Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Pa nece biti da ne traze.Verovatno vecini ljudi nisu nikada trazili ali meni i drugaru da.Trazili nam 250 e po danu.I to da im se pokaze,brojali nam paree!!!A mi krenuli do temisvara na cugu i nazad.I drzali nas 40 minuta.Nihov sluzbenik,tacnije jedna plavusa koja je usput mnogo dobro izgleda i prica odlicno engleski tamo mi davala da nesto potpisem. Potpisao sam u dva primerka,jedan naravno njima ostaje a drugi ide meni.I na tom jebenom papiru pise koji su uslovi za boravak u rumuniji.

 

Naravno samo sam smotao i ubacio u dzep a nisam ni pogledao.

 

I najvaznije mesto neprijatnog iskustva je prelaz kod Jambolije.

 

Nadam se da ovaku zajebanciju necu vise imati,sto sam im bio sumnjiv nema pojma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima,

Juce sam se vratio iz Curtea de Arges-a:

Hostel Venus je zatvoren,tako da sam smestaj nasao u Srpskom restoranu(Pensiunea Jankovic).

Cena smestaja je 20e za dvokrevetnu sobu sa kupatilom.post-6850-0-11982500-1308519655_thumb.jpg

Gospodin Jankovic je nas covek tako da mozete na srpskom da se sporazumete i skroz je o.k. lik

i izacice vam u susret i pomoci oko svega .Ja sam imao problem sa motorom odveo me do majstora i pomogao oko sporazumevanja.Inace covek ima i pansione u Donjem Milanovcu (Kuce za odmor Jankovic).

Telefon na kojem mozete da ga nazovete :0040734090787 Mirko.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pozdrav svima,

Juce sam se vratio iz Curtea de Arges-a:

Hostel Venus je zatvoren,tako da sam smestaj nasao u Srpskom restoranu(Pensiunea Jankovic).

Cena smestaja je 20e za dvokrevetnu sobu sa kupatilom.post-6850-0-11982500-1308519655_thumb.jpg

Gospodin Jankovic je nas covek tako da mozete na srpskom da se sporazumete i skroz je o.k. lik

i izacice vam u susret i pomoci oko svega .Ja sam imao problem sa motorom odveo me do majstora i pomogao oko sporazumevanja.Inace covek ima i pansione u Donjem Milanovcu (Kuce za odmor Jankovic).

Telefon na kojem mozete da ga nazovete :0040734090787 Mirko.

 

Adresa?

 

Ili bar opisi od prilike gde se nalazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda VT 600 Shadow Kymco People S 200i

4.Jula iz Nisa polazi grupa od 8-9 motora ,sa 12-15 ljudi na turu Nis-Zajecar-Vidin-Calafat-Craiova- Curtea de Arges-Transfagarasan-Sibiu-Pioana Sibiului-Jina-Transalpina-Novaci-Targu Jiu-Turn Sverin-Negotin-Zajecar-Boljevac-Sokobanja-Aleksinac- Nis.Tura traje 4 dana i izvozice se oko 1250 Km.

Prenocista obezbedjena preko neta za u proseku po 10 evra po osobi u pansionima i hostelima .Sobe sa kupatilom,wi-fi...pun komfor.Za vece grupe treba traziti popust.

Ja sam odabrao da Transalpinu napadnemo iz pravca Poiana Sibiului-Jina. Nekako mi se cini interesaantnijim taj put, nego da idemo na Sebes ,pa onda "na dole". Navteq24 pokazuje da ima deonica od oko 2,5 km neasfaltiranog puta ,ali mi se cini da je i to sredjeno.Bilo kako bilo idemo tuda pa.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Pančevo

E ovako. Planiramo ortak i Ja Rumuniju za avgust mesec. Nekih 8-9 dana.

 

1.dan polazak u petak posle posla oko 17h iz BGDa do Temisvara. Nocenje.

2.dan Temisvar. lugoj, Hunedoara ( Corvin ), Petrosani, Sebes. -_-

3.dan Sebes, Sibiu, Ramnicu Valcea, Pitesti, Targoviste, Curtea de Arges -_-

4.dan Transfagarasan, Brasov

5.dan Brasov, Sinaia,

6.dan Ploiesti, Braila, Tulcea

7.dan Constanca, Mamaia,

8.dan Bucurest

9.dan povratak preko Craiova, Turnu severin i pored Dunava do Bele Crkve i kuci.

 

Moguce su male izmene ali je ovo uglavnom sto bi obilazili. Video sam u temi mesta za spavanje i koja mesta treba obici.

Jedva cekam :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

E ovako. Planiramo ortak i Ja Rumuniju za avgust mesec. Nekih 8-9 dana.

 

1.dan polazak u petak posle posla oko 17h iz BGDa do Temisvara. Nocenje.

2.dan Temisvar. lugoj, Hunedoara ( Corvin ), Petrosani, Sebes. -_-

3.dan Sebes, Sibiu, Ramnicu Valcea, Pitesti, Targoviste, Curtea de Arges -_-

4.dan Transfagarasan, Brasov

5.dan Brasov, Sinaia,

6.dan Ploiesti, Braila, Tulcea

7.dan Constanca, Mamaia,

8.dan Bucurest

9.dan povratak preko Craiova, Turnu severin i pored Dunava do Bele Crkve i kuci.

 

Moguce su male izmene ali je ovo uglavnom sto bi obilazili. Video sam u temi mesta za spavanje i koja mesta treba obici.

Jedva cekam :moto3: :moto3:

 

Nije los plan ali...

 

dan2 ... predpostavljam da ste mislili posle Petrosania da predjete na put 67c t.j. severni deo transalpine, pre jezera Vidra. Taj dan vam ima oko 400km. Potrosicete 2 sata na Corvin!!! Taj deo od Petrosanija pa sa severnom Transalpinom je prelep... cisto sumnjam da cete samo odvoziti sve to bez da stanete par puta i uzivate i da trosite vreme na fotkanje. Moje misljanje je da je ovo previse. Takodje mislim da je steta da vozite samo severni deo Transalpine. Mozda taj dan da posle Corvina spicite od Petrosanija na jug, a da sutradan prevezete celu Transalpinu od Novacija pa do kraja gore.

 

ovo ostalo je manje vise OK... malo mi je na ovom itinereru koji si napisao zbrckano... t.j. ne znam za sve dane odakle se krece i gde se dan zavrsava.

 

*** Predpostavljam da ste posle brasova planirali posetu Sinai i voznju do Ploiestija. Moj predlog je da se vratite posle Sinaie u Brasov i iskoristite ostatak dana da pogledate malo Brasov, koji ima prelep stari grad. A voznja do Tulcee iz Brasova vam je manje vise ista kao i iz Ploiestija. Ploiesti je lep grad ako imas tamo nekog da provedes vreme i posetis. Inace je industrijski grad i za vecernju setnju nema nista zanimljivo. Vredi ga posetiti ako mozes izdvojiti dan-dva pa da te neki lokalac provede i pookaze ti svasta nesto. U ovoj varijanti savetujem da ne trosite vreme na njega.

 

*** Steta sto za crno more ne ostavljate bar jedan ceo dan kupanja i uzivanja. Constanta je veliki grad, luka... ne znam koliko vam je zanimljivo... Moji predlozi su gradici Mamaia, 2. maj, Vama Veche (ovde mozda ubodete i festival sa koncertima na plazi... mislim da je u toku avgusta)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Pančevo

E ovako. Planiramo ortak i Ja Rumuniju za avgust mesec. Nekih 8-9 dana.

 

1.dan polazak u petak posle posla oko 17h iz BGDa do Temisvara. Nocenje.

2.dan Temisvar. lugoj, Hunedoara ( Corvin ), Petrosani, Sebes. -_-

3.dan Sebes, Sibiu, Ramnicu Valcea, Pitesti, Targoviste, Curtea de Arges -_-

4.dan Transfagarasan, Brasov

5.dan Brasov, Sinaia,

6.dan Ploiesti, Braila, Tulcea

7.dan Constanca, Mamaia,

8.dan Bucurest

9.dan povratak preko Craiova, Turnu severin i pored Dunava do Bele Crkve i kuci.

 

Moguce su male izmene ali je ovo uglavnom sto bi obilazili. Video sam u temi mesta za spavanje i koja mesta treba obici.

Jedva cekam :moto3: :moto3:

 

Nije los plan ali...

 

dan2 ... predpostavljam da ste mislili posle Petrosania da predjete na put 67c t.j. severni deo transalpine, pre jezera Vidra. Taj dan vam ima oko 400km. Potrosicete 2 sata na Corvin!!! Taj deo od Petrosanija pa sa severnom Transalpinom je prelep... cisto sumnjam da cete samo odvoziti sve to bez da stanete par puta i uzivate i da trosite vreme na fotkanje. Moje misljanje je da je ovo previse. Takodje mislim da je steta da vozite samo severni deo Transalpine. Mozda taj dan da posle Corvina spicite od Petrosanija na jug, a da sutradan prevezete celu Transalpinu od Novacija pa do kraja gore.

 

ovo ostalo je manje vise OK... malo mi je na ovom itinereru koji si napisao zbrckano... t.j. ne znam za sve dane odakle se krece i gde se dan zavrsava.

 

*** Predpostavljam da ste posle brasova planirali posetu Sinai i voznju do Ploiestija. Moj predlog je da se vratite posle Sinaie u Brasov i iskoristite ostatak dana da pogledate malo Brasov, koji ima prelep stari grad. A voznja do Tulcee iz Brasova vam je manje vise ista kao i iz Ploiestija. Ploiesti je lep grad ako imas tamo nekog da provedes vreme i posetis. Inace je industrijski grad i za vecernju setnju nema nista zanimljivo. Vredi ga posetiti ako mozes izdvojiti dan-dva pa da te neki lokalac provede i pookaze ti svasta nesto. U ovoj varijanti savetujem da ne trosite vreme na njega.

 

*** Steta sto za crno more ne ostavljate bar jedan ceo dan kupanja i uzivanja. Constanta je veliki grad, luka... ne znam koliko vam je zanimljivo... Moji predlozi su gradici Mamaia, 2. maj, Vama Veche (ovde mozda ubodete i festival sa koncertima na plazi... mislim da je u toku avgusta)

Hvala za savete. :zdravo:

Drugi dan je i ovako bio i u mojoj glavi napet za voznju i mislio sam da kao i za Tranfagarasan ubacim i ceo dan za Transalpinu.

Ovo za Brasov. Tamo bi stigli posle Transagarasana na spavanje i sutradan je planirano da se poseti sve u krugu do Sinaia i povratak u Brasov ili spavanje u Sinai.Moze da se zaobidje Ploiesti.

Mislio sam da 7 . dana stignemo malo na kupanje i obilazak Mamaia i Constance pa da posle spavanja odemo za Bucurest gde bi nasli neki smestaj i u toku sutrasnjeg dana odvozali nazad u srbiju.

Napisao sam ukratko rutu i ovih dana krecem u razradu i utvrdjivanje datuma polaska. :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad vec idete u tom periodu, od 16-20.jula su Romaniacsi po Karpatima, Sibiu je centar svega, mozda nekome bude interesantno negde u planini da malo cuci, slika, uziva. U Sibiu ce biti zivo tih dana, gomila ljudi i timova, nekih zurki sigurno itd.

Vise o tome na www.redbullromaniacs.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Pančevo

Evo je 99% konacna ruta. :moto3:

Samo su mi potrebne male instrukcije za spavanje.

 

1.dan polazak iz Beograda za Temisvar tu bi nocili

2.dan iz Temisvara preko Lugoja do Hunedoare (obilazak Corvinovog zamka) i odlazak u Novaci ili Targu Jiu na nocenje

3.dan pravac Transalpina, Sebes i Sibiu gde bi i nocili

4.dan iz Sibiu bi krenuli do Ramnicu Valcea, svratili u Targoviste i spavanje u Curte de Arges

5.dan napadamo Transfagaras :moto3: a zatim odlazak u Brasov, obilazak grada i nocenje

6.dan iz Brasova pokret u obilazak Bran, Peles, Sinai i po obilasku svih zanimljivosti odlazak u Bukurest, nocenje

7.dan ceo dan razgledanje grada i nocenje pred sutrasnji povratak

8.dan pravac preko Craiove na Turnu Severin i preko Bele Crkve za Beograd.

 

Krenuli bi 29.07. posle 16h, do tad radimo i vracamo se 05.08.

2,6 i 7 dan ako neko ima preporuku za nocenje bilo bi dobro a ako ne kako se snadjemo na licu mesta.

:moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo je 99% konacna ruta. :moto3:

Samo su mi potrebne male instrukcije za spavanje.

 

1.dan polazak iz Beograda za Temisvar tu bi nocili

2.dan iz Temisvara preko Lugoja do Hunedoare (obilazak Corvinovog zamka) i odlazak u Novaci ili Targu Jiu na nocenje

3.dan pravac Transalpina, Sebes i Sibiu gde bi i nocili

4.dan iz Sibiu bi krenuli do Ramnicu Valcea, svratili u Targoviste i spavanje u Curte de Arges

5.dan napadamo Transfagaras :moto3: a zatim odlazak u Brasov, obilazak grada i nocenje

6.dan iz Brasova pokret u obilazak Bran, Peles, Sinai i po obilasku svih zanimljivosti odlazak u Bukurest, nocenje

7.dan ceo dan razgledanje grada i nocenje pred sutrasnji povratak

8.dan pravac preko Craiove na Turnu Severin i preko Bele Crkve za Beograd.

 

Krenuli bi 29.07. posle 16h, do tad radimo i vracamo se 05.08.

2,6 i 7 dan ako neko ima preporuku za nocenje bilo bi dobro a ako ne kako se snadjemo na licu mesta.

:moto3: :moto3:

 

1. Temisvar... ne znam nista za nocenje. Meni je to uvek preblizu pa uvek samo prolazim

2. Novaci je selo i tu za nocenje tesko da cete naci bilo sta. Idite u Targu Jiu. Nisam nikada ni gledao nista u vezi ovoga ali mislim da cete lako naci nesto kad stignete.

3. Sibiu... ove godine cu prvi put otici bas u Sibiu, do sada sam uvek samo prolazio. Veliki je grad i izbora je mnogo. Gledao sam po netu i moze svasta da se nadje. Cene su veoma sarene i uglavnom zavisi od toga da li hocete da budete negde na periferiji ili u gradu, ili u starom gradu. Ono sto sam na brzinu isbabrao:

 

Hotel Gallant B-dul Victoriei Nr.55, 550024S ibiu- Double room-38eur /soba/noc * Single room-31eur /soba/noc

pensionA lexia G-ral. David Praporgescul A,5502425ibiu - D-35/soba/noc * S -28/soba/noc

PensionH appy Day Str. Lunga nr.2D,550107S ibiu -D-35/soba./noc * S -25/sobay'noc

PensionZ anzi str. Constitutiei nr. 1, 550253S ibiu - D-33/soba/noc * S-29lsoba/noc

Ilotel Apollo HermannstadtN icolaeT eclu 14,550200S ibiu - D-33/soba./noc * S -30/soba/noc

Hotel SonneS tefanc el Mare 47,550283S ibiu - D-i0/soba/noc * S-25/soba/noc

 

Ovo je sa neta, ali spominjao je neko na forumu vec neki motel Dracula po pristojnoj ceni, a i mi smo vidjali motele gde ispred pisu cene 10-20eur. Samo ta mesta su na periferijama na ulazu i izlazu iz grada

 

4. Curtea de Arges

 

Pension Jankovic

Soba sa francuskim lezajem- 23eur/soba

Address Str. Cuza Voda nr. 75E

 

Hostel Venus

Soba sa MALIM francuskim lezaiem- 16eur/soba

(ok je za parove)

Taqkodje imaju 3 vile/kuce sa po 5 odvojenih soba za 10 osoba - cena bi trebalo da

bude 20eur po sobi ali nemam pravu informaciju

Address S:t r.Valea Iasuui r.73D

 

Pension Matrix

Sobe sa franc. Lezajem, sa 2x single I 3-krev - sve su 16eur/soba

Progresului. 3A

 

Pension Mara

2-krev.N ajverovatnij seamo franc.L ezaj- 2Oeur/soba

Baiculesti . 15

 

5. Brasov... preporucujem Florin R&B... najbolje da nazovete i dogovorite se unapred... govore odlican engleski - +4074 587 54 65

Hotel Serban - S tr. Carpatilor 91

Pensiunea Hanna - Miraslau 20

Pension Arcadia - Stejarisului 29

Hotel Decebal - Lunii 3

 

naravno opet je u pitanju grad pa ima mnogo izbora

 

6. za bukurest ne znam... cuo sam za jedan hostel za koji kazu da je zaista dobar i jeftin

http://www.funkychickenhostel.com/map.htm

 

inace ako nista drugo onda za neke rezervne varijante mozete napraviti listu sa smestajima sa sajtova

booking.com

travellerspoint.net

hostelbookers.com

hostelz. net

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav, u petak sam se vratio sa ture u Rumuniji.

 

Vozim V-stroma 650 i koristio sam navigaciju IGO odlicno se pokazala kroz Rumuniju.

Sada malo o turi i utiscima prenocistima idt...

Prvi put sam krenuo iz Panceva preko Bele Crkve i Rumunskim delom uz Dunav do Turnu Severina pa dalje do Ramnicu Vale i Cure De Angesa.

Odseo sam u Srpskoj Kafani(kod Mirka 20e za dve osobe nocenje Hostel Venus ne radi) .

Tu mi se desio kvar na motoru.Mirko mi pomoga da pronadjem majstore oko komunikacije sa njima i ponudio da mi odslepa motor ako treba do Srbijje.

Majstori su dali pogresnu dijagnozu i posavetovali da posto nemaju deo ili sacekam 10 dana da nabave ili da probam lagano da se vratim kuci sto sam i uradio.

Na svu srecu kvar je bio mali otisao mi je lezaj na prednjem tocku sto sam utvrdio tek kada sam stigao kuci.

Popravka me kostala 1100din a napravio sam 1000km bez veze.

Posto sam resio da napravim turu kroz Rumuniju ponovo sam se kroz dva dana vratio ovoga puta sam samo isao nasom stranom dunava do Djerdapa( Rumunska strana je katastrofa pola puta nema i ima mnogo radova na putu).

U Cure De Angesu sam ponovo prenocio kod Mirka koji kada me je video dao smestaj za djabe ovim putem ga pozdravljam stvarno je ekstra lik i preporuka svima .

Sutradan sam krenu put Transfagarasa stvarno je ekstra ali je put zatvoren zvanicno do 1.jula(to znaci da je na vrhu prevoja tunel zakljucan i da se iz tog razloga nemoze proci).

Na moju srecu uspeo sam da prodjem tunel bio je samo zatvoren a ne i zakljucan tako da sam sa jos dva Poljaka kolega bajkera otvorio tunel pa smo prosli.

Zatim smo obisli Fagaras i tvrdjavu u njemu( nista posebno ) i odseli u Brasovu.

Smestaj smo nasli preko ljudi koji drze hostel koji je ranije opisan samo je greska u imenu adrese, adresa je Adresa je Strada Piatra Mare

Iznajmili su mi trosoban stan za 28e noc.

Tu sam odseo dva dana i pored Brasova odatle obisao Rasnov Bran i Peles.

Iz Brasova sam otisao dalje za Sigishoara pa Sibiu.

U Sibiu sam posle vise bezuspesnih pokusaja da nadjem prenociste odseo u kampu Ananas 10-tak km od Sibiua na izlasku iz grada prema zoloskom vrtu.

Kamp drze Nemci smestaj kosta 12e nocenje za dve osobe u bungalovu kupatilo zajednicko ali stvarno je O.K.

Odatle sam otisao za Hunedoaru i preko Resica i Vatina za Srbiju.Sve ukupno oko 1600km.

Zaboravio sam da napomenem najbolja SHAWORMA je u centru Cure De Angesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pozdrav, u petak sam se vratio sa ture u Rumuniji.

 

Vozim V-stroma 650 i koristio sam navigaciju IGO odlicno se pokazala kroz Rumuniju.

Sada malo o turi i utiscima prenocistima idt...

Prvi put sam krenuo iz Panceva preko Bele Crkve i Rumunskim delom uz Dunav do Turnu Severina pa dalje do Ramnicu Vale i Cure De Angesa.

Odseo sam u Srpskoj Kafani(kod Mirka 20e za dve osobe nocenje Hostel Venus ne radi) .

Tu mi se desio kvar na motoru.Mirko mi pomoga da pronadjem majstore oko komunikacije sa njima i ponudio da mi odslepa motor ako treba do Srbijje.

Majstori su dali pogresnu dijagnozu i posavetovali da posto nemaju deo ili sacekam 10 dana da nabave ili da probam lagano da se vratim kuci sto sam i uradio.

Na svu srecu kvar je bio mali otisao mi je lezaj na prednjem tocku sto sam utvrdio tek kada sam stigao kuci.

Popravka me kostala 1100din a napravio sam 1000km bez veze.

Posto sam resio da napravim turu kroz Rumuniju ponovo sam se kroz dva dana vratio ovoga puta sam samo isao nasom stranom dunava do Djerdapa( Rumunska strana je katastrofa pola puta nema i ima mnogo radova na putu).

U Cure De Angesu sam ponovo prenocio kod Mirka koji kada me je video dao smestaj za djabe ovim putem ga pozdravljam stvarno je ekstra lik i preporuka svima .

Sutradan sam krenu put Transfagarasa stvarno je ekstra ali je put zatvoren zvanicno do 1.jula(to znaci da je na vrhu prevoja tunel zakljucan i da se iz tog razloga nemoze proci).

Na moju srecu uspeo sam da prodjem tunel bio je samo zatvoren a ne i zakljucan tako da sam sa jos dva Poljaka kolega bajkera otvorio tunel pa smo prosli.

Zatim smo obisli Fagaras i tvrdjavu u njemu( nista posebno ) i odseli u Brasovu.

Smestaj smo nasli preko ljudi koji drze hostel koji je ranije opisan samo je greska u imenu adrese, adresa je Adresa je Strada Piatra Mare

Iznajmili su mi trosoban stan za 28e noc.

Tu sam odseo dva dana i pored Brasova odatle obisao Rasnov Bran i Peles.

Iz Brasova sam otisao dalje za Sigishoara pa Sibiu.

U Sibiu sam posle vise bezuspesnih pokusaja da nadjem prenociste odseo u kampu Ananas 10-tak km od Sibiua na izlasku iz grada prema zoloskom vrtu.

Kamp drze Nemci smestaj kosta 12e nocenje za dve osobe u bungalovu kupatilo zajednicko ali stvarno je O.K.

Odatle sam otisao za Hunedoaru i preko Resica i Vatina za Srbiju.Sve ukupno oko 1600km.

Zaboravio sam da napomenem najbolja SHAWORMA je u centru Cure De Angesa.

 

1. Nije greska u adresi... Florin ima 4 lokacije u Brasovu... molim te reci kakva je struktura soba i lezaja na adresi Piatra Mare, gde si ti bio

 

2. Najbolja shaworma na ovoj tvojoj ruti je u Brasovu u malom lokalcicu na trgu preko puta Dramskog Teatra, a najbolja shaworma u rumuniji u Ploiestiju u lokalu 7 (seven) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Davore,

 

sta mislis o ovoj turi za 3 dana. Isli bi iz Bg preko Resite, Hunedoare (Corvin), Transalpine, Transfagarasana, Kladova do Bg.

 

Našao sam neki smeštaj u mestu Arefu http://www.booking.c...ooking_confpage

 

Takođe, s obzirom da bi krenuli u četvrtak posle podne, da li je ok voziti do Hunedoare uveče/noću (kvalitet puta i opterećenost)?

 

<iframe width="800" height="600" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://maps.google.com/maps?saddr=Belgrade,+Serbia&daddr=Hunedoara,+Romania+to:45.72466,23.46349+to:45.52615,23.64719+to:45.64428,24.10483+to:Arefu,+Romania+to:Kladovo,+Serbia+to:Belgrade,+Serbia&hl=en&sll=45.496722,23.499756&sspn=0.872109,2.694397&geocode=FXChqwIdwUc4ASm9P7XXo3paRzHkfhfyXGS4HQ%3BFR5XugId571dASmfFZZzVIpORzE7IzU87YzzGQ%3BFfSzuQIdQgZmASk1aFAR5y5MRzH4gUqJihc9Hw%3BFYastgId1tNoASkFCemNm7VNRzF8HMaJCGeUGA%3BFfh5uAIdfs9vASkP6Fxg91lMRzHj9-y67Xlv_w%3BFVW7swIdwF13ASnjLfwbESdNRzHqs5MSZb8wdg%3BFfGZqAIddvVYASlhxJVVBDJSRzGlXLV6BZv-bQ%3BFXChqwIdwUc4ASm9P7XXo3paRzHkfhfyXGS4HQ&mra=dpe&mrsp=4&sz=9&via=2,3,4&ie=UTF8&ll=45.267155,22.587891&spn=2.319663,4.400024&z=8&output=embed"></iframe><br /><small><a href="http://maps.google.c...38;source=embed" style="color:#0000FF;text-align:left">View Larger Map</a></small>

 

 

Kao prvo... ovaj link ti ne valja nesto

 

No nema veze skontao sam na sta mislis... Mislim da je previse da vozite za jedno popoende posle posla do Hunedoare. Planina je, mnooogo krivina, uzbrdica, nizbrdica,... vozio sam par puta taj kraj po sumraku a i nocu... uzasno je zamorno. Put u principu je OK a saobracaja ima... nije nesto specijalno opterecen ali ima. Sto se tice voznje po mraku ima jos nesto... U mestu Caransebes cete u mraku promasiti da odete prema Hategu. Mali znakovi upucuju na skretanje u male ulicice i oko 5km se vozi kroz ulicice koje deluju da ce zavrsiti u necijem dvoristu i tako se prolazi na izlaz na tu stranu. A da se ide okolo dodalo bi se mozda cak i 40-50km. Takodje ima kasnije u planini nekoliko racvanja i odvajanja koja su jako zbunjujuca iako jesu obelezena, ali mislim da biste neko od njih veoma lako prosli ne primetivsi gledajuci u ulazak ili izlazak iz krivine u mrkloj noci na putu kroz sumu.

 

Zatim... zamak Corvin zatvara u 5 ili 6 popodne po lokalnom vremenu (sat vremena su ispred nas) pa ga svakako necete moci videti. U Hunedoari cete teze naci smestaj pogotovo kasno uvece, a resenje vam je da vozite jos malo dalje do Deve ili Simerie, pa sutradan da se vracate do zamka.

 

Moj savet je da ako vec krecete tako kako krecete prenocite ranije negde kad vec pocne da pada vece, mozda u Resiti ili ako mozete da dogurate do Caransebesa i tamo potrazite nesto. U krajnjem slucaju ako i dogurate blizu Hunedoare imate opciju motela Cincis

 

 

Imas na booking.com ... mozda je malo skuplji ali ako ne nadjete nista ovo vam moze biti neka alternativa.

 

 

E sad za dalje mi nije bas najjasnije....

 

Pretpostavljam da je dan 2 rezervisan za : Hunedoara - Sebes - Transalpina - Novaci - Ramnicu Valcea - Arefu ----- ova varijanta mi je OK, osim sto racunajte da zamak Corvin otvara u 9 ili 10 i da ce vam obilazak oduzeti recimo oko 2 sata. Ostaje vam dosta vremena da opusteno predjete Transalpinu po danu, ali garantujem da ako budete fotkali, blejali i uzivali da ce vas posle Transalpine uhvatiti mrak i taman ce vam nedostajati jutro provedeno u Corvinu. Na samo par km od Curtea de Arges krecu serpentine a Arefu je van Transfagarasanskog puta... ne znam koliko ce vam biti lako pronaci ga u neko normalno vreme. Savetujem nocenje u Curtea de Arges ali samo da biste dobili na vremenu za dan 3, inace bih rekao da zanocite u Ramnicu Valcea.

 

A 3. dan za Transfagarasan - Avrig pa magistrala Brezoi - Ramnicu Valcea pa Targu Jiu - Motru - Kladovo,... *** e ako je ovo ovako onda mi se ne svidja. Za Transfagarasan ce vam trebati pola dana glat. Nema teorije da ga samo odvezete bez da provedete 3-5 sati u pauzama, fotkanju, blejanju. Uvek svima kazem da za Transfagarasan racunaju vreme na sledeci nacin: start oko 8h... u dan staje prelazak i odlazak do Brasova ili Sibiua... tacka. A ako je kako sam ja razumeo vi ste za dan 3 racunali prelazak preko prevoja i jos 400km do kuce... OK ali sticicete sutradan ujutro u BG

 

Ajde mi pojasni kako bih mogao da pomognem vise... sto se tice mape... napravis je u google-mapsu pa gore desno imas dugme LINK i biras t.j. kopiras gornji onaj za email or IM pa to pastujes ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Eto, a ja kopirao drugi link :zvizduk:

Malo sam u gužvi na poslu pa pišem konfuzno.

 

Kao prvo, evo mape Mapa Rumunija

 

Razmišljao sam o sledećoj ruti:

 

1. dan polazak oko 16h i dolazak u Hunedoara (pretpostavljam da je za ovaj put dovoljno 4. 30 sati)

2. dan poseta dvorcu Corvin i vožnja ka Sebešu, Transalpina (doduše ne cela), prolazak pored Sibiu, Transfagarasan i spavanje u Arefu.

3. dan vožnja do Kladova.

4. dan Kladovo - Beograd.

 

Naravno, postoji opcija da se spava negde bliže pa krene ranije ujutru za Hundeoaru. Poslednja varijanta je da se obrne smer i malo promešaju karte za spavanje.

 

Btw, valjda valjaju nešto mape na Blueberry-ju :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Aaaaaa pa ipak nije 3 nego 4 dana !!!!!

 

Pa cisto sumnjam da ce vam cetri i po sata biti dovoljno... krecete u 4 ili po RO vremenu u 5... ne verujem da cete u Hunedoaru stici pre 11 po RO vremenu t.j. 6 sati... no kako god. Ako ide samo jedan motor onda recimo 5 sati, ali turbo... mada ne verujem zbog mraka... no nema veze. Ti najbolje znas kakav je vas tempo i ritam. Ja uglavnom u Karpatima za celo putovanje ne racunam nikada prosecnu brzinu vecu od 60km/h (dnevni start do dnevni cilj) i zasad je uvek bilo tako.

 

* ovo skretanje sa Transalpine nemam pojma sta je... iskreno sumnjam da je asfalt. No kakve su se promene desavale... Gledam google earth i ja vidim crveni put pa predpostavljam da je to makadam od crvene zemlje posto je taj deo karpata takav. Ipak, ako si vec mislio na severnu polovinu onda bih predlozio da malo jos produzis na jug pa se odvojis do jezera Vidra i izbijes na Brezoi. Na ovoj deonici ces imati mozda 10-15km dobrog makadama pre mesta Voineasa. Od Brezoi mozes na sever do Talmaciu magistralnim putem.

 

* pola Transalpine + Transfagarasan... OK, samo je pozeljno da Corvin posetite cim otvori posto ce vam oduzeti vremena od tog dana za voznju

 

E jos kada biste taj prvi dan mogli da smugnete malo ranije sa posla bilo bi super

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

btw... obrtanje smera mi deluje najpametnije!

 

1. Transfagarasan je najlepis kada se vozi sa juga na sever

 

u tom slucaju mogli biste:

 

prvi dan izgurati mozda cak do Targu Jiu

 

drugi dan Curtea - Transfagarasan pa recimo do onih bungalova koje je kocha preporucivao

 

treci dan preci severni deo transalpine i doci do hunedoara

 

cetvrti dan nazad do kuce

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Proucio sam dosta oko Transalpine.

 

Steta ti je da ne vozis celu (do Novaci). Idi od Sebesa na Dobru (ne preko Jine na Dobru), jer ces tako izbeci oko 5km nezgodnog makadam uspona, sto mislim da ce vam biti problem. Na celoj Transalpini ostalo je, osim tih 5km, jos oko 3km makadama na 2 deonice, tako da to opusteno vozite u danu sa ostalim planiranim.

 

Doduse, ne vidim sto bi spavali u Hunedoaru (imas odlican i jeftin hotelcic u Baile Herculane (banja) i tako vozis celu Transalpinu.

 

EDIT: jasno mi je za Corvin, nego mi je zrtva prevelika (juzni deo Transalpine;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja