Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Da li se navedeni rumunski dvorci mogu posećivati i zimi, odnosno da li rade sezonski ili preko cele godine?

 

Dvorac Peles:

 

Zimski program

(September 15, 2011 - 14 May 2012)

Sreda: 11:00 to 5:00 p.m.

Cetvrtak - Nedelja: 9:00 - 17:00

Ponedeljak i Utorak: Zatvoreno

 

Letnji Program

(14 May 2012 - September 17, 2012)

Utorak: 11:00 a.m. to 5:00 p.m.

Sreda- Nedelja: 9:00 - 17:00

Ponedeljak: zatvoreno

 

Zamak Bran

 

1st of May – 30th of September

Monday: 12:00-18:00

Tuesday – Sunday: 9:00-18:00

Last entrance: 18:00

1st of October – 30th of April

Monday: 12:00-16:00

Tuesday – Sunday: 9:00-16:00

Last entrance: 16:00

Winter Holiday Program 2011:

24th December 2011: 09:00 -14:00

25th December 2011: 09:00 -16:00

26th December 2011: 09:00 -16:00

31st December 2011: 09:00 -14:00

1st January 2012: 09:00 -16:00

2nd January 2012: 09:00 -16:00

 

Hunedoara zamak

 

Monday ->09:00 – 15:00

Tuesday-Sunday:

01 Nov – 29 Feb -> 09:00 – 16:00*

01 Mar – 30 Apr -> 09:00 – 17:00*

01 Mai – 31 Aug -> 09:00 – 18:00*

01 Sep – 31 Oct -> 09:00 – 17:00*

*last entry is 30 minutes before closing time.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pošto ozbilno razmišljam o obilasku ovih krajeva ove godine malo sam crtkao po mapama.

Ako može bilo bi mi od pomoći da Vi što ste išli u te krajeve date vaše komentare i sugestije.

Išlo bi se druga polovina Jula ili početak Avgusta.

Bilo bi korisno znati imali kakvih servisa na toj ruti za ne daj bože ima li gde da se kupe neki osnovni delovi,gume i sl. u Rumuniji.

Hvala

 

http://maps.google.r...de9cc2370&msa=0

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pošto ozbilno razmišljam o obilasku ovih krajeva ove godine malo sam crtkao po mapama.

Ako može bilo bi mi od pomoći da Vi što ste išli u te krajeve date vaše komentare i sugestije.

Išlo bi se druga polovina Jula ili početak Avgusta.

Bilo bi korisno znati imali kakvih servisa na toj ruti za ne daj bože ima li gde da se kupe neki osnovni delovi,gume i sl. u Rumuniji.

Hvala

 

http://maps.google.r...de9cc2370&msa=0

 

 

 

Sto se tice servisa i elova, zaista ne znam tacno kakvo je stanje posto nikad nismo imali potrebu za tako necim. Vulkanizera ima bukvalno na svakom koraku aki koliko njih radi sa moto-tockovima ne znam.

 

U vecim gradovima, tipa Brasov, Sibiu,... ces sigurno naci gume, lance, lancanike, ali nemam nikakvih konkretnoh informacija

 

Ruta ti je odlicna ali ces morati napraviti male korekcije sto se tice granicnih prelaza

 

* Jasa Tomic se ne zna kad tacno radi... uglavnom samo specijalnim prilikama t.j. praznicima kada je pojacana migracija pogranicnog stanovnistva. Ima neka varijanta svakog drugog vikenda ali tu informaciju nisam uspeo tacnu dobiti zasad nigde

* Nakovo prelaz ne radi... pokusao i vratili me nazad

 

Najbolje da u odlasku ides na Vrsac t.j. Vatin-Moravita, a u povratku na Jimbolija (Temisvar) - Srpska Crnja ili u oba smera da ides na Srpsku Crnju

 

Predlazem ti da posle Transalpine vozis do Curtea de Arges pa sutradan da krenes odmah na Transfagarasan.

 

Ako nemas nista specijalno sto si planirao za Arad predlazem ti da ostanes dodatni dan u Brasovu i uzivas u tom gradu, i eventualno da posetis dvorac Peles u Sinai.

 

Sve ostalo je odlicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Malo sam menjao mapu prema predlozima iz ove teme.Neznam da li si pročitao opise pored mape,Brašov je i planiran verovatno dva dana.Spavanje je premešteno.Fali mi za sada smeštaj u Sebešu.Arad je u planu za obilazak kao najveći Srpski grad van Srbije,a i mislim da je puno voziti 600 km i obilaziti koješta za dan.

Prepravljeni prelazi preko granice.

Što se delova tiče ,a mislim da je to svima nama zanimljivo bar da daje neki osećaj sigurnosti.Nemam nameru tamo da kupujem nešto ,samo mi informativno trebaju podaci čisto za ne daj ože imal gde kupiti gumu ,sajlu ili tako nešto ne bi radio generalnu a putu ipak idem da uživam.1moto3.gif

Hvala

 

Evo ja malo prosurfovo

http://www.motto.ro/site/contact.php

http://pneurimoto.ro/index.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Meni je pretprošle godine u Sibiu crkla sajla kvačila, pa su mi to rešili u servisu firme ''Mottoextreme'', koja ima i prodavnicu motora, delova i opreme na putu DN1 ... to je put kojim se iz pravca Sebes-a stiže u Sibiu, na nekih 7-8 km pre ulaska u grad, sa desne strane ...

 

MOTTOEXTREME

adresa:

DN 1, CRISTIAN, SIBIU

Tel: +40 788 220088

 

http://www.mottoextreme.ro/

 

Vlasnik se zove Andrei, govori engleski i nemački, a njegov mob. je - 0040724220088

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sto se tice spavanja u Sebesu nemam predlog posto nismo tamo nikad osedali. Kada sam prosle godine organizovao putovanje za nas devetoro ja sam rezervisao smestaj u Devi. Tamo smo prespavali a sutradan smo presli Transalpinu i dosli do Curtee, mada je vec palo vece.

 

Nije losa varijanta spavanja u Sebesu zbog ustede u vremenu, ali nemam nikakav konkretan info. Pokusaj nacu nesto na booking.com ili helloromania.eu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Imaš smeštaj na benzinskoj pumpi blizu Sebeša. Ulaz iz Sibiua, dođeš do centra i ne ideš desno prema Turdi, nego nastaviš pravo. Posle 7-8 km ima pupma sa leve strane ( restoran, motel..). Mislim da sam plaćao dvokrevetnu sobu oko 17 evra. Pristojno sasvim.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Varijanta 1: Bgd - Pancevo - Kovin - Bela Crkva - Rumunska granica (prelaz Kaludjerovo) - i kad udjes u RO hvatas DN57 pa vozis niz Dunav prema Kladovu ali sa Rumunske strane - i stižeš do Turnu Severina svakako. Ali i odatle imaš opciju na koju se tvoj TDM sigurno ne bi ljutio - kod Orsave se odvojis na E70 pa na put br. 67D kroz nacionalni park Domogled-Valea Cernei

 

Varijanta 2: Bgd - Grocka - Smederevo - Kostolac /svratis-vidis Viminacium/ - Kličevac - Rečica (put br. 105) - Ram - tu pojedeš riblju čorbu pa se ukrcaš na feribot zvani skela - predješ Dunav - Bela Crkva i odatle dalje kao Varijanta 1

 

uostalom kucaj u search ''rumunija'' by Severian...on ju je doktorirao :moto3:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/46311-gde-dunav-ljubi-nebo-kroz-rumuniju-i-srbiju/page__p__793414__hl__gde+dunav__fromsearch__1#entry793414

 

:aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

 

Ako mogu da predlozim nesto... posto je na ovoj ruti mnogo voznje u dva smera:

 

Kad predjes u RO da ne vozis do Targu Jiu nego da se popnes preko Caransebesa i Hatega do Hunedoara i Deva, pa se spustis na jug preko Transalpine i nastavis do Ramnicu i Curtea de Arges odakle ces preci Transfagarasan prema severu. Odatle Brasov pa napravis krug Sinaia, Bran,... sta vec... a povratak magistralom Brasov-Sibiu-Deva-Lugoj pa recimo na Vrsac. Time ces imati isto oko 1600km puta a minimalno ces voziti iste deonice u dva smera

 

 

To bi izgledalo ovako nekako

 

http://maps.google.com/maps?saddr=Belgrade,+Serbia&daddr=Bela+Crkva,+Serbia+to:Caransebe%C5%9F,+Romania+to:Hunedoara,+Romania+to:Sebe%C8%99,+Romania+to:Novaci,+Gorj,+Romania+to:Curtea+de+Arge%C5%9F,+Romania+to:Transf%C4%83g%C4%83r%C4%83%C5%9Fan,+Romania+to:C%C3%A2r%C5%A3i%C5%9Foara,+Romania+to:Bra%C5%9Fov,+Romania+to:Sinaia,+Romania+to:Bran,+Romania+to:Bra%C5%9Fov,+Romania+to:Sibiu,+Romania+to:Lugoj,+Romania+to:Vr%C5%A1ac,+Serbia+to:Belgrade,+Serbia&hl=en&ie=UTF8&ll=45.39845,21.247559&spn=3.988041,9.876709&sll=45.368725,23.06223&sspn=3.990217,9.876709&geocode=FXChqwIdwUc4ASm9P7XXo3paRzHkfhfyXGS4HQ%3BFaAerQId28pGASnjOauUmlpQRzHoFNoHHuYSMA%3BFU0TtQIdeBRTASl1Fd-hwjFORzEuKlRQcpL8cw%3BFR5XugId571dASmfFZZzVIpORzE7IzU87YzzGQ%3BFSZHvQIdtalnASlVZY5k-B5MRzHEtY-vZ_bJAQ%3BFWBksQId8CxpASkpR3iNUJlNRzG7J5835LBUQg%3BFd_EsAId_5J4ASnz9MhoaTJNRzFOV83JkMd9Mw%3BFandtQIdCWV3ASlzfDA4qt1MRzE3h2C9en5RUA%3BFULBuQIdafx2ASkJ1jb1X5JMRzG1O_qmX4nHsg%3BFWOmuAIdMMqGASnxFKIqhluzQDEPHjlU7_L1bA%3BFXD8swIdHeKFASlfH7yVLBezQDGCv1rFR2BmQA%3BFd1ytgIdxwaDASlzWOVM5UezQDEQzPX-X3Sjsg%3BFWOmuAIdMMqGASnxFKIqhluzQDEPHjlU7_L1bA%3BFTGpugIdm2VwASnVHCz9iGdMRzG0kDNOIZ3eOg%3BFcskuQIdxGlOASlRJElWvb5PRzGk9TY91x0W6Q%3BFaqEsAId_ANFASk99aLFxRRQRzE65LgsnDYQGg%3BFXChqwIdwUc4ASm9P7XXo3paRzHkfhfyXGS4HQ&vpsrc=6&mra=ls&t=m&z=7

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Hvala quasaar, ziv bio razmotricu sa ekipom pa cemo videti sta i kako u svakom slucaju deluje zanimljivije nego ova moja :takoje:

A gde bi ti sve spavao na ovoj turi.... ja sam mislio prvi dan da stignem do curtea de arges, e sad po ovoj novoj ruti tesko? :ups::zdravo::moto3:

 

P.S. Hvala Kocho na predlogu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Hvala quasaar, ziv bio razmotricu sa ekipom pa cemo videti sta i kako u svakom slucaju deluje zanimljivije nego ova moja :takoje:

A gde bi ti sve spavao na ovoj turi.... ja sam mislio prvi dan da stignem do curtea de arges, e sad po ovoj novoj ruti tesko? :ups::zdravo::moto3:

 

P.S. Hvala Kocho na predlogu :takoje:

 

Spavanja recimo nesto ovako:

 

1 sto blize Transalpini a za to je najpogodniji grad Deva i okolina posto ima poprilican izbor raznih smestaja... hostela, hotela, panziona po svakakvim cenama i za svacije potrebe.

2 Curtea de Arges

3 Brasov

 

Ja smestaj uglavnom trazim na booking.com i na helloromania.eu

 

Prosle godine sam vodio turu na skoro istoj ovoj ruti a smestali smo se bas u ovim gradovima

 

Deva - hostel Elvetia... veoma blizu centra grada a titulu hostel nosi samo zato sto nema restoran po nekim standardima vec malu kantinu/restoran. Inace je po mom misljenju hotel sa 3-4 zvezdice. Nije najjeftiniji smestaj ali je odlicna lokacija, odlican smestaj sa doruckom i u tom momentu za nasu grupu je bilo najpogodnije da se uklopimo. Moze se naci od toga povoljnije samo zavisi koliko vas ide i kakvi su zahtevi.

 

Curtea de Arges - Hanul Lui Simon pansion takodje blizu centra, veoma lep smestaj ( http://www.helloromania.eu/pensiunea-hanul-lui-simion-cazare ). Ovde takodje ima dosta izbora, pa recimo veoma dobar smestaj je i hotel/hostel Venus, ali je malo na periferiji ili pansion Jankovic u kome su vec neki nasi sa foruma odsedali

 

Brasov je veliki grad gde ima zaista svega, za svaciji ukus po svakakvim cenama. Ranije sam uglavnom odsedao u smestaju Florin R&B koji je u predgradju pa je zamo zeznuto za izlazak u grad i posetu starom gradu. Ali smo na prethodnom putovanju otkrili prelep hotel/hostel Adabelle. Preterano dobar smestaj, prelep sa svojim restoranom, dvoristem sa kaficem, prelepim i preljubaznim osobljem i ono sto je najvaznije Na ivici starog grada sto znaci da je stari grad iza coska i sve se moze videti setnjom bez da se mora paliti motor, traziti pogodno mesto za parking,... Cena je mozda malo jaca ali ako se uzme u obzir da je sve na dohvat ruke (stari grad, pijaca, prodavnice, supermarket, kafici, restorani, brza hrana,...) zaista vredi. Adabelle je moja preporuka svima koji idu u Brasov. Ukoliko vas je vise i pogotovo ako cete odsedati vise od jedne noci mozete se iscenjkati i za popust na kolicinu. Mi smo prosle godine za nas 9-oro za 3 nocenja spustili cenu za oko 25-30 eura na kompletnu cenu, ako se dobro secam.

 

Ukoliko si/ste manje zahtevni svuda postoji veliki izbor pravih hostela sa visekrevetnim mesanim sobama koji dele kupatilo. Takav smestaj se moze naci veoma veoma povoljno. Takodje privatnog smestaja mozete naci svuda, pogotovo u manjim mestima a cenu odredjuje samo talenat za pregovore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Hvala quasaar, ziv bio razmotricu sa ekipom pa cemo videti sta i kako u svakom slucaju deluje zanimljivije nego ova moja :takoje:

A gde bi ti sve spavao na ovoj turi.... ja sam mislio prvi dan da stignem do curtea de arges, e sad po ovoj novoj ruti tesko? :ups::zdravo::moto3:

 

P.S. Hvala Kocho na predlogu :takoje:

 

Spavanja recimo nesto ovako:

 

1 sto blize Transalpini a za to je najpogodniji grad Deva i okolina posto ima poprilican izbor raznih smestaja... hostela, hotela, panziona po svakakvim cenama i za svacije potrebe.

2 Curtea de Arges

3 Brasov

 

Ja smestaj uglavnom trazim na booking.com i na helloromania.eu

 

Prosle godine sam vodio turu na skoro istoj ovoj ruti a smestali smo se bas u ovim gradovima

 

Deva - hostel Elvetia... veoma blizu centra grada a titulu hostel nosi samo zato sto nema restoran po nekim standardima vec malu kantinu/restoran. Inace je po mom misljenju hotel sa 3-4 zvezdice. Nije najjeftiniji smestaj ali je odlicna lokacija, odlican smestaj sa doruckom i u tom momentu za nasu grupu je bilo najpogodnije da se uklopimo. Moze se naci od toga povoljnije samo zavisi koliko vas ide i kakvi su zahtevi.

 

Curtea de Arges - Hanul Lui Simon pansion takodje blizu centra, veoma lep smestaj ( http://www.helloromania.eu/pensiunea-hanul-lui-simion-cazare ). Ovde takodje ima dosta izbora, pa recimo veoma dobar smestaj je i hotel/hostel Venus, ali je malo na periferiji ili pansion Jankovic u kome su vec neki nasi sa foruma odsedali

 

Brasov je veliki grad gde ima zaista svega, za svaciji ukus po svakakvim cenama. Ranije sam uglavnom odsedao u smestaju Florin R&B koji je u predgradju pa je zamo zeznuto za izlazak u grad i posetu starom gradu. Ali smo na prethodnom putovanju otkrili prelep hotel/hostel Adabelle. Preterano dobar smestaj, prelep sa svojim restoranom, dvoristem sa kaficem, prelepim i preljubaznim osobljem i ono sto je najvaznije Na ivici starog grada sto znaci da je stari grad iza coska i sve se moze videti setnjom bez da se mora paliti motor, traziti pogodno mesto za parking,... Cena je mozda malo jaca ali ako se uzme u obzir da je sve na dohvat ruke (stari grad, pijaca, prodavnice, supermarket, kafici, restorani, brza hrana,...) zaista vredi. Adabelle je moja preporuka svima koji idu u Brasov. Ukoliko vas je vise i pogotovo ako cete odsedati vise od jedne noci mozete se iscenjkati i za popust na kolicinu. Mi smo prosle godine za nas 9-oro za 3 nocenja spustili cenu za oko 25-30 eura na kompletnu cenu, ako se dobro secam.

 

Ukoliko si/ste manje zahtevni svuda postoji veliki izbor pravih hostela sa visekrevetnim mesanim sobama koji dele kupatilo. Takav smestaj se moze naci veoma veoma povoljno. Takodje privatnog smestaja mozete naci svuda, pogotovo u manjim mestima a cenu odredjuje samo talenat za pregovore.

 

U principu poklapaju nam se razmisljanja tako nesto sam i ja zamislio 2. dan do Curtea, 3. dan do Brasova... e sad videcemo ako nadjem smestaj u Sebesu bice odlicno, da se stigne prvi dan BG-Sebes..... sto se tice komfora... nije uopste bitan, dakle da se prespava, istusira, eventualno dorucak i idemo dalje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Deva - hostel Elvetia... veoma blizu centra grada a titulu hostel nosi samo zato sto nema restoran po nekim standardima vec malu kantinu/restoran. Inace je po mom misljenju hotel sa 3-4 zvezdice. Nije najjeftiniji smestaj ali je odlicna lokacija, odlican smestaj sa doruckom i u tom momentu za nasu grupu je bilo najpogodnije da se uklopimo.

 

Kakav hostel, HOTEL bre!! Odmah na početku dojam mu daje mlada receptorka sa engleski, dekolte i dve zrele melone.

Ovo je smeštaj (ponuda-cena) za desetku. Kako su samo lepo opremljene, očišćene i pospremljene sobe. Davor i Sandra imali su čak apartman. Klima i ventilator posebno, mnogo mesta, kupatilo, tuš kabina turbo masažna, kod ogledala korpica sa svim malim potrebnim i nepotrebnim pizdarijicama. Doručak nije baš tipičan srpski, ali zadovoljava do prvog piva. Za bajke nije bilo frke, jer u prizemlju ima neki "servis sekuritate", momci naoružani i nabildovani u pm...

Preporuka!!! http://www.booking.c...S5845365225;ws=

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Mene interesuje još nešto što nism uspeo da nađem kao informaciju.

Kako funkcionišu putarine,mostarine i ostala plaćanja puteva.Da li je vinjeta ili nema ništa ili možda svaka deonica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nema vinjeta za bajkere ;)

 

Upravo tako... motorom je sve free a kolima se placa vinjeta na granici ali samo ako ces na autoputeve (mislim) i kosta nesto sitno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Mene interesuje još nešto što nism uspeo da nađem kao informaciju.

Kako funkcionišu putarine,mostarine i ostala plaćanja puteva.Da li je vinjeta ili nema ništa ili možda svaka deonica?

 

Nema putarina! :) Mi proslo leto nista nismo placali a niko nam nije ni trazio!

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja