Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

imam ja jedan predlog...

 

1. dan * BG - Kladovo - Targu Jiu {330km}

2. dan * Targu Jiu - Curtea de Arges - Transfagarasan - Sibiu {300km} (ili ako je kasno onda nicite u Sebesu)

3. dan * Sibiu - Sebes - cela Transalpina - Novaci - Targu Jiu {270km}

4. dan - Targu Jiu - Vulcan - Petrosani - Hateg - Hunedoara (Corvin) (2 sata pauze za zamak) - Hateg - Caransebes - Resita - Vrsac - BG {445km}

 

* ovako bi presao oba prevoja i video zamak Corvin

* do Targu Jiu cete stici za cetvrtak popodne pa makar stigli i kasnije uvece (9-10)

* odmah mozete dogovoriti smestaj i za prekosutra na istom mestu

* poslednji dan je malo duzi, ali mislim da to nema veze posto bi vas neki manji umor i eventualni mrak stigli teg negde oko Vrsca a onda je vec opusteno do kuce

 

razmislite o ovoj varijanti

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Hvala Davore. Na kraju sam hteo da te zovem i da te pitam i o takvoj ideji. Ono što je definitivno, ići ću na Transfagarasan sa juga, a za ostalo ću verovatno ovako kako si predložio. Moram da pronjuškam i kakav je to makadam o kome priča Severian.:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Na Transalpinu imas dva pristupa:

 

- OD Sebesa do Dobre - to je sve asfalt

 

- Da ne ides na Sebes, nego od Sibiua na Jinu, pa na Dobru: tu je ostalo oko 5km makadama na usponu izmedju Jine i Dobre.

 

Od Dobre do Novaci je za sve ostalo trenutno ostalo svega 3km neasfaltiranog puta (2km na deonici od Dobre do Obarsia Lotrului i oko 1km kod mosta preko reke Lotru). Na zalost ili na srecu - stvar je licnog izbora;))...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

U postu iznad je severian napisao sta nije asfaltirano

 

dakle: Od Dobre do Novaci je za sve ostalo trenutno ostalo svega 3km neasfaltiranog puta (2km na deonici od Dobre do Obarsia Lotrului i oko 1km kod mosta preko reke Lotru). A mozda je vec i to odradjeno. Ostaje neko da prodje pa da nam javi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Mozda ovde neko zna.A to je koja je ono brana,ili hidroelektrana na koju se nailazi kad se spusta Transfagarasanom prema Curtea de Arges znaci sa severa prema jugu.

 

Prosli smo tuda prosle nedelje a neznam preko cega presli???

 

post-11024-0-49446200-1309475618_thumb.jpg

post-11024-0-47851800-1309475674_thumb.jpg

post-11024-0-62588700-1309475724_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nisu mi trazili nikad

 

(samo ne vidim problem izvadtiti je.... vazi 3 godine i zaista nije neko ulaganje finansijsko... i ne brines da ce te cimati zato sto nemas)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Fora je sto mi 8.8.2011 istice stara vozacka dozvola, tako da mi je bez veze vaditi međunarodnu... a za Rumunuja je u planu oko 20-tog :)

Mogu ja i ranije izvaditi novu vozacku, i to najranije 8.jula, tj. samo mesec dana pre isteka stare, ali se plasim da mi nece napraviti do 20-tog...

Jel znas koliko traje procedura izdavanja nove vozacke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Fora je sto mi 8.8.2011 istice stara vozacka dozvola, tako da mi je bez veze vaditi međunarodnu... a za Rumunuja je u planu oko 20-tog :)

Mogu ja i ranije izvaditi novu vozacku, i to najranije 8.jula, tj. samo mesec dana pre isteka stare, ali se plasim da mi nece napraviti do 20-tog...

Jel znas koliko traje procedura izdavanja nove vozacke?

netrebati meni nikad niko nije pravio problem u unutrasnjosti a na granici netraze vozacku samo saobracajnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Jel treba međunarodna vozačka dozvola za Rumuniju? Znam da bi trebalo, ali kakva je realna situacija na terenu?

Zaustavila me patrola u nedelju u nekom selu. Nisu mi trazili medjunarodnu dozvolu, ali jesu licnu kartu. Posto imam novu lk sa cipom (nema nigde adresa) zamolili me da sam upisem adresu u prijavu za kaznu (prekoracenje brzine).

Mozda ovo nekome bude korisno: Brzinu mere sa 3 vozila. Ustvari radar je samo na jednom, srednjem vozilu i meri se brzina svih vozila koja prodju iz oba smera. Ostala dva, oko kilometar levo i desno od centralnog vozila samo zaustavljaju prekrsioce. Znaci kad vidis policijsko vozilo usporis jer nailazis na vozilo sa radarom. U suprotnom zaustavice te oni iz treceg vozila. Ja sam imao peh da je jedno od ta 3 vozila bilo civilno. Pitao sam cika policajca zasto to i on mi rece da je to privatno vozilo njegovog kolege, inace Mercedes. Korisi svoje vozilo jer je Dacija koju sluzbeno duzi dres pa narod tera segu. Rusi mu autoritet :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ima li nekih informacija o smestaju u Sebesu? Ili neka preporuka od Davora i ekipe koja je bila...

Nas plan je sledeci:

Prvi dan:

Valjevo-Sebes(preko Bele Crkve, Resite, svracanje u Hunendoru i kraj dana u Sebesu)naravno polazak iz VA u zoru.

Drugi dan:

Transalpina do Curtea de Arges, nocenje.

Treci dan:

Transfagarasan, Fagaras, verovatno nocenje u onim bungalovima izmedju Fagarasa i Brasova ili u Brasovu.

Cetvrti dan:

Brasov, Bran, Sinaia, Targoviste, u Curtea de Arges nocenje(pretpostavljam da je ovo preambiciozno pa bi se mozda moglo podeliti na dva dana)

Peti ili sesti dan:

Curtea de Arges-Targi Jiu-Balea Herculane....pa dokle se stigne...

Ako ima neki drugi predlog, rad sam da saslusam!

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ima li nekih informacija o smestaju u Sebesu? Ili neka preporuka od Davora i ekipe koja je bila...

Nas plan je sledeci:

Prvi dan:

Valjevo-Sebes(preko Bele Crkve, Resite, svracanje u Hunendoru i kraj dana u Sebesu)naravno polazak iz VA u zoru.

Drugi dan:

Transalpina do Curtea de Arges, nocenje.

Treci dan:

Transfagarasan, Fagaras, verovatno nocenje u onim bungalovima izmedju Fagarasa i Brasova ili u Brasovu.

Cetvrti dan:

Brasov, Bran, Sinaia, Targoviste, u Curtea de Arges nocenje(pretpostavljam da je ovo preambiciozno pa bi se mozda moglo podeliti na dva dana)

Peti ili sesti dan:

Curtea de Arges-Targi Jiu-Balea Herculane....pa dokle se stigne...

Ako ima neki drugi predlog, rad sam da saslusam!

Pozdrav!

 

prvo smestaj u Sebesu... nikad nisam tamo nocio a,i necete imati problema da u gradu ili okolini usput nadjete nesto tipa privatni smestaj ili motel po ok ceni. Za svaki slucaj evo necega sto sam nasao na netu

 

http://www.letsbookhotel.com/en/romania/sebes/hotel/hotel-fan.aspx

http://www.letsbookhotel.com/en/romania/sebes/hotel/hotel-leul-de-aur.aspx

 

sto se tice rute skroz mi je ok:

 

1. krenite zaista rano iz VA posto zamak Corvin u Hunedoari zatvara oko 6 popodne po njihovom vremenu

2. ovo sto mislite da je mozda preambiciozno, nije uopste... ukupno imate oko 260km. Racunajte oko 2 sata pauze za Bran i oko 3 sata za Sinaiu. Znaci da ako krenete na vreme imate sasvim dovoljno vremena. A posto 2 dana ranije nocite u Curtei mozete odmah dogovoriti i ovo nocenje pa ne morate da trazite nista novo

 

Fina tura !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Jel treba međunarodna vozačka dozvola za Rumuniju? Znam da bi trebalo, ali kakva je realna situacija na terenu?

Zaustavila me patrola u nedelju u nekom selu. Nisu mi trazili medjunarodnu dozvolu, ali jesu licnu kartu. Posto imam novu lk sa cipom (nema nigde adresa) zamolili me da sam upisem adresu u prijavu za kaznu (prekoracenje brzine).

Mozda ovo nekome bude korisno: Brzinu mere sa 3 vozila. Ustvari radar je samo na jednom, srednjem vozilu i meri se brzina svih vozila koja prodju iz oba smera. Ostala dva, oko kilometar levo i desno od centralnog vozila samo zaustavljaju prekrsioce. Znaci kad vidis policijsko vozilo usporis jer nailazis na vozilo sa radarom. U suprotnom zaustavice te oni iz treceg vozila. Ja sam imao peh da je jedno od ta 3 vozila bilo civilno. Pitao sam cika policajca zasto to i on mi rece da je to privatno vozilo njegovog kolege, inace Mercedes. Korisi svoje vozilo jer je Dacija koju sluzbeno duzi dres pa narod tera segu. Rusi mu autoritet :lol:

 

u rumuniji saobracajna policija koristi vozila na kojima pise policia rutiera . imaju dosta dacija sa ugradjenim radarskim sistemom koji moze da snima u pokretu (mimoilazenje preticanje ) tako da je pozeljno da obratite paznju na njih . osim toga imaju dosta radarskih kamera uglavnom u vecim mestima i na glavnim putnim pravcima . takodje po prici prijatelja imaju na nekim pravcima radar kamere postavljene u asfaltu na putu , neznam dali su jos u zivotu ili su bile samo probne ali su rekli da se veoma lepo vidi registracija sa brzinom bez mesta gde se desilo . neznam kako im rade radari u novim dacijama ali u starijim vozilima su mogli da obrisu snimak ako poznajete mitu i on malo urgira , pozeljno je da imate kod vas lea malo za nedaj boze . i jos nesto u gradovima nema zutih traka za gradske autobuse kod njih su crvene i znace isto sto i zute kod nas . na semafore dobro obratite paznju u rumuniji semafori nemaju pauze izmedju crvenih svetla vec cim vama upali crveno drugima pali zeleno ili cim vama pali zeleno drugima pali crveno tako da nemojte startovati u raskrsnicama ni na zeleno a pogotovo zuto jer obicno jos prolaze iz bocnih ulica . najvaznije da znate da je tamo pesak zakon na zebri i da je obavezno stajanje dok nepredje ulicu pogotovo u malim mestima . sam sistem naplate kazni kod nas neznam kako funkcionise i dali radi ali sigurno cim prelazite granicu unose broj vozila i podatke vozaca u svoj kompjuter . nadam se da ce pomoci nekom ko ide prvi put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Evo mog plana za obilazak Transfagarasana, Transalpine i Nacionalnog parka Semenik, uz voznju po dunavskoj magistrali. Posto ce, koliko vidim, vise grupa ovog leta ici na Transfagarasan, mozda nekome bude korisno kao jos jedno razmisljanje u planiranju.

 

Inace, voznja staje u jedan vikend. Start je iz NS (moram u petak tamo poslom), ali se lako modifikuje za start iz BG (preko Kovina i Bele Crkve, cak je manja kilometraza). Elem, ruta:

 

6SW43_tfitav2.jpg

 

Dan I (start popodne): Novi Sad - Zrenjanin - Vršac - Bela Crkva - Naides (RO granica) - Moldova Veche - dunavska magistrala (RO strana) - Orsova - Drobeta Turn Severin. SPavanje u T.Severinu. Ukupno: oko 340km

 

Dan II: Turn Severin - Brosteni - Targu Jiu - Ramnicu Valcea - Curtea de Arges - TRANSFAGARASAN - Cartisoara - Sibiu. Spavanja: Sibinj (Sibiu). Ukupno oko 400km

 

Dan III: Sibiu - Sebes - Dobra - TRANSALPINA - Novaci - Targu Jiu - Baia de Arama - Baile Herculane - N.P. Semenik - Oravita - Naides - Bela Crkva - Kovin - Pančevo - Beograd. Ukupno oko 600km.

 

 

Na ovoj ruti ima 4 jako atraktivna puta (obelezeno na karti), pa se nadam da ce nekome koristiti.

 

PS: Ja krecem sutra i bas se radujem ;).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Retko kad hvalim po netu, ali svima koji su dali svoj doprinos ovoj temi, stvarno svaka čast...

Ja ću (mi ćemo) da overim(o) ove puteve sigurno, pa ću preneti utiske...

 

Pozdrav! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Ima li nekih informacija o smestaju u Sebesu? Ili neka preporuka od Davora i ekipe koja je bila...

Nas plan je sledeci:

Prvi dan:

Valjevo-Sebes(preko Bele Crkve, Resite, svracanje u Hunendoru i kraj dana u Sebesu)naravno polazak iz VA u zoru.

Drugi dan:

Transalpina do Curtea de Arges, nocenje.

Treci dan:

Transfagarasan, Fagaras, verovatno nocenje u onim bungalovima izmedju Fagarasa i Brasova ili u Brasovu.

Cetvrti dan:

Brasov, Bran, Sinaia, Targoviste, u Curtea de Arges nocenje(pretpostavljam da je ovo preambiciozno pa bi se mozda moglo podeliti na dva dana)

Peti ili sesti dan:

Curtea de Arges-Targi Jiu-Balea Herculane....pa dokle se stigne...

Ako ima neki drugi predlog, rad sam da saslusam!

Pozdrav!

 

na ovim fotografijama od prosle nedelje u Curtea de Arges, motel Serbesc, str. Cuza Voda nr. 75E

tel. 0248 729 016

mob. 0722 849 157

0722 756 814

 

Vlasnik srbin, Jankovic, kuvari srbi, smestaj odlican, hrana odlicna, cene povoljne. Razbijanje od vecere po osobi oko 10E, dvokrevetna soba odlicna, konforna 20E. Vlasnik celo vece proveo sa nama za stolom , odusevio se nasom posetom i samoinicijativno spustio sobu na 15E. Sve preporuke. mosete pogledati na:

 

 

www.restaurantserbesc.ro

 

 

 

Vlasnik ovaj jedini sa naocarima na zadnjoj fotki.

post-18218-0-76572500-1310082533_thumb.jpg

post-18218-0-34510900-1310082605_thumb.jpg

post-18218-0-90981900-1310082721_thumb.jpg

post-18218-0-14263800-1310082808_thumb.jpg

post-18218-0-60011500-1310082861_thumb.jpg

post-18218-0-30354000-1310082919_thumb.jpg

post-18218-0-53657900-1310082975_thumb.jpg

post-18218-0-49749200-1310083034_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

U planu mi je da 20.07. krenem za Rumuniju i spojim sa Bugarskom.

Plan puta: http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Unknown+road&daddr=45.4061,20.37526+to:45.25507,21.09637+to:Bulevardul+Alexandru+Ioan+Cuza+to:45.02827,21.86336+to:Calea+Severinului%2FDN67+to:Strada+Traian%2FDN73C+to:Transf%C4%83g%C4%83r%C4%83%C5%9Fan+to:DJ+106E+to:45.54977,23.63002+to:DN67C+to:Route+250+to:E-771+to:Unknown+road+to:Route+107+to:Route+37+to:Unknown+road+to:Route+37+to:Unknown+road+to:41.8046581,24.0883479+to:Route+37+to:42.04574,23.86997+to:42.34387,23.56375+to:E-771+to:Route+105&geocode=FXaPuwIdWkk4AQ%3BFZTXtAId3OY2ASnNk7XfU9paRzF3JfxxFRW5QQ%3BFZ6JsgIdsudBASkTj4fBEQlQRzHccrJHZo4XwA%3BFUQpswIdoNlNAQ%3BFa4TrwIdwJtNASkXOJLUOcpRRzFwl8TuC4jYBw%3BFT44rwIdDuhiAQ%3BFfrKsAIdyHd4AQ%3BFTazuQIddPV2AQ%3BFepJugId8u5oAQ%3BFcoItwIdxJBoASnl4X3okMpNRzHGsEDV9Z05wQ%3BFTD_rwId1CFoAQ%3BFaa4qAId_hpZAQ%3BFaI_ngId5jdUAQ%3BFYbGmQIdNA9aAQ%3BFZrlggIdDCVkAQ%3BFSqHfQIdW1JwAQ%3BFb0uewIdiSR0AQ%3BFdaAfQIdMF5wAQ%3BFVYPfgIdXR1wAQ%3BFXLjfQIdG49vASm9wLWUhH-rFDHAy34xEqAAEw%3BFSKMfQIdAkpwAQ%3BFSyRgQIdEjpsASlTEu7AkG6rFDExgIAxEqAAEw%3BFb4dhgId5o1nASkrABH-SCWrFDEgyboxEqAAEw%3BFS60mAIdZKFTAQ%3BFbC2oAIdlq9PAQ&hl=en&mra=mi&mrsp=24&sz=12&via=1,2,4,9,19,21,22&sll=44.076734,22.0784&sspn=0.135902,0.338173&ie=UTF8&ll=43.088949,22.857056&spn=2.210316,5.410767&z=8&dirflg=d

 

Nosim sator i sve bi kampovao.Interesuje me: Zna li neko(Davore pomagaj) kampove u blizini Targu jui( racunam da cu biti tamo predvece 1. dana) i za 2. dan kamp u blizini Sibiu. 3.dan cu spavati u blizini Kladova( jel neko zna za kamp u blizini?)

Od Kladova na dalje znam gde i kako( pratio sam jezera bugarske: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/56809-jezera-bugarske/ ).

Ako ima neko neki predlog ili izmenu dobrodosla je.

pozz i hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

U planu mi je da 20.07. krenem za Rumuniju i spojim sa Bugarskom.

Plan puta: http://maps.google.c...67&z=8&dirflg=d

 

Nosim sator i sve bi kampovao.Interesuje me: Zna li neko(Davore pomagaj) kampove u blizini Targu jui( racunam da cu biti tamo predvece 1. dana) i za 2. dan kamp u blizini Sibiu. 3.dan cu spavati u blizini Kladova( jel neko zna za kamp u blizini?)

Od Kladova na dalje znam gde i kako( pratio sam jezera bugarske: http://forum.bjbiker...ezera-bugarske/ ).

Ako ima neko neki predlog ili izmenu dobrodosla je.

pozz i hvala unapred

 

pozdrav

 

kampove generalno nesto ne znam, posto je smestaj inace jeftin pa se nisam nikada bavio kampovima. U okolini ili u Targu jiu ces sigurno naci neki pristojan smestaj za male pare, a mozes se i kod lokalaca raspitati za neki kamp, ako ima. Mada i kampovanje u divljini je opcija... mi smo cesto kampovali tako.

 

Sto se tice kampa u okolini Sibiua

 

http://www.ananas7b.de/en/index.htm

 

takodje imas one bungalove negde na pola puta izmedju Sibiua i Brasova koje je Kocha spominjao u ovoj temi ranije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Transfagarasan (fotografisano 9.7. sa oko 2000+ mnv):

 

hJLaR_p7098516.jpg

 

 

Transalpina (fotografisano 10.7. sa oko 2100+ mnv):

 

SeUxf_p7108748.jpg

 

 

PS: ovu poruku editovacu sa stanjem putnih deonica, o kojima smo ovde pricali. Za sada samo da malo zagolicam mastu ekipama koje se spremaju na slicnu rutu :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja