetu) - Brasov --- izlet oko 125km

 

6 dan

izstrazivanje starog jezgra Brasova i obavezno velika porcija pecenih rebaraca sa cipsom :)

 

7 dan

Brasov - Sighisoara (poseta rodnom mestu Vlada Tepesa) (oko 2-3 sata za posetu) - Gilau --- oko 280km

nocenje u kampu u bungalovima (opisao sam lokaciju u jednom od prethodnih postova)

 

8 dan

Gilau - Turda (poseta rudniku soli) - pa preko Sebesa i Temisvara povratak preko Szegedina ili Srpske Crnje --- oko 450km

 

 

Evo i rute:

https://maps.google.com/maps?saddr=Subotica,+Serbia&daddr=45.1820263,20.9023239+to:44.7124145,21.6624976+to:B%C4%83ile+Herculane,+Romania+to:45.0207132,22.6906916+to:Hunedoara,+Romania+to:Deva,+Romania+to:45.7467143,23.6192204+to:45.1908009,23.6841738+to:Curtea+de+Arge%C8%99,+Romania+to:45.5315526,24.5879344+to:Bra%C8%99ov,+Romania+to:Sinaia,+Romania+to:Bran,+Romania+to:Bra%C8%99ov,+Romania+to:Gil%C4%83u,+Romania+to:Turda,+Romania+to:45.9831791,23.4742623+to:Subotica,+Serbia&hl=en&ie=UTF8&ll=45.560218,22.571411&spn=3.326772,8.453979&sll=46.025575,22.398376&sspn=1.649578,4.22699&geocode=FSFnvwIdRigsASn5OK9owWZDRzGOgz0qkr0Z3w%3BFUpssQIds_E-ASltjzuvfp9aRzEGIOoQMs2SHw%3BFd5BqgIdIYtKASnVC6aVQwdRRzGrr9kNRFMxKw%3BFRPLrAIdVwNWASmp2ujU1IxRRzE-ZIyvd1fWkw%3BFSn2rgIdgztaASlrNWuFZPhRRzGI0dUjUY_xTQ%3BFR5XugId571dASmfFZZzVIpORzE7IzU87YzzGQ%3BFTkHvAId-Z9dASntF0sulPJORzF32h6K9VCVeg%3BFRoKugIdlGZoASll5mqJhTpMRzHLsV3O82vMxA%3BFZCOsQIdTWRpASkb-5EeMZlNRzGueua_rBmlhg%3BFd_EsAId_5J4ASnz9MhoaTJNRzFOV83JkMd9Mw%3BFaDBtgIdni53ASnVNnp_DOhMRzFARWP7PZZTAw%3BFWOmuAIdMMqGASnxFKIqhluzQDEPHjlU7_L1bA%3BFXD8swIdHeKFASlfH7yVLBezQDGCv1rFR2BmQA%3BFd1ytgIdxwaDASlzWOVM5UezQDEQzPX-X3Sjsg%3BFWOmuAIdMMqGASnxFKIqhluzQDEPHjlU7_L1bA%3BFTVpyQIdEO5kASmRJJBh1hpJRzHJwanZbTjGtg%3BFYiLxgIdMARrASlbqXiqIGZJRzGj-JPY2zP0xw%3BFculvQIdVjBmASlzOfz446BORzFUhueEvuS5Tg%3BFSFnvwIdRigsASn5OK9owWZDRzGOgz0qkr0Z3w&oq=subot&dirflg=t&mra=dvme&mrsp=17&sz=9&via=1,2,4,7,8,10,17&t=m&z=8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Vespa

Svidja mi se :) A sta kada bismo ovako uradili- Brasov - Targu Secuesc - Piatra Neamt - kanjon Bicaz - Praid, zbog kanjona, pa spavanje u Praidu? Pa onda Sighisoara. Sta kazes, ima smisla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Svidja mi se :) A sta kada bismo ovako uradili- Brasov - Targu Secuesc - Piatra Neamt - kanjon Bicaz - Praid, zbog kanjona, pa spavanje u Praidu? Pa onda Sighisoara. Sta kazes, ima smisla?

 

Odlicno je, samo dodaje jos jedan dan ili treba da zainete negde drugde jedan dan. Jedino bi bilo steta da preskocite onaj dan sa posetama Pelesu i Branu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo ja te molim da mi onda napravis po danima, spavanjima, i svim atrakcijama, i ja te vise necu smarati! Valjda :D Puno hvala! :)

 

Evo ga ovako

 

1 dan

Subotica - Bela Crkva - Baile Herculane --- oko 410km

spavanja ima jeftinih

 

2 dan

Baile Herculane - deo nacionalnog parka Domogled - Targu Jiu - Petrosani - Hunedoara (poseta zamku Corvin) - Deva --- oko 260km

spavanje hotel Elvetia

http://hotel-elvetia.ro/?lang=en

http://www.booking.com/hotel/ro/hostel-elvetia.en.html?aid=311984;label=hostel-elvetia-HSuigRiukdtVE_EZVUM9KAS3793892113;ws=&gclid=CJSitI2fg7QCFUON3godoigASQ

 

3 dan

Deva - Sebes - Transalpina - Curtea de Arges --- oko 310km

spavanje ima svuda po forumu... potrazi po putopisima

 

4 dan

Curtea de Arges - Transfagarasan - Brasov --- oko 220km

spavanje AdaBelle (mozete se malo i cenkati za grupu i za vise nocenja)

http://www.booking.com/hotel/ro/adabelle.en.html?aid=311984;label=adabelle-atxqtpRZ2Lpb_ckJ06JK3QS4074148603:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg;ws=&gclid=CKqq8N61g7QCFcVY3god2h8ANQ

http://www.adabelle.ro/en/flash/home.html#/home

 

5 dan

Brasov - Sinaia (zamak Peles) - Bran (zamak Bran) - Brasov --- oko 125km

spavanje ponovo u AdaBelle

 

6 dan

Upoznavanje i razgledanje starog jezgra Brasova

spavanje ponovo u AdaBelle

 

7 dan

Brasov - Targu Secuesc - Piatra Neamt - kanjoni Bicaz - Praid --- oko 360km

za spavanje ne znam nista konkretno ali sigurno cete naci soba za izdavanje... toga uvek ima svuda u RO

 

8 dan

Praid - Sighisoara (poseta starom gradu) - Turda - Gilau --- oko 235km

nocenje u onom kampu o kome sam pisao u bungalovima

 

9 dan

Gilau - Turda (poseta rudniku soli) - Alba Iulia - Deva - Timisoara - pa dalje kuci --- oko 470km

 

https://maps.google.com/maps?saddr=Subotica,+Serbia&daddr=45.9285343,19.6315075+to:45.6811596,19.8956905+to:45.1820263,20.9023239+to:44.7124145,21.6624976+to:B%C4%83ile+Herculane,+Romania+to:45.0207129,22.6906913+to:Hunedoara,+Romania+to:Deva,+Romania+to:45.7467143,23.6192204+to:45.1908009,23.6841738+to:Curtea+de+Arge%C8%99,+Romania+to:45.5315526,24.5879344+to:Bra%C8%99ov,+Romania+to:Sinaia,+Romania+to:Bran,+Romania+to:Bra%C8%99ov,+Romania+to:46.8679002,26.4582633+to:Praid,+Romania+to:46.2210013,24.7982003+to:Gil%C4%83u,+Romania+to:Turda,+Romania+to:45.9889271,23.4801124+to:Subotica,+Serbia&hl=en&ie=UTF8&ll=45.640928,23.065796&spn=3.321993,8.453979&sll=45.671644,23.060303&sspn=3.320172,8.453979&geocode=FSFnvwIdRigsASn5OK9owWZDRzGOgz0qkr0Z3w%3BFVbQvAIdk40rASnLFhhcWFhDRzE6aBD84BfiQA%3BFQcKuQIdipUvASnn_uHRKUtbRzEg64ogwZTGAQ%3BFUpssQIds_E-ASltjzuvfp9aRzEGIOoQMs2SHw%3BFd5BqgIdIYtKASnVC6aVQwdRRzGrr9kNRFMxKw%3BFRPLrAIdVwNWASmp2ujU1IxRRzE-ZIyvd1fWkw%3BFSj2rgIdgztaASlrNWuFZPhRRzGI0dUjUY_xTQ%3BFR5XugId571dASmfFZZzVIpORzE7IzU87YzzGQ%3BFTkHvAId-Z9dASntF0sulPJORzF32h6K9VCVeg%3BFRoKugIdlGZoASll5mqJhTpMRzHLsV3O82vMxA%3BFZCOsQIdTWRpASkb-5EeMZlNRzGueua_rBmlhg%3BFd_EsAId_5J4ASnz9MhoaTJNRzFOV83JkMd9Mw%3BFaDBtgIdni53ASnVNnp_DOhMRzFARWP7PZZTAw%3BFWOmuAIdMMqGASnxFKIqhluzQDEPHjlU7_L1bA%3BFXD8swIdHeKFASlfH7yVLBezQDGCv1rFR2BmQA%3BFd1ytgIdxwaDASlzWOVM5UezQDEQzPX-X3Sjsg%3BFWOmuAIdMMqGASnxFKIqhluzQDEPHjlU7_L1bA%3BFbwlywIdl7iTASlPpr5De1W1QDF6Vvubt1XhcA%3BFfBLxgIdFYF_ASkl_wisR_5KRzGocJjWXe9jgg%3BFclGwQId-GN6ASlHCfJxtnVLRzGvoMeNWYyeDw%3BFTVpyQIdEO5kASmRJJBh1hpJRzHJwanZbTjGtg%3BFYiLxgIdMARrASlbqXiqIGZJRzGj-JPY2zP0xw%3BFT-8vQIdMEdmASlzOfz446BORzFUhueEvuS5Tg%3BFSFnvwIdRigsASn5OK9owWZDRzGOgz0qkr0Z3w&oq=praid&dirflg=t&mra=dpe&mrsp=1&sz=8&via=1,2,3,4,6,9,10,12,17,19,22&t=m&z=8

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja