Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Drug član, 1359 postova

Nema vinjeta za bajkere ;)

 

Upravo tako... motorom je sve free a kolima se placa vinjeta na granici ali samo ako ces na autoputeve (mislim) i kosta nesto sitno

vinjeta treba za sva vozila osim motora i imaju kamere za kontrolu istih kazna je velika .

samo neki auto putevi se placaju ne svi (mislim da se placa bukurest konstanca ) i neznam kolika je cena za motore i dali oni placaju . jedina briga su vam radari imaju dosta fiksnih u mestima i bele dacije policia rutiera koje imaju ugradjene radare . mada meni nije nikad stigla kazna a nisu meni uhvatili ni iz kola . kod njih nocu nema policije sa radarom pa ja vise preferiram nocnu voznju u naseljenim mestima pogotovo izlazi i ulazi polako . spremite sitniji novac kod sebe jer radari koji uhvate iz kola imaju video

snimak koji se brise .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

^^

Ako ništa ne pomogne i ipak dobijete kaznu za prebrzu vožnju, pokušajte da izađete iz zemlje bez da platite kaznu. Često uspeva (meni uspelo oba puta :lol:) iako je standardna procedura da ne možete izaći iz Rumunije bez da donesete dokaz o uplati (iz neke pošte ili banke itd) na granicu...

 

Pri sledećim ulascima neće vam tražiti ništa na temu kazne, niti ćete imati bilo kakvih problema. Iskustva su sasvim sveža :lol: (kazne od 2010, a oko 10-ak ulazaka motorom u RO 2011. godine)...

 

Naravno, najbolje je ne dobijati kazne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Ja sam se nekako razmisljao bas mnogo dje cu i sto cu ove godine. Dr Dare mi je skrenuo paznju na ovaj thread i zaista fenomenalne informacije koje se mogu dobiti. Mnostvo informacija koje su me sada sasvim pobrkale....ali jedno je sigurno. Ove godine Rumunija........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Evo i Quasaar-ovog predloga za mene i moj put u Rumuniju

 

1. Ako mozes iz Kraljeva spici u danu do Hunedoare (ili okoline)

2. Prodjes Transalpinu do Curtea de Arges

3. Predjes Transfagarasan do Brasova

4. Napravis izlet u Bran i Sinaiu

5. Iz Brasova magistralom preko Sibiua do Lugoja pa preseces dole preko Resite i Anine do granicnog prelaza prema Beloj crkvi, a nastavis na RO strani do Drobeta Turnu Severin (dobra lokacija za nocenje

6. predjes preko Derdapa pa prema CG

 

To ti je 1 dan do Kraljeva i 6 dana kroz RO i kuci... ja bih iskreno dodao jos jedan dan za uzivanje u Brasovu, pa bi to bilo 8 dana

 

 

Mislim da bolje od ovoga ne moze (ja sigurno bolje ne mogu )pa jos samo da poubacam u kartu i kupim lonely planet

 

:takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Lepa je prica o Rumuniji ali...Idite na krajnji sever..Granica sa Moldavijom..Ima mnogo toga da se vidi..U gradu Jasi su mosti Svete Petke..U Brasovu Drakulin tj. dvorac Vlad Tepesa...U Bistrici Viteski festival...Na vrhovima Karpata prelepo..Prelepi pogledi,solidan put...Od hrane u Rumuniji trazite njihov nacionalni specijalitet Mic..Nesto poput nasih cevapa ali mnogo lepse i ukusnije,a i vece..Sve u svemu godinama krstarim po Rumuniji..Puno toga ima i u perspektivi planiram jednu organizovanu voznju..Ali do tad...

post-21769-0-67143000-1332455161_thumb.jpg

post-21769-0-34328200-1332455190_thumb.jpg

post-21769-0-55056100-1332455211_thumb.jpg

post-21769-0-52347700-1332455243_thumb.jpg

post-21769-0-10969000-1332455281_thumb.jpg

post-21769-0-50195400-1332455366_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Bio danas, medjunarodnu vozacku ne traze, zadrzavanje 5 min max, samo na izlasku iz zemlje rumun mi vice "vinjeta vinjeta", a ja mu kazem "ne treba nama viza, nema vize vize...", smesak i cao cao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Prvi put kada sam išao u Rumuniju motorom (2010.), kada sam prešao granicu, ubi se tražeći mesto gde prodaju vinjete i uputili me do nekog kontejnera a tetka kaže: "motori nema vinjeta, nema". Super..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XRV 650 Paprika

Ja sam prosle godine napravio dobrih 1800km kroz Rumuniju, imao sam odlicnog vodica, i put je bio fenomenalan.

 

Ono na sta bih skrenuo paznju, je da cim se izadje iz vecih mesta, ne racunajte da neko prica engleski. Moj put je isao ovako nekako:

 

1 dan Beograd - Bukurest

 

2 Nocenje i ceo dan u Bukurestu

 

3 Sinaja, Nocenje u Brasovu

 

4 Bran (ako mene pitate slobodno zaobidjite, Sinaja je mnogo, mnogo bolja) i put ka transfagarasanu

 

5 Nocenje na samom vrnu (Balea Lac)

 

6 Spust od transfagarasana ka Sibinju

 

7 Nocenje u Sibinju, i put ka transalpini

 

8 Nocenje u jednoj finoj domacinskoj kuci i odlazak u obliznju pecinu (Muierlior - preporuka)

 

9 vracanje za Beograd preko Targu Jiu

 

Ceo dozivljaj je neverovatan, Transfagarasan je predivan, zapravo najmanje me je u celoj prici fascinirao prepoznatljiv put. Transalpina je prelepa. Put je negde dobar negde los, Transalpina je skoro uradjena, i asfalt je fenomenalan. Na transfagarasanu, je asfalt star decenijama, ali izuzetno dobar. Na prilazu doduse ima mnogo delova gde je los put, ali nista sto se ne moze proci bez problema. Ne vredi trositi reci, treba otici tamo.

 

Ono na sta treba obratiti paznju je vreme. Ja sam imao neverovatnu srecu, da me kisa uhvatila samo u Brasovu. Ne treba voziti nocu po planinama, vreme je veoma promenljivo. Jedan od najlepsih momenata je bio dorucak u kuci sa terasom iznad jezera, sunce sija u najlepsem... Nakon dva sara se vec nije video prst pred okom.

 

P.S. Nadjite auto na poslednjoj slici :D

post-1768-0-23136500-1336736158_thumb.jpg

post-1768-0-55258200-1336736176_thumb.jpg

post-1768-0-24072800-1336736207_thumb.jpg

post-1768-0-12944900-1336736227_thumb.jpg

post-1768-0-25156900-1336736243_thumb.jpg

post-1768-0-25804300-1336736288_thumb.jpg

post-1768-0-70536900-1336736309_thumb.jpg

post-1768-0-26044200-1336736342_thumb.jpg

post-1768-0-22883700-1336736389_thumb.jpg

post-1768-0-39448300-1336736473_thumb.jpg

post-1768-0-06823200-1336736498_thumb.jpg

post-1768-0-87537200-1336736550_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Jel neko ima iskustva da li treba medjunarodna vozacka za rumuniju,posto nam sad ne treba zeleni karton ocemo proci bez ovoga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Sad za prvi maj grupi iz Srpske Crnje trazili da svi plate vinjetu...umalo izbi fight izmedju carenika (policije/rumuna) i ovih nashih. Niko im nishta nije trazio kad su isli, ali u povratku , kao gde su vinjete!?.. Na kraju pustili ih bez vinjeta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

I ja sam imao takvu situaciju ali su bili razumni i uspeo sam da im objasnim.Čak smo se i ispozdravljali na rastanku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

pozzz !! interesuje me , da li je moguče transfagarasan provozati u početku juna jer sam tada u srbiji , prošle godine sam ga provozao avgusta .. lp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da nemožeš druže, koliko se sećam otvara se tek od prvog jula :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

pozzz !! interesuje me , da li je moguče transfagarasan provozati u početku juna jer sam tada u srbiji , prošle godine sam ga provozao avgusta .. lp

 

Transfagarasan je trenutno pod debeeeeelim snegom. Nema teorije da se otopi i da se put otvori u narednih par nedelja. Pre pocetka jula sigurno ce biti neizvodljivo doci blizu vrha.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Ja sam prosle godine prosao Transfagarasanom od severa ka jugu negde oko 18 juna.Ali tada nije predhodila ovako jaka zima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Pa sta se ja cudim kad sam blizu Rumunije, pokocismo se od ladnoce u zadnjih nekoliko dana 0ljut2.gif.Necemo skoro da se vozimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja