Jump to content

Moto Zajednica

Najbolja enduro guma

Biramo najbolju enduro gumu!  

154 članova je glasalo

  1. 1. Koja je najbolja enduro guma?

    • Heidenau K60 Scout
    • Michelin Anakee 2
    • Metzeler Tourance EXP
    • Continental Trail attack
    • Dunlop Trail Max
    • Bridgeston Trail Wing
    • Pireli Scorpion Trail
  2. 2. Koja je Hard enduro guma najbolja?



Recommended Posts

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

ovo u glasanju su hard enduro gume,koliko i wintera na mom autu 1oda.gif

 

 

Ideja je bila da uporedimo univerzalnu gumu protiv wintere zimi!

 

 

Tj. hteo sam da vidim koja guma odgovara za teske masine (GS, KTM Vstrom...) sa prednjom 110/80-r19 i zadnjom 150/70 r 17 da mozemo malo da se svrcakomo po losijim makadamima sa blatnjavim barama itd. Vecina gore navedenih guma je za asfalta ali neke nam mogu priustiti malo zadovoljstva!

 

A ne da trazim gumu za neki hard enduro od 250-300cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Opushteno, niste se razumeli ..

Ti si sam napravio kategorizaciju na enduro i hard enduro gume. A u ponudjenim hard enduro gumama nema ni H od hard osim eventualno TKC80, koja je opet .. dual sport guma 0takoje.gif

 

Za motore koje si naveo ne postoji hard enduro guma, iz razloga sto su oni "hard" jedino kada ti ispadne pa treba da ga podignesh 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

 

Za motore koje si naveo ne postoji hard enduro guma, iz razloga sto su oni "hard" jedino kada ti ispadne pa treba da ga podignesh 1moto3.gif

 

:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Opushteno, niste se razumeli ..

Ti si sam napravio kategorizaciju na enduro i hard enduro gume. A u ponudjenim hard enduro gumama nema ni H od hard osim eventualno TKC80, koja je opet .. dual sport guma 0takoje.gif

 

Za motore koje si naveo ne postoji hard enduro guma, iz razloga sto su oni "hard" jedino kada ti ispadne pa treba da ga podignesh 1moto3.gif

 

 

 

Istina nema sta !

 

Mada neko drugi moze da napravi bolju kategorizaciju pa svi da budu zadovoljni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Mada neko drugi moze da napravi bolju kategorizaciju pa svi da budu zadovoljni!

 

Cestovne enduro gume:

-Pirelli MT60

-Pirelli Scorpion Trail

-Michelin Sirac

-Michelin Anakee

-Dunlop Trailmax

-Dunlop TR91

-Mitas E08

-Conti Escape

-Avon Distanzia

-Bridgestone Battlewing 501/502

 

bla, bla....

 

Dual-purpose enduro gume:

-Heidenau K60 Scout

-Michelin T63

-Mitas E09

-Conti TKC80

-Pirelli MT21

-Bridgestone TW 301/302

 

bla, bla....

 

:takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Možda je polu-off ali neka, možda nekom bude korisno.

 

Juče sam obuo Conti Escape na Hondu. Prvi utisak za 15km od vulkanizera do kuće je sasvim pozitivan. Mnogo mnogo lakše ide u obaranje od dotadašnjih K65 turing.

 

Kad ih budem 'razradio' videću zaista kakve su, za moje potrebe.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Izvinite sto off-ujem temu, ali mi treba savet:

Da li moze na yamahu tt da se stavi pirelli scorpion 150/70-18 guma???

Do sada mi je bila 140/80-18...

 

Da li je neko ovo vec radio? Na sta da obratim paznju?

 

Ova 150 se stavlja na KTM adv , dok mu je dimenzija prednje ista kao moja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Mada neko drugi moze da napravi bolju kategorizaciju pa svi da budu zadovoljni!

 

Cestovne enduro gume:

-Pirelli MT60

-Pirelli Scorpion Trail

-Michelin Sirac

-Michelin Anakee

-Dunlop Trailmax

-Dunlop TR91

-Mitas E08

-Conti Escape

-Avon Distanzia

-Bridgestone Battlewing 501/502

 

bla, bla....

 

Dual-purpose enduro gume:

-Heidenau K60 Scout

-Michelin T63

-Mitas E09

-Conti TKC80

-Pirelli MT21

-Bridgestone TW 301/302

 

bla, bla....

 

:takoje:

 

:takoje:

 

Hvala na prosirenju spiska!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: KTM 690 ENDURO R, EXC 450

0takoje.gif

Tema i glasanje imaju smisla kao i kad bi glasali da li bi

u ultimate fightu pobedio Isus ili Buda! :neznam: Bolje da

si otvorio temu o gumi koju vozis, pa raspisali iskustva... pa

svako to isto... pa dobijes podforum o gumama. Nek se jave svi

koji su potrosili vise pari NOVIH guma! A posle njih oni koji su

ih ikada i imali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: KTM 690 ENDURO R, EXC 450

Mislim da ti je bolje da stavis 130/90 R18

 

Pozdrav

Izvinite sto off-ujem temu, ali mi treba savet:

Da li moze na yamahu tt da se stavi pirelli scorpion 150/70-18 guma???

Do sada mi je bila 140/80-18...

 

Da li je neko ovo vec radio? Na sta da obratim paznju?

 

Ova 150 se stavlja na KTM adv , dok mu je dimenzija prednje ista kao moja.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: KTM 690 ENDURO R, EXC 450

hahahahah,,, ee bre Miko

 

 

Za motore koje si naveo ne postoji hard enduro guma, iz razloga sto su oni "hard" jedino kada ti ispadne pa treba da ga podignesh 1moto3.gif

 

:lol:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Jel neko ima iskustva sa Metzeler Karoo gumama?Ali vaze se samo oni koji su ih koristili na Hard enduro motorima! Mislim hard se dize kad padnes i hoce da bole ledja ako sam zapinjes, kako rece neko!1moto3.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Mislim da je svima jasno sledece,a to sam negde i ja procitao.Stavis Dunlop TR91,a ako imas pare za bolje stavis bolje.Ovo se naravno odnosi na vozace koji pretezno provode vreme na asfaltu kako ove gume nisu bas 50:50,pre bih rekao 70:30 ili cak 80:20 u odnosu asfalt/offroad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Mislio sam na gume koje nam mogu pruziti nesto malo vise na offu!Za velike motore je izbor malo manji ako trazimo gume za off ! Mada oni nisu ni namenjeni nekom offu ali ja to imam pa ne mogu da biram mnogo! A da ga prodajem bud zasto ne pada mi napamet! Pola sezone sam pokusavao ali tesko ide prodaja!

Tako da sam resio da isprobam kako ide strom na offu!1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Evo nešto što sam ja pronašao, poređenje najpoularnijih enduro guma...

 

post-15762-0-29524000-1345402242_thumb.jpg

 

Ovo mi se jako svidja jer potvrdjuje moje tvrdnje (sa malo iskustva) da je Anakee 2 samo dobro naduvana guma od strane onih koji su je vozili, a nisu je uporedili sa jos boljim gumama. A daleko od toga da je najbolja, sto se vidi i po prikazanom testu.

Naravno na vecini tih testova dobro prodju samo oni koji plate, to je taro pravilo. U svakom slucaju sitnice su u pitanju, zato moj glas ide treceplasiranoj Metzler Tourance EXP!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Ja sam letos kupio Dunlop TrailMax TR91 (Vulkanizerstvi Lašić, Slovenija), i prednju i zadnju, i kotrla se OK, nisam pametan da ocenim razliku spram prethodnog Anakee2.

Tom prilikom sam slovence pitao kako se prodaje ta guma, kažu odlično, jeftinija je a dobra je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Uh, tek posle ovog ne mogu da se odlučim za sledeće opanke...1neznam.gif Htedoh Anakee2, ali ne opravdavaju mi cenu posle ovog testa.

Za početak bih zadnju menjao (pošto je prednja skoro nova, 90% korištena, a zadnja ima mesa, ali se plastificirala, te mi proklizava pri svakom ubrzanju, a pogotovo pri izlasku iz krivine). U pitanju su Conti Escape.

Vidim da je Continental dobio dobru ocenu, mada nebih kupovao Continental, ne ulivaju mi puno poverenja. Za sada dele mesto Metzeler Tourance EXP i Dunlop Trailmax TR91, pa će na proleće motor dobiti jednu od ovih guma.

Moja vožnja se mahom svodi na aslfalt, a dosta manje off-a, nekih 80/20 u korist asfalta. Najvažnije mi je da ne klizaju puno na kiši. Naravno ne vozim ko manijak, umerena vožnja je u pitanju. I barem da mi traju u razmaku 12000-15000km-a. Šta mi preporučujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Uh, tek posle ovog ne mogu da se odlučim za sledeće opanke...1neznam.gif Htedoh Anakee2, ali ne opravdavaju mi cenu posle ovog testa.

Za početak bih zadnju menjao (pošto je prednja skoro nova, 90% korištena, a zadnja ima mesa, ali se plastificirala, te mi proklizava pri svakom ubrzanju, a pogotovo pri izlasku iz krivine). U pitanju su Conti Escape.

Vidim da je Continental dobio dobru ocenu, mada nebih kupovao Continental, ne ulivaju mi puno poverenja.

 

Conti Trail Attack je odlična guma, za tih 150 EUR koliko košta par 90/130, sasvim

dobar izbor. :takoje: Escape je guma za muzej, Trail je

nešto sasvim drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Smešno je, ali Conti Escape i jeste za muzej. :) Tako barem izgledaju, jer su popucale oko svih šara, imam osećaj k˙o da će da eksplodiraju svakog trenutka. :D Nisam gledao DOT, ali deluju mi jako staro, plastificirane su bukvalno, čuknem prstima od njih kao u drvo da čukam, nikakve elastičnosti. Sad ću preko zime razgledati šta uzeti, ali sam siguran da neću davati pare za Anakee2. Bolje mi je bilo koje od ove tri gume da uzmem u kompletu, nego jednu zadnju Anakee2, za skoro istu cenu...1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Smešno je, ali Conti Escape i jeste za muzej. :) Tako barem izgledaju, jer su popucale oko svih šara, imam osećaj k˙o da će da eksplodiraju svakog trenutka. :D Nisam gledao DOT, ali deluju mi jako staro, plastificirane su bukvalno, čuknem prstima od njih kao u drvo da čukam, nikakve elastičnosti. Sad ću preko zime razgledati šta uzeti, ali sam siguran da neću davati pare za Anakee2. Bolje mi je bilo koje od ove tri gume da uzmem u kompletu, nego jednu zadnju Anakee2, za skoro istu cenu...1hmm.gif

Moje iskustvo sa Conti Trail Attack je sledeće: Prvih nekoliko meseci (i otprilike 4-5.000km) sve je odlično. Nakon toga počinju da se pojavljuju pukotine po celom obimu (prvo na zadnjoj, a zatim i naprednjoj gumi). Guma veoma brzo gubi elastičnost i postaje klizava i na mokrom i na suvom. Nakon godinu dana korišćenja deluje neuporedivo starije od guma koje sam prethodno skinuo (Mishelin Sirac proizvedene 2001).

I ja sada moram da menjam gume i najverovatnije ću da kupim Anakee 2 (bez obzira što na testu nisu "briljirale"). Jednostavno ni na jednom forumu (ni stranom ni našem) nisam naišao na neki loš komentar o toj gumi. Naprotiv!

A ja sam Conti Trail Attack kupio upravo nakon čitanja ovog testa i eto kako sam prošao. I još nešto: Gumu proizvedenu u Korei, Kini, Tajlandu, neću uskoro da kupim, bez obzira na "marku". Koga zmija ujede, taj se i guštera plaši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Smešno je, ali Conti Escape i jeste za muzej. :) Tako barem izgledaju, jer su popucale oko svih šara, imam osećaj k˙o da će da eksplodiraju svakog trenutka. :D Nisam gledao DOT, ali deluju mi jako staro, plastificirane su bukvalno, čuknem prstima od njih kao u drvo da čukam, nikakve elastičnosti. Sad ću preko zime razgledati šta uzeti, ali sam siguran da neću davati pare za Anakee2. Bolje mi je bilo koje od ove tri gume da uzmem u kompletu, nego jednu zadnju Anakee2, za skoro istu cenu...1hmm.gif

Moje iskustvo sa Conti Trail Attack je sledeće: Prvih nekoliko meseci (i otprilike 4-5.000km) sve je odlično. Nakon toga počinju da se pojavljuju pukotine po celom obimu (prvo na zadnjoj, a zatim i naprednjoj gumi). Guma veoma brzo gubi elastičnost i postaje klizava i na mokrom i na suvom. Nakon godinu dana korišćenja deluje neuporedivo starije od guma koje sam prethodno skinuo (Mishelin Sirac proizvedene 2001).

I ja sada moram da menjam gume i najverovatnije ću da kupim Anakee 2 (bez obzira što na testu nisu "briljirale"). Jednostavno ni na jednom forumu (ni stranom ni našem) nisam naišao na neki loš komentar o toj gumi. Naprotiv!

A ja sam Conti Trail Attack kupio upravo nakon čitanja ovog testa i eto kako sam prošao. I još nešto: Gumu proizvedenu u Korei, Kini, Tajlandu, neću uskoro da kupim, bez obzira na "marku". Koga zmija ujede, taj se i guštera plaši.

 

Baš kao što kažete, popuca nakon izvesnog perioda i nije nizašta, klizava, tvrda, nesigurna u krivinama. Zbog toga sam rekao da ne verujem da ću uzimati Continental. Čitao sam i na advrider-u i na našem forumu o Anakee2 sve najbolje o ovoj gumi. Moram priznati da me je malo test povukao. Ne znam, sezona mi se završila (znam da za vas nije :D), tako da ću imati vremena da se odlučim do proleća šta uzeti... Na kraju krajeva, neka se samo vozi!1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Mislim da ti testovi i nisu najmerodavniji! 1.. Zato sto svi posalju najsveziju gumu da bi bila sto bolje rangirana 2. Vozi se samo na testu ili maks jednu sezonu 3.Vozi je neki doktor koji ima neki zadatak 1lud.gif 4. I sto je najvaznije nikada nisu testirane posle zime ili predjenih 9 kkm

Tako da je po meni mnogo bolje birati po iskustvima nego po testovima1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Od putnih guma zadnjih 5 god vozio sam samo Anakee, i mislim da je dvojka losija od prve serije. Jednostavno gume mi konstantno klizaju, ali uvek kontrolisano. Koliko ti nekad prija, tako je nekad i neprijatno. Izdrze mi desetak, dvanaest hiljada, posle nisu nizasta.

A najvise me odusevljavaju na offu. Ni jedna lubenica ne ide tako dobro, samo je malo popustim. Meke su kao opanke i lako se prilagodjavaju podlozi. Naravno ne mislim na blato, ostalo sve moze.

Sada vozim Pireli Scorpion Trail i za sada drze odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja