Jump to content

Moto Zajednica

Najbolja enduro guma

Biramo najbolju enduro gumu!  

154 članova je glasalo

  1. 1. Koja je najbolja enduro guma?

    • Heidenau K60 Scout
    • Michelin Anakee 2
    • Metzeler Tourance EXP
    • Continental Trail attack
    • Dunlop Trail Max
    • Bridgeston Trail Wing
    • Pireli Scorpion Trail
  2. 2. Koja je Hard enduro guma najbolja?



Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Još jedna interesantna guma za nas koji vozimo dual-sport motore - Dunlop D952 (prednja 21'')

 

Cena oko 5000din

 

Kupio već drugu...

Ako se ne varam to je fabricka guma na mom KLX-u i jos su u dobrom stanju ali na njoj pise da nije za asfalt, ako je to uopste i vazno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Još jedna interesantna guma za nas koji vozimo dual-sport motore - Dunlop D952 (prednja 21'')

 

Cena oko 5000din

 

Kupio već drugu...

Link gde si kupio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Još jedna interesantna guma za nas koji vozimo dual-sport motore - Dunlop D952 (prednja 21'')

 

Cena oko 5000din

 

Kupio već drugu...

Link gde si kupio?

 

 

DUM company

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Na

 

Pa nemaju nikakav cenovnik. Zaključujem da rade kompletan moto program Dunlop-a i Save. Ali nema cena...

 

Mislim da je bolje da ih pozoveš i da ih pitaš koja ti guma treba, koja je cena i rok isporuke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da dopunim temu iskustvom sa Michelin AC10.

Još dok sam srećno trošio komplet Mitasa (C04-C05), planirao sam kao sledeći set da stavim AC10 jer sam kopajući po internetu doneo zaključak da su mekše od Mitasa, što mi je odgovaralo jer vozim lak i nejačak motor.

Čarobni pritisak za prednju je 0.5 bara, za zadnju 0.9-1 bar, po svim podlogama. Još ih, na žalost nisam probao u blatu.

Prednja izrazito ne voli naftu i ulje :D dok je zadnja malo tolerantnija.

S obzirom da sam napred montirao i rimlock, kočenje prednjom je fenomenalno čak i na asvaltu i sa ispuštenom gumom.

Bočni zidovi su dosta mekši od Mitasa, šara jako slična. Bočni kramponi na prednjoj su postavljeni dovoljno u stranu pa prednji lako izlazi iz kolotraga i rupa.

Pošto je po sastavu mekša od Mitasa, brže se i greje a i lako se pregreva te nisam smeo da obaram koliko sam to radio sa Mitasom, počinje da gubi grip. Imam utisak da je prednja osetljivija po tom pitanju, mada najavljuje i nije mi se desilo ništa nemilo iako je bilo veoma neprijatno. Po mokrom kamenju malo bolje drži od Mitasa.

Za 1000km mešovite podloge, oko 600km usijanog asvalta i propisno natovaren (prednja 1.2, zadnja 2 bara) i ostatak šoder, zemlja i kamen (0.5/0.9) na prazan motor, zadnja je na nešto više od pola dok se na prednjoj praktično ne vide znakovi trošenja.

Sve u svemu, zadovoljan sam za date novce. Grip na čistom off-u im je mnogo bolji od Mitas-a C04/05 ali za moj način putovanja i dalje je Mitas bolji. Žao mi je što C05 više nema da se nađe pa će mi naredni izbor biti EF-06 i ako je bude bilo, ponovo C-04.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Da ozivimo malo temu... 

 

Izmedju ostalog sto me ceka da odradim na motoru, treba i da obujem XTZ 750 Super Teneru, pa sam "dosao" po savjet, jer se trziste mijenja, nudi nove tipove guma, itd... 

Treba mi set, uglavnom za asfalt 90:10 i da dobro drzi na kisi, tj. mokrom i vlaznom asfaltu i da kada se maaalo zesce pretice ili ulazi u krivinu, drzi dobro... Znaci bukvalno najkompletniju i najbolju gumu hocu da kupim, da ne razmisljam... 

Cijena i nije toliko bitna , jer sam stedio za to, jer gume i kocnice glavu cuvaju (i ono u glavi)... ;-) 

I koju dimenziju guma preporucujete? Fabricku ili se neka druga bolje pokazala... Hvala unapred! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Nema tu puno pameti, uglavnom vazi pravilo ako ne znaš šta je dobro pitaj šta je skupo :).

 

Moje skromno iskustvo govori da je najbolji izbor za ovaj tip voznje Michelin anakee 3. Po iskustvima drzi odlicno i na suvom i na mokrom a ma koliko izgledalo cudno ova sara na njor radi i na blazem off-u (makadam i sl). Šteta je da imaas enduro motor a da nemas mogusnost da ides bar po nekom losijem putu.

Ja sada imam Anakee 2 i to prilicno stare, dosle sa motorom, i moj utisak je da je to jako dobra guma. Analee 3 mora biti bolja po nekoj logici. Pre toga sam imao Continental Trail Atack 2 i mislim da ova polovna Michelin ne zaostaje nista za novim Continentalom. Van asfalta bolja je Anakee.

Sigurno neces pogresiti ni sa Metzeler Turance i sl, sve su to dobre gume.

 

I jedna napomena, onako iz offa, nemoj da cekas poslednji trenutak za kupovinu guma, jer je nase trziste tako da sam ja trazio ovih dana jednu od najcescih setova guma za Transalpa, Michelin anakee wild ili Heidenu K60 i nema nigde na stanju i nemaju pojma da li ce biti. WTF ?

Na kraju sam narucio preko jedne firme i bice za 10 radnih dana u Srbiji. Review posle enduro Raska, nadam se.

 

A sto se tiče dimenzija vidi sta fabrika preporucije. Tesko da ces naci bolju kombinaciju od one koju je testiralo i projektovalo brdo inzenjera u Japanu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da se dopunim novim utiscima sa AC10, evo posle dosta kilometara.

Ostalo je još oko 1/4 šare na zadnjoj i oko 1/3 na prednjoj.

Zadnja još uvek obavlja posao ok ali je prednja promenila ćud. Postala je mnogo namćorastija.

U međuvremenu sam došao do realnih pritisaka, gde se bolje ponašaju u odnosu na ranije. Moja greška u početku.

Prazan motor 0.8 napred i 1 pozadi, natovaren motor 1 napred i 1.2 pozadi.

Razlika od petine bara čini motor nestabilnim ili potpuno predvidivim. Toliko su osetljive.

 

Elem, pre neki dan napred sam obuo novu Mitas C19 sa žutom šarom, kao deo priprema za godišnji odmor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Evo da napišem i ja koju posle cca 5000 km na kombinaciji T63 pozadi i AC-10 (u dimenziji 100/90-19, znači "zadnja") napred, na mojoj Cagivi...

 

Cagiva_rally_04.jpg

 

Što se potrošnje tiče - T63 pozadi se potrošila na otpilike 1/3 ili 1/4 visine srednjeg krampona... Znači u realnosti, mogla bi da tera još možda 1000 km i to na pomozi Bože... Vožena na pritiscima od 0.8-1.1 bar na off-u do 1.5-2 bar na asfaltu (u zavisnosti od opterećenosti motora).

 

AC-10 može još da vozi i vozi... Trebalo bi da je okrenem u sledećih par stotina km, jer se napadna ivica krampona po sredini već prilično zaoblila. Vožena je na pritiscima od 0.7-0.9 bar na off-u do 1.5 bar na asfaltu.

 

Što se tiče ponašanja u vožnji, zadnja T63 je dobra i predvidiva na svim podlogama osim u blatu. Za blato jednostavno nije. Nema grip, ne može da izgura motor iz blatnog kolotraga. Sad kad je dosta potrošena više nije posebno dobra ni u pesku. Na bilo kakvom makadamu, travi, zemlji, kamenu, asfaltu bilo kakvog stanja (mokar, suv, svejedno) drži fenomenalno.

 

Za AC-10 u dimenziji 100/90-19 koju ja vozim na prednjem točku imam samo reči hvale i ne mogu dovoljno da je nahvalim... Gde je usmerim tu ide po bilo kakvoj podlozi. Imao sam naravno veliku dilemu kako će se ponašati na prednjem točku s obzirom da je to "zadnja guma", ali evo posle par hiljada km i svih mogućih uslova vožnje i podloga, samo ću reći da je blago rečeno da sam prezadovoljan.

 

Juče sam umesto T63 pozadi stavio Mitas C02. Preživeću činjenicu da je očajna na mokrom asfaltu, ako mi u odnosu na T63 pruži daleko bolju prohodnost u blatu, na kolotrazima i slično.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
Nema tu puno pameti, uglavnom vazi pravilo ako ne znaš šta je dobro pitaj šta je skupo .
 
Moje skromno iskustvo govori da je najbolji izbor za ovaj tip voznje Michelin anakee 3. Po iskustvima drzi odlicno i na suvom i na mokrom a ma koliko izgledalo cudno ova sara na njor radi i na blazem off-u (makadam i sl). Šteta je da imaas enduro motor a da nemas mogusnost da ides bar po nekom losijem putu.
Ja sada imam Anakee 2 i to prilicno stare, dosle sa motorom, i moj utisak je da je to jako dobra guma. Analee 3 mora biti bolja po nekoj logici. Pre toga sam imao Continental Trail Atack 2 i mislim da ova polovna Michelin ne zaostaje nista za novim Continentalom. Van asfalta bolja je Anakee.
Sigurno neces pogresiti ni sa Metzeler Turance i sl, sve su to dobre gume.
 
I jedna napomena, onako iz offa, nemoj da cekas poslednji trenutak za kupovinu guma, jer je nase trziste tako da sam ja trazio ovih dana jednu od najcescih setova guma za Transalpa, Michelin anakee wild ili Heidenu K60 i nema nigde na stanju i nemaju pojma da li ce biti. WTF ?
Na kraju sam narucio preko jedne firme i bice za 10 radnih dana u Srbiji. Review posle enduro Raska, nadam se.
 
A sto se tiče dimenzija vidi sta fabrika preporucije. Tesko da ces naci bolju kombinaciju od one koju je testiralo i projektovalo brdo inzenjera u Japanu 

Lemy hvala..., najljepsa ti dala...

Sent from my K3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Nista od rewiev Michelin anakee wild posto mi je prodavac posle 4 nedelje rekao da se snalazim i da ipak ne moze da je nabavi.

Na kraju sam kupio TKC 80 jer jedino Steva ima gume na zalihama mada je I ovo bio poslednji set.

 

Nisam nikad do sada vozio ovako agresivnu saru pa cemo videti sada na Goliji. Za sada je utisak da se dosta teze vozi na asfaltu, teze se obara. Pre ove sam vozio Heidenau K60 I sada anakee 2

 

 

IMG_20180628_115611.jpg

IMG_20180628_115618.jpg

IMG_20180628_115724.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Proveri pritisak još jednom. To treba da se obara samo za princezinu dlaku teže, znači ne možeš da osetiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Naduvane obe na 2.2. Ipak je anakee putna guma. Ovo je prvi utisam. Videcu na prvoj ozbiljnijoj voznji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Stavio juče mitas e12/e13 kao dual sport varijantu na ktm 690.

 

Živo me zanima kako će se pokazati... E13 pozadi deluje plićani krampon, e12 deluje extra ubedljivo, mada vrlo visok profil, toliko visok da mi ne staje fork brace više na vezivanju :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
pre 47 minuta, severian je napisao:

Stavio juče mitas e12/e13 kao dual sport varijantu na ktm 690.

 

Gde si kupio E12/E13 ? Koja je cena za set ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Retko ko još ima iskustva sa njima, nov je fazon, ja sam ih uzeo u eksperimentalne svrhe. :)

 

Preko Markonea, uvoznik je poručio set. Cenu za tržište može Markone da navede, ovo je bila specifična stvar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
22 hours ago, B@ne said:

Gde si kupio E12/E13 ? Koja je cena za set ?

 

Pozdrav Bane,

 

Cene su:

off-road-tyre-e13a.png

90/90-21 Mitas E-13 54R TT 6.730 Din.

 

off-road-tyre-e12.png

140/80-18 Mitas E-12 70T TT 10.850 Din.

 

Ako nekom treba, moram da ih poručim. Za Sevea su stigle za nekih 10-ak dana, ali ne mogu da garantujem taj rok isporuke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja