Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ovako planiram ove godine da sredinom jula ili pocetkom avgusta krenem na putovanje isao bih sam jer nisam naisao na zaintresovane makar u mojoj okolini. Isao bih prvo u obilazak Bugarske i onda bi se spustio do Burgas i obalom Crnog Mora usao u Rumuniju. E sada zelja mi je da odem do delte Dunava i odatle krenem u obilazak Rumunije. Imacu vremena na pretek nisam ogranicen danima putovao bih spavao u satorima ma bilo gde. Sada me zanima koju rutu puta bi mi preporucio da obidjem sto vise lepih predela Rumunije (priroda je na prvom mestu) ? Uslov su samo asfaltni putevi posto vozim crusera... I da razmisljam pri izlasku iz Rumunije da prodjem Rumunskom stranom Dunava i izadjem kod Bele Crkve, ako nemas bolji predlog ? Unapred hvala na svemu... Ako ti je cimanje nemoj se muciti!!!

 

Sto bi mi bilo cimanje?

 

Pa hajmo redom... Ako uz more predjes iz BG u Rumuniju, odmah posle 2-3km imas mali gradic Vama Veche. Prelepa plaza, leti odlicne svirke i zurke, puno mladih ljudi,... Ako nastavis dalje na sever tu su ti poznato letovaliste Mamaia i naravno grad Constanta. Odatle do delte Dunava imas oko 150km do grada Tulcea gde delta pocinje. Lep grad i za jakomale pare mozes spavati na nekom od brod-motela. To je ipak grad i sator nije bas opcija. Imas opciju da zadjes dublje u deltu ali saobracaj motornim vozilima je zabranjen a ni puteva nema nesto. U principu, iz Tulcee mozes uhvatiti neki od brodova koji idu na jednodnevne izlete deltom skroz do mora i nazad, kanalima. Ako si avaturista i ako mozes negde ostaviti motor na koji dan onda mozes zaci u deltu i kampovati tamo ali za to se moras dooobro pripremiti. Delta je mocvara koja je prepuna gigantskim komarcima. Citao sam na nekom sajtu vezanom za deltu da su nepripremljeni ljudi zavrsavali u bolnici od ujeda komaraca, tako da...

 

E sad za dalje nisi napisao sta te zanima pa cu da improvizujem

 

Dalje mozes recimo iz Tulcee nekim severnim putevima preko mesta Braila, Buzau da dodjes do prelepog grada Brasov za koji ti preporucujem da ostanes bar 2 dana.

 

Iz Brasova ti preporucujem voznju na jug preko gradica Predeal, Busteni, Azuga i Sinaia. U Sinaia-i obavezna poseta dvorcu Peles. Pa dalje do Targovista i do Curtea de Arges.

 

Odavde ti na sever krece Transfagarasan. 150km cistog uzivanja. Na kraju izlazis na magistralu koja te levo vodi do grada Sibiu, jos jedan prelep grad.

 

Dalje na zapad stizes do mesta Simeria gde skreces na jug do gradica Hunedoara gde je jos jedan zamak kao iz bajki, zamak Corvin.

 

Odatle na jug ides prego mesta Hateg, Caransebes, Resita, Anina, Oravita do granice pa na Belu Crkvu

 

Evo ti rute... kroz Rumuniju je oko 1500km. Mogu ja jos dodavati i cifrati da budes na putu mesec dana, ali prvo pogledaj ovo pa ako te kos nesto interesuje pitaj

 

http://maps.google.c...26,8.453979&z=8

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Jednom recju ja sam odusevljen rutom !!! :moto3:

 

HVALA jos jednom kada krenu finalne pripreme verovatno cu imati nekih pitanja oko sitnicai to je to... Hvala pa pijemo pivo po vidjenju :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Evo par fotki sa Transalpine, na slici 4 se vidi sam vrh prijevoja, a na slici 1

selo Rinca slikano sa prijevoja...Bio tamo 2004 i 2006 godine, sada je put puuuno

bolji, nažalost...

 

Da li postoji neki alternativni put koji jos nije asfaltiran?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo par fotki sa Transalpine, na slici 4 se vidi sam vrh prijevoja, a na slici 1

selo Rinca slikano sa prijevoja...Bio tamo 2004 i 2006 godine, sada je put puuuno

bolji, nažalost...

 

Da li postoji neki alternativni put koji jos nije asfaltiran?

 

Tesko... t.j. nema takvog puta kao prevoja, ali sa tog puta se moze skrenuti na brojne staze i bogaze samo nemam pojma gde one vode.

 

Pre koju godinu, kada smo mi isli na Transalpinu mi smo vozili jednu deonicu dan ranije od mesta Tismana do mesta Campu lui Neag. To je u principu sumki, zemljani put koji koriste kamioni i masinerija za isvlacenje posecenih stabala u sumi. Mogu reci da smo se sasvim lepo proveli bez obzira sto je padala kisa i sto je bilo dosta blata.

 

**************

 

Trebalo bi da bude jos jedna opcija koja je blizu Transalpine od mesta Schela pa na sever do mesta Vulcan. Put se zove Drumul Roman (Rimski put), ali nema broja puta pa predpostavljam da je takodje neki sumski put u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Evo par fotki sa Transalpine, na slici 4 se vidi sam vrh prijevoja, a na slici 1

selo Rinca slikano sa prijevoja...Bio tamo 2004 i 2006 godine, sada je put puuuno

bolji, nažalost...

 

Da li postoji neki alternativni put koji jos nije asfaltiran?

 

Tesko... t.j. nema takvog puta kao prevoja, ali sa tog puta se moze skrenuti na brojne staze i bogaze samo nemam pojma gde one vode.

 

Pre koju godinu, kada smo mi isli na Transalpinu mi smo vozili jednu deonicu dan ranije od mesta Tismana do mesta Campu lui Neag. To je u principu sumki, zemljani put koji koriste kamioni i masinerija za isvlacenje posecenih stabala u sumi. Mogu reci da smo se sasvim lepo proveli bez obzira sto je padala kisa i sto je bilo dosta blata.

 

**************

 

Trebalo bi da bude jos jedna opcija koja je blizu Transalpine od mesta Schela pa na sever do mesta Vulcan. Put se zove Drumul Roman (Rimski put), ali nema broja puta pa predpostavljam da je takodje neki sumski put u pitanju

 

Hvala na odgovoru.

Nego negde sam citao da stara Transalpina nije isla od mesta Sebes kao sad vec od nekog drugog ne mogu da se setim imena ali je blize Sibiu mada na kartama nisam nasao obelezen put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

hehe,kad bih videlu moju(nasu)pripremljenu rutu kroooooz Rumuniju...

 

 

cak i jedan od predsednika red bull romaniacs se odusevio 8)

naravno,ako se Boze zdravlja bude islo.

a racunaj da cemo racunati i na tvoju pomoc quasaar :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

@quasaar

Odatle na jug ides prego mesta Hateg, Caransebes, Resita, Anina, Oravita do granice pa na Belu Crkvu

 

Samo jos jedno pitanjce vezano za rutu.

Kada bi od Hateg-a krenuo ka Petrosani pa ovom rutom 66A i 67D dosao do Baile Herculane pa Dunavom do Bele crkve kakav je put i priroda ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

@quasaar

Odatle na jug ides prego mesta Hateg, Caransebes, Resita, Anina, Oravita do granice pa na Belu Crkvu

 

Samo jos jedno pitanjce vezano za rutu.

Kada bi od Hateg-a krenuo ka Petrosani pa ovom rutom 66A i 67D dosao do Baile Herculane pa Dunavom do Bele crkve kakav je put i priroda ?

 

Priroda je prelepa ali za kruzer.... put je manje vise van upotrebe, dobar za enduro. Jos ako bude i kise u tom podrucju tih dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kakva je ponuda moto opreme u Rumuniji? Prvenstveno me interesuje Temišvar, jer nam je najbliži, koliko sam gledao. Interesuju me, recimo, Givi koferi. Kakve su cene u odnosu na naše?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dobro pitanje i ujedno ovo je jedna od stvari joke smo uvek propustili da proverimo na nasim putovanjima, ne samo u RO, vec svuda.

 

Znaci moj odgovor je: nemam pojma, ali bih zeleo znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Planiram kraće putovanje po Rumuniju, pa su mi potrebni saveti oko smeštaja, rute, šta je najbitnije videti i slično. Krenuli bi 5. maja oko 14h, a vratili se nazad u ponedeljak uveče, 9. maja (ukupno 4,5 dana). Voleli bi da vidimo čuveni zamak Grofa Drakule, iako mnogi tvrde da nije ništa posebno. Spavali bi po hotelima i prenoćištima. Temišvar bi mogli da ostavimo i za neku drugu priliku, ako imate bolji predlog za povratak. Ruta koju sam planirao bi izgledala otprilike ovako:

 

fjllw_rumunija.jpg

 

Pošto krećemo posle podne, ne bih planirao previše kilometara za prvi dan, pa mi se čini da je dobro mesto za prvo prenoćište Krajova (preko Kladova, naravno). Da li sam u pravu?

 

U petak bi obišli Bukurešt, ali nisam siguran da li nem je potreban čitav dan. Ako bi ostalo vremena, obišli bi i Brašov istog dana, a sutradan Sibiu.

 

Dajte savete :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Sada razmišljam, možda je bolje da obrnem rutu, pa da prvog dana krenemo ka Temišvaru i tamo prenoćimo, a drugog dana da obiđemo Sibiu i Brašov i eventualno da stignemo do Bukurešta pa da tamo prenoćimo, a na kraju da se vratimo preko Turn Severina i Kladova. Šta kažete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: BAJMOK

Da li ima neko informaciju o putevima od Temisvara preko Turnu Severina do Kalafata zatim preko Dunava do Vidina i Zajecara? Hvala lepo. Pozdrav, i SRECNI USKRSNJI PRAZNICI SVIM BAYKERIMA !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Odmah da ti kazem da onaj deo preko Craiova-e izbacis, neverovatno je ruzan i dosadan, isao sam prosle godine.

Umesto toga mozes na Targu Jiu, Ramnicu Valcea pa na Curte de Arges, mnogo je lepse.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Planiram kraće putovanje po Rumuniju, pa su mi potrebni saveti oko smeštaja, rute, šta je najbitnije videti i slično. Krenuli bi 5. maja oko 14h, a vratili se nazad u ponedeljak uveče, 9. maja (ukupno 4,5 dana). Voleli bi da vidimo čuveni zamak Grofa Drakule, iako mnogi tvrde da nije ništa posebno. Spavali bi po hotelima i prenoćištima. Temišvar bi mogli da ostavimo i za neku drugu priliku, ako imate bolji predlog za povratak. Ruta koju sam planirao bi izgledala otprilike ovako:

 

5obbz_rumunija.jpg

 

Pošto krećemo posle podne, ne bih planirao previše kilometara za prvi dan, pa mi se čini da je dobro mesto za prvo prenoćište Krajova (preko Kladova, naravno). Da li sam u pravu?

 

U petak bi obišli Bukurešt, ali nisam siguran da li nem je potreban čitav dan. Ako bi ostalo vremena, obišli bi i Brašov istog dana, a sutradan Sibiu.

 

Dajte savete :aha:

 

 

Ajmo redom...

 

1. DA obrni na kontra stranu

2. Doktor je rekao sve... tvoju rutu bih zadrzao preko Craiove u povratku samo ukoliko bih da stignem kuci sto pre, posto je manje vise nizijski deo i brzo se napreduje

 

Znaci idemo prvo na sever...

 

5. maj - do Temisvara, razgledanje, nocenje. Nikad nisam nocio tamo ali sam siguran da uz malo neta nije problem naci dobar i jeftin smestaj za jednu noc

 

6. maj - predlazem malu izmenu pa da se vozis prema mestu Lugoj a zatim preko Margina i Faget do Deva. Malo skretanje na jug do gradica Hunedoara i, recimo, 2 sata pauze za razgledanje zamka iz bajke (zamaj vojvode Corvina). Povratak na magistralu i lagana voznja do Sibiu. razgledanje i nocenje

 

7. maj - opustena voznja do Brasova i ragledanje starog grada. Nocenje Florin R&B (+40 74 587 5465 nazovi koji dan ranije i dogovori, pricaju odlican engleski) Za drugu opciju nocenja potrazi u ovoj temi Kochinu novi alternativu.

 

8. maj - Voznja do Brana (poseta "nazovi" Drakulinom dvorcu), voznja do Sinaia i poseta zamku Peles, nastavak voznje do Bukuresta. Za nocenje nemam pojma. Bio sam ali nisam nocio. Ukoliko budete imali vremena posetite palatu Naroda (Casa Poporuluii) i prosetajte se bulevarom fontana.

 

9. maj - voznja do kuce ili preko Ramnicu i Targu Jiu, ili preko Craiove, pa na Djerdap i SRB

 

Napomena... dooobro se obucite nece biti toplo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Da li ima neko informaciju o putevima od Temisvara preko Turnu Severina do Kalafata zatim preko Dunava do Vidina i Zajecara? Hvala lepo. Pozdrav, i SRECNI USKRSNJI PRAZNICI SVIM BAYKERIMA !

 

Za rumunski deo je jednostavno i prelepo... cim mozes uhvati se obale Dunava i tim putem uzivaj sve do Cafalata. Za BG deo ce morati neko drugi da pripomogne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako ti nesto znaci, prosle godine u povratku sa HU meetinga sam svracao u Vidin, BG. Poznanici koji zive tamo su mi rekli da je trajekt Vidin-Kalafat nepouzdan jer polazi tek kada se napuni...pa polazak moze da se oduzi tj. da se neki eventualni plan izjalovi...a nije ni jeftin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

7. maj - opustena voznja do Brasova i ragledanje starog grada. Nocenje Florin R&B (+40 74 587 5465 nazovi koji dan ranije i dogovori, pricaju odlican engleski) Za drugu opciju nocenja potrazi u ovoj temi Kochinu novi alternativu.

 

Ova deonica ima svega 165km. Da li za jedan dan može da se stigne iz Sibiu do Brasova, da se razgleda Brasov i da se vide dvorci Bran i Peles? Brasov - Bran ima 30km, a Bran Sinaia 49km. To bi ukupno bilo 244km vožnje i razgledanje Brasova i dva dvorca. Da li je to moguće obaviti? Ideja mi je da nekako uštedim jedan dan, kako za poslednji dan ne bi ostalo čitavih 522km vožnje. Gde prenoćiti u blizini Sinaia? Potražiću na Internetu ako nisi noćio ovde.

 

9. maj - voznja do kuce ili preko Ramnicu i Targu Jiu, ili preko Craiove, pa na Djerdap i SRB

 

Ako ne uštedimo jedan dan i ostane nam da vozimo 522km, onda ću verovatno morati da odaberem bržu deonicu. Pak, ako uštedimo, išli bi preko Targu Jiu i prenoćili još negde usput, recimo u Turn Severinu ili u Kladovu.

 

Napomena... dooobro se obucite nece biti toplo

 

Misliš zbog Karpata i drugih planina ili si gledao vremensku prognozu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Još jedno pitanje. Da li je vredno obići tvrđavu Făgăraş? Koliko vidim, ona se nalazi na putu između Sibiu i Brasova, mada možda malo treba skrenuti sa glavnog puta, slično kao Hunedoaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Od Sibiua do Brasova imas satipo voznje realno. Ja uvek svima naglasavam da posete stari grad Brasov. Ocaravajuc je, prelep, ima sta videti i posetiti, kao sto su Crna Crkva, stara tvrdjava, kompletna arkitektura, trg,... Ako ubodete mozete otici u Crnu Crkvu na kratak 20-minutni koncert na najvecim orguljama u Istocnoj Evropi,... Mozete se zicarom popeti iznad grada i baciti pogled na dolinu i grad... prelepo,... Bas zato i naglasavam uvek da bi u Brasov bilo dobro stici sredinom dana i to popodne i vece provesti tamo, a ukoliko je moguce onda odvojiti dva dana.

 

E sad, ako ipak odlucite da samo protrcite i nastavite dalje. Bran malo nesto kao slepo crevo ako se ide u Sinaiu, ploiesti, Bukurest, pa se deo puta mora vracati do magistrale i to oduzima malo vremena. Od Brasova do Brana i Sinaie nema mnogo kilometara ali je to pravi planinski vijugavi put sa mnostvom prelepih serpentina ali i nekoliko naselja, pa stoga treba uzeti u obzir vreme.

 

BRAN - uvek kazem da ga vredi posetiti. Prelepo je i ima prelepu pricu, samo nema ama bas nikakve veze sa doticnim grofom iz romana. Rumuni su samo veoma dobro iskoristili roman i izgled i poziciju dvorca kako bi privukli turiste na lokaciju. DA treba postiti dvorac obavezno, i racunajte za posetu oko 2 sata

 

SINAIA i dvorac Peles... ovo mesto uvek naglasavam da je OBAVEZNO da se poseti pa makar zbog toga propustili nesto drugo. Mesto je kao iz bajke i za obilazak, razgledanje dvorca spolja i iznutra i eventualni obilazak manjeg dvorca Pelisor sa osvezenjem racunajte 3-4 sata.

 

U blizini Brana je takodje jos jedno lepo mesto... tvrdjava Rasnov, koja takodje zavredjuje posetu ali samo ukoliko imate vremena. Jos je u fazi rekonstrukcije pojedinih delova. Mozda mozete ovu lokaciju ostaviti za neki drugi put, ukoliko procenite da je vreme "gusto". Nepristupacno je i treba vremena da se stigne tamo i za obilazak.

 

Zbog lepote i specificnosti zamkova Bran i Peles u Sinai uvek savetujem da se na put iz, recimo, Brasova krene ujutro i da zenit tog dana budu posete ove dve lokacije. Ako krenete iz Brasova u 9 izjutra i posetite ove dve lokacije, zavrsicete sa tim oko 4-5 popodne opusteno sa uzivanjem i osteje vam jos sasvim dovoljno vremena da se srolate do Bukuresta sirokom i odlicnom magistralom. Ako budete samo na brzinu okusili ove dve lokacije zalicete sto niste sebi ostavili vise vremena.

 

Za nocenje u Sinai ne znam nista konkretno, ali je turisticki gradic i sa pronalazenjem smestaja necete imati problema sve i da ne rezervisete nista unapred. Sve se izdaje a ima i finih hotela.

 

Sto se tice Bukuresta, da ja idem tamo u razgledanje i na jedno nocenje, batalio bih. Ogroman grad u kojem nije jednostavno snaci se. Sigurno da ima sta videti, ali koliko ce vremena za to ostati dok se probijete kroz grad i velegradski saobracaj do smestaja. Gde ce taj smestaj biti od lokacija koje hocete da vidite, koliko ce vam trebati vremena da dodjete do njih i koliko da napustite grad pri odlasku. Kada sam ja bio, mi smo isli taksijem od grada Ploiesti a vracali se stopom. Doduse imali smo "vodica" drugaricu pa nam je to olaksalo mnogo toga. Jednom prilikom smo prolazili spoljnim magistralnim prstenom kroz Bukurest i trebalo nam je vise od 2 sata da se probijemo kroz saobracaj. Ostavljam vama da procenite, ali moje misljenje je da se u Bukurest ne ide na jednu noc i jedno pre podne.

 

Sto se tice vremena... Mi smo krajem marta, pocetkom aprila u Sinai imali dnevnu temperaturu -11 stepeni, za nocnu ne znam. Generalno, Karpati su cudna i hladna planina sa mnogo padavina i dugom zimom. Uzmite u obzir da je pokraj Brasova jedan od najvecih rumunskih skijaskih centara. To govori sasvim dovoljno o klimi. Sinaia, Predeal, Bisteni, Azuga su na daleko vecoj namorskoj visini. Prosle godine je klima bila finija i cak su neki prosli Transfagarasan u oktobru (mada smo mi bili pocetkom septembra i imali smo poprilicno snega). Znaci siguran sam da vam nece biti toplo, mada ko zna, mozda vam se postreci pa uhvatite lepe i tople dane.

 

Sve u svemu, bilo bi mi zao da uskoro citam putopis u kome cu videti da ste kroz Brasov protcali, da ste videli malo Brana, slikali spolja Peles i da ste proveli celo popodne vozeci se kroz Bukurest u potrazi za smestajem kroz gradsku guzvu.

 

Pitaj ako te jos nesto zanima

 

PS... video si linkove za webkamere koje sam ti poslao za Transfagarasan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Još jedno pitanje. Da li je vredno obići tvrđavu Făgăraş? Koliko vidim, ona se nalazi na putu između Sibiu i Brasova, mada možda malo treba skrenuti sa glavnog puta, slično kao Hunedoaru.

 

E ta tvrdjava Fagaras je nesto sto i mene ceka. nekako nam je uvek neka zurba na toj deonici... blizu smo prijatelja u Brasovu pa zurimo da ih vidimo. Obecavam da cu sledeci put da posetim i sam, a ako vi odete pre mene ocekujem izvestaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

:moto3:

6. maj - predlazem malu izmenu pa da se vozis prema mestu Lugoj a zatim preko Margina i Faget do Deva.

 

Da li u ovim mestima ima nešto da se vidi ili je jednostavno lepa deonica? Da li je bitno da posetim Temišvar? Naime, razmišljam i o trećoj varijanti, a to je da direktno, preko Kladova, odemo u Hunedoar? Pa onda Sibiu, Brasov, razgledanje ovih gradova, tvrđava i dvoraca što si naveo, pa da preskočim onda i Bukurešt ako već nemam vremena da ga vidim kako treba? U povratku bi išli preko Targu Jiu. Mesta za prenoćište, osim Brasova, bih odredio kasnije, kada konačno odredim rutu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

PS... video si linkove za webkamere koje sam ti poslao za Transfagarasan?

 

Ne, nisam dobio PP. To je ski centar? Našao sam neke live kamere na Googleu. Da li je i to "is a must" da se poseti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

:moto3:

6. maj - predlazem malu izmenu pa da se vozis prema mestu Lugoj a zatim preko Margina i Faget do Deva.

 

Da li u ovim mestima ima nešto da se vidi ili je jednostavno lepa deonica? Da li je bitno da posetim Temišvar? Naime, razmišljam i o trećoj varijanti, a to je da direktno, preko Kladova, odemo u Hunedoar? Pa onda Sibiu, Brasov, razgledanje ovih gradova, tvrđava i dvoraca što si naveo, pa da preskočim onda i Bukurešt ako već nemam vremena da ga vidim kako treba? U povratku bi išli preko Targu Jiu. Mesta za prenoćište, osim Brasova, bih odredio kasnije, kada konačno odredim rutu.

 

ovo sto sam ti predlozio je da ne vozis ultra-mega-giga opterecenom magistralom vec da odete starim putem malo u brdovitije predele. Nema nista posebno da se vidi odim finih krivina, jako malo prometa,...

 

Pun pogodak bi bio da vozis od Kladova na sever preko Caransebes, Hateg do Hunedoare. Nema ni tu nista posebno da se posecuje ali se vozi kroz lepe sumovite, brdovite predele. Vidi samo kolika je duzina te deonice posto planiras pokret popodne.

 

Ako izostavis bukurest onda vidi da uvrstis Targoviste u rutu. Iz tog mesta je Transilvanijom vladao Vlad Tepes t.j. Drakula. Takodje mozes proci kroz Curtea de Arges odakle pocinje Transfagarsan, Ramnicu Valcea, Targu Jiu,... lepi gradici koji imaju puno istorije.

 

Bukurest treba posetiti... i ja hocu jos jednom da odem i detaljnije ga pogledam, ali smatram da bez 3 dana ne vredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja