Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Vozili smo po dosta puteva presli skoro 2000km kako lokalnih tako i "jacih" puteva. I vecina je generalno losa, sve sama zakrpa na zakrpi ili neravnine i izbocine itd.. Jedino je valjao put koji je kao neki glavni magistralni izmedju Brasova i Temisvara. I taj cuveni Transfagarasan je ocajan po meni. Lepi predeli ali put ispod ocekivanja kada ides sa juga na sever pa jos oni dodji delovi kod brane pa sve do nekih 1500m nadmorske su blago receno ocajni, po putu sve ili odron, sitan sljunak, neko granje ili zakrpe i izbocine, ne moze covek lepo da se opusti i spusti ga u krivini kako treba. Ali spustanje ka severu je dosta lepo, nema loseg puta samo je asfalt izbrazdan i hrapav koliko kapiram zbog snega i leda zimi. Ali ceo taj put bi bio bolji za neki dobar auto nego za motor. Ali u putopisu cu postaviti kuda smo sve isli. Ali i razlicita su izgleda shvatanja sta je dobar i pristojan put. Generalno mislim da je najbitnija ekipa i zato se covek lepo provede ali ima puno boljih i lepsih puteva samo u Bosni, Sloveniji, HR a o evropi necu ni da pricam. Mislim da je rumunija fina varijanta ko nema kintu i vreme za neki dalji put tipa Alpi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ukusi su razliciti. Pa tako i puteve i predele razlicito dozivljavamo. Ja sam RO presao uzduz i popreko sa nekoliko razlicitih motora (NSU250, GSX750, TA, AT, Varadero). Ne kazem da nisam naisao na lose deonice, ali niukom slucaju ne bih ovako izgeneralizovao kao ti. Da, juzna strana Transfagarasana jeste u zakrpama, a razlog tome je sto tamo cele zime ne topi sneg posto je konstatno u senci i asfalt mrzne i propada. Put se krpi koliko god je moguce za kratak vremenski period koliko je put otvoren izmedju dva snega (2-3 meseca), a svakih nekoliko godina se navlaci nov asfalt. Poslednji put je to bilo 2009.

 

Kako god bilo... tvoj dozivljaj je tvoj, ali ima ovde puno ljudi koji su poslednjih nekoliko godina vozili RO pa i ovu deonicu i nije im nista falilo niti im je koja zakrpa ili rupa smanjila dozivljaj.

 

Kako god bilo, ja cu u RO iznova i iznova (pa i ovaj vikend) ali ne zato sto nemam kintu, nego zato sto voleeem.

 

Naravno, cekamo putopis i fotke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam se proveo super i ekipa je bila odlicna i zadovoljna. Samo kazem da je izvikano. I generalno je los put. Nije mi isti ugodjaj kada ga spustim u krivini i razmiljam hoce li sa druge strane biti kamen, drvo, rupa da upadne ceo motor ili nesto trece. To mi kvari generalni utisak. Mrzim lose puteve bilo kada sam u kolima bilo motorom. Ali od trenutka kada se predje na sever sve krece na bolje. Generalno jesam zadovoljan samo kazem da je ipak ceo put izvikan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Transfagarasan i nije put za spustanje motora na koleno, vec vise za uzivanje u pogledu. Ali slazem se da je izvikan, ja sam ocekivao vise. Medjutim Transalpina me je odusevila u svakom pogledu, pocev od fenomenalnog novog asfalta, prirode, pogleda, brzih, sporih krivina, ma ima svega. Uzivanje je voziti Transalpinu, meni mnogo vece nego Transfagarasan, mada daleko od toga prelazak Trasfagarasana nije dozivljaj, da me neko ne shvati pogresno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Transfagarasan i nije put za spustanje motora na koleno, vec vise za uzivanje u pogledu. Ali slazem se da je izvikan, ja sam ocekivao vise. Medjutim Transalpina me je odusevila u svakom pogledu, pocev od fenomenalnog novog asfalta, prirode, pogleda, brzih, sporih krivina, ma ima svega. Uzivanje je voziti Transalpinu, meni mnogo vece nego Transfagarasan, mada daleko od toga prelazak Trasfagarasana nije dozivljaj, da me neko ne shvati pogresno.

 

Eh jos da si vozio Transalpino dok nije bilo ni "A" od asfalta!!! Uhhh kakvo je to bilo uzivanje. Pesak, blato, kamenje i stenje... voda koja tece preko uglacanog kamenja... Uhhh kad se samo setim... Nazalost vise nije tako, ali da je preterano i sad voziti Transalpinu, slazem se u potpunosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Vozili smo po dosta puteva presli skoro 2000km kako lokalnih tako i "jacih" puteva. I vecina je generalno losa, sve sama zakrpa na zakrpi ili neravnine i izbocine itd.. Jedino je valjao put koji je kao neki glavni magistralni izmedju Brasova i Temisvara. I taj cuveni Transfagarasan je ocajan po meni. Lepi predeli ali put ispod ocekivanja kada ides sa juga na sever pa jos oni dodji delovi kod brane pa sve do nekih 1500m nadmorske su blago receno ocajni, po putu sve ili odron, sitan sljunak, neko granje ili zakrpe i izbocine, ne moze covek lepo da se opusti i spusti ga u krivini kako treba. Ali spustanje ka severu je dosta lepo, nema loseg puta samo je asfalt izbrazdan i hrapav koliko kapiram zbog snega i leda zimi. Ali ceo taj put bi bio bolji za neki dobar auto nego za motor. Ali u putopisu cu postaviti kuda smo sve isli. Ali i razlicita su izgleda shvatanja sta je dobar i pristojan put. Generalno mislim da je najbitnija ekipa i zato se covek lepo provede ali ima puno boljih i lepsih puteva samo u Bosni, Sloveniji, HR a o evropi necu ni da pricam. Mislim da je rumunija fina varijanta ko nema kintu i vreme za neki dalji put tipa Alpi.

Slazem se ekipa je bitna,mene je zapalo onda da vozim po boljim putevima.Posto ne volim los put,podsvesno sam mozda birao bolji i tako mi se i dogadjalo da put bude stvarno super.Vozim stroma ali vise volim dobar put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Posto je gorivo u rumuniji?

Jel treba vinjeta ili ne posto vidim da su nekima trazili?

Od AMSS sam dobio informaciju da ne treba medjunarodna dozvola.

Kako se organizujete sa zdravstvenim osiguranjem.Teoretski nase bi trebalo da vazi ,al to je teoretski sta ne daj boze prakticno zatreba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Posto je gorivo u rumuniji?

Jel treba vinjeta ili ne posto vidim da su nekima trazili?

Od AMSS sam dobio informaciju da ne treba medjunarodna dozvola.

Kako se organizujete sa zdravstvenim osiguranjem.Teoretski nase bi trebalo da vazi ,al to je teoretski sta ne daj boze prakticno zatreba

 

Cena benzina u Rumuniji na Lukoil pumpama je 5.68 RON (oko 1.3 eur)

 

http://www.lukoil.ro/

 

Vinjeta ne treba za motor.

 

U bilo kojoj ovdašnjoj osiguravajućoj kući možeš uzeti putno osiguranje po ceni od 1 eur dnevno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Posto je gorivo u rumuniji?

Jel treba vinjeta ili ne posto vidim da su nekima trazili?

Od AMSS sam dobio informaciju da ne treba medjunarodna dozvola.

Kako se organizujete sa zdravstvenim osiguranjem.Teoretski nase bi trebalo da vazi ,al to je teoretski sta ne daj boze prakticno zatreba

 

 

Gorivo je od 5.5 do 6.2 leja a za 1 euro dobijes 4.5 leja .Od pumpi imas najvise Lukoila i njihov Rompetrol. Obicno imas da biras od 95 do cak 100 oktana. Koje god da sipas dobro je. Samo vodi racuna da pumpi bas i nemas na svakom cosku. Meni pre par dana nisu trazili nista osim saobracajne iako imam medjunarodnu. Zdravstveno osiguranje ne traze ali bolje da ga imas zbog sebe a nije skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Mi smo konkretno uzeli osiguranje to je bilo oko 700-800 din za oko 7 dana. Naravno da nase domace ne vaze. Nase osiguranje vazi samo u CG sa kojom smo potpisali sporazum da bi Crnogorci ovde mogli za dz pre nas da se lece. Ja sam medjunarodnu imao ali pola ekipe nije, koliko znam ne traze. Vinjete za motor nisu potrebne to su nam na granici rekli a nije mi samo jasni i zasto bi nekom trebale vinjete i za koji auto put? posto mi nismo uspeli ni slucajno da naletimo ni na jedan za 1500km :lol:

A gorivo je posebna prica, odlicno je gorivo i vise od toga. Uglavnom smo sipali 100 oktana oko 6.1 leva

ovo slabije 95 oktana oko 5.5 ali i to slabije je bolje nego nase ono "Evro muda sarma" Svi smo osetili da nam motori dosta bolje idu i manje trose. Meni se inace pali rezerva oko 210km tamo sam jednom dogurao do 250km i jos nije zasvetlela. Znaci gorivo stvarno vredi za razliku od ove nase pisacke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Šta raditi kad isplanirate put po Transilvaniji i od 7 planiranih dana po prognozi 7 dana pada kiša :neznam: :neznam: :neznam: :neznam: :neznam:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Šta raditi kad isplanirate put po Transilvaniji i od 7 planiranih dana po prognozi 7 dana pada kiša :neznam: :neznam: :neznam: :neznam: :neznam:

 

 

 

Voziti... meni ne bi bilo prvi put :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Nema nista dosadnije, pa onda skini stavi kobinezon. A posto je vruce onda je i kada pada kisa u kombinezonu pakao! Probaj da pomeris. Ako ne kreni i nadaj se najboljem. Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Ima li neko informaciju za Turdu, tj Salina Turda. Ako sam ja dobro razumeo na sajtu, oni rade samo do 15h. Nikako ne uspevam da se uklopim, a da ne nocim i potrosim jos jedan dan za taj rudnk soli. A imam zarku zelju da ga obidjem.

 

Ubih se danima praveci rutu >:(

 

Aj malo pomoci i predloga.

 

Treba obici Transfagarastan, Transalpinu, Turdu, Corvin (Hunedoara), Brasov, Deva, Peles i Bran... Malo sam bez reda ovo poredjao, ali tako je vec par dana... kako planiram rutu. Nista mi se ni sa cim ne uklapa. Pritom treba uzeti u obzir obilaske, slikanja, pauze... tako da prosecno ne treba preci vise od 300km/dan. Nije mi problem ni da napeglam 500-600 u danu, ali ako taj dan nema sta da se poseti

 

 

help

 

 

ovako nesto

 

Spavanja: Turda, curtea de arges, brasov, targu jui i kuci

 

ima li ovo smisla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Šta raditi kad isplanirate put po Transilvaniji i od 7 planiranih dana po prognozi 7 dana pada kiša :neznam: :neznam: :neznam: :neznam: :neznam:

 

Nabaviti dobro kisno odelo?

:)

Ko kaze da meteorolozi uvek pogode za svaki deo tvog puta? Postoji sansa da se lepo provedes bez kise. Ako ne mozes da pomeris termin, onda idi i uzivaj, bar nece biti guzve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ima li neko informaciju za Turdu, tj Salina Turda. Ako sam ja dobro razumeo na sajtu, oni rade samo do 15h. Nikako ne uspevam da se uklopim, a da ne nocim i potrosim jos jedan dan za taj rudnk soli. A imam zarku zelju da ga obidjem.

 

Ubih se danima praveci rutu >:(

 

Aj malo pomoci i predloga.

 

Treba obici Transfagarastan, Transalpinu, Turdu, Corvin (Hunedoara), Brasov, Deva, Peles i Bran... Malo sam bez reda ovo poredjao, ali tako je vec par dana... kako planiram rutu. Nista mi se ni sa cim ne uklapa. Pritom treba uzeti u obzir obilaske, slikanja, pauze... tako da prosecno ne treba preci vise od 300km/dan. Nije mi problem ni da napeglam 500-600 u danu, ali ako taj dan nema sta da se poseti

 

 

help

 

 

ovako nesto

 

Spavanja: Turda, curtea de arges, brasov, targu jui i kuci

 

ima li ovo smisla

 

Idemo redom

 

1. Salina Turda radi do 5 popodne, ali poslednji ulazak je u 3 popodne

 

2. A onda ruta.. cini mi se da je u pitanju 4 nocenja (ne planiras 2 nocenja nigde). Da pokusam da ti malo promenim rutu i da izbacim Targu Jiu.

 

* Prvi dan krenite ranije ako je moguce, pa preko Bele Crkve i Resite do Hunedoare. To je 325km i moja procena je da cete tamo stici za max 6 sati. Pa ako krenete u 7, tamo ste po RO vremenu u 2 popodne. Nekih 2 sata razgledanja pa nastavite do Turde. To je jos 140km t.j. oko 2 - 2.5 sata. Recimo da je to u grubo da ste tamo u 7 uvece. Pa se tu smestite. Iskreno ne znam nista u vezi smestaja u Turdi. Ukoliko ne nadjete nista uvek vam je opcija Cluj Napoca. Mi smo uglavnom nocili 10-ak km severno od Cluj-a pored sela Gilau u jednom auto-kampu koji ima i odlicne drvene bungalove http://www.campingeldorado.com/

 

ukupno oko 465km

 

* Dan dva.. poseta rudniku soli. Udjete oko 9, izadjete oko podne pa nastavite... Sebes - Transalpina - Novaci - Ramnicu Valcea - Curtea de arges - ukupno 330km. U Curtei biste bili pre mraka, smestaj, vecerica, setnja, spavanje

 

ukupno 330km

 

* Dan tri... Transfagarasan - Fagaras - Brasov. Opustena voznja... ceo dan za Transfagarasan, popodne i vece razgledanje prelepog Brasova, nocenje,...

 

ukupno 220km

 

* Dan cetiri

 

Voznja od sat vremena do Sinaie i poseta dvorca Peles... racunajte pauzu od oko 5 sati

Voznja od oko sat vremena do Brana i razgledanje zamka Bran... racunajte pauzu od oko 3 sata

Voznja od oko sat vremena do Brasova - jos malo uzivanja u Brasovu

 

Ovo je celodnevni izlet... krenite ujutro oko 8 i bice vam taman fino da sve opusteno obidjete i da ne zurite nigde

 

ukupno oko 125km

 

* Dan pet

 

Brasov - Fagaras - Sibiu - Deva - Lugoj - Deta - Vrsac - kuci - oko 570km

 

 

 

Pet dana / 4 nocenja (Turda, Curtea de Arges, Brasov, Brasov) - oko 1700km

 

evo ti i linka za rutu

https://maps.google....,5,7,12&t=m&z=8

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ima li neko informaciju za Turdu, tj Salina Turda. Ako sam ja dobro razumeo na sajtu, oni rade samo do 15h. Nikako ne uspevam da se uklopim, a da ne nocim i potrosim jos jedan dan za taj rudnk soli. A imam zarku zelju da ga obidjem.

 

Ubih se danima praveci rutu >:(

 

Aj malo pomoci i predloga.

 

Treba obici Transfagarastan, Transalpinu, Turdu, Corvin (Hunedoara), Brasov, Deva, Peles i Bran... Malo sam bez reda ovo poredjao, ali tako je vec par dana... kako planiram rutu. Nista mi se ni sa cim ne uklapa. Pritom treba uzeti u obzir obilaske, slikanja, pauze... tako da prosecno ne treba preci vise od 300km/dan. Nije mi problem ni da napeglam 500-600 u danu, ali ako taj dan nema sta da se poseti

 

 

help

 

 

 

ovako nesto

 

Spavanja: Turda, curtea de arges, brasov, targu jui i kuci

 

ima li ovo smisla

 

Koncept ti je ok. Mozes da spavas dva dana u Brasovu, prelep grad i to da ti bude baza za obilazak zamkova koji su tu blizu. Bran je na samo oko 25km Peles na oko 60km itd.. a i Transfagarastan je na oko 150km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Opet sam malo menjao rutu. Davore puno hvala na odgovoru, a i pogodio si i potvrdio mi moja razmisljanja.

 

1.dan ce biti do Turde. Tamo sam po preporuci sa sajta salinaturda.com, video neki hotel bas u Turdi, ali sam razmisljao da je mozda zanimljivije prespavati u Cuj -u. Hvala za preporuku ovog kampa, cisto da imam rezervu.

 

2.dan Transalpina i spavanje3 u Curtea de agres

3. dan uzivanje u transfagarasanu i Brasovu.

4dan. Ovde imam plan da obidjemo Bran i Peles. E sad pitanje: Ima li smisla, ako bi se obilazak ova dva dvorca zavrsio do jedno 17h, krenuti ka Curtea de argesu, preko transfagarastana? Nije neka kilometraza, ali se plasim da li je moguce to postici i ocekujem da tamo budem da jedno 21h????

5. dan Curtea de A - jezero Vidra - pa do Turn Severina

6. dan Dunavom sa RO strane ka BG

 

 

1.dan

 

2.dan

 

3.dan

 

4.dan

 

5.dan

 

6.dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Opet sam malo menjao rutu. Davore puno hvala na odgovoru, a i pogodio si i potvrdio mi moja razmisljanja.

 

1.dan ce biti do Turde. Tamo sam po preporuci sa sajta salinaturda.com, video neki hotel bas u Turdi, ali sam razmisljao da je mozda zanimljivije prespavati u Cuj -u. Hvala za preporuku ovog kampa, cisto da imam rezervu.

 

2.dan Transalpina i spavanje3 u Curtea de agres

3. dan uzivanje u transfagarasanu i Brasovu.

4dan. Ovde imam plan da obidjemo Bran i Peles. E sad pitanje: Ima li smisla, ako bi se obilazak ova dva dvorca zavrsio do jedno 17h, krenuti ka Curtea de argesu, preko transfagarastana? Nije neka kilometraza, ali se plasim da li je moguce to postici i ocekujem da tamo budem da jedno 21h????

5. dan Curtea de A - jezero Vidra - pa do Turn Severina

6. dan Dunavom sa RO strane ka BG

 

 

1.dan

 

2.dan

 

3.dan

 

4.dan

 

5.dan

 

6.dan

 

Kao prvo... evo ti link za zamak Peles... pogledaj radno vreme... nije svejedno koji dan ces ici tamo

http://visit.peles.ro/visiting-hours-ticket-prices/

 

Ako iz Brasova ujutro krenete najkasnije u 8 onda mozete odraditi dan kako si zamislio i to bi izgledalo nekako ovako

8h start iz BV

9h stizete u Peles, parkirate, prosetate do zamka,...

10h udjete sa vodicem u dvorac na najduzu turu od oko 2h (od srca preporucujem ovu najduzu varijantu... nije jeftino, ali vredi) PS, ako mislite fotkati unutar dvorca, moracete platiti taksu za fotografisanje, ovde nece proci tajno fotkanje

12h izadjete i potrosite jos oko sat vremena za spoljni deo i setnju do motora

13h krenete za bran

14h stizete u Bran idete u posetu dvorcu

16h izadjete i pravite neku pauzu za pice hranu,... (morate valda i to nekad :) )

17h krenete dalje... e ovo je kriticno sad. Odavde imate oko 200km do Curtea preko Transfagarasana, a od toga oko 50km kroz sela i zaseoke poprilicno losim putem do magistrale. Ukoliko budete imali lepo veme, mozete odraditi kako si zamislio. Ono sto me malo brine je sto ces morati ceo dan gledati na sat, posto cete morati tempirati vreme za sve pa se plasim da necete uzivati... ali od volje... Ovo sve je svakako neka moja slobodna procena situacije, ali eto ti da razmislis o tome i da eventualno napravis sebi neku satnicu. Rekao bih da si dobro osmislio dan, ali da taj dan morate poraniti. Mozda bi bilo dobro da krenete i ranije iz Brasova pa da spoljasnji deo vidite jos pre nego dvorac otvori i da unutra udjete odmah u prvoj turi u 9.

 

 

E a sledeci dan mi je omiljen... ovo je put koji ja najvise volim da vozim... put izmedju mesta Brezoi i Petrosani... Samo moras biti svestan necega:

 

Od Brezoi ces imati relativno dobar put sve do mesta Voineasa. Posle tog grada ces imati makadama, nabijene zemlje,... (ako bude bilo kise onda i malkice blata)... i to nekoliko kilometara. A posle toga ide opet dobar put pored jezera, pa preko raskrsnice sa Transalpinom i jos malo. Poslednja deonica pred Petrosani je asfalt pun rupa ali moze da prodje bilo ko bilo kakvim motorom samo malo sporije i pazljivo. Eto da znas da ima svega ali mislim da vredi sve pare... obozavam ovu deonicu, vozio sam je nekoliko puta i dva puta i kampovao na deonici izmedju Petrosanija i jezera. Prelepa priroda i skoro nista saobracaja.

 

Sve u svemu odlicno si osmislio rutu, samo taj jedan dan dobro osmisli da na kraju ne bi bilo da ste samo jurcali a nista niste videli i niste uzivali. Moj iskren savet je da ako skontate da vam manjka vremena, batalite Bran i ostavite ga za neku drugu priliku. Uvek svima govorim da je Peles nesto sto se mora videti. Bran je OK, lep, interesantan, ali ne mora se videti posto poto ako ste kratki sa vremenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Interesuje me gde je najbolje preci iz Rumunije u Bugarsku...koji granicni prelaz....ima li nesto preko Dunava ili se mora na istok ?

 

Cilj mi je da nakon Transalpine odem u Sofiju i tamo prespavam, na putu za Grcku / Solun.

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Interesuje me gde je najbolje preci iz Rumunije u Bugarsku...koji granicni prelaz....ima li nesto preko Dunava ili se mora na istok ?

 

Cilj mi je da nakon Transalpine odem u Sofiju i tamo prespavam, na putu za Grcku / Solun.

 

Hvala unapred.

 

Koliko ja znam najblizi zemljani (most) prelaz ti je prelaz Giurgiu - Ruse... ovo ostalo su sve trajekti. Koliko sam citao po netu svi osim prelaza Calafat (trajektom) su totalni haos.. traje satima i skupo je. Tako da ti je jedan od izbora ici na Ruse, drugi preko Djerdapa pa nazad u BG a treci okusati se sa trajektom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Davore, mnogo hvala.

 

Nesto se razmisljam da taj dan posvetimo Pelesu i Branu i vratimo se opet u Brasov i da obidjemo sam grad jos malo. A sutra dan da idem Transfagarasan, pa na jezero Vidra, kao sto si napisao i onda se spustimo, kako nam vreme dozvoli, ili do Petosani ili Targu jui ili cak do Turnu Severina, na spavanje.

 

Aj mi daj predloge za spaqvanje u ova tri mesta.

 

Veliki pozdrav i hvala jos jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Davore, mnogo hvala.

 

Nesto se razmisljam da taj dan posvetimo Pelesu i Branu i vratimo se opet u Brasov i da obidjemo sam grad jos malo. A sutra dan da idem Transfagarasan, pa na jezero Vidra, kao sto si napisao i onda se spustimo, kako nam vreme dozvoli, ili do Petosani ili Targu jui ili cak do Turnu Severina, na spavanje.

 

Aj mi daj predloge za spaqvanje u ova tri mesta.

 

Veliki pozdrav i hvala jos jednom

 

Za Brasov toplo preporucujem AdaBelle - http://www.adabelle.ro/en/flash/home.html#/home a imas ih i na booking.com , lokacija savrsena, preljubazne devojke koje rade tu... sve cista desetka

 

Za Petrosani... evo raspiutaj se kod autora ovog teksta http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/83571-rumunije-nikad-dosta/

Za Turnu Severin je za smestaj strucnjak Severian... ja nisam nocio nikada tamo

Takodje ni za Targu Jiu ne znam nista... a ne secam se ni da je neko u nekom putopisu spomenuo nocenje ovde. Mozda da vidis na booking.com sta se nudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Na svakoj malo opremljenijoj benzinskoj pumpi kod nas (Eko, Elp) imas u prodaji auto karte svih okolnih zemalja po ceni 300-400 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja