Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F 650 GS DAKAR

Stvarno iscrpna objasnjenja.

Nas dvojca krecemo u petak 8 juna ujutru i vracamo se u nedelju. Odvojicemo ceo dan za planinske puteve. Bice mnogo slika i nadam se lepo vreme.

Javljamo se uskoro !

Pozdrav svima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Sad za vikend bili smo na moto skupu u Turn Severinu. Neki lik mi je pričao o Bukoviku!? na severu Rumunije, blizu granice sa Ukrajinom. Kaže mi da ima puno manastira, izvora pijaće vode i prirodnih lepota. Da li neko zana nešto više o tom delu Rumunije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Verovatno misliš na Bukovinu, deo rumunije uz granicu sa Ukrajinom.........izuzetno siromašni deo , ali i izuzetno interesantan.....been there, done that,,,I like it....:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Thank you Bojan!:zdravo:

 

ma nema na čemu....spremi se na ispijanje kafe i neku vožnju letos kada stignem u "domaće krajeve".....moram da te vidim na delu sa Caponordom.....

Inače taj deo Rumunije je stvarno siromašan do bola....beskrajna polja žita i kukuruza....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Drugari poznavaoci Rumunije, molim za sugestije vezane za put koji planiramo supruga i ja u julu. Ovo je neka okvirna ruta:

 

Klikni ovde

 

Iz Beograda bi išli rutom ka Turnu Severinu - Targu Jiu - Pitesti... Znači, Transfagarasan bi "napali" sa južne strane, zatim bi išli rutom Fagaras - Brasov - Bacau - Jasi (praktično do granice sa Moldavijom). Odatle bi išli nazad ka Srbiji kako sam ucrtao na ruti gore... Elem, ovi putopisi i informacije koje već postoje ovde na forumu uglavnom dobro pokrivaju deo do Transfagarasana i neposrednu okolinu. Mi bi produžili "malo istočnije" :)

 

Moja pitanja se uglavnom odnose na preporuke šta obavezno obići i pogledati i gde prenoćiti/ručati na ovoj ruti :) Puteve koje sam ucrtao ne poznajem uopšte, pa ako ima nekih deonica gde je klasičan makadam u dužini od više od 10-15 km, to bih izbegao, jer idem putnim motorom sa suvozačicom i stvarima i ne verujem da bi nam dugotrajni makadam prijao (ni motoru ni nama)... Znači, bio bih zahvalan za svaku preporuku oko planiranja ove rute. Mislimo da ovo prođemo u 5 dana sa 4 noćena. Znači, polazak na primer u četvrtak rano ujutro a povratak u ponedeljak predveče. Da li je ovo izvodljivo? Ili treba još jedan dan?

 

Takođe, molim sve zainteresovane koji bi u julu hteli/mogli da se pridruže na ovoj ruti da se slobodno jave pa da zajedno planiramo. Datum polaska nismo precizirali i uglavnom bi se bez većih problema uklopili ako je još neko raspoložen da krene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Drugari poznavaoci Rumunije, molim za sugestije vezane za put koji planiramo supruga i ja u julu. Ovo je neka okvirna ruta:

 

Klikni ovde

 

Iz Beograda bi išli rutom ka Turnu Severinu - Targu Jiu - Pitesti... Znači, Transfagarasan bi "napali" sa južne strane, zatim bi išli rutom Fagaras - Brasov - Bacau - Jasi (praktično do granice sa Moldavijom). Odatle bi išli nazad ka Srbiji kako sam ucrtao na ruti gore... Elem, ovi putopisi i informacije koje već postoje ovde na forumu uglavnom dobro pokrivaju deo do Transfagarasana i neposrednu okolinu. Mi bi produžili "malo istočnije" :)

 

Moja pitanja se uglavnom odnose na preporuke šta obavezno obići i pogledati i gde prenoćiti/ručati na ovoj ruti :) Puteve koje sam ucrtao ne poznajem uopšte, pa ako ima nekih deonica gde je klasičan makadam u dužini od više od 10-15 km, to bih izbegao, jer idem putnim motorom sa suvozačicom i stvarima i ne verujem da bi nam dugotrajni makadam prijao (ni motoru ni nama)... Znači, bio bih zahvalan za svaku preporuku oko planiranja ove rute. Mislimo da ovo prođemo u 5 dana sa 4 noćena. Znači, polazak na primer u četvrtak rano ujutro a povratak u ponedeljak predveče. Da li je ovo izvodljivo? Ili treba još jedan dan?

 

Takođe, molim sve zainteresovane koji bi u julu hteli/mogli da se pridruže na ovoj ruti da se slobodno jave pa da zajedno planiramo. Datum polaska nismo precizirali i uglavnom bi se bez većih problema uklopili ako je još neko raspoložen da krene...

 

Evo da ja odgovorim na neka od pitanja.

 

5 Dana 4 nocenja... izvodljivo, ali bih ja dodao jos jedan dan.

 

Savetujem da se prvi dan dobrano porani i da se isforsira do Curtea de Arges. Tako bi sutradan imali fino na miru i opusteno da napadnete Trasnfagarasan i da se dokotrljate do Brasova i prenocite. Treci dan da vozite do Iasija, Cetvrti recimo do Sibiua a peti do kuce. Ja bih ovde svemu ovome dodao jos jedan dan za odmor od prvog dana i forsiranja pa bih rekao da prenocite 2 noci u Brasovi u malo se opustite u tom prelepom gradu.

 

Sto se puteva tice... ovo do Brasova je pokriveno kroz putopise i moje i druge. Ja bih jedino promenio to da predjete granicu kod B Crkve pa vozite uz Dunav Rumunskom stranom. Takodje nisi bas uradio podesavanja na mapi pa te tera na Pitesti a nema potrebe... idete do Ramnicu Valcea pa odatle u Curtea de Arges.

 

Deo ovog severa sam prosao ali nisam isao skroz do Iasija. Na severu mozes ocekivati losije puteve ali nista ozbiljno sto ne moze bilo koji motor da prodje. Onako... dosta rupa na puevima. Sto se tice prirode na severu... okolina Piatra Neamt je prelepa. Vidim da prolazite i kroz Sighisoara (rodno mesto Vlada Tepesa - Drakule)... koji je zaista lep srednjevekovni grad i vredi ka posetiti.

 

Evo sad bih prvo da ti dam izmenu mape:

 

https://maps.google.com/maps?saddr=Kru%C5%BEni+put&daddr=7-1+to:DN57+to:DN57+to:DN57+to:DN57+to:Centura+Drobeta+Turnu+Severin%2FE70+to:44.80934,22.98429+to:44.93421,24.20966+to:DN7%2FE81+to:Bulevardul+Basarabilor+to:DN7C+to:DN7C+to:DN7C+to:Strada+Mihai+Viteazul+to:Strada+Silvestru%2FDN28%2FE583+to:DN15B+to:Strada+Nicolae+B%C4%83lcescu%2FE578+to:Zs%C3%B6g%C3%B6di+utca%2FDN13B+to:Strada+Maramure%E8%91%AFului+to:Bulevardul+Take+Ionescu%2FE70+to:E-70+to:Prvomajska%2F%D0%9F%D1%80%D0%B2%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%98%D1%81%D0%BA%D0%B0%2FE-70&hl=en&ie=UTF8&ll=45.828799,24.422607&spn=3.310841,8.453979&sll=45.115934,24.676323&sspn=0.209567,0.528374&geocode=FWBrqgId4Bg4AQ%3BFVYdrQIdEHRIAQ%3BFXKRqQIdfv5KAQ%3BFdSJqQId4DZMAQ%3BFd5rqQId3tdNAQ%3BFZqEpwIdyNFQAQ%3BFXFeqQIdXxxaAQ%3BFXy8qwIdYrZeASn3uIljJxVSRzHwx8Lo7i63ZA%3BFUKkrQId_GhxASk1zsNSf1tNRzHbT34Q8lDGUA%3BFUDMrwIdiDl0AQ%3BFT7rsAIdLoV4AQ%3BFV7ssgId0DN4AQ%3BFZAktwIdCmR3AQ%3BFbYyugId1PR2AQ%3BFU7JuAId8F-GAQ%3BFQ6YzwIdCr6kAQ%3BFeymzgId6oKMAQ%3BFXAFyQIdElKGAQ%3BFfx2xgId4Kh_AQ%3BFdCzugIdMjlwAQ%3BFVJGugIdPC5EAQ%3BFcixsAIdfM9EAQ%3BFSKYrAId_j07AQ&dirflg=t&mra=dme&mrsp=10&sz=12&via=7,8&t=m&z=8

 

E sad sto se tice smestaja...

 

U putopisima se moze naci dosta toga kao i u ovoj temi na ranijim stranama..

 

Curtea de Arges - hostel Venus, pansion Hanul Lui Simon a ima i onaj nas covek sto ima sobe... Jovanovic, cini mi se... pogledaj malo u ovoj temi

 

Brasov... ja preporucujem AdaBelle http://www.booking.com/hotel/ro/adabelle.sr.html?aid=333373;label=adabelle-FJRgfeIm1WklLnA3efEvMwS4796529232;ws= ... malo je skuplje ali vredi svakog centa, posto je prakticno u starom gradu i sve se moze obici peske, sve je blizu.

 

Za Iasi ne znam nista

 

Sibiu pansion Happy Day http://www.booking.com/hotel/ro/pensiunea-happy-day.sr.html

 

 

Sto se tice toga gde jesti... pa manje vise je svejedno... mi jos nismo naisli na mesto gde nam se nije svidela hrana. Uglavnom za rucak stajemo negde izmedju gradova u restoranima tipa drumske kafane gde je hrana ekstra jefina a ima je mnogo. Osim toga u pored mesta Orastie, van grada ima restoran u koji uvek navracamo da jedemo. Pronadji moje ranije putopise u nekima od njih sam tacno objasnio gde se restoran nalazi a mislim da sam stavio i sliku slikanu sa puta.

 

U Brasovu ne propustite u starom gradu da sednete u neku bastu da pojedete porciju pecenih rebaraca... uhhh ... u proslogodinjem putopisu (1grupa, 2 prevoja, ...) imas i slike rebaraca.

 

Na vrhu transfagarasana takodje imas par restorana... kad izadjete iz tunela skrenete desno i idite do poslednjeg cija terasa je iznad vode... nije skupa a hrana je odlicna.

 

Morate u rumuniji jesti njihove corbe... za to su majstori i prvaci sveta (ciorba de fasole - corba od pasulje, ciorba de vacuta - juneca, ciorba taraneasca - seljacka corba, ciorba de burta - corba od skembica itd). Jedino sto ne preporucujem je mic t.j. neka verzija cevapa. E to ne znaju da naprave i zacine.

 

Eto, nadam se da sam malo pomogao... pa ako imas jos neko pitanje slobodno pitaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Drugari poznavaoci Rumunije, molim za sugestije vezane za put koji planiramo supruga i ja u julu. Ovo je neka okvirna ruta:

 

Klikni ovde

 

Iz Beograda bi išli rutom ka Turnu Severinu - Targu Jiu - Pitesti... Znači, Transfagarasan bi "napali" sa južne strane, zatim bi išli rutom Fagaras - Brasov - Bacau - Jasi (praktično do granice sa Moldavijom). Odatle bi išli nazad ka Srbiji kako sam ucrtao na ruti gore... Elem, ovi putopisi i informacije koje već postoje ovde na forumu uglavnom dobro pokrivaju deo do Transfagarasana i neposrednu okolinu. Mi bi produžili "malo istočnije" :)

 

Moja pitanja se uglavnom odnose na preporuke šta obavezno obići i pogledati i gde prenoćiti/ručati na ovoj ruti :) Puteve koje sam ucrtao ne poznajem uopšte, pa ako ima nekih deonica gde je klasičan makadam u dužini od više od 10-15 km, to bih izbegao, jer idem putnim motorom sa suvozačicom i stvarima i ne verujem da bi nam dugotrajni makadam prijao (ni motoru ni nama)... Znači, bio bih zahvalan za svaku preporuku oko planiranja ove rute. Mislimo da ovo prođemo u 5 dana sa 4 noćena. Znači, polazak na primer u četvrtak rano ujutro a povratak u ponedeljak predveče. Da li je ovo izvodljivo? Ili treba još jedan dan?

 

Takođe, molim sve zainteresovane koji bi u julu hteli/mogli da se pridruže na ovoj ruti da se slobodno jave pa da zajedno planiramo. Datum polaska nismo precizirali i uglavnom bi se bez većih problema uklopili ako je još neko raspoložen da krene...

 

- Slazem se sa quasaar-om da bi trebali da ubacite jos 1 dan... da otprilike isplanirate da u svakom gradu budete u nekim ranijim poslepodnevnim casovima da biste imali vremena za obilazak jer ima sta da se vidi. Na tvojoj ruti sam bio u Sibiu-u i Brasov-u i mogu ti reci da su prelepi gradovi. Kad si vec u Brasovu ja bih ti predlozio da odete i do Sinaia-e i obidjete zamak Peles koji je fenomenalan.

Pogledaj nas putopis, mozda ti bude korisno - http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/69829-gothic-rumunija-2011/

- Sto se tice spavanja i klope, to je quasaar apsolvirao i ja bih ga poslusao :)

- Sto se tice puteva, prvi deo tvoje rute (do Brasova) ne bi trebalo da bude los, jedino ima deonica posle Curtea de Arges kad krenes ka Transfagarasanu, posle brane, otprilike 30-ak km gde je put bio katastrofa, rupa do rupe. Mi smo bili na coperima, i nismo presli 20km/h.

Nadam se da sam i ja bar malo pomogao.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Kada si vec raspolozen ajde i ja da pitam nesto. Trebao bih sa drustvom da idem 04.07.12. za Rumuniju ono standardno manje vise, transilvanije itd. E sada....

Citao sam putopise i cuo dosta korisnih stvari ali i zezancija. Kakva im je policija, neko rece da su mu udarili zabranu voznje zbog brzine i odrali ga. Realno jesu li cigani ili ne? Sta se moze ocekivati? Kako stoje sa cenama? da li je skupa klopa? Kako stoje sa menjacnicama? da li primaju Euro? ili nam preporucujes da odmah zamenimo negde lovu ili sta god? Ima li nesto na sta treba posebno obratiti paznju? Ako se setim jos necega poitacu. Hvala ti unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Kada si vec raspolozen ajde i ja da pitam nesto. Trebao bih sa drustvom da idem 04.07.12. za Rumuniju ono standardno manje vise, transilvanije itd. E sada....

Citao sam putopise i cuo dosta korisnih stvari ali i zezancija. Kakva im je policija, neko rece da su mu udarili zabranu voznje zbog brzine i odrali ga. Realno jesu li cigani ili ne? Sta se moze ocekivati? Kako stoje sa cenama? da li je skupa klopa? Kako stoje sa menjacnicama? da li primaju Euro? ili nam preporucujes da odmah zamenimo negde lovu ili sta god? Ima li nesto na sta treba posebno obratiti paznju? Ako se setim jos necega poitacu. Hvala ti unapred.

 

Policija me za sve ove godine jednom zaustavila zato sto nisam imao upaljeno svetlo. Samo me je zamolio da upalim i mogao sam da nastavim. Inace nekoliko puta smo prosli pored policije koja nam je samo rukom pokazala da malo usporimo, bez zaustavljanja. Taj sto su mu lupili zabranu, ako je istina, ili je posteno preterao ili je bio bezobrazan kada su ga zaustavili, pa je i zasluzio.

 

Da li su cigani? Pa mi smo daleko veci cigani nego oni. Generalno ja nemam nijedno lose iskustvo posle preko 25 poseta Rumuniji.

 

Cene po prodavnicama su iste ili manje nego kod nas. Kafici restorani po gradovima i turistickim mestima su kao kod nas u najobicnijem restoranu, a ako se jede van naselja u nekim drumskim kafanama, to ce biti najobilnija i verovatno najjeftinija hrana koju si pojeo.

 

Menjacnica ima dosta, ali kod njih i banke menjaju po istom kursu (ne kao kod nas). Ne moze se placati eurom pa promenite... nemojte bas u prvom ili drugom mestu... udaljite se malo od granice ili to uradite u nekom vecem gradu... bice bolji kurs.

 

Obratiti paznju? Na lepe zene i devojke ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Hvala puno, na pomoci. Gledacemo da tako nekako i bude sto se tice para. A ono oko kazne sam procitao ovde na forumu u jednom od putopisa kroz rumuniju. Ne znam ko je bese bio ali znam da su bili na BMW motorima. Brzina je valjda bila 150km/h A ono sto sam pitao jesu li cigani mislim hoce li da vacare strance za pare. Kao sto kada sam prolazio kroz CG pandur nam se obradovao samo tako. Samo da otmu neke pare. Oprecna su misljenja oko kvaliteta puteva, znam da su bas tamo u Transilvaniji super ali kako je do tamo? Spominjali su ljudi neke lose deonice. Niko iz moje ekipe ne vozi enduro ili kros pa nam bas i ne treba nista sem ravnog asfalta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Mislio sam za vikend 22-24.06. da odvozam tranfagarasan i alpinu.

Plan je da 1 dan odvezem do Fagarasa(cartisoara)prespavam(oko 450km od ki),pa 2dan vozam transfagaras,pa spavanje u novaci(230km), pa 3dan alpinu i od sebesa nazad za Kikindu(450km).

 

Jesu li prohodni putevi sada(sneg,...)?

Bio neko skoro?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Mislio sam za vikend 22-24.06. da odvozam tranfagarasan i alpinu.

Plan je da 1 dan odvezem do Fagarasa(cartisoara)prespavam(oko 450km od ki),pa 2dan vozam transfagaras,pa spavanje u novaci(230km), pa 3dan alpinu i od sebesa nazad za Kikindu(450km).

 

Jesu li prohodni putevi sada(sneg,...)?

Bio neko skoro?

 

Ajmo redom

 

1. putevi su prohodni

2. Cartisoara je selo od 100-ak kuca... tu smestaja nema pa ciljaj neki veci gradic

3. Transfagarasan je daleko lepse voziti u obrnutom smeru

 

Moj predlog je:

 

1 dan

Kikinda - Sebes - oko 300km (mozes uklopiti obilazak zamka Corvin u Hunedoari, recimo)

 

2 dan

Sebes - Transalpina - Novaci - Curtea de Arges - oko 250km (opusteno preko Transalpine)

 

3. dan

Curtea de Arges - Transfagarasan - Sibiu - Kikinda - oko 500km (ujutro malo poranis)

 

Dobra je i tvoja varijanta, ali ako Transfagarasan vozis sa severa na jug, onda nemas apsolutno nikakav pogled na ukosnice dok se ne popnes i ne okrenes da vidis kuda si prosao. Iskreno ja vise volim na taj nacin da vozim sto se same voznje i tehnike voznje tice ali uzivanja za oci nema mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Davore, hvala za info.

Vozio sam fagaras u oba smera, i upravu si da je lepse sa juga na sever. Ali sam alpinu vozio sa severa na jug(samo jednom) pa bih sada obrnuto.

Smestaj u Cartisoara: http://www.turistinfo.ro/cartisoara/cazare-hoteluri-vile-pensiuni-cartisoara.html

Tu sam negde spavao prosle godine za 5e po osobi 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Davore, hvala za info.

Vozio sam fagaras u oba smera, i upravu si da je lepse sa juga na sever. Ali sam alpinu vozio sa severa na jug(samo jednom) pa bih sada obrnuto.

Smestaj u Cartisoara: http://www.turistinf...cartisoara.html

Tu sam negde spavao prosle godine za 5e po osobi 0namigivanje.gif

 

Kako je malo mesto nikad nisam ni pomislio da pogledam ima li sta za spavanje tamo... eto svaki dan naucim nesto novo. Hvala za info

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pominjao si nesto oko toga koji je smer kretanja lepis kada se kreces preko Transfagarasan e sada mi samo reci koji je smer uzbrdo a koji nizbrdo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Bio sam za vikend u Rumuniji. U subotu vozio Fagaras sa severa ka jugu. Definitivno bolje za voznju(ukosnice se napadaju uzbrdo).Ovo mi je bio 4 put fagaras(2 sa juga i 2 sa severa). Sa severera ka jugu je bolje.

Pazite na odrone. Bilo je i stenja 2x2m na putu.

U nedelju sam vozio alpinu. Za razliku od prosle godine(vozio sam jula), put je pokrpljen. Sad je alpina cela extra.

Meni je ona mnogo bolja od fagarasa. Juzni deo, od Novacioa ka severu, su prelepe ukosnice( i bolje je sa juga na sever,bar po meni). A onda onaj deo od vrha ka sebesu se brze i vijugave krivine. Milina,....

 

Uskoro putopis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Bio sam za vikend u Rumuniji. U subotu vozio Fagaras sa severa ka jugu. Definitivno bolje za voznju(ukosnice se napadaju uzbrdo).Ovo mi je bio 4 put fagaras(2 sa juga i 2 sa severa). Sa severera ka jugu je bolje.

Pazite na odrone. Bilo je i stenja 2x2m na putu.

U nedelju sam vozio alpinu. Za razliku od prosle godine(vozio sam jula), put je pokrpljen. Sad je alpina cela extra.

Meni je ona mnogo bolja od fagarasa. Juzni deo, od Novacioa ka severu, su prelepe ukosnice( i bolje je sa juga na sever,bar po meni). A onda onaj deo od vrha ka sebesu se brze i vijugave krivine. Milina,....

 

Uskoro putopis

 

Eeee jbg, ko mi je kriv što se nisam javio, video sam propušten poziv a zaboravio sam da ti se javim... :( Kako je bilo? Ko je bio u ekipi? Vrlo rado bi ponovo provozao t-fagarasan i t-alpinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pominjao si nesto oko toga koji je smer kretanja lepis kada se kreces preko Transfagarasan e sada mi samo reci koji je smer uzbrdo a koji nizbrdo?

 

Pa i sa jedne i sa druge strane je uzbrdo i nizbrdo ali ako mislis na to sa koje se strane penjes uzbrdo po onim slavnim ukosnicama onda je to kada vozis sa severa na jug, a ako vozis sa juga na sever onda se po ukosnicama spustas.

 

Sa severa na jug je bolje za voznju, tehnicki... po ukosnicama vozis umesto da ga pustas nizbrdo i kocis. Sa juga na sever je lepse za oci... pogled je preteran i vidis kao na dlanu sve ukosnice koje su pred tobom i ogromnu dolinu u koju se spustas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Po mom iskustvu iz Rumunije, najpametnije je odvojiti jedan ceo dan za Transfagarasan. Onda je totalno nebitno da li dolazis sa juga ili severa. U tom slucaju, ceo dan ti je na raspolaganju i za fotografisanje, i za odmor, a i za voznju vise puta tom deonicom (i sa juga na sever, i sa severa na jug). U tom slucaju moguce je uzivati i u pogledu na ukosnice (vozeci sa juga na sever) a onda okrenes kontra pa sa severa na jug uzivas u voznji po istim ukosnicama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Evo juce smo se vratili iz Rumunije. Bili od srede do nedelje. Utisci ok, Taj cuveni put preterano izvikan. Generalno komplet putevi su im ocajni ako se i mogu nazvati putevima ima i izuzetaka. Putevi su toliko losi da je po meni samo za voznju endura ili krosa i sluzbenih kola. Brasov nas je odusevio. Generalno prirodno prebogata zemlja koja je jos dosta bedna, ali za 10god ce biti ludilo posto se vidno trude i napreduju. A nase iskustvo sa ljudima je vise nego pozitivno, ljudu odlicni, susretljivi i voljni da saslusaju i ponognu. Pravim uskoro putopis sa nekim slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Evo juce smo se vratili iz Rumunije. Bili od srede do nedelje. Utisci ok, Taj cuveni put preterano izvikan. Generalno komplet putevi su im ocajni ako se i mogu nazvati putevima ima i izuzetaka. Putevi su toliko losi da je po meni samo za voznju endura ili krosa i sluzbenih kola. Brasov nas je odusevio. Generalno prirodno prebogata zemlja koja je jos dosta bedna, ali za 10god ce biti ludilo posto se vidno trude i napreduju. A nase iskustvo sa ljudima je vise nego pozitivno, ljudu odlicni, susretljivi i voljni da saslusaju i ponognu. Pravim uskoro putopis sa nekim slikama.

Ti mora da si vozio neki seoski put medju njivama.To nikako ne stoji da su im putevi ocajni,naprotiv.Putevi su im bas pristojni pogotovo sto je rec o rumuniji.E sad i ja sam naletao nekada los put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja