Jump to content

Moto Zajednica

Najbolja enduro guma

Biramo najbolju enduro gumu!  

154 članova je glasalo

  1. 1. Koja je najbolja enduro guma?

    • Heidenau K60 Scout
    • Michelin Anakee 2
    • Metzeler Tourance EXP
    • Continental Trail attack
    • Dunlop Trail Max
    • Bridgeston Trail Wing
    • Pireli Scorpion Trail
  2. 2. Koja je Hard enduro guma najbolja?



Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sigurno za sledeću zamenu zadnje gume uzimam Michelin T63. Prednja koju imam sad drži kao luda i na asfaltu i na off-u. Malko se brže troši, ali tako je sa svim gumama koje se voze po asfaltu a predviđene su za offroad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Na mom bicklu su trenutno fabričke Kenda 270 gume iz 2008god. Provereno lepo idu po krupnom makadamu, suvoj zemlji i travi, suv asvalt grizu kao nenormalne.Na sitnom šoderu pomalo plivaju. Ali mi ne ulivaju poverenje za neku zahtevniju situaciju na terenu. Za napred sam obezbedio dobru TKC80, sad mi treba zadnja. Za jednokratnu vožnju, 1500-2000km, pola pola off. Zato jurim polovno ili jeftino novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Posle Hajdi, Contiescape, FullBore i ostalih dual sport guma...... moram da Vam kazem :

 

za moje matore endurache, ako mislim da izadjem van puta, bez da razmisljam... ima li blata, dal je tvrda podloga, krupno kamenje, mokra trava i slicno.....treba zajebati sve ove navedene i staviti kramponke AC, Scorpion i sl.

 

 

Zajebi vise, ne pecam se, kupujem full asfalt komplet + set od min 60/80% offroad orjentisanih guma... kramponke.

 

 

Svako ko je sa kangrbom isao na offroad jos sa poluistrosenim "dualsport" gumama, zna o cemu pricam i sigurno se nije komforno osecao.

 

 

Pazi.... Michelinke sam kod Gabora pazario komplet za 85 evra, nove.....+ Scorpion se slabije trose na asfaltu od klasicnih cross....tu sam nasao kombinaciju , Zadnja AC - krupniji kramponi i prednja Pirelli Scorpion - sitniji.... 

 

Ovu kombinaciju sam resio da oprobam i dve sezone isterao sa XR-om (2 Xrossa, i sve offroad enduro voznje u dve sezone)...., nisam okretao smer zadnje, kad je dosla na pola (sto preporucuje proizvodjac) i + prednja moze jos da tera..... a namerno sam forsirao i asfalt, vozio i po kisi ...zadovoljan, prezadovoljan. Neko ce pomenuti razliku u tezini...taj treba znati da koristim iste dimenzije kao na ST, samo 18 nazad na XR-u i da ja imam 120 kg + stvari.

 

Naravno na asfaltu su bile dompumpane, a po mokrom bez naglog zavijanja gasa sa kramponima ipak je manja trakcija....ali to vec znamo svi, jel tako  ;)

 

I dalje ne znam koje su najbolje enduro gume, ali sam kupio ponovo ovu kombinaciju.....  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ja sam trenutno prezadovoljan sa Pirelli MT21 RallyCross. Odlične u off-u i na asfaltu. :) Mana, skupe su kao set (180€). Zadnja može da se koristi do nekih 4000, maksimum 5000 kilometara, posle mislim da je za menjanje. Prednja do 8000 kilometara, posle menjanje. Tamo gde ja vozim, bitno mi je da je prednja bude krampon, zadnja može i dualsport. Prethodni set mi je bio zadnja Heidenau K60 (obični) i prednja Conti Escape. Prednja je bzv na off-u, na asfaltu super. Zanimljivo kod Heidenau K60 je da i skoro potrošena, ona i dalje ima poprilično dobru trakciju na off-u. :) 

Sledeću gumu ću da uzmem zadnju Heidenau Scout, a ova prednja Pirelli će da izdrži taman dok ne potrošim ovu zadnu, pa opet Jovo na novo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam za pomenuti put stavio polovnu svežu TKC80 napred i E07 nazad. Sa dobro natovarenim motorom, bez problema sam savladao sve terene koji su bili predamnom.

Sa praznim motorom (120kg+ja 70), zadnji kraj hoće malo da sklizne u stranu kad ne treba.

 

Trenutno vozim napred polovnu dobru K60 i pozadi istu tu E07, uglavnom po gradu. Ok je sve dok ne padne kiša. Tad prednja zadovoljavajuće drži ali zadnja kao da vozim na goloj felni. Ne smem lepo ni u krivinu a ni po zadnjoj, sve kao po jajima moram :)

 

Sledeće što budem uzeo je proverena ContiEscape ili K60 u setu i jedna zadnja TKC80 ili T63, za šoder i tamo-vamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition


Ako može mala pomoć :



 



Koja je razlika između crvene, žute i bez linije, na Mitas gumama? Kakve su EF gume u odnocu na E- i C- seriju?



 



Mišljenje o Dunlop D952 VS Mitas E-09 Dakar (ako ima 120 dimenzija) VS Mitas EF-07 VS Michelin AC10 ?



 



Motor 16KS, skraćen prenos, 220kg ukupno motor+ja+stvari, veličina za zadnju 120/80-18 ili 120/90-18. Biće najviše 30% asvalta u predstojećoj sezoni. Asvaltni set za kuća-pos'o imam posebno.



 



Mišljenja, predlozi o nabrojanim gumama? Može i još neki predlog, do 7000 din za novu.


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

Ako može mala pomoć :
 
Koja je razlika između crvene, žute i bez linije, na Mitas gumama? Kakve su EF gume u odnocu na E- i C- seriju?
 
Mišljenje o Dunlop D952 VS Mitas E-09 Dakar (ako ima 120 dimenzija) VS Mitas EF-07 VS Michelin AC10 ?
 
Motor 16KS, skraćen prenos, 220kg ukupno motor+ja+stvari, veličina za zadnju 120/80-18 ili 120/90-18. Biće najviše 30% asvalta u predstojećoj sezoni. Asvaltni set za kuća-pos'o imam posebno.
 
Mišljenja, predlozi o nabrojanim gumama? Može i još neki predlog, do 7000 din za novu.

 

 

Vezano uz Mitas, evo u katalogu ti sve piše, koja boja što znači, slova također.... A i nije uopće za usporedbu recimo E09 i Ef07 ili AC 10 ....

 

http://www.mitas-moto.com/international/catalogues/catalogues/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja nešto naginjem ka E-09 Dakar ali ne znam ima li u Pilot Sport u Beogradu moja dimenzija, to moram da proverim sutra.

Za AC10 znam da je meka i troši se relativno brzo ali grize sve podloge bez razlike. Ne znam kakva je ova D952. Oznake ću da vidim u katalogu ali me zanimaju iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ja nešto naginjem ka E-09 Dakar ali ne znam ima li u Pilot Sport u Beogradu moja dimenzija, to moram da proverim sutra.

Za AC10 znam da je meka i troši se relativno brzo ali grize sve podloge bez razlike. Ne znam kakva je ova D952. Oznake ću da vidim u katalogu ali me zanimaju iskustva...

 

Mitas E-09 nema u dim 120/90-18, 130 je najuže od 18. Ja ti predlažem da staviš Metzeler Unicross, to je odlična guma za teren a zadovoljava na cesti.

I jeftina. Cca 100 EUR par. Na terenu je neuporedivo bolja od E09 u svim uvjetima. Ja sam ju stavio na teneru nedavno. Prednju sam imao više puta do sada, i nema zamjerke, a sad sam stavio i zadnju. Pogotovo na tvom malom motoru, to će da radi odlično. :takoje: 90/90-21 i 120/90-18.

post-214-0-53631100-1463556804.jpg

post-214-0-95069600-1463556812.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Što je lepa ta šara na prednjoj tim Unicross gumama :)

 

Antek, kolika je visina krampona prednja/zadnja i koliko ti traju na kombinovanim vožnjama?

 

 

Deluje kao dobar izbor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Što je lepa ta šara na prednjoj tim Unicross gumama :)

 

Antek, kolika je visina krampona prednja/zadnja i koliko ti traju na kombinovanim vožnjama?

 

 

Deluje kao dobar izbor...

 

Visina šare prednja/zadnja - 12/16 mm. Koliko izdrže ? Prednja možda 3-5 hiljada, zadnja nemam pojma, moram ju prvo potrošit.

Guma je mekana poprilično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Poslao sam i email Pilot Sportu na kontakt strani na sajtu, stigao mi je odgovor da je cena samo zadnje mnogo više nego što sam očekivao i dosta više od sume koju želim da dam za jednu takvu gumu... Neko je u temi napisao...sve preko je kod nas +50%... i nije bio daleko od istine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Poslao sam i email Pilot Sportu na kontakt strani na sajtu, stigao mi je odgovor da je cena samo zadnje mnogo više nego što sam očekivao i dosta više od sume koju želim da dam za jednu takvu gumu... Neko je u temi napisao...sve preko je kod nas +50%... i nije bio daleko od istine...

 

Ako govoriš o Unicross, komplet prednja i zadnja ovdje košta 90 EUR. Ako imaš koga da ponese , ja ti to nabavim za dva dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da, Unicross.

Ovde je od prilike toliko samo zadnja. Na žalost, nemam nikog a ako se šalje paket, carina, porez, poštarina, bojim se da će da ispadne kao i ovde ;)

Svakako hvala na dobroj volji !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Što je lepa ta šara na prednjoj tim Unicross gumama :)

 

Antek, kolika je visina krampona prednja/zadnja i koliko ti traju na kombinovanim vožnjama?

 

 

Deluje kao dobar izbor...

 

Visina šare prednja/zadnja - 12/16 mm. Koliko izdrže ? Prednja možda 3-5 hiljada, zadnja nemam pojma, moram ju prvo potrošit.

Guma je mekana poprilično.

 

 

Hvala!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Lorde, jesi li razmisljao o Mitas C-02 zadnjoj? Ja je imam kod sebe i prezadovoljan sam. Za prednju mozes da uzmes na primer Mitas C-17.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja