Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Planiram da idem na leto na turu BG - Transfagarasan.

 

Koji je mesec najbolji? Jun? Jul? Avgust? Pretpostavljam da je u maju suvise hladno, mada mozda lose pretpostavljam.

 

Preporuka za nocenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Planiram da idem na leto na turu BG - Transfagarasan.

 

Koji je mesec najbolji? Jun? Jul? Avgust? Pretpostavljam da je u maju suvise hladno, mada mozda lose pretpostavljam.

 

Evo jednog snimka napravljenog krajem maja 2008. godine, sneg na sve strane :moto3:

 

 

Koliko sam pročitao, taj put se zvanično otvara 15. juna. Jedino ako ova godina bude toplija, pa ga otvore pre tog datuma, ali pošto ja planiram putovanje početkom maja, najverovatnije nema ništa od Transfagarasana :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Planiram da idem na leto na turu BG - Transfagarasan.

 

Koji je mesec najbolji? Jun? Jul? Avgust? Pretpostavljam da je u maju suvise hladno, mada mozda lose pretpostavljam.

 

Preporuka za nocenje?

 

Najbolje je ici jul i avgust, pogotovo druga polovina avgusta pa do nekog 2-3 septembra. najmanje sanse ima za kisu, a sneg pocinje negde posle 5-10 septembra.

 

Nocenje... ako ides sa juga na sever, sto preporucujem, onda motel/hostel VENUS u Curtea de Arges... jeftino, cisto, svaka soba ima kupatilo i terasu,... a nalazi se na izlazu iz grada, paralelno sa putem koji vodi na Transfagarasan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Da li se Transfagarasan i Transalpina mogu preći touring motorom ili je neophodan enduro?

 

Nakon svih ovih saveta, napravio sam verziju 2 rute:

 

četvrtak, 5. maj - 175km

0km Požarevac, Central Serbia

175km Timisoara, Timis, Romania (noćenje)

 

petak, 6. maj - 298km

174km Hunedoara, Romania (zamak Vojvode Corvina - Hunyad Castle)

124km Sibiu, Romania (noćenje)

 

subota, 7. maj - 165km

90km Făgăraş, Brasov, Romania (tvrđava Fagaras)

75km Brasov, Romania (noćenje)

 

nedelja, 8. maj - 258km

30km Bran, Brasov, Romania (Drakulin dvorac)

49km Sinaia, Prahova, Romania (zamak Peles)

65km Târgovişte, Dâmbovita, Romania

114km Curtea de Arges, Arges, Romania (noćenje)

 

ponedeljak, 9. maj - 400km

146km Târgu Jiu, Romania

254km Požarevac, Central Serbia

 

Ukupno: 1297km

 

U4rK6_mapa1a.jpg

 

quassar, pogledaj da li je ovo dobro, da nisam nešto zaboravio, pa ako je OK, onda da pređemo na savete o prenoćištima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Dvorci i tvrđave na ovom putovanju:

 

http://www.goromaniatours.com/romania-attractions/castles.html

 

Zamak Hunedoara (Corvinesti)

 

C8lgG_hunyad.jpg

 

Tvrđava Fagaras

 

MVSGk_fagaras.jpg

 

Zamak Bran (grof Drakula)

 

7XMLS_bran.jpg

 

Palata Peles

 

j8WUf_peles.jpg

 

Evo jednog dobrog sajta gde se može videti šta je važno pogledati u pojedinim gradovima:

 

http://www.romaniatourism.com/main-cities.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Da li se Transfagarasan i Transalpina mogu preći touring motorom ili je neophodan enduro?

 

Nakon svih ovih saveta, napravio sam verziju 2 rute:

 

četvrtak, 5. maj - 175km

0km Požarevac, Central Serbia

175km Timisoara, Timis, Romania (noćenje)

 

petak, 6. maj - 298km

174km Hunedoara, Romania (zamak Vojvode Corvina - Hunyad Castle)

124km Sibiu, Romania (noćenje)

 

subota, 7. maj - 165km

90km Făgăraş, Brasov, Romania (tvrđava Fagaras)

75km Brasov, Romania (noćenje)

 

nedelja, 8. maj - 258km

30km Bran, Brasov, Romania (Drakulin dvorac)

49km Sinaia, Prahova, Romania (zamak Peles)

65km Târgovişte, Dâmbovita, Romania

114km Curtea de Arges, Arges, Romania (noćenje)

 

ponedeljak, 9. maj - 400km

146km Târgu Jiu, Romania

254km Požarevac, Central Serbia

 

Ukupno: 1297km

 

CrTUa_mapa1a.jpg

 

quassar, pogledaj da li je ovo dobro, da nisam nešto zaboravio, pa ako je OK, onda da pređemo na savete o prenoćištima.

 

Mislim da je ovo odlicno ovako kako je.

 

Za nocenje... brasov znas... imas dve varijante. Curtea de Arges imas hotel/hostel venus... videcu sutra dok sam na poslu da ti dojavim jos alternativa, samo da prekopam po nekim mojim beleskama, bookmarkovima,...

 

*****************

Sto se tice transfagarasana i Transalpine... nije potreban enduro... bilo koji motor prolazi Transfagarasan, a sto se tice transalpine, donedavno je bio potreban enduro, ali informacije kazu da su dosada celu izasfaltirali. nisam bio od tada pa ne mogu reci da sam video svojim ocima ali eto to su informacije. Planiram na leto da idem ponovo pa cu tada imati info iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

:nanana: Evo da rezimiramo mogućnosti smeštaja u Brasovu:

 

za one koji idu prema Brasov... u Brasovu "Florin R&B" odlican smestaj na 2-3 lokacije u gradu: +40 745 875 465 (govore odlican engleski a pretpostavljam i nemacki). Takodje negde na magistrali ima odlican bungalovski smestaj gde smo odseli po Kochinoj preporuci, ali morace on da objasni gde se tacno nalazi

 

Alexandru Ioan Cuza no.9, ap. 2B, Brasov

http://florin.rb.apartments.helloromania.eu/

 

Naime, na starom dobrom mestu, Florin Apartments je sve puno i lik je bio fer pa me preporučio kolegi koji drži predivan hostel iznad samog centra grada. Adresa je Strada Pietra Mare 37. Broj telefona +40 745 875 465, +40 722 564 050 i +40 767 138319. To su inače telefoni agencije www.brasov-accommodation.ro pa tražite smeštaj u hostelu na ovoj adresi.

 

Ako saznaš za neki smeštaj u Temišvaru i Sibiu, javi. Možda i neko drugi zna nešto, javite.

 

Koliko vidim, u Sibiu se može naći pristojan smeštaj sa parkingom već od 27€ po sobi (dvokrevetnoj):

http://www.booking.com/searchresults.en-gb.html?label=gog235jc;sid=15fd4ffbf261f920d93eb95fe64306a5;checkin_monthday=6;checkin_year_month=2011-5;checkout_monthday=7;checkout_year_month=2011-5;city=-1170221;class_interval=1;clear_group=1;group_adults=1;group_children=0;order=price_for_two;score_min=0;si=ai%2Cco%2Cci%2Cre%2Cdi;src=searchresults;ssb=empty;country=ro;radius=0;hotelfacility=2

 

A u Temišvaru od 23€:

http://www.booking.com/searchresults.en-gb.html?label=gog235jc;sid=15fd4ffbf261f920d93eb95fe64306a5;checkin_monthday=5;checkin_year_month=2011-5;checkout_monthday=6;checkout_year_month=2011-5;city=-1172411;class_interval=1;clear_group=1;group_adults=1;group_children=0;order=price_for_two;radius=0;score_min=0;si=ai%2Cco%2Cci%2Cre%2Cdi;src=searchresults;ss=Timişoara;ss_all=0;ssb=empty;ssne=Timişoara;hotelfacility=2

 

U Brasovu booking.com upravo navodi Florin R&B kao najpovoljniju ponudu (od 23€):

http://www.booking.com/searchresults.en-gb.html?label=gog235jc;sid=15fd4ffbf261f920d93eb95fe64306a5;checkin_monthday=7;checkin_year_month=2011-5;checkout_monthday=8;checkout_year_month=2011-5;city=-1153613;class_interval=1;clear_group=1;group_adults=1;group_children=0;order=price_for_two;score_min=0;si=ai%2Cco%2Cci%2Cre%2Cdi;src=searchresults;ssb=empty;country=ro;radius=0;hotelfacility=2

 

Curtea de Arges:

 

Hostel Venus

Tel fix: 0248/723.292

Tel mobil: 40723256700

Str. Valea Iasului, Nr.73D, Curtea de Arges

 

Pensiunea Jankovic

Adresa Strada Cuza Voda 75E

Telefon 0248729016

Mobil 0722849157

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Za Temisvar i Sibiu su upravo te varijante sa booking-a i kod mene u beleskama. A za Brasov i Curteu nema greske sa ovim smestajima

 

Sto se tice hrane...

 

Na putu od Hunedoara/Deva prema Sibiu pre nego se udje u grad Orastie, tacno pre desne krivine je veliki parking i restoran okrecen u neku tamno crvenu boju... PREPORUKA!!! odlicna hrana, jeftino... mi nikad ne propustamo da ovde rucamo

 

Bran... batalite one restorancice u gradu... odrace vas za 3 gumena cevapa nevidjeno... previse je turisticki, lupaju po usima za cene po restoranima i kaficima a kvalitet nije nista

 

*** ako bas nismo znali gde da jedemo uvek smo birali OMV ili PETROM pumpe sa restoranima... Redovno smo se razvaljivali pilecom dzigericom na omv-u ili bogatim omletom i corbom na petromu

 

Brasov... slobodno gde god hocete... svuda po starom gradu imate odlicne a ne preskupe restorane... imate cak i ogroman srpski restoran

 

Curtea de arges... isto kao i Brasov... slobodno bilo gde

 

PS - ne propustite da probate brzu hranu - SHAWORMA... nesto slicno girosu ali drugacije

 

Ako volite vino uvece se opustite uz neko crno Murfatlar (crnomorska vina) ili belo Recas (ovo je iz okoline Temisvara)

 

Ako hocete jaku rumunsku rakiju onda trazite RAKI a ako zelite (ukoliko imaju) severne jake rakije od 60-70 gradi, trazite CUIKA ili Maramures Cuika ili Maramures Raki

 

Ne propustite da jedete njihove corbe... vrhunski su majstori za corbe

 

Ciorba de fasole - odlicna corba od pasulja

Ciorba de vacuta (vakuca) - teleca/juneca

Ciorba de burta - corba od skembica

 

Fikatei (fikacei) de pui - pileca dzigerica (prazit-przeno / simplu-peceno obicno

 

kartofi prazic - pomfrit

 

ardei - ljuta paprika

smantana - neka vrsta milerama, pavlake

 

Moram da naglasim da sam negde na primorju jeo u zivotu (a pojeo sam mnoooogo) najbolji gust srpski pasulj sa kobasicom :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

sjajan putopis... pre svega dosta pomaze u buducim planiranjima... nego drugari... kakva je ova deonica ? zasto je niko ne koristi ? gmap kaze da ima 300 km od granice do sibiua ali kao putuje se 6 sati ... verovatno je neka vuko****

 

 

34.jpg

 

ruta koju sam oznacio je 100% asfalt ? posto planiram da u svoju putesestviju ukljucim i drugara na cbr-u pa bilo kakav off ne dolazi u obzir ( a ko Furuna je spremna za off kako da ne da :) )...

 

Ne, ova ruta nije asfalt cijelim putem, asfalt je još cca. 20 km iza Herculanea i onda

je makadam jedno 40-ak km. Onda opet asfalt do Petrosanija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Ako ti nesto znaci, prosle godine u povratku sa HU meetinga sam svracao u Vidin, BG. Poznanici koji zive tamo su mi rekli da je trajekt Vidin-Kalafat nepouzdan jer polazi tek kada se napuni...pa polazak moze da se oduzi tj. da se neki eventualni plan izjalovi...a nije ni jeftin.

 

 

Presao sam tim trajektom iz Vidina za Kalafat, pre nepunih mesec dana. Cena za motor i jednu osobu 6 eura, motor 3, osoba (ja :aha: ) 3 eura. Sve ukupno 12 leva (moze da se plati i u levima i u eurima). Trajekt ide na svakih sat vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Za smeštaj u Sibiu mogu da preporučim motel Dracula, na samom ulazu u grad iz pravca Transfagarašana, sasvim pristojan motel, sa obezbeđenim parkingom u dvorištu motela. Prošle godine kad smo mi bili, cena je bila 24 eura za dvokrevetnu sobu.

 

http://www.moteldracula.ro/index_en.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Ajde neko da mi kaze,jel bi se mogao osloniti na kartu jugoistocne evrope koju mogu ovde da kupim kad bi krenuo na turu po Rumuniji.Pre svega mislim na turu za Transfagarsan i Transapinu gde se ima sta od prirode videti koju je Quasaar preporucio davno.Znaci idem V-Strom-om 650 ali opet nikakav off road nedolazi u obzir,barem ne nesto ekstremno.Tako da neki sporedni putevi koji mozda nisu ni ucrtani ne predstavljaju problem jer njima necu ni ici.Razlog je taj sto nebi sada da kupujem GPS nego cu to uraditi kasnije ove godine kad budem otisao do nemacke.Gledao sam i video da su neki modeli GPS tamo znatno jeftiniji.

 

Odnosno preporucite mi koju kartu da uzmem,koja je najpouzdanija,i gde?Hvala puno!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Svrati na prvu benzinsku pumu kad predjes u Rumuniju, npr. ROM Petrol. Ja sam kod njih nasao prilicno sirok izbor auto-mapa, sto klasicnih sto onih turistickih na kojima imas detaljno naznacene puteve ali i zanimljive turisticke destinacije i dr. Siguran sam da se za takve tvoje potrebe u potpunosti mozes osloniti na takvu mapu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Svrati na prvu benzinsku pumu kad predjes u Rumuniju, npr. ROM Petrol. Ja sam kod njih nasao prilicno sirok izbor auto-mapa, sto klasicnih sto onih turistickih na kojima imas detaljno naznacene puteve ali i zanimljive turisticke destinacije i dr. Siguran sam da se za takve tvoje potrebe u potpunosti mozes osloniti na takvu mapu.

 

Takodje preporucujem. Mi smo odavno kupili na MOL-u kartu RO sa svim znamenitostima, zamkovima, utvrdjenjima,... ucrtanim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

@ pedja knx

 

Evo ti rute bez nekih vecih gradova... samo priroda, zamkovi, tvrdjave,...

 

* zamak Corvin - Hunedoara

* tvrdjava u Devi

* jako stari rudnik soli (salina Turda) - Turda

* rodni grad Vlada tepesa (Drakule) - Sighisoara

* preterana priroda i voznja Piatra Neamt - Focsani

* delta Dunava - Tulcea

* blatni vulkan - Buzau ( http://www.google.com/search?hl=en&rlz=&q=buzau+romania&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1360&bih=653 )

* najsuncaniji gradic Rumunije (preko 280 suncanih dana) - Campina

* dvorac Peles - Sinaia

* dvorac Bran

* Targoviste - prestonica transilvanije za vreme Vlada Tepesa (Drakule)

* Curtea de Arges (odatle pocinje Transfagarasan i sa ove strane ako hoces mozes krenuti na sever na Transfagarasan. Ovo nije lepsa strana i nisu ovde one prelepe ukosnice. Ukoliko prodjes gore do tunela odmah mozes posle tunela da bacis pogled u dolinu i videces da li mozes da se spistis ili ne. Nista neces izgubiti ako probas. Ukoliko mozes onda nastavljas do Sibiu a odatle kuci. Ukoliko ne mozes da prodjes, vratis se nazad do Curtea de Arges pa nastavis jusnim putem nazad preko Targu Jiu do djerdapa, i onda preporucujem voznju Rumunskom stranom do Bele Crkve.

 

*** Kada od Curtea de Arges krenes na prevoj Transfagarasan ubrzo ces naici na parking sa klackalicama i ljuljaskama sa leve strane. Ako tu stanes i pogledas na vrh litice videces rusevine tvrdjave/zamka. To je pravi zamak Vlada Tepesa - grofa Drakule. Do gore vodi 1480 stepenika, pa ako imas volje, vremena, lepo vreme i kondicije penji se gore.

 

Evo ti linkovi do mapa za obe verzije. Prvi link je bez Transfagarasana a drugi sa njim:

 

1. http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Novi+Sad,+Serbia&daddr=Caransebe%C5%9F,+Romania+to:Hunedoara,+Romania+to:Deva,+Romania+to:Alba+Iulia,+Romania+to:Turda,+Romania+to:Targu+Mures,+Romania+to:Sighisoara,+Romania+to:Piatra-Neam%C8%9B,+Romania+to:Bacau,+Romania+to:Tulcea,+Romania+to:Buzau,+Romania+to:Sinaia,+Romania+to:Bran,+Romania+to:T%C3%A2rgovi%C5%9Fte,+Romania+to:Curtea+de+Arge%C5%9F,+Romania+to:T%C3%A2rgu+Jiu,+Romania+to:Novi+Sad,+Serbia&geocode=FdB1sgIdEOMuASlVNOk9YRBbRzEo_iQ3aH1vCw%3BFU0TtQIdeBRTASl1Fd-hwjFORzEuKlRQcpL8cw%3BFR5XugId571dASmfFZZzVIpORzE7IzU87YzzGQ%3BFTkHvAId-Z9dASntF0sulPJORzF32h6K9VCVeg%3BFRMTvwIdw81nASl1SHXODKhORzEFzUWOTvSw6Q%3BFYiLxgIdMARrASlbqXiqIGZJRzGj-JPY2zP0xw%3BFZQ6xgIdRMt2ASl3kT5VSrZLRzEN2WmYgzpXsQ%3BFfA2wQIdR0h6ASlbfmPm8nRLRzF_JGNBCeASew%3BFYwOzAIdEWOSASllqI-WSVQ1RzG40OJJ297TUg%3BFRmfxgIdc9iaASkL44I4GHC1QDEBM-GqBNVZJg%3BFRxksQIdw4y3ASm1qhG4SFm3QDEq5KbYoFBsoQ%3BFZznsAIdq0qZASmv9m_92F-xQDGn7MpCkvosww%3BFXD8swIdHeKFASlfH7yVLBezQDGCv1rFR2BmQA%3BFd1ytgIdxwaDASlzWOVM5UezQDEQzPX-X3Sjsg%3BFQd9rQIdG3CEASlb83Anv_ayQDGg6JZYvxuqyg%3BFd_EsAId_5J4ASnz9MhoaTJNRzFOV83JkMd9Mw%3BFbcqrwId4iRjASnbhVw6uotNRzEeK9RvwZR-9w%3BFdB1sgIdEOMuASlVNOk9YRBbRzEo_iQ3aH1vCw&hl=en&mra=ls&sll=45.695185,24.32709&sspn=4.043553,10.755615&ie=UTF8&z=7

 

2. http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Novi+Sad,+Serbia&daddr=Caransebe%C5%9F,+Romania+to:Hunedoara,+Romania+to:Deva,+Romania+to:Alba+Iulia,+Romania+to:Turda,+Romania+to:Targu+Mures,+Romania+to:Sighisoara,+Romania+to:Piatra-Neam%C8%9B,+Romania+to:Bacau,+Romania+to:Tulcea,+Romania+to:Buzau,+Romania+to:Sinaia,+Romania+to:Bran,+Romania+to:T%C3%A2rgovi%C5%9Fte,+Romania+to:Curtea+de+Arge%C5%9F,+Romania+to:Transf%C4%83g%C4%83r%C4%83%C5%9Fan,+Romania+to:Sibiu,+Romania+to:Timisoara,+Romania+to:Novi+Sad,+Serbia&geocode=FdB1sgIdEOMuASlVNOk9YRBbRzEo_iQ3aH1vCw%3BFU0TtQIdeBRTASl1Fd-hwjFORzEuKlRQcpL8cw%3BFR5XugId571dASmfFZZzVIpORzE7IzU87YzzGQ%3BFTkHvAId-Z9dASntF0sulPJORzF32h6K9VCVeg%3BFRMTvwIdw81nASl1SHXODKhORzEFzUWOTvSw6Q%3BFYiLxgIdMARrASlbqXiqIGZJRzGj-JPY2zP0xw%3BFZQ6xgIdRMt2ASl3kT5VSrZLRzEN2WmYgzpXsQ%3BFfA2wQIdR0h6ASlbfmPm8nRLRzF_JGNBCeASew%3BFYwOzAIdEWOSASllqI-WSVQ1RzG40OJJ297TUg%3BFRmfxgIdc9iaASkL44I4GHC1QDEBM-GqBNVZJg%3BFRxksQIdw4y3ASm1qhG4SFm3QDEq5KbYoFBsoQ%3BFZznsAIdq0qZASmv9m_92F-xQDGn7MpCkvosww%3BFXD8swIdHeKFASlfH7yVLBezQDGCv1rFR2BmQA%3BFd1ytgIdxwaDASlzWOVM5UezQDEQzPX-X3Sjsg%3BFQd9rQIdG3CEASlb83Anv_ayQDGg6JZYvxuqyg%3BFd_EsAId_5J4ASnz9MhoaTJNRzFOV83JkMd9Mw%3BFRDotQIds2R3ASmPf1qDBt1MRzFZoV1o8ekhEw%3BFTGpugIdm2VwASnVHCz9iGdMRzG0kDNOIZ3eOg%3BFeo8ugIdsPFDASmntQ_LfWdFRzFJZ5NzZK9_Uw%3BFdB1sgIdEOMuASlVNOk9YRBbRzEo_iQ3aH1vCw&hl=en&mra=ls&sll=45.790509,24.32373&sspn=4.0369,10.755615&ie=UTF8&z=7

 

U principu svi koji bi hteli da idu u ovo vreme mogu bilo gde. Transfagarasan i transalpina , t.j. najvisi delovi prevoja su zasad pod snegom i neprohodni, sto ne znaci da ce biti za 10-15 dana. Transfagarasan uvek mozete proveriti pomocu webkamera (link imate iznad par postova).

 

Sto se tice vremena... preko dana mozete racunati na prijatnih 20-25 stepeni ali samo ukoliko nemate kisu. kisa je u Karpatima cesta i iznenadna. klima Karpata je takva da se oblaci navuku niizcega za cas posla. Moze da pada 15 minuta a moze da traje i danima. U ovo vreme racunajte na dosta niske temperature u jutarnjim, kasno-popodnevnim i vecernjim casovima cak iako imate lepo vreme. To se pogotovo odnosi na vise nadmorske visine.

 

Sto se tice kampovanja u ovo vreme godine, zaista ne znam sta da kazem... Veoma je subjektivna stvar. Ja sam kampovao po veoma losim i hladnim uslovima, postavljao i sakupljao sator po totalnom pljusku i magli,... i licno meni to ne predstavlja problem. Ukoliko planirate kampovanje ponesite dobru zastiti od kise i za voznju i dovoljno suve garderobe. Dobro zastitite cizme kako vam ne bi danima bile mokre noge posto moze biti veoma zajebano i hladno. Iz iskustva pricam. Susili smo cizme pored vatre celu noc pa smo ujutro ipak gurali noge u mokre i hladne cizme. Ukoliko je vreme zaista zajebano ne prezite od trazenja smestaja. Ni hoteli nisu skupi a kamoli motelska varijanta. Takodje skoro svugde mozete naci veoma pristojan privatan smestaj, Trazite table na kojima pise OFERIM CAZARE ili pitajte za CAZARE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Quasaar pa ti si ziva enciklopedija Rumunije!Verujem da smestaj nije skup.Nego ko0liko je sigurno ostavljati motor ispred motela u Rumuniji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Nego ko0liko je sigurno ostavljati motor ispred motela u Rumuniji?

 

Moteli uglavnom imaju bezbedne parkinge, tako da za motor ne moraš mnogo da brineš ... ;)

 

A meni se u Sibiu desilo da mi pukne sajla kvačila, pa mi je motor prenoćio na ulici dosta udaljenoj od motela u kojem smo noćili. Nije mi baš bilo svejedno ... ali motor niko nije ni pipnuo, kako sam ga uveče ostavio, tako sam ga ujutro zateko ... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sigurniji si nego u Novom Sadu... ja sam vec odavno prestao da zakljucavam... osim kormana, a i to iz navike samo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Residence Irlanda

Str. Martir Silviu Motohon nr. 26, 300265 Timişoara

 

Mogu da preporučim ovaj smeštaj, blizu centra, još bliže tržnom centru Iulius, mirna ulica, vlasnik Italijan, zna engleski, ima dvorište i sobe (ili bolje reći apartmane) u prizemlju, motor se parkira odmah ispod prozora, cena 25€ za dvokrevetnu sobu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: HR-Vinkovci
  • Motocikl: Suzuki dl650a

Pozdrav ljudi, pratim ovaj topic sa zanimanjem, uskoro se planiram provozati kroz Rumunjsku. Ideja je vidjeti, osim nekih od spomenutih zanimljivosti, i Crno more. Problem bi mogao biti u ukupnih svega 5-6 dana. Pa ako je netko isao u slicnoj kombinaciji? Ili mislite da bi moglo biti naporno?

 

Jos ovo, imam informaciju da na granici traze nekakvih valjda 250 eura po danu, koliko im je to cesta praksa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Meni u Vršcu nisu ništa tražili, samo pasoše i saobraćajnu. Dobro je da osim love imaš i koju kreditnu karticu kod sebe, to mu dođe dokaz da imaš od čega da živiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pozdrav ljudi, pratim ovaj topic sa zanimanjem, uskoro se planiram provozati kroz Rumunjsku. Ideja je vidjeti, osim nekih od spomenutih zanimljivosti, i Crno more. Problem bi mogao biti u ukupnih svega 5-6 dana. Pa ako je netko isao u slicnoj kombinaciji? Ili mislite da bi moglo biti naporno?

 

Jos ovo, imam informaciju da na granici traze nekakvih valjda 250 eura po danu, koliko im je to cesta praksa?

 

Kao prvo... ne traze nikakvih 250eur... a inace, gde god, na kojoj god granici da ti traze uvek mozes izvaditi karticu i reci da imas 1000-2000 na kartici

 

Ajmo dalje... u 5 dana ne znam sta da ti spakujem... u 6 jos i nekako. Nece biti previse bogata varijanta ali nesto cu ti spakovati. Pa ovako:

 

 

1. Vinkovci - Beograd - Vrsac - Resita - Caransebes - Hateg - Hunedoara (kratko razgledanje dvorca Corvin) --- nocenje *** oko 460km ***

2. Hunedoara - Sibiu - Brasov - razgledanje grada i nocenje *** oko 300km ***

3. Brasov - Sinaia (dvorac Peles oko 2-3 sata pauze) - prelepa magistrala do Ploiesti-ja pa prsten-obilaznica oko Bukuresta i autoput do Constante - Mangalija, Vama Veche ili neki drugi primorski gradic *** oko 430 km ***

4. odmor na moru

5. Mangalia - Constanta - autoput do Bukuresta - obilaznica - Pitesti - Curtea de Arges - nocenje u recimo hotel Venus *** oko 425km ***

6. Curtea de Arges - prevoj Transfagarasan - Sibiu - Deva - Lugoj - Timisoara - Jimbolia - Srpska Crnja - Zrenjanin - Vinkovci *** oko 735km *** jbg... ovde ga razvuces kad predjes Transfagarasan pa kad stignes, stignes. Ili zrtvujes jedan dan opustanja na moru pa ovu poslednju etapu podelis u dve sa nocenjem u Sibiu-u. Realno za Transfagarasan, ako imas bas lep dan trebace ti pola dana zbog svih stajnja, fotkanja, blejanja,... pa ne bi bilo lose da podelis ovu etapu ili zrtvovanjem onog dana na moru ili dodavanjem sedmog dana na putovanje.

 

evo mape:

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Vinkovci,+Croatia&daddr=Hunedoara,+Romania+to:Sibiu,+Romania+to:Bra%C5%9Fov,+Romania+to:Sinaia,+Romania+to:Mangalia,+Romania+to:Curtea+de+Arge%C5%9F,+Romania+to:Transf%C4%83g%C4%83r%C4%83%C5%9Fan,+Romania+to:C%C3%A2r%C5%A3i%C5%9Foara,+Romania+to:Timisoara,+Romania+to:Vinkovci,+Croatia&geocode=FREWswIdmOEeASlZAsODiIpcRzGwziuGUK0ABA%3BFR5XugId571dASmfFZZzVIpORzE7IzU87YzzGQ%3BFTGpugIdm2VwASnVHCz9iGdMRzG0kDNOIZ3eOg%3BFWOmuAIdMMqGASnxFKIqhluzQDEPHjlU7_L1bA%3BFXD8swIdHeKFASlfH7yVLBezQDGCv1rFR2BmQA%3BFQaZnAIdeiO0ASnrPzscRCm7QDGfEJ3IvREB8w%3BFd_EsAId_5J4ASnz9MhoaTJNRzFOV83JkMd9Mw%3BFRDotQIds2R3ASmPf1qDBt1MRzFZoV1o8ekhEw%3BFULBuQIdafx2ASkJ1jb1X5JMRzG1O_qmX4nHsg%3BFeo8ugIdsPFDASmntQ_LfWdFRzFJZ5NzZK9_Uw%3BFREWswIdmOEeASlZAsODiIpcRzGwziuGUK0ABA&hl=en&mra=ls&sll=44.902578,23.675537&sspn=5.890331,16.907959&ie=UTF8&ll=44.902578,23.719482&spn=5.890331,16.907959&z=7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: HR-Vinkovci
  • Motocikl: Suzuki dl650a
Kao prvo... ne traze nikakvih 250eur... a inace, gde god, na kojoj god granici da ti traze uvek mozes izvaditi karticu i reci da imas 1000-2000 na kartici

 

Mda, vjerovatno ima ljudi i sa drugacijim iskustvom, uglavnom ocito nije pravilo. Karticu nosim naravno, nesto i kesa tako da nece biti problema.

 

 

E zahvaljum ti na prjedlogu, zanimljivo. Na Constantu sam i ciljao ukoliko Crno more upadne u igru. Mislim da ce se sve svesti ipak na samo 5 dana, pa ce Transfagarasan sigurno ostati za neku od drugih posjeta Rumunjskoj. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

E zahvaljum ti na prjedlogu, zanimljivo. Na Constantu sam i ciljao ukoliko Crno more upadne u igru. Mislim da ce se sve svesti ipak na samo 5 dana, pa ce Transfagarasan sigurno ostati za neku od drugih posjeta Rumunjskoj. :moto3:

informacija ispod točkova....Transfargarasan je trenutno otvoren samo do Bale Lac i tako če da ostane još najmanje 14.dana....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja